Muškarci i kucni poslovi

Sve o muževima, svekrvama, punicama, djeci.

Moderator: spacebound

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Ariel » 08 Jan 2020, 19:40

Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 19:37
Snowie wrote: 08 Jan 2020, 19:36
Ovdje samo provociras. Nije moj tata bio natjeran ni na sta. Kazem kako je kod mene bilo. On je volio da brine o nama.

Bogme je bila priroda mog tate, radio super posao, mogao komotno dadilju platiti ali nije htio jer je htio da ucestvuje u odgajanju mene i sestre 😊
Jest okolnostima, mozda da te zensko tad odgajalo ti bi mozda podrzala danas ove moje stavove, i ne bi ti se cinili strani toliko, ko zna :cudi

Uvijek otac ostavi neku posljedicu ako odgaja djecu a ne majka.
Ja sam rekla da su meni i mama i tata odgojili, ne samo on. I jel to hoces da kazes zato sto ja imam sad neke "probleme" da je to krivica mog tate sto se brinuo o meni kad sam bila mala? :rol


Ali ja mislim da ti sve namjerno kontra ides i da pola ovih stvari sto pises zapravo i ne mislis.
Last edited by Ariel on 08 Jan 2020, 19:41, edited 1 time in total.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Mutevelija » 08 Jan 2020, 19:41

Snowie wrote: 08 Jan 2020, 19:40
Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 19:37

Jest okolnostima, mozda da te zensko tad odgajalo ti bi mozda podrzala danas ove moje stavove, i ne bi ti se cinili strani toliko, ko zna :cudi

Uvijek otac ostavi neku posljedicu ako odgaja djecu a ne majka.
Ja sam rekla da su meni i mama i tata odgojoli, ne samo on. I jel to hoces da kazes zato sto ja imam sad neke "probleme" da je to krivica mog tate sto se brinuo o meni kad sam bila mala? :rol
Imas drugacije pogleda na zivot zato sto se je otac igrao kljucnu ulogu, isto kao sto ja smatram sad da zensko treba brinuti o djetetu jer je majka uticala u mom odgoju.

Dakle posto te je kao sto kazes otac odgajao zato sto je mati bila na poslu, ti smatras da otac treba ucestovati u odgoju djeteta.

Nema razlike između mog i tvog misljenja.
Last edited by Mutevelija on 08 Jan 2020, 19:43, edited 1 time in total.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Ariel » 08 Jan 2020, 19:45

Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 19:41
Snowie wrote: 08 Jan 2020, 19:40
Ja sam rekla da su meni i mama i tata odgojoli, ne samo on. I jel to hoces da kazes zato sto ja imam sad neke "probleme" da je to krivica mog tate sto se brinuo o meni kad sam bila mala? :rol
Imas drugacije pogleda na zivot zato sto se je otac igrao kljucnu ulogu, isto kao sto ja smatram sad da zensko treba brinuti o djetetu jer je majka uticala u mom odgoju.
Hmm znaci ako oboje rade 8 sati dnevno, pokupe dijete iz vrtica, mama ga mora nahraniti, presvuci, poigrati se sa njim, usput veceru napraviti, pospremiti po kuci, dok za sve to vrijeme tata, fino gospodski, lezi i gleda TV.
Jel to to? Posto kazes da su kucanski poslovi zenski samo.. :p

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Čupava » 08 Jan 2020, 19:46

Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 19:41
Snowie wrote: 08 Jan 2020, 19:40
Ja sam rekla da su meni i mama i tata odgojoli, ne samo on. I jel to hoces da kazes zato sto ja imam sad neke "probleme" da je to krivica mog tate sto se brinuo o meni kad sam bila mala? :rol
Imas drugacije pogleda na zivot zato sto se je otac igrao kljucnu ulogu, isto kao sto ja smatram sad da zensko treba brinuti o djetetu jer je majka uticala u mom odgoju.
Ali to su prošla vremena. Nemoj da zaostaješ u vremenu. Ako dovoljno zarađuješ za sve kućne troškove, te nije i djecije potrebe .. :bravo hanuma ti može ostati kući i raditi sve kućne obaveze uz odgoj djece.. mada ni tada joj tvoja pomoć bi dobro došla...jer i one koje su kući sa djecom ponekad trebaju treću ruku. :ok
.

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Femea » 08 Jan 2020, 19:47

Jako je važno da oba roditelja učestvuju u odgoju djeteta, ako je moguće naravno.A da li su dobro odradili posao, jer odgajanje jeste posao, vidjet će se kada to djetešce izraste u odraslu osobu.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

Ariel
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11761
Joined: 14 Sep 2019, 02:25
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Ariel » 08 Jan 2020, 19:47

Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 19:41
Snowie wrote: 08 Jan 2020, 19:40
Ja sam rekla da su meni i mama i tata odgojoli, ne samo on. I jel to hoces da kazes zato sto ja imam sad neke "probleme" da je to krivica mog tate sto se brinuo o meni kad sam bila mala? :rol
Imas drugacije pogleda na zivot zato sto se je otac igrao kljucnu ulogu, isto kao sto ja smatram sad da zensko treba brinuti o djetetu jer je majka uticala u mom odgoju.

Dakle posto te je kao sto kazes otac odgajao zato sto je mati bila na poslu, ti smatras da otac treba ucestovati u odgoju djeteta.

Nema razlike između mog i tvog misljenja.
Nisi dobro procitao. Napisala sam da su oboje radili.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Venera » 08 Jan 2020, 19:50

Femea wrote: 08 Jan 2020, 19:47 Jako je važno da oba roditelja učestvuju u odgoju djeteta, ako je moguće naravno.A da li su dobro odradili posao, jer odgajanje jeste posao, vidjet će se kada to djetešce izraste u odraslu osobu.
Femea, sve ovisi od dogovra medju surpuznicima, npr. moja prijateljica, pilotkinja, leti sirom Planete, muz je kuci, naravno radi ; oboje tako funkcioniraju , sin je tako naucen, ali je najbitnije da postoji harmonija, i djete ce biti potpuno zadovoljno raoiteljima :ok
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Femea
Propala kaladontašica 
Propala kaladontašica 
Posts: 25549
Joined: 24 Mar 2016, 17:26
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Femea » 08 Jan 2020, 19:52

Venera wrote: 08 Jan 2020, 19:50
Femea wrote: 08 Jan 2020, 19:47 Jako je važno da oba roditelja učestvuju u odgoju djeteta, ako je moguće naravno.A da li su dobro odradili posao, jer odgajanje jeste posao, vidjet će se kada to djetešce izraste u odraslu osobu.
Femea, sve ovisi od dogovra medju surpuznicima, npr. moja prijateljica, pilotkinja, leti sirom Planete, muz je kuci, naravno radi ; oboje tako funkcioniraju , sin je tako naucen, ali je najbitnije da postoji harmonija, i djete ce biti potpuno zadovoljno raoiteljima :ok
Pa zato napisah ako je moguće.Ima monogo zanimanja gdje jedan od roditelja i nije često kući ili težih situacija gdje je neko od supružnika preminuo itd.Najvažnije je svakako raditi za dobrobit djeteta.
Prestala sam da se opterećujem moranjima i očekivanjima, bilo čijim, pa i svojim.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Venera » 08 Jan 2020, 19:54

Femea wrote: 08 Jan 2020, 19:52
Venera wrote: 08 Jan 2020, 19:50

Femea, sve ovisi od dogovra medju surpuznicima, npr. moja prijateljica, pilotkinja, leti sirom Planete, muz je kuci, naravno radi ; oboje tako funkcioniraju , sin je tako naucen, ali je najbitnije da postoji harmonija, i djete ce biti potpuno zadovoljno raoiteljima :ok
Pa zato napisah ako je moguće.Ima monogo zanimanja gdje jedan od roditelja i nije često kući ili težih situacija gdje je neko od supružnika preminuo itd.Najvažnije je svakako raditi za dobrobit djeteta.
da, komunikacija sa djetetomm je vazna, ja sam kao djete bila privrzena ocu, vikendi su bili najvazniji, jer je poslovno jako puno putovao van Balkana :ok da dodam, sa mamom sa puno isla na njene sastanek i seminare u druge jugo republike :hihi
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Barba
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2993
Joined: 17 Oct 2019, 00:15
Mood:
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Barba » 08 Jan 2020, 20:02

Gledam kad god mogu da operem suđe i usisam :pusi

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Mutevelija » 08 Jan 2020, 20:03

Snowie wrote: 08 Jan 2020, 19:45
Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 19:41

Imas drugacije pogleda na zivot zato sto se je otac igrao kljucnu ulogu, isto kao sto ja smatram sad da zensko treba brinuti o djetetu jer je majka uticala u mom odgoju.
Hmm znaci ako oboje rade 8 sati dnevno, pokupe dijete iz vrtica, mama ga mora nahraniti, presvuci, poigrati se sa njim, usput veceru napraviti, pospremiti po kuci, dok za sve to vrijeme tata, fino gospodski, lezi i gleda TV.
Jel to to? Posto kazes da su kucanski poslovi zenski samo.. :p
To je greska mos(d)ernog doba.

Prvo dijete gubi majku.
Deugo odgajaju ga u vrticu nepoznate zene, gubi I oca.
Trece odlazi od.njih napusta ih.
Cetvrto kako.ih napusta roditelji zavrsavaju u starackom.domu kao.staro.zeljezo.

Sve nesto na brzinu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Mutevelija » 08 Jan 2020, 20:05

Čupava wrote: 08 Jan 2020, 19:46
Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 19:41

Imas drugacije pogleda na zivot zato sto se je otac igrao kljucnu ulogu, isto kao sto ja smatram sad da zensko treba brinuti o djetetu jer je majka uticala u mom odgoju.
Ali to su prošla vremena. Nemoj da zaostaješ u vremenu. Ako dovoljno zarađuješ za sve kućne troškove, te nije i djecije potrebe .. :bravo hanuma ti može ostati kući i raditi sve kućne obaveze uz odgoj djece.. mada ni tada joj tvoja pomoć bi dobro došla...jer i one koje su kući sa djecom ponekad trebaju treću ruku. :ok
Onda ja nikad necu ni sa kakvom osobom ni biti u braku jer cu se osjecati kao luzer ako moram tako postupiti.

Volio bi da ja mogu protiv sebe ali ne mogu, izmedju dva sam razdoblja , drugo strano ne zelim prihvatiti, staro ne zelim odbaciti.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
Čupava
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45445
Joined: 16 Feb 2016, 13:35
Location: Kad zatvorim oci, budem gdje pozelim...<3
Been thanked: 8 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Čupava » 08 Jan 2020, 20:25

Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 20:05
Čupava wrote: 08 Jan 2020, 19:46

Ali to su prošla vremena. Nemoj da zaostaješ u vremenu. Ako dovoljno zarađuješ za sve kućne troškove, te nije i djecije potrebe .. :bravo hanuma ti može ostati kući i raditi sve kućne obaveze uz odgoj djece.. mada ni tada joj tvoja pomoć bi dobro došla...jer i one koje su kući sa djecom ponekad trebaju treću ruku. :ok
Onda ja nikad necu ni sa kakvom osobom ni biti u braku jer cu se osjecati kao luzer ako moram tako postupiti.

Volio bi da ja mogu protiv sebe ali ne mogu, izmedju dva sam razdoblja , drugo strano ne zelim prihvatiti, staro ne zelim odbaciti.
Ma teško je sada tebi pričati o situaciji u kojoj se ne nalaziš. Nisi u braku, nemaš djece.. sve se to gleda na malo drugačiji način.. i ja znam kad sam bila bez djeteta .. uvjek sam mislila da puno šta ne bih...ali vremeno se to promijenilo. Neke stvari se rade automatski..bez razmišljanja hoćemo li ili ne..

Vjerujem da ako bi ostao sam sa detetom kući, gospođa tu otišla na primjer kod dr. I dijete place, gladno da bi ga nahranio.. ne razmišljajući da to nije tvoj posao... muškost time ne bi izgubio ..vjeruj.. dovoljno je samo se prilagoditi situaciji...i svima dobro... :ok
.

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by srculence7 » 08 Jan 2020, 20:30

Kod mene ima i jedan par među volonterima i kad smo radili s decom rodnu ravnopravnost, kaže ti ona, moje je zaduženje da cepam drva a on kuva, samo da se zna, klinci se šokirali, s obzirom da je ona sitna, nežna a on grmalj :hihi
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Mutevelija » 08 Jan 2020, 20:39

Ma ja ba dzaba eksperimentisete, ali dzaba govoriti.


Ide li ta kad rodna ravnopravnost u korist muskarca srcule ili uvijek po programu treba da ide u korist zene.

I ko odlucuje kad je rodno ravnopravno.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53910
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15232 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by HAVANA » 08 Jan 2020, 20:40

Sad sam ugasio masinu za susenje. Pistala. A gospodja lezi na trosjedu, kaze de ugasi majke ti, pisti...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Mutevelija » 08 Jan 2020, 20:41

De ba ti si onaj sa tamo sto usisava a zena mu jede na kaucu eurokrem I slikao se, I hvali se frajer.
Jesi jesi ti si taj,sjecam se.
Ok to sve sto radite, ali ne namecite drugim da I oni trebaju.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18138
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3742 times
Been thanked: 3693 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by srculence7 » 08 Jan 2020, 20:43

HAVANA wrote: 08 Jan 2020, 20:40 Sad sam ugasio masinu za susenje. Pistala. A gospodja lezi na trosjedu, kaze de ugasi majke ti, pisti...
Budi srećan što je gospođa :DD
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 53910
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1921 times
Been thanked: 15232 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by HAVANA » 08 Jan 2020, 20:44

Mutevelija wrote: 08 Jan 2020, 20:41 De ba ti si onaj sa tamo sto usisava a zena mu jede na kaucu eurokrem I slikao se, I hvali se frajer.
Jesi jesi ti si taj,sjecam se.
Ok to sve sto radite, ali ne namecite drugim da I oni trebaju.
To je muha i njegova slikica :plavi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Muškarci i kucni poslovi

Post by Hannibal » 08 Jan 2020, 20:45

HAVANA wrote: 08 Jan 2020, 20:40 Sad sam ugasio masinu za susenje. Pistala. A gospodja lezi na trosjedu, kaze de ugasi majke ti, pisti...
FB_IMG_1578512688986.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
🐽

Post Reply

Return to “Brak & Porodica”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests