Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31742
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2698 times
Been thanked: 5167 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Matan » 29 Nov 2023, 11:47

Valjalo je sto je bilo malo kriminala i sto su radnici dobivali stanove..
ali imala je nemogucu situaciju opstanka..
nepomirljivi narodi, i socijalna politika koja ju je unistla..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Rum » 29 Nov 2023, 11:49

ironman wrote: 29 Nov 2023, 11:42 Zavrsilo agresijom, genocidom i progonom na BiH i narod koji je najvise nosio u srcu istu.
Ybo to. Da budem iskren do kraja.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14629 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by ironman » 29 Nov 2023, 11:52

:D.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Rum » 27 Dec 2023, 16:40

MADE IN YUGOSLAVIA: FAP, TAM, TAS ( Golf 1 ), Opel IDA ( Kikinda ), Honda MIO ( Masinska Industrija Osijek ), IMT, Jadrolinija, Jugooceanija, Sartid, Petrohemija, Rafinerija nafte ( vise komada ), ISP ( Industrija Stakla Pancevo ), Trudbenik, Sloboda Cacak, Kluz, Gorenje, Prvi Maj Pirot, Vutex ( Industrija tekstila Vukovar ), Brodogradilista Rijeka, Pula, Apatin, Farbika oruzja "Crvena Zastava", Energoprojekt, Konstruktor, JAT, Galenika, Hemofarm, Pliva, Jugoremedija, pomorkse luke ( vise komada, Bar, Rijeka ), Jugoslovensko Recno Brodarstvo, TOMOS, Kras, Lasta...da ne govorimo o poljoprivrednim kombinatima, klanicama, mlekarama, stocnom fondu.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37474
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24977 times
Been thanked: 4734 times
Status: Online

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by ElTriconi » 27 Dec 2023, 19:03

Rudolph wrote: 29 Nov 2023, 11:49
ironman wrote: 29 Nov 2023, 11:42 Zavrsilo agresijom, genocidom i progonom na BiH i narod koji je najvise nosio u srcu istu.
Ybo to. Da budem iskren do kraja.
Kad je alija mogo sovat mogu i ja 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26758
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14951 times
Been thanked: 3993 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Veca » 27 Dec 2023, 19:17

njega je qratz bolio za mnoge stvari, a ne samo za Jugu! :kafa ...a sin naslijedio bol, jos umnozio 100x.
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Rum » 02 Jan 2024, 22:00

FAP (Fabrika automobila Priboj) je proizvođač motornih vozila osnovan kao državno-privredno preduzeće udelom vlade FNR Jugoslavije 1953. godine. Šest godina kasnije fabrika je isporučila više od 1.000 vozila raznih tipova i proširila proizvodne kapacitete na 3.600 vozila. Iz godine u godinu proizvodnja je rasla pa je tako 1979. iz njenih pogona izašlo 7.000 kamiona i autobusa. U međuvremenu Fabrika automobila Priboj postaje parner “Daimler – Benzu“, pa se kamioni iz Polimlja oplemenjuju “mercedesovim“ motorima.
Krajem sedamdesetih, kad je Fabrika automobila Priboj bila na vrhuncu, zahvalno Polimlje je kao poklon preduzeću za 25. rođendan posvetilo nezvaničnu „ličnu kartu".
U žutoj krštenici o FAP-u piše:
rođen: 30. oktobra 1953
otac: Sandžak Siromašni
majka: Geopolitički položaj Jugoslavije
rast: Visok 5.500 zaposlenih
obrazovanje: 80.000 vozila na svetskom niovu
rodbina: 100 kooperanata iz cele zemlje
zasluge: Za četvrt veka promenio lice regiona
osobeni znaci: Od rođenja rentabilan
matičar: Petar Stambolić, tadašnji predsednik srpske vlade, potpisnik rešenja o osnivanju fabrike
Priboj je u vreme najvećeg uspeha fabrike automobila imao oko 35.000 stanovnika, a u fabrici je radilo 7.500 ljudi. Grad je tada bio simbol prosperiteta.
.

Image

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Tokmak
Vucin apostol
Vucin apostol
Posts: 15225
Joined: 08 Jul 2015, 17:31
Location: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Has thanked: 976 times
Been thanked: 972 times
Status: Online

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Tokmak » 04 Jan 2024, 18:23

Da je uistinu bila najbolja, ne bi se raspala na način na koji se raspala.
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26758
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14951 times
Been thanked: 3993 times
Status: Offline

Re: Zašto je Jugoslavija najbolja država u historiji

Post by Veca » 05 Jan 2024, 20:27

vi bi givit rasturili, a kamol' drzavu.
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96774
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34725 times
Been thanked: 21315 times
Contact:
Status: Offline

Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Rum » 25 Mar 2024, 12:46

Sarajevska glumačka legenda Josip Pejaković: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Image


Nekada sam bio jugoslovenski glumac a danas nisam ni bosanskohercegovački nego samo sarajevski. To najviše govori u kojim se govnima ja danas nalazim, kaže za Nova.rs legendarni dramski umetnik Josip Pejaković.

Posle impresivne glumačke karijere, koja broji na desetine i destine uloga u teatru, na televiziji i filmu legendarni sarajevski glumac Josip Pejaković poduhvatio se filmske režije. I potpisao dokumentarni film „Hako“ o gorštaku s Peštera Haku Duljeviću. Ovaj dokumentarac o čoveku koji je ponikao u specifičnom podneblju punom nepoznanica i izazova svetsku premijeru doživeće na predstojećem 71. Martovskom festivalu, koji počinje 26. marta.


Kroz vizuru jedne požutele fotografije naviru sećanja glavnom junaku, koji nosi dedovo ime. Taj unuk Hako nastavlja tradiciju rodnog kraja, i svoga dede, mudrog gorštaka sa Peštera u Sandžaku, koji za vreme Drugog svetskog rata nije hteo da podigne ruku na komšije pa makar umro. Nisu ga ubili Nemci, ali jeste to što je imao čist obraz – kroki je ovog dokumentarca.

Za neupućene Josip Pejaković, koji je karijeru počeo kao pevač travničke rok grupe „Veziri“, da bi, ipak, prevladala gluma, prve korake načinio je u amaterskom pozorištu u rodnom Travniku. No, nove role odvode ga u u Sarajevo, gde su ga prigrlili i publika i kritika. Čuvene su Pejakovićeve monodrame: „On meni nema Bosne“, „Oj živote“ i „O, izbjeglice“, ili one u TV serijama i filmovima „Osma ofanziva“, „Gluvi barut“, „Savršen krug“.



I dramski umetnik, koji je pre petnaestak dana proslavio 76. rođendan, u razgovoru za Nova.rs otkriva koliko mu znači što će premijerno „Haka“, koji se fokusira na međusobno poštovanje Pešteraca bez obzira na veru i naciju, videti beogradska publika na jednom od najstarijih filmskih festivala u Evropi:

– Po sve svoje uspehe u dugogodišnjoj karijeri i pozorišnoj i TV i filmskoj sam išao u Beograd. Nadam se da će tako biti i sada. Čast mi je da učestvujem u programu 71. Martovskog, ne samo najstarijeg, nego i najboljeg festivala za moj dokumentarni film „Hako“ u celome svetu.

Mislite li da je zavidna reputacija Martovskog dovoljna da „pogura“ vaš film dalje, u svet?

– Više sam nego ubeđen da će eventualni uspeh biti sjajna preporuka svim drugim festivalima da ga uvrste u svoj program.

Image

Kako to da ste se u poznoj životnoj dobi, posle toliko decenija karijere, odlučili na rediteljski debi?

– Ovo je moj čisto filmski rediteljski debi, mada sam deset godina režirao po svom scenariju najgledaniju TV dokumentarnu seriju od čak 340 epizoda – „U ime naroda“. A svaka od tih epizoda je bila poseban film.

Prvobitna ideja bila je da „Hako“ bude igrani film, no nedostajalo je finansijskih sredstava. Koliko je, zapravo, na ovim prostorima, teško doći do realizacije jednog filmskog ostvarenja i ako je vama, koji ste doajen glumišta na ovom tlu, to bila nemoguća misija, kako li je tek početnicima?

– U dogovoru s producentom Almirom Šahinovićem odlučili smo obojica da prvo napravimo dokumentarni film koji će nas lakše dovesti do finansijera nego goli filmski scenario. Danas je takvo vreme koje zahteva i originalniji put do igranog fima. Skupa je to rabota i finansijerima mora biti jasno u šta ulažu sredstva. Ja sam okrutni profesionalac sa puno pozitivne stečevine i ne smem omanuti ni pod razno. Današnje stanje u kinematografiji je teško, pogotovo talentovanim mladim ljudima. Oni to rade na mišiće i samo talentom. Ali, pored toga moraju postojati sigurni budžeti što sve zemlje nastale raspadom Jugoslavije ne poseduju. Zato i istaknuti prave koprodukcije što ja, kao kompletan autor ovoga filma, ne želim. Ili jedan finsijer ili nema filma! Tako bi trebalo da rade profesionalci. A sve drugo ne pripada toj opciji, uz sav respekt nekih odličnih filmova.

Image
Zašto vam je bilo bitno da ispričate priču o Haki Duljeviću, gorštaku s Peštera i otkud su u vašoj filmskoj storiji najznačajniji Pešterci?

– Zato što se nad tim prostorom punim svetlosti nadvio neviđeni medijski mrak. Do ovoga filma tamo su se rađali, živeli i umirali neki čestiti ljudi sa osećajem da nikome nisu bitni!? Ovim dokumentarnim filmom i, ako bude sreće, igranim mi želimo da ih učinimo bitnim! Oni to zaslužuju, jer su posebni u svemu, naročito u gorštačkim mudrostima i posebnoj filozofiji življenja.
Image
Hako za vreme Drugog svetskog rata nije hteo da podigne ruku na svoje komšije po cenu sopstvenog stradanja. Koliko je tako nešto retkost i poruka, ne samo za nas na ovom tlu u poslednjih tridesetak godina, već i one diljem sveta?

– Protiv zla se ne može čovek boriti zlom nego dobrotom, a to je danas retka pojava u celom svetu. Hako se junački isprsio pred neljudima čuvajući svoje komšije i braneći najveću svetinju Pešteraca: „Nema većeg harama (zla) nego udariti na vlaški hak!“ Glavu je dao, ali je sačuvao čist obraz. To je univerzalna svetska poruka dobroga dela. Pešter je Srbija i njoj je takva poruka danas najpotrebnija!


Image
Zašto kinematografija na tlu bivše Jugoslavije, kad se bavi ratovima, tretira posledice, a ne uzroke istih, niti žrtve, kako ste nedavno primetili?

– Pa to je pitanje svih pitanja. Ako se dalje budemo samo bavili posledicama, potpuno ignorišući uzroke, imaćemo stalne nemire na Balkanu. Ja sam ga nazvao po bukvalnom vlastitom prevodu – Bal (Igra) Kan (Đavola). Ja velikim delom znam mnoge uzroke i odgovorno tvrdim: „Dobro smo i prošli šta je sve bilo u glavama onih – i stranih i domaćih budala koji nam sve ovo zamesiše!“

Image


Davnih dana izjavili ste da Bosna nikada neće biti država, jer tu „tri majke rađaju jedno dete, a to je nemoguća misija“ i da tamo čas se „sami, čas međusobno mrzimo“. Ostajete li i danas pri tom stavu?

– Veliki moj sugrađanin i literarni genije Ivo Andrić je sve rekao na tu temu u svome „Pismu iz 1920“. U toj kratkoj storiji samo jedan lekar je zbog mržnje napustio Bosnu. A danas milioni ljudi napuštaju sve ove prostore isključivo zbog iste te mržnje.

Zašto državu BiH ne cenite, ne volite, ne pripadate joj nijednim delom svoga bića, a zemlji Bosni u potpunosti?

– Bosna je zemlja. A da je mogla biti država davno bi je napravili. Zemlja je, po meni, puno više od države. Ona rađa, a država ubija. Onaj koji to ne razume nije zaslužio Bosnu! Bila je dva puta jedna prava država – Jugoslavija. Ovo sve što nastade njenim raspadom su za mene samo krhotine u kojima žive ljudi u apsolutnom ropstvu nakaradnog neo-liberalnog kapitalizma bez imalo slobode. Moj neobjavljeni roman „Jugotugoslavija“ govori sve na tu temu. U njemu tvrdim da je od Jugoslavije nastalo šest septičkih jama čiji se sadržaji stalno prelivaju danas jedni u druge. Koja okrutna metafora, zar ne?

Kako to da su istoričari promenili vaš sud o glumcima kao najgorim ljudima na svetu, s najviše zavisti, pakosti, podmetanja?

– Današnji istoričari su, čast retkim izuzecima, uglavnom internetski revizionisti i senzacionalisti. Oni svu istoriju tretiraju kao švedski sto sa kojeg konzumiraju samo ono što godi vladajućim oligarhijama. Tu nema ni „n“ od naučne svesti! Taj uglavnom priučeni ološ degradira sveobuhvatnu naučnu misao. Glumci su emotivci, gde je većina obično prosečna i svašta im je primereno. Nikoga ne može od njih zaboleti glava, osim one koji nisu prosečni. Ali, istoričari su svojim nakaradnim pristupom pošast intelektualne svesti i veliki generatori zla na na svim balkanskim prostorima.
Zašto kultura nikada nije imala mesto na ovim prostorima koje je istinski zavređivala?

– Jugoslavija se raspala jer nije imala ministarstvo kulture na državnom nivou. Tu bolest boluje i današnja BiH jer na državnom nivou nema to ministarstvo. Nekada sam bio jugoslovenski glumac, a danas nisam ni bosanskohercegovački, nego samo sarajevski. To najviše govori u kojim se ja govnima danas nalazim!

Kako se danas sećate Vezira?

– Veziri su bili veliki bend ravnopravan sa Indeksima i celom sarajevskom rok scenom. Učesnici smo bili prve Jugo gitarijade 1967. u Sarajevu na kojoj su pobedili Indeksi a mi smo proglašeni najboljim bendom iz unutrašnjosti. Prašili smo ritam i bluz – Spenser Dejvis grupu, Animalse, Ikvalse ….. Kritika je moj vokal ocenila moćnim. Svirao sam nekoliko instrumenata – klarinet, saksofon, gitaru i bubanj. Mladost ludost! Lepo je bilo dok je trajalo. Ja odoh u glumce, a na moje mesto dolazi Seid Memić Vajta. Ostalo sve su divne uspomene. Svaki rastanak je težak, ali je najteži rastanak sa mladošću!svim balkanskim prostorima.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14629 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by ironman » 25 Mar 2024, 13:04

Cuj 6 septickih jama.
Neam zivaca sad konentirat al zvuci nekako ruzno.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84596
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11073 times
Been thanked: 16676 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Fuddo » 25 Mar 2024, 13:47

Cuj to, i Slovenija septicka rupa?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31742
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2698 times
Been thanked: 5167 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Matan » 25 Mar 2024, 13:49

Ma nemam zivaca ni ja citati, ali jedina septicka je ostala zna se gdje...
Srbija..sa Vucicem i Rusima..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84596
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11073 times
Been thanked: 16676 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Fuddo » 25 Mar 2024, 13:55

Ma Josipa nosa vec duze vrijeme, godine.
Jedan dan vice, sagniii se bolan teceee Bosnaaa
Drugi dan vice, ovo je speticka
Treci dan ga faCaju po bolnici
Ljudi se zaboravili i nasmijat, samo crnjake pucaju
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Julia-Klara » 25 Mar 2024, 14:00

Zanimljiv intervju i izjave.

Vecina stvari stoji, istina - mogu se ljepse reci i upakovati. Ali dosta je i upakivanja u sarenilo vise.

Josipa postujem, velika je to glumcina. Ono sto ne volim kod njega je ova ogorcenost.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56122
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5839 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Duminjo » 25 Mar 2024, 14:06

U svakoj od ovih septickih jama, bolje se zivi nego sto se zivjelo u toj neprezaljenoj Jugoslaviji.

I ne kontam stvarno više ovo vracanje jugoslovena u svoj neki vakat. Pogotovo ne kontam kako se tu skoro uvijek mi Bosanci isticemo i guramo, a od svih, upravo mi placamo najveci racun nastanka, bivstvovanja i raspada iste.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Julia-Klara » 25 Mar 2024, 14:07

NI meni nije jasna opterecenost Jugoslavijom, i pocinje mi lagano ici na kuJac :rol

Bilo, proslo, idemo dalje. Povratka na staro nece biti.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Naseef Mushroom » 25 Mar 2024, 14:10

Julia-Klara wrote: 25 Mar 2024, 14:00 Zanimljiv intervju i izjave.

Vecina stvari stoji, istina - mogu se ljepse reci i upakovati. Ali dosta je i upakivanja u sarenilo vise.

Josipa postujem, velika je to glumcina. Ono sto ne volim kod njega je ova ogorcenost.
Pa kod većine poznatih ličnosti koji su bili poznati još u SFRJ postoji ta ogorčenost kada nisu više relevantni, onda je “poslje mene potop” ili bolje rečeno “poslije mene septička jama”. Čudo kako niko nije govorio o septičkim jamama onih 10-15 godina iza rata kada ih je još neko yebo za nešto.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Julia-Klara » 25 Mar 2024, 14:14

Kod njih je razlog jer im se karijera svodi ja samo jednu septicku jamu, eventualno dvije, dok je za vrijeme Jugoslavije to bilo drugacije.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6997
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2770 times
Been thanked: 1302 times
Status: Offline

Re: Od Jugoslavije je nastalo šest septičkih jama, u kojima ljudi žive u apsolutnom ropstvu

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 25 Mar 2024, 14:19

Cuj Bosna nije drzava nego zemlja
E svasta ce jos izmislit 🤨
Twiterka

Post Reply

Return to “Jugonostalgija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests