Makedonija

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by storm » 09 May 2015, 20:14

Znaci ja moram biti isti idiot... Ne bu dobro... To je sve sto znam.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Lavlje_srce » 09 May 2015, 20:18

Johny wrote: da se razumijemo ,,ne podrzavam nasilje nikoje vrste..pogotovo siptarsko..
Sta su tebi uradili Albanci da ih nazivas na ovaj diskriminatorski nacin?

Bolji si od njih - sta? I imas li bilo kakve dokaze da ovo rade Albanci?

Ili je ovo iscenirano kao sto tvrdi Zoran Zaev lider Socijaldemokratskog saveza Makedonije:

"Pozivam Nikolu Gruevskog da odmah izađe pred građane Makedonije i da objasni ko zašto i u kom cilju destabilizira Makedoniju”, naveo je Zaev u stranačkom saopćenju, prenosi Tanjug.

On traži i odgovor na pitanje da li i zašto kriminalne grupe sa, kako je rekao, susjednih teritorija ulaze u Makedoniju, te ko ih je i u kom cilju organizirao.

Isto to, kako je rekao, treba da uradi i lider albanske Demokratske unije integracija Ali Ahmeti.

Jer, poručuje Zaev, žrtve su građani, i Makedonci, i Albanci, i policajci, i civilno stanovništvo.


"Sada je najvažnije da se pomogne civilnom stanovništvu i da mu se osigura garantirana sigurnost”, naveo je lider SDSM-a i pozvao građane na smirenost i prisebnost, te da ne podliježu mračnim scenarijima o izazivanju sukoba i destabilizacije Makedonije.

Crni scenario, naveo je, neće uspeti, jer građani prepoznaju u čijem je interesu ovakav scenario i neće dozvoliti da u njega budu umiješani.

“Makedonci i Albanci, kao i svi drugi građani su ujedinjeni kao nikada do sada… Uvjeren sam da će tako i ostati”, poručio je Zaev, čija stranka od polovine februara objavljuje snimke nezakonito prisluškivanih razgovora, a na osnovu kojih traži ostavku vlade i formiranje prijelazne do novih izbora.


Od prije četiri dana SDSM na čelu sa Zaevim je inicirao proteste koji u počeli u Skoplju, a potom su se proširili i na ostale makedonske gradove.

---

Demokratska unija Albanaca (DUI) izrazila je zabrinutost današnjim događajima u Kumanovu. Partija je pozvala građane da sačuvaju hladnokrvnost i da ne podliježu provokacijama.

Današnji događaji u Kumanovu, kao i prethodni u Gošincima, te eksplozija ispred sjedišta DUI-a, za ovu partiju su u potpunoj suprotnosti sa strateškim ciljevima albanskog naroda u Makedoniji, na Kosovu u Preševskoj dolini.

"Albanci u Makedoniji opredijeljeni su za program saradnje sa SAD-om, EU-om i NATO-om i žele da u toj zemlji žive jednakopravni građani, u dobrim međuetničkim i susjedskim odnosim, u miru i stabilnosti. Albanci žele da Makedonija bude član NATO-a i Evropske unije. Mediji i opozicija trebaju demonstrirati odgovornost u ovo delikatno vrijeme i uzdržati se od dodatnog pogoršanja situacije", navodi DUI.

Ova partija traži od građana Kumanova, posebno u naseljima gdje su se desili sukobi, da ostanu mirni i ne podliježu raznim dezinformacijama. DUI je pozvao MUP da odgovorno djeluje, u uvjetima osjetljive sigurnosne i političke situacije.


Kad se stvori ovakva 'ne zna se ko koga i zasto' situacija, u pitanju je politicka igranka (u kojoj se Albanci pokusavaju iskoristiti) da bi se skrenula paznja sa onog sto cini korumpirana makedonska vlada.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37841
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Pasaga » 09 May 2015, 20:20

Ima indicija da je iscenirano.
Scekat cemo...nek prenoci......
Valjalo se rjesit demonstracija,protesta ispred zgrade vlade.......

Nesto kao....Krkanov Zvornik......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Krokodil Behko » 09 May 2015, 20:24

Inače, makedonski predsjednik se hitno vratio iz Rusije. Ako se već pitate oko razloga.
online

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81109
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10152 times
Been thanked: 6993 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Julia-Klara » 09 May 2015, 20:25

Lavlje_srce wrote:
Johny wrote: da se razumijemo ,,ne podrzavam nasilje nikoje vrste..pogotovo siptarsko..
Sta su tebi uradili Albanci da ih nazivas na ovaj diskriminatorski nacin?

Bolji si od njih - sta? I imas li bilo kakve dokaze da ovo rade Albanci?

Ili je ovo iscenirano kao sto tvrdi Zoran Zaev lider Socijaldemokratskog saveza Makedonije:

"Pozivam Nikolu Gruevskog da odmah izađe pred građane Makedonije i da objasni ko zašto i u kom cilju destabilizira Makedoniju”, naveo je Zaev u stranačkom saopćenju, prenosi Tanjug.

On traži i odgovor na pitanje da li i zašto kriminalne grupe sa, kako je rekao, susjednih teritorija ulaze u Makedoniju, te ko ih je i u kom cilju organizirao.

Isto to, kako je rekao, treba da uradi i lider albanske Demokratske unije integracija Ali Ahmeti.

Jer, poručuje Zaev, žrtve su građani, i Makedonci, i Albanci, i policajci, i civilno stanovništvo.


"Sada je najvažnije da se pomogne civilnom stanovništvu i da mu se osigura garantirana sigurnost”, naveo je lider SDSM-a i pozvao građane na smirenost i prisebnost, te da ne podliježu mračnim scenarijima o izazivanju sukoba i destabilizacije Makedonije.

Crni scenario, naveo je, neće uspeti, jer građani prepoznaju u čijem je interesu ovakav scenario i neće dozvoliti da u njega budu umiješani.

“Makedonci i Albanci, kao i svi drugi građani su ujedinjeni kao nikada do sada… Uvjeren sam da će tako i ostati”, poručio je Zaev, čija stranka od polovine februara objavljuje snimke nezakonito prisluškivanih razgovora, a na osnovu kojih traži ostavku vlade i formiranje prijelazne do novih izbora.


Od prije četiri dana SDSM na čelu sa Zaevim je inicirao proteste koji u počeli u Skoplju, a potom su se proširili i na ostale makedonske gradove.

---

Demokratska unija Albanaca (DUI) izrazila je zabrinutost današnjim događajima u Kumanovu. Partija je pozvala građane da sačuvaju hladnokrvnost i da ne podliježu provokacijama.

Današnji događaji u Kumanovu, kao i prethodni u Gošincima, te eksplozija ispred sjedišta DUI-a, za ovu partiju su u potpunoj suprotnosti sa strateškim ciljevima albanskog naroda u Makedoniji, na Kosovu u Preševskoj dolini.

"Albanci u Makedoniji opredijeljeni su za program saradnje sa SAD-om, EU-om i NATO-om i žele da u toj zemlji žive jednakopravni građani, u dobrim međuetničkim i susjedskim odnosim, u miru i stabilnosti. Albanci žele da Makedonija bude član NATO-a i Evropske unije. Mediji i opozicija trebaju demonstrirati odgovornost u ovo delikatno vrijeme i uzdržati se od dodatnog pogoršanja situacije", navodi DUI.

Ova partija traži od građana Kumanova, posebno u naseljima gdje su se desili sukobi, da ostanu mirni i ne podliježu raznim dezinformacijama. DUI je pozvao MUP da odgovorno djeluje, u uvjetima osjetljive sigurnosne i političke situacije.


Kad se stvori ovakva 'ne zna se ko koga i zasto' situacija, u pitanju je politicka igranka (u kojoj se Albanci pokusavaju iskoristiti) da bi se skrenula paznja sa onog sto cini korumpirana makedonska vlada.
BRAVO!
Samo cekate da pocnete optuzivati i bacati kamenje jedni na druge, sram nek vas bude!
Iz iskustva znamo da ce biti razlicitih izvora vijesti, sto tacnih sto laznih, i opet letimo pred rudu sa osudama.
Polako ljudi, civili ginu...
Ccccccccc
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by radeta62 » 09 May 2015, 20:30

Johny wrote:jesam se nasekirao :kita ....gledali su mirno makedonci dok su nas kasapili bradati

da se razumijemo ,,ne podrzavam nasilje nikoje vrste..pogotovo siptarsko.. ali neka malo,,,50 godina ih srbi i makedonci sutaju nogom u guzicu...
postoji mogucnost cak da ce i u Rankecovoj rodnoj grudi malko rasplamsati,,imat ce eto opet sansu isukati kamu na "kukolj"
vidim da mu vrela koljacka krvca ne da mira
Nista nisi naucio i izvukao pouku iz zadnjeg rata, shvati ti i ja se nista ne pitamo drugi kreiraju nasu sudbinu mi smo samo kolateralna steta.
Onaj ko priziva rat u kuci ga imao. :lud

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Johny » 09 May 2015, 20:32

Lavlje_srce wrote:
Johny wrote: da se razumijemo ,,ne podrzavam nasilje nikoje vrste..pogotovo siptarsko..
Sta su tebi uradili Albanci da ih nazivas na ovaj diskriminatorski nacin?
Diskriminatorski nacin?? na cemu si ti sreco??
ako vec zelis ucestvovati na temi trebala bi nesto znati o cemi pises....
to nije pogrdan i diiskriminatorski naziv,, drugi naziv za maticu kosovskih albanaca Albaniju je shqiperia,,i otud potice naziv za kosovske albance siptari,,a to ih ni u kom slucaju ne vrijedja
http://sq.wikipedia.org/wiki/Shqip%C3%ABria
a to sta si meni uradili nisam duzan tebi objasnjavati :pusa
Last edited by Johny on 09 May 2015, 20:37, edited 1 time in total.

User avatar
Johny
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3313
Joined: 03 Mar 2012, 22:25
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Johny » 09 May 2015, 20:34

radeta62 wrote:
Johny wrote:jesam se nasekirao :kita ....gledali su mirno makedonci dok su nas kasapili bradati

da se razumijemo ,,ne podrzavam nasilje nikoje vrste..pogotovo siptarsko.. ali neka malo,,,50 godina ih srbi i makedonci sutaju nogom u guzicu...
postoji mogucnost cak da ce i u Rankecovoj rodnoj grudi malko rasplamsati,,imat ce eto opet sansu isukati kamu na "kukolj"
vidim da mu vrela koljacka krvca ne da mira
Nista nisi naucio i izvukao pouku iz zadnjeg rata, shvati ti i ja se nista ne pitamo drugi kreiraju nasu sudbinu mi smo samo kolateralna steta.
Onaj ko priziva rat u kuci ga imao. :lud
vidi mirotvorca sto osporava srebrenicke zrtve ,,tebi cak i avatar mora imati subaru Radeta moj dragi

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37841
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Pasaga » 09 May 2015, 20:40

Tamo ranih 80-tih...provedoh jedan dobar period na kosovu...
Upoznah ih bas dobro......
Daleko im kuca.......
Imadoh ovdje radnog kolegu,albanac iz Kosovske Mitrovice....
Sve...ok.....bili jarani...ono pravo...
Dok jenom,na jednoj zakuski,cojk malo cugno....a stariji tip....
Veli ti on meni,ono ko u povjerenju...preletilo ga,...
...kaze....cojk nije cojk ako nije albanac......
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37841
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Pasaga » 09 May 2015, 20:43

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
radeta62
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2212
Joined: 27 Jun 2011, 15:06
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by radeta62 » 09 May 2015, 20:46

Johny...Johny ti mislis samo su tebi ubili nekoga u zadnjem ratu avatar je zezanje .... :misli

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14915
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 441 times
Been thanked: 793 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by vila » 09 May 2015, 21:14

uf..komplicirana zemlja...pogotovo taj pogranični dio koji je naseljen albancima
tu makedonska policija skoro da i nema ovlasti
korupcija,kriminal u cjeloj makedoniji...pa je i pogodno tlo raspirivanje mržnje...tako da ne možeš biti pametan je li podmetanje u igri ili ne
A što se tiče Albanaca...sigurno da su im apetiti veliki...priče o velikoj albaniji nisu fikcija....
ima tko da poznaje bolje političku situaciju u makedoniji..tko je uopće na vlasti...oni imaju te prosrpske i probugarske struje?

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Bla » 09 May 2015, 21:24

vila wrote:tko je uopće na vlasti
desničari VMRO-DPMNE
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14915
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 441 times
Been thanked: 793 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by vila » 09 May 2015, 21:26

Bla wrote:
vila wrote:tko je uopće na vlasti
desničari VMRO-DPMNE
eto problema :D.
Last edited by vila on 09 May 2015, 21:27, edited 1 time in total.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Krokodil Behko » 09 May 2015, 21:27

SAVLADANI: 27 terorista se predalo mašući bijelim čaršafima!

KUMANOVO - Policija je uspjela da savlada napadače, a posljednjih 27 terorista predala su se policiji mašući bijelim čaršafima, navodi Sitel

Skopska televizija Sitel, bliska makedonskim vlastima, javlja da je akcija u Kumanovu završena.

Policija je uspjela da savlada napadače, a posljednjih 27 terorista predala su se policiji mašući bijelim čaršafima, navodi Sitel.

Reporter Sitela sa lica mjesta prenosi da je grupa od 70 terorista dijelom eliminisana a dijelom se predala, ali je u cijelosti savladana, prenosi Kurir.
online

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Bla » 09 May 2015, 21:33

To je zastarjela vijest koja se pokazala netačnom, jer su nakon nje reporteri uživo izvještavali i govorili o pucnjavi i detonacijama koje se čuju.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37841
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Pasaga » 09 May 2015, 21:35

Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Bla » 09 May 2015, 21:36

vila wrote:eto problema :D.
Ma problem je u kleptokratiji kao i svuda u regionu. Posljednjih mjeseci su opozicionari puštali snimke prisluškivanih ministara, premijera itd. svakih nekoliko dana o tome kako se i šta pljačka po toj državi.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37841
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2931 times
Been thanked: 2273 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Pasaga » 09 May 2015, 21:38

Posle Kosova,Makedonija je u vrhu sto se tice kriminala i korupcije...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120348
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6949 times
Been thanked: 7868 times
Status: Offline

Re: Rat u Makedoniji: 3 policajca poginula, 12 ranjeno

Post by Krokodil Behko » 09 May 2015, 21:44

Nekako mi preslobodno umarširaju i naprave dar-mar.
Ja bih i jednim i drugim savjetovao neka mirnija rješenja, jer očito su velike sile tu.
online

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests