Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
markonoc
Na probnom
Na probnom
Posts: 49
Joined: 26 Aug 2012, 16:09
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by markonoc » 29 Aug 2012, 11:19

Maja wrote: Onaj Zumbul...mali homić, al dobar je lik.

Ibrahim mi već sad smrdi i imam osjećaj da sultanu i nije tako vjeran prijatelj.

E još da pitam za žensku koja radi u haremu, ona crna čudnih očiju. Ne glavna, već mlađa. Nikako ne mogu da skontam jel ona pozitivan lik ili ne. Meni je nekako fino sjela.

Zumbul je super... Valahi butilahi!

Ibrahim ti dobro smrdi... Pohlepan je i jako, jako ambiciozan, jako voli Mustafu, što mu baš i nije tako pametno.

Ženska koja radi u haremu, stara je Daye Hatun - Gospa Daye na RTLu... dobra sa Valide, iako će se kasnije skompati s Hurem., no dobra je...

Mlada je Kalfa Nigar - Nigar kalfa, glumi ju Filiz Ahmet - Makodonka... Pozitivna, pozitivna, no, neće takva biti zauvijek...

OVO NE ČITAJTE, ovo je turbo velik spojler!!!!!! Zaljubit će se jadna u jednog lika... - Ibrahima...

Pozzzz...

P.S. Bravo, Majo, dobro si ih ocijenila, sve pogodila.

User avatar
markonoc
Na probnom
Na probnom
Posts: 49
Joined: 26 Aug 2012, 16:09
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by markonoc » 29 Aug 2012, 11:45

I.... Zumbul zaslužuje sliku...

Image

on gleda... a u Sulejman unutra...

Image

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 29 Aug 2012, 11:49

Jedva cekam vecerasnju epizodu.. Gledam je na RTL-u jer na OBN-u su vec poceli da je sjeckaju, a na rtl-u koliko sam vidjela traje od 20do21.

Majka Sultanova je tako lijepa zena, ona je meni najljepsa glumica! Nisam vidjela skoro takvu lepotu... ali je izoperisana... mada 44 godiste? Ja stvarno ne mogu da povjerujem u TO. Svaka joj cast!

Majo, bili su skupa dve noci, jeli i pili, a ona je namjerno ostala cetvrtak nevacer zbog tog sto je Mahidevran trebala da bude sa njim i da nebi ostala trudna.

Neke stvari mi nisu jasne, ta ljubav odjednom sa njegove strane, ima lijepu zenu koju je do sada ludo voljeo sad ovo odjednom. Pa ni ona mi nije jasna hoce da se sveti, osjeca toliko gorcinu prema njemu zbog ubistva roditelja, a sa osmjehom ide da provede noc sa njim. Ne znam da si koliko jak nemoguce je sakriti tu tugu.

Dok sam iscekivala ovu seriju vec sam bila na strani Aleksandre jer sam citala o tom periodu pa i o njoj. Pravoslavka je koja je od robinje postala sultanija. Ali ova koja je u seriji je meni strasno antipaticna, da li zbog glumice, ili osobina koje prikazuje do maksimuma, a niko nista njoj ne moze.
Mahidervan mi je neuporedivo draza od Aleksandre i ljepsa, jedino sto njena licnost ima slabe strane, a to je sto ona voli Sulejmana i reaguje burno. Znala je da ce taj dan doci da on bude sultan, ali jedno je teorija a drugo praksa. Sa te strane je razumijem, ali ponasanje je morala da promjeni kako bi zadrzala vrh.
Po istor.cinjenicama i tu mi je nje zao, em je proterana bila sa sinom, i kada je trebalo da njen sin postane sultan a ona sultana i da na neki nacin tako dobije kompenzaciju za to sto je izgubila svog dragog, zivot se poigrao sa njom, i ostala je i bez sina, svog jedinog djeteta, ostala je sama.
Uglavnom, moje simpatije idu Mah.neocekivano za mene ali tako je.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 29 Aug 2012, 11:51

Haha :aplauzz :aplauzz Zumbul aga je zakon, sinoc sam se ismijala kao nikada, kad je sav od straha izasao od Sultana da ide po Hurem :cool

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 29 Aug 2012, 12:05

Majo obavezno pogledaj onaj dio kad su Sultan i robinja prvi put bili skupa,svidjećeti se,vjeruj ;)
Onda ćeš povezati kako je pao na nju i zasto viče oslobađajte je nazad :D.

Šta znam,ja svaki njegovu odluku gledam ovako:od malena se odgaja kao sultan,rečeno mu je da će vladati,i da će imati sve šta želi......zato ako pozeli voće-trazi ga,ako pozeli najljepsu zenu-trazi je,i naravno očekuje da mu se zelje ispune u roku odmah...

Njegovu sam zenu žalila,ali kad sam vidjel da igra prljavo,navlačenjem u samicu i to,mijenjam misljenje....
Ali vidim dosta cura i zena to kaze,ali nikako da shvatimo da je to period najslavnije epohe osmanskog carstva,a to je 16-ti vijek!!!
Kao,znamo mi,ali zaboravimo :zubi .........
Ako to ne gledamo s te strane,mnoge će nam stvari biti pogresne.....i onaj ples Hurem/Aleks....i ja sam rekla da ne zna plesati,cak se i zayebavala"ih da tebi dodje selma bajrami" :D. ali onda skontam ljudi pa kad je to bilo,tad nije ovog vrckavog plesa ni bilo :cudi
Pretpostavka da se smatrao nečasnim....a haremi su bili normalna stvar(ja sam citala knjigu zapisi iz harema,sve isto)to se nije smatralo nemoralnim,vec ses smatralo da veliki vladari trebaju velika opuštanja.... :oo

Ali kad se sagleda,oni su to imali javno dok su svi drugi politicari,ukljucujuci Tita,tajno ;)

Ali da se ne odmicem mnogo,ja najvise gledam zbog Sulejmana,nemogu si pomoći :help :zubi

A ona mala nije zaboravila smrt roditelja,ona hoće za osvetu da pokori sultana,njoj je jedini cilj da ga zavede da ne moze vise bez nje,i onda ima vlast nad njim........

Ja jos nisam sasvim povezala ko je ko,yebi ga kad je trista zena u seriji :cudi
Ona starija sultanija,za koju se kaze da je prva zena sultana,i da joj je porod umro,jeli ona Sulejmanova ili babe mu?
Djeluje mlađahna poprilično,ali u njih se nikad ne zna :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 29 Aug 2012, 12:37

Ja sam citala da je jedina Aleksandra/Rokselana iliti Hurem bila zakonito njegova zena. Da je jedino nju istinski voljeo i do kraja zivota joj odan bio. A i ona je njega zavoljela.

I ja je gledam zbog Sulejmana, jest on bio :respekt
Samo ona scena kad je on usao u odaju od Hurem, kad se pojavio na vratima kad je ona lezala, wooooow :klanja

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 29 Aug 2012, 12:43

Ufff,i kad je stajala oborene glave kao robinja,a on priđe i digne joj glavu i pogleda u oči :help

Ja sva sinoć taman k'oda će mene izabrati :plavi

Meni je najljepsi kad je ljut,onako u punoj snazi :kokice
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 29 Aug 2012, 14:39

markonoc wrote:
Maja wrote: Onaj Zumbul...mali homić, al dobar je lik.

Ibrahim mi već sad smrdi i imam osjećaj da sultanu i nije tako vjeran prijatelj.

E još da pitam za žensku koja radi u haremu, ona crna čudnih očiju. Ne glavna, već mlađa. Nikako ne mogu da skontam jel ona pozitivan lik ili ne. Meni je nekako fino sjela.

Zumbul je super... Valahi butilahi!

Ibrahim ti dobro smrdi... Pohlepan je i jako, jako ambiciozan, jako voli Mustafu, što mu baš i nije tako pametno.

Ženska koja radi u haremu, stara je Daye Hatun - Gospa Daye na RTLu... dobra sa Valide, iako će se kasnije skompati s Hurem., no dobra je...

Mlada je Kalfa Nigar - Nigar kalfa, glumi ju Filiz Ahmet - Makodonka... Pozitivna, pozitivna, no, neće takva biti zauvijek...

OVO NE ČITAJTE, ovo je turbo velik spojler!!!!!! Zaljubit će se jadna u jednog lika... - Ibrahima...

Pozzzz...

P.S. Bravo, Majo, dobro si ih ocijenila, sve pogodila.
mrkonoc,nijedne vise :stop :oklagija sta smo rekli :zeleni


p.s.da dodam da sam citala da su potrosili 3.5 miliona dolara samo za nakit :lupa

Nesto kontam da bi svi mi mogli naučiti iz ponasanja one Hurem kako nije dobra brzopletost,otvorenost,kako je strpljen uvijek spasen,kako treba biti miran i lukav......znaci isti zakoni vaze oduvijek...ali to su već umijeća,ko to umije..... :123
I da kazem da mi se onaj zeleni prsten jako svidja,smaragd valjda,inace mi se oduvijek nakit s takvim(ili kopijom istog)kamena sviđao...... :hm
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 29 Aug 2012, 14:43

Uh tad je najbolji :bali
Sulejman bas ima ono nesto, prodoran pogled i kada udje u prostoriju bas ostavlja utisak tako velike licnosti u to vrijeme.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 29 Aug 2012, 22:24

Ovaj mi mali Mustafa piči po živcima.....neće da uči,neće da sluša,dajte ga u Bosnu malo :oklagija


p.s.obrlati ga mlada da je rad' njega na Islam presla,a on sav ponosan,e moj Sulejmane :grana :zubi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7762 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Krokodil Behko » 29 Aug 2012, 22:32

Zagorka wrote:Ovaj mi mali Mustafa piči po živcima.....neće da uči,neće da sluša,dajte ga u Bosnu malo :oklagija


p.s.obrlati ga mlada da je rad' njega na Islam presla,a on sav ponosan,e moj Sulejmane :grana :zubi
Prije će biti, da je zbog sebe to učinila :D
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 29 Aug 2012, 22:34

Krokodil Behko wrote:
Zagorka wrote:Ovaj mi mali Mustafa piči po živcima.....neće da uči,neće da sluša,dajte ga u Bosnu malo :oklagija


p.s.obrlati ga mlada da je rad' njega na Islam presla,a on sav ponosan,e moj Sulejmane :grana :zubi
Prije će biti, da je zbog sebe to učinila :D

Konsultovala se mlada evnuhom,veli ako hoćeš biti sultanija,pređi na islam,a ona pravo sultanu,veli i ja bih u tvog Boga da vjerujem ;)
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 29 Aug 2012, 22:46

Maja wrote:Gore piše Rokselana, a dole Aleksandra :cudi

Image

:oo
Po istorijskim zapisima ona se zvala Roxelana...a u seriji se zove Aleksandra

Inace je ona porijeklom poljakinja gde su njeni otisli u ukrajinu odakle je ona oteta.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by IM_ex » 29 Aug 2012, 22:47

Maja wrote:Ja bih lijepo zamolila forumaše koji ne gledaju seriju da zaobilaze ovu temu. Ako može pustite nas da pratimo i komentarišemo seriju u miru.
aferim :aplauzz
Odgledala sam sve 4 epizode, osim početak treće, tačnije onaj dio kad je S. očekivao Hurem, a umjesto nje došla njegova žena. Poslije sam vidjela da Hurem priča curama da su bili skupa 2 dana, pa ako ko hoće da napiše šta je bilo.
Obzirom da sam podavno gledala pocetne epizode, detalja se i ne sjecam najbolje, stoga prozivam Zagorku - Zagorka, izvoli :cvijece
Sulejman kao i Onur :oo ozbiljan, muževan i strastven. Možda bi bolje bilo da je malo suzdržaniji jer je nekako odmah pao na Huremine čari (to se posebno vidjelo kad se izderao na onog lika koji nije htio da odmah pusti H iz tamnice), a on je ipak kao neka velika ličnost i ovako samo pokazuje slabost.
Sulejman je sultan i na njegovu naredbu se skace i ista se obavlja bez prigovora;
mnogi kao da se zaborave u datom momentu (najcesce svjesno) stoga sultan i povisi ton.
Hurem nije neki anđelak. Mislim da je više vode ambicije, nego neka ljubav prema sultanu. Osim toga, nekako je prebrzo zaboravila smrt porodice i momka :cudi
Niko nije andjelak.
Odlicna opaska; da, spocetka to i jesu ambicije (ne znam jel vec bila scena kad sanja majku, koja ju zaduzuje da ih osveti time da se izbori biti uspjesna i sretna?), ali, pogubljenje roditelja nije bas prebrzo zaboravila. Hurem se samo zaljubila, a u jednoj takvoj haremskoj atmosferi.
U ulozi robinje, a sa jos svjezim uzasnim slikama pogubljenja roditelja, u haremu, protiv svoje volje, u do tad joj nepoznatom nacinu zivljenja koji se kosi sa njenim dojucerisnjim, u haremu, gdje ne zna koga slusati, kome vjerovati, gdje ne zna ko bi joj hinjski mogao nauditi, a ko pomoci, jedinu svijetlu tacku vidi u ljubavi prema gospodaru Sulejmanu i za nju se uhvatila kao davljenik za slamku, svjesna da uz osjetnu vec, obostranu ljubav, ima i jedinstvenu priliku - uznapredovati. Andjelak to ne moze postici, pa sve i da jeste nekad bila, andjelak prestaje biti u toj borbi za opstanak i uspjeh, sto je, pak, ljudski, razumljivo, obzirom da zivi u "zmijskom leglu"
Plesati ne zna uopšte i ako je već u seriji trebala biti vrsna plesačica trebali su je malo više podučavati. Uvijek se sjetim Žade iz istoimene brazilske serije jer je žena rasturala :klanja
Zade je uzivala plesati (takva joj je uloga, a i potice iz takvog okruzenja), dok je Hurem silom prilika primorana nauciti ples kolko tolko, ples koji ce izvesti jedanput i pitanje je da li jos koji put, tek da bi zabavila sultana, uz dvije-tri pratilje. Kad ga je uspjela zagrijati, taj ples joj vise nije ni trebao hehee
Hatidže se još ne primjećuje.
Ako bi se ikoga moglo nazvati andjelkom, onda bi to mogla biti ona - Hatidze.
Sultanova majka ok.
Ni blizu ok :dole
Mali Mustafa jako sladak i zanimljiv i baš mi je žao što će na kraju izvisiti.
I meni je zao princa Mustafe.
Iako odrasta u potpuno nezdravoj atmosferi za dijete, stasao je u pametnog momka, dosljednog sultanovog nasljednika. Ali, ne mogu a da ne razmisljam i ovako - da je pozivio, ko zna u kakvu bi se zvijer i sam pretvorio u zrelijim godinama, gledajuci iz dana u dan kakve se sve manipulacije odigravaju kako od strane njemu najblizih, u haremu, pa i okruzenju uopce, a uz sve to treba vladati tadasnjim carstvom i odrzati ga.
Žao mi je i sultanije...ne znam joj još ime.
Mahidevran. Nekako sam suzdrzana o njoj kad je rijec - nije mi je ness zao :hm
Ne znam zbog cega je ona kaznjena nekoc, pa je morala biti u starom haremu. Sta je to ona zgrijesila? I, otkud to da joj je Ibrahim pasa zaklet na pomoc, njoj i princu Mustafi?
Jadna umire od ljubomore i ne zna to da sakrije.
...
Ibrahim mi već sad smrdi i imam osjećaj da sultanu i nije tako vjeran prijatelj.
ugled, moc, mnogima udari u glavu u tolikoj mjeri da se zaborave odakle su i ciji su, pa i Ibrahim pasi; a njemu se takvo sto nije smjelo desiti obzirom na cinjenicu da je u gospodaru imao i pravog prijatelja.
E još da pitam za žensku koja radi u haremu, ona crna čudnih očiju. Ne glavna, već mlađa. Nikako ne mogu da skontam jel ona pozitivan lik ili ne. Meni je nekako fino sjela.
Nigar-kalfa
Da, i meni je draga. Draga mi i boja njenog glasa. Pozitivna osoba prema kojoj ce se sudbina jako zlobno poigrati :/
Last edited by IM_ex on 29 Aug 2012, 22:49, edited 1 time in total.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11743 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 29 Aug 2012, 22:49

Zagorka wrote: A ona mala nije zaboravila smrt roditelja,ona hoće za osvetu da pokori sultana,njoj je jedini cilj da ga zavede da ne moze vise bez nje,i onda ima vlast nad njim........
Ma ne znam baš. Sultan nije odgovoran za smrt njenih, ni za njenu otmicu jer su to uradili Tatari. Prije je to rekla (da će on biti njen rob) zato što su nju ponizili, pa i sami sultan kad mu je u sobu upala sultanija i time onemogućila Hurem da provede noć s njim. Ja i dalje tvrdim da je više vode ambicije nego ljubav ili osveta.
Zagorka wrote:Ovaj mi mali Mustafa piči po živcima.....neće da uči,neće da sluša,dajte ga u Bosnu malo :oklagija
A nije dijete krivo. Tako su mu pričali od malena. Biće sultan...kao da je to gotov čin. Kad je prvi put nešto takvo rekao pred Valide ona se iznenadila a majka mu M.... se samo nasmiješila na to. Znači nije ga ukorila jer je vjerovatno i sama malom pričala tu priču. A vjerovatno baš tu djetetovu raumaženost i ističu zato što neće biti Sulejmanov nasljednik.
Meni je M i dalje žao iako radi sve baš nepromišljeno. Valide i Hatidža joj samo ponavljaju kao on je sultan i ona ne smije biti ljubomorna na njegove ljubavnice, ali ona je praktički do juče živjela sasvim drugi život u kojem je bila jedina sultanova ljubav. Zato ne može da se nosi s novom situacijom.
Tek kad jadnica vidi prsten kod Hurem.. Možda ga je već i vidjela...nisam gledala večeras zbog lige prvaka.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119209
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5510 times
Been thanked: 11743 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Maja » 29 Aug 2012, 22:55

Ne znam zbog cega je ona kaznjena nekoc, pa je morala biti u starom haremu. Sta je to ona zgrijesila? I, otkud to da joj je Ibrahim pasa zaklet na pomoc, njoj i princu Mustafi?
Meni isto njihova priča nije jasna. Zašto je Ibrahim toliko vezan za malog. Ja sam mislila da je M iz ugledne porodice i da su se ona i Sulejman zaljubili...kako bih rekla..normalnim putem.

Voljena
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1307
Joined: 23 Jul 2011, 09:37
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Voljena » 29 Aug 2012, 22:57

Meni je Ibrahim mnogo simpa, ali isto ne mogu da ga provalim, jaaaako mi je tajanstven, nesto mi je u njegovom pogledu sumnjivo.

Mustafa je dijete koje se ponasa kako su ga ucili. On nije nista kriv, pogotovo kad je tako mali.

Ali Ibrahim i Hatidze, ja sam se nocas topila kad sam ih gledala. :rumenko

Zgrozila sam se nad ovim sto je Mahidevran uradila. I zeli da Hurem umre?!
Ima da nadrlja kad Sulejman sazna.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by IM_ex » 29 Aug 2012, 23:08

Zagorka wrote:
Nesto kontam da bi svi mi mogli naučiti iz ponasanja one Hurem kako nije dobra brzopletost,otvorenost,kako je strpljen uvijek spasen,kako treba biti miran i lukav......znaci isti zakoni vaze oduvijek...ali to su već umijeća,ko to umije..... :123
:aplauzz
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 30 Aug 2012, 00:00

Ih,ona i dalje nije gledala najbitnije,kad uđe mlada po prvi put,kad skruseno stoji sagnute glave,kad ceka da se okrene,da mu skute poljubi....sve po pravilima.....ali su joj rekli smijeh-jok,gledanje u oci-jok,glasno pricanje-jok,veli mlada razumjela,sve zabranjeno,a sve misli ko vas....dodje i odglumi nesvijest da bi je uzeo u narucje i prospe mu pricu da je od uzbudjenja jer ga je dugo cekala....a on iako veliki sultan,na kraju samo musko padne na to :zubi
Zna mala znanje,veli joj on ma otkud ti dodje,a ona zbori:preko mora dodjoh tebi,tvoja sam robinja,tvoja sam sva...ove oci,usne,srce,sve je tvoje....a njemu se usta sama u osmijeh razvlace....eh ko zna,zna....

saznala je prije dolaska u njegove odaje da sultaniji cetvrtkom on dolazi u odaje...ona dosla u srijedu i sve svoje cari prostrla,on se opio,pa zaboravio koji je dan,a jadna mlada izvisi,ne ode joj.........

Obasu je nakitom,a zavidne gledaju...dade joj ime hurem,ona koja uveseljava....sapnu joj....

I nocas joj donese maramicu licno uruci(a zna se sta ona znaci :sram ).......





(i gledaj ubuduće,nikakav si fan,kakvi sportovi ovo ono,duše se lome,ona ne vidi,ne cuje,ne shvata :grana )





ako neko nije znao ovo je bilo prepricavanje za maju :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Sulejman Veličanstveni | Muhtesem Yuzyıl

Post by Zagorka » 30 Aug 2012, 00:04

Maja wrote:
Ne znam zbog cega je ona kaznjena nekoc, pa je morala biti u starom haremu. Sta je to ona zgrijesila? I, otkud to da joj je Ibrahim pasa zaklet na pomoc, njoj i princu Mustafi?
Meni isto njihova priča nije jasna. Zašto je Ibrahim toliko vezan za malog. Ja sam mislila da je M iz ugledne porodice i da su se ona i Sulejman zaljubili...kako bih rekla..normalnim putem.

E one bi odmah sve da znaju :djed ....gledajte,strpljenju se učite :oo
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests