Kućni ljubimci

Naši ljubimci, priroda, čuvanje okoliša.

Moderator: spacebound

Kojeg kućnog ljubimca biste voljeli imati?

Psa
71
50%
Mačku
35
24%
Kunića
4
3%
Hrčka
2
1%
Ribicu ili kornjaču
3
2%
Zmiju ili pauka
9
6%
Papigu, kanarinca i sl
7
5%
Nešto drugo
12
8%
 
Total votes: 143

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Melek » 04 Jul 2019, 21:27

ah, ok
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Sheval » 07 Jul 2019, 18:00

Ovo je u Mostaru naucila.
Vazda na prozoru

:grana


Image

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 07 Jul 2019, 18:14

Znas li koliko ima kila. Djeluje nabjeno i tesko ko olovo.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Sheval » 07 Jul 2019, 18:16

32kg.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 11 Jul 2019, 21:46

Prije tri dana prvi put sam ga vidjela. Nedaleko od svoje kuce. Mislila sam prvo da je dolutao da se zeni i da ce otic, bar sam se nadala tako.. kasnije sam saznala da je tu danima i nitko od mojih susjeda vrlih ni da mu donese vodu, a tek hranu. :ljut Ovo je drugi macak za mjesec dana kojeg su odbacili ovdje.

Izgledao je jako lose, jedan od dana kad sam mu odnjela hranu mislila sam da nije vise ziv. :( Sutio bi kad bi s Ajom prolazile, kad bi naislo auto, rekli su mi da se nije ni pomakao s mjesta, covjek je izasao da ga makne i prodje. Znaci, nije imao moci, a kako ce imat, ko zna od kad je bio bez vode i hrane, a nije sigurno lovio nista jer je samo lezao. Prvi dan nije jeo dok nisam otisla. Drugi dan kad sam mu ostavila hranu (cekao me je na istom mjestu gdje sam mu ostavila prvi put), sutio je dok nisam ponudila hranu. Onda je tako poceo da place i da se davi kako je gutao meso. Mislila sam da cu bit hin od tuge. I opet sam ga ostavila tamo jer je izgledao bolestan i nisam smjela da ga vodim kuci zbog svojih zivotinja. Jucer je dosao do pola puta ka mojoj kuci kad je vidio da idem i nosim hranu i mjaukao citav put do mjesta gdje sam mu ostavila vodu. Kad sam ostavila brikete, samo ih pomirisao i poceo da gleda gdje sam ja jer sam brzo se pokupila kuci. Dodjem kuci i razmisljam sto ga nisam uzela kuci, nekako cu vec smislit nesto iako sam objavila prvi dan dal ga netko trazi i dal neko moze pomoc, da se odvede kod veterinara jer je izgledao bas lose, a ja bez auta. Nije se javio nitko, a ja nisam citavu noc oka sklopila od grize savjesti. U nekom momentu sam popizdila i napisala na fejs nek se stidi svi sto dijele razne gluposti i lajkaju mi svaki post, a objavu o macku nitko da podjeli. No, onda su se probudili i djelili uveliko objavu. Jutros se javila gospodja neka iz Lj, da mi se zahvali i kaze da ce doci po njega i odvesti ga kod veta. :srce

Super vijest samo sto sam ja na poslu u to vrijeme i ne mogu nista. :grana Nazovem tatu, probudim ga, on probudi brata i ode trazit s njim macka. Zamislite, macka nigdje. Dva sata trazili, nisu ga nasli. Popodne trazili, nisu ga nasli. Ja dosla s posla, citavo selo okrenula naopacke, macka nema. Rekoh pa ima li pravde na ovom svijetu, sredim sve, a macak nestane. :( Malo prije odem s Ajom do deda malo, da mu ispricam kad evo macka. Ceka me na istom mjestu, gdje sam mu ostavljala hranu. :)

Pozovem brata, donese korpu i nekako uspijemo da ga stavimo u nju. Sve ostalo je history. Eno ga u garazi, sit se najeo, popio mljeko (znam da ne valja al treba mu malo masnoce :oo) i naravno dobio dozu mazenja. Prede, iako tesko dise. Izgleda mnogooo bolje, skoro pa zdrav. :D A sutra ide vetu i ubrzo novoj kuci. :srce Zasto ubrzo? Zato sto kad se okupa bice jako lijep macak sa nebesko plavim ocima. A takvi odma nadju dom..
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 11 Jul 2019, 21:54



Sta reci. :srce Da nemam ove dvije nase mace, ostavila bi ga kod sebe kuci. Al neka, dobice lijep dom, sigurna sam. Vesela i tuzna pomalo jer lijepi macki uvijek nadju dom odma, a oni drugi came cekajuci svoj zauvijek dom..

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by ina » 11 Jul 2019, 22:19

Svaka cast kontra... :cvijece
Svijest ima sidrište.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 12 Jul 2019, 00:55

Bravo Kontra. Apdejtuj nas.

Onaj crni macak sto sam pisala o njemu je ostao kod komsija definitivno.
Svaki dan dolazi kod nas a Duska ga ne podnosi ko ni svakog macora :oo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Hannibal » 12 Jul 2019, 00:59

razmisljam da pazarim borzoja, imam ponudu 🤔
🐽

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 12 Jul 2019, 01:04

Evo ga
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Mutevelija » 12 Jul 2019, 01:06

Bil ga mijenjala za Dušku?
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 12 Jul 2019, 01:09

Ne bih

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 12 Jul 2019, 05:57

Ina :pusa vodim se time, da ako si spasio jednog, spasio si mnogo. A ja imam srecu pa uvijek mene zadesi, a ponekad i sama "nadjem" jer ne mogu da prodjem kao da nista nije..

Majo, kakav macak. :) Vidi pogleda i stava. Ima nesto u crnim mackama i to definitivno nije lose i naopako, kako mnogi misle. Eto vidis, docekala si da ti crni macak bude susjed, a tako si se bila raspitivala. Dodje sve na svoje. A Duska zna sta ti osjecas pa joj krivo. :hihi

Jucer htjela ja macka naseg pustit unutra, a ne vidjeh macku na vrh stepenicama, da ceka za van. I Aja pored nje. Udje macak, u sekundi, hop na nju i tu pocinje trka frka panika. Svo troje odletise na sprat, a ja za njima. Imala sam sta vidit. :valja Macke nigdje, macak lagano seta prema dole, a Aja se trudi da ga uhvati za vrat, a jadna ne moze jer je veci od nje. :valja :valja

Ha ja, dobro smo prosli. Da joj je zavalio samarcinu (Aji), svasta bi bilo. Al nije, moj macak ba, ne bih on to zbog mene. :julia

Kasnije danas bi trebali doc po piki jakoba iz gornjeg posta. Dala bratov broj posto ja radim. Jutros sam samo zavirila da vidim jel ziv jos (zalostno, znam ali..) i zatvorila vrata. Bolje tako neg da ga prihvatim, a onda.. :123 daj boze da bude samo prehladjen, a ne puno bolestan i da mu nadju dobar dom.

Zamislite, za cetri dana macak iz beskucnika pretvori se u ljepog domaceg macka. Kako li je bio izmucen i gladan. Dole gdje smo ga nasli nije mogao ni da se pomakne, a kad smo ga donjeli kuci, nema gdje to nije skakalo i provjeravalo. :hihi

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Nice try » 12 Jul 2019, 08:34

Sheval wrote: 07 Jul 2019, 18:00 Ovo je u Mostaru naucila.
Vazda na prozoru

:grana


Image
Vidjela od Mostarki :oo
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 12 Jul 2019, 10:37

Ne treba mi cuko za setnje :D.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 14 Jul 2019, 10:36

Macak o kojem sam pisala je u losem stanju i boluje od macje levkoze. Jako su male sanse da se izbori ALI bitno je da su poceli sa zdravljenjem..

Kako god bude, drago mi je sto sam uradila to sto jesam jer bi ovdje uginuo sam, bog zna da li gladan i zedan, a ovako bar ce imat njegu kakvu zasluzuje. A i macke iz sela nisu vise ugrozene jer je prenosljiva bolest.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 14 Jul 2019, 10:43

Je li ga uzela ona zena

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Maja » 14 Jul 2019, 10:51

Evo citala sam, moze zivjeti vise godina s tim. Bolest ne prelazi na ljude a na macke samo ako su bas u duzem kontaktu s bolesnom mackom.

http://moj.pet-centar.hr/Pitajte-nase-v ... -2244.html

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28351
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1290 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by uvijek_kontra » 14 Jul 2019, 11:04

Moze, ali najcesce ne zive vise od dvije godine poslije diagnoze, a ovaj je bio bas bolestan i bog zna kako dugo vec. Ma to se prenosi pljuvackom, blatom, a i npr. ako macke jedu iz iste posudice. 80% macki stvori imunitet i preboli to i izbaci virus, a neke na zalost ne. Posto je mlad macak, gospodja je rekla da je vjerovatno to dobio od mame dok je sisao mlijeko. Ima iskustva i nije bila previse optimisticna.

Ona je dosla iz Macje hise. Kao azil ali mnogo bolje i trenutno je macak na veterini i ostat ce dok ne vide sta i kako. Preopasno je za druge macke da ga odvedu u Macju hisu.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Kućni ljubimci

Post by Sheval » 14 Jul 2019, 18:23

Opet mostarka :valja

Image

Post Reply

Return to “Ekologija, priroda, životinje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests