Zimovanje

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Kai » 18 Jan 2023, 15:16

Ma nije to sad samo ovo, vec sve je kod nas skuplje a sto ne bi trebali biti bar domaci proizvodi iz poljoprivrede. Ma mi sami sebi podmecemo nogu. Sve je danas prenapuhano.
Vragolasto..:zao

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Kai » 18 Jan 2023, 15:25

HAVANA wrote: 18 Jan 2023, 14:32
Rudolph wrote: 18 Jan 2023, 14:28 Pa nije Gstaad boga vam ljubim ,ni tamo nisu te cijene
Iznenadili bi se kako rade vile sa bazenom od 500 do 800 eura dan.Ja nisam mogao vjerovati.Jaran mi trebinje radi na 650 eura dan ja mu viko da je lud kad je pravio,cuj iz sarajeva graditi u trebinju i ici deverati...A ovde sa arapcicima je posebna prica.Po 120 dana ih ima sto godisnje popune na 500 eura dan... :cudi A hrvatska da ne govorim.Ja se sjebo kad sam vidio popunjenost i cijenu.Vila u brdu. :lupa
Hercogevina puna toga ubise posao sa tim kucama i bazenom zbam kad sam trazio ne mozes naci slobodno.. a i nije puno kad ide vise ljudi .. a arapi su posebna prica i najviae su krivi za rast cijena nekretnina u zadnje vrijeme , al eto vole prirodu i tisinu ba miru da su pa im nije zao dati.. zato su svudje gradili po vukojebinama. Ljudi vise ogroman potencijal ovde al ne moze napaceni bosnjo da se dogovori ni sam sa sobom.
Vragolasto..:zao

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Duh » 18 Jan 2023, 15:40

ja ne skijam, a oko mene sve skijalista.
ne volim ni more nesto puno, a znam plivati, roniti, hodati po vodi...

ne volim puno sa zenama koje nonstop spominju more...
i sta mi fali...
:cudi

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by HAVANA » 18 Jan 2023, 15:56

Dje si naucio hodat po vodi?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119878
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12323 times
Contact:
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Maja » 18 Jan 2023, 15:59

Naucio ga Bajaga

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Taare » 18 Jan 2023, 16:01

HAVANA wrote: 18 Jan 2023, 14:27 Ima i bjelasnica za 4 milje apartman...https://www.booking.com/hotel/ba/apartm ... #hotelTmpl
Ovo su velike prevare. Ok, pričali ste o cijenama pa neću o tome. Ima jedna druga stvar koju slabo ko uzima u obzir, a to su ta noćenja. Kaže, plaćaš sedam noćenja.
da, platim sedam noćenja, al dobijem samo pet dana.
How?
Ček in bude u 15h a ček aut u 11.
Dakle, od prvog i posljednjeg dana nemaš ama baš ništa. Jbo spavanje. Nisam došo da spavam.
jer, šta ja imam od prvog dana? Ama baš niš. Dok uđeš u sobu i raspremiš se, već mrak.
od zadnjeg dana opet niš. Ustanem oko devetke i dok popijem kafu, valja napolje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Duh » 18 Jan 2023, 16:11

HAVANA wrote: 18 Jan 2023, 15:56 Dje si naucio hodat po vodi?
na jezeru...po noci.
Image

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Online

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Naseef Mushroom » 18 Jan 2023, 16:22

Maja wrote: 18 Jan 2023, 15:09
Naseef Mushroom wrote: 18 Jan 2023, 14:32 Baš je to wannabe-Hrvatica tolika fukara pa ne može priuštiti zimovanje u (u njenim očima) shupku Europe?

Kao što kaže onaj vic, ti nisi gay, ti si obična pederčina.
Vec prebacila jezik na hrvatski i cijene u eure aaaaa :oo

Ma nije ovdje tema Hana vec sto ispadamo mi skuplji od poznatih zimovalista i hrvatsko more skuplje od poznatih ljetovalista. Tacno nam porucuju ko vas domace hebe, bitni su stranci.
Tako i treba, evo i ovdje gdje živim imaju destinacije koje prosječni Nijemac ne može priuštiti ali je zato puno turista iz čitavog svijeta.
Eno bune se i što su skupi ćevapi na Baščaršiji, pa i trebaju biti skuplji nego u nekoj lokalnoj aščinici koja je bliža nekoj šumi bego nekom gradu.

To što smo skuplji od poznatih zimovališta isto podržavam. Ako ne možemo nikada stići Milan i Barcelonu po turizmu onda možemo ovako bar napuniti turističku kasu.
Ako pokazuje rezultate i ako ćemo financijski nadmašiti bar regiji, zašto ne?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by HAVANA » 18 Jan 2023, 16:27

Ja ne vidim uopste problem u ovim stvarima.Ocito to sto je skupo ima klijentelu inace ne bi ni radilo.Nije ga niko napravio da ga gleda.Ima jeftinijih pa izaberes.Ne idem ni ja vani kad odem u te perverzije.Petobanka eura kakva garsonjera il ako je hotel povoljan i eto.Nisam izgorio po glavi da dajem hiljade za noc...Nit me interesuje taj nakav satro glamur,extra,poseban...Osjecam se ko na note...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96814
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34753 times
Been thanked: 21341 times
Contact:
Status: Online

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Rum » 18 Jan 2023, 16:31

Ima ovaj kod nas za pokrivene , ubi lovu dan 300 maruna ,zasticeno od pogleda da bule mogu gologuze plivati

https://www.facebook.com/BAZEN-Rentanje ... 807505565/
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96814
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34753 times
Been thanked: 21341 times
Contact:
Status: Online

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Rum » 18 Jan 2023, 16:32

Image
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96814
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34753 times
Been thanked: 21341 times
Contact:
Status: Online

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Rum » 18 Jan 2023, 16:34

Image Nema alkohola i koke :p
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Online

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Krokodil Behko » 18 Jan 2023, 16:34

Kai wrote: 18 Jan 2023, 15:25 a arapi su posebna prica i najviae su krivi za rast cijena nekretnina u zadnje vrijeme , al eto vole prirodu i tisinu ba miru da su pa im nije zao dati.. zato su svudje gradili po vukojebinama.

Pa vole prirodu, jer svoje nemaju :D.
Pustio bi ja njih, nek prave šta hoće, nek ulazi kapital.
To je jedini način da i mi steknemo nešto i postanemo konkurentni oko kupovine nekretnina u rođenoj zemlji
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by HAVANA » 18 Jan 2023, 16:48

Krokodil Behko wrote: 18 Jan 2023, 16:34
Kai wrote: 18 Jan 2023, 15:25 a arapi su posebna prica i najviae su krivi za rast cijena nekretnina u zadnje vrijeme , al eto vole prirodu i tisinu ba miru da su pa im nije zao dati.. zato su svudje gradili po vukojebinama.

Pa vole prirodu, jer svoje nemaju :D.
Pustio bi ja njih, nek prave šta hoće, nek ulazi kapital.
To je jedini način da i mi steknemo nešto i postanemo konkurentni oko kupovine nekretnina u rođenoj zemlji
Ma sve ti je to povezano.Ne dizu samo oni.I mi sami pocnemo dizati.500m2 zemlje sa kucom 560000km.Ne da ispod.Kupi investitor i opstina kaze mozes praviti na iskoristivost parcele max 48% p+2 I sta ces napraviti? Mozda 600m2 neta,plafon.Pa nije ni cudo sto je po 4000,5000km m2.Posebno sarajevo je problem.Kotlina.Nema kud gdje svi traze.Sta ces napraviti na grbavici,cvili,hrasnom itd? Na cemu? Veca potraznja od ponude i imamo sta imamo.Prije 10 godina kod moje mame u neboderu muka ziva bila prodat stan.Sad ima 3 papirica naljepljena kupujem... :cudi 50 stanova do 50,60m2 da ima covjek na grbavici recimo,prodo bi ih sutra ujutro do 10 sati.Cudnovato ali tako je.Tako i ove kuce,vile,hoteli...Neko ne bi ni u ludilu a ima ko hoce...I tu sva prica onog sto ne bi pada u vodu...
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by HAVANA » 18 Jan 2023, 16:50

Al meni su najsmjesniji ljudi kad kukaju skupo je novogradnja 3500km blabla a veze nema ni koliko kosta ni kako napraviti i onda mu ostane od nane 60m2 na marindvoru i kaze 250000km.Stan isto mezar.Al njegovo vrijedi... :valja
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Online

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Krokodil Behko » 18 Jan 2023, 16:58

HAVANA wrote: 18 Jan 2023, 16:48
Krokodil Behko wrote: 18 Jan 2023, 16:34


Pa vole prirodu, jer svoje nemaju :D.
Pustio bi ja njih, nek prave šta hoće, nek ulazi kapital.
To je jedini način da i mi steknemo nešto i postanemo konkurentni oko kupovine nekretnina u rođenoj zemlji
Ma sve ti je to povezano.Ne dizu samo oni.I mi sami pocnemo dizati.500m2 zemlje sa kucom 560000km.Ne da ispod.Kupi investitor i opstina kaze mozes praviti na iskoristivost parcele max 48% p+2 I sta ces napraviti? Mozda 600m2 neta,plafon.Pa nije ni cudo sto je po 4000,5000km m2.Posebno sarajevo je problem.Kotlina.Nema kud gdje svi traze.Sta ces napraviti na grbavici,cvili,hrasnom itd? Na cemu? Veca potraznja od ponude i imamo sta imamo.Prije 10 godina kod moje mame u neboderu muka ziva bila prodat stan.Sad ima 3 papirica naljepljena kupujem... :cudi 50 stanova do 50,60m2 da ima covjek na grbavici recimo,prodo bi ih sutra ujutro do 10 sati.Cudnovato ali tako je.Tako i ove kuce,vile,hoteli...Neko ne bi ni u ludilu a ima ko hoce...I tu sva prica onog sto ne bi pada u vodu...

Izgubio je grad nakon rata, mnogo ravnijeg dijela koji je ostao u RS.
Zato sad izlaza nema. Prema Vogošći smeta Kobilja glava, a i da je nema nije dobar teren, sve do početka tamo gdje je TAS. Tu ima nekog dobrog terena.
Na Ilidži trista hepeka smeta. Vodozaštitna zona, turizam, autoput, zaobilaznice, raskršća, Željeznica i sve tako do Igmana. Ona istočna strana oko starog grada, sve gola čuka.
Koliko ja vidim, jedino preko Kobilje Glave do Vogošće.
online

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Kai » 18 Jan 2023, 17:03

Ma vala i novogranja kako je brzo prave izliece iz zemlje dabogda da valja sta na duze staze.
Vragolasto..:zao

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Kai » 18 Jan 2023, 17:05

Nek grade rajlovac ,reljevo,vogosca.. sveje sad uvezano nije kao prije brzo si u gradu.
Vragolasto..:zao

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by Duh » 18 Jan 2023, 17:06

Samo dizati cijene.
Kad se odsele svi, onda ko oni Svicarci dajete 100.000 km da se neko doseli.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Hana Hadžiavdagić skija na Alpama i kritikuje bh. skijališta, kaže da su cijene sulude

Post by HAVANA » 18 Jan 2023, 17:08

Krokodil Behko wrote: 18 Jan 2023, 16:58
HAVANA wrote: 18 Jan 2023, 16:48

Ma sve ti je to povezano.Ne dizu samo oni.I mi sami pocnemo dizati.500m2 zemlje sa kucom 560000km.Ne da ispod.Kupi investitor i opstina kaze mozes praviti na iskoristivost parcele max 48% p+2 I sta ces napraviti? Mozda 600m2 neta,plafon.Pa nije ni cudo sto je po 4000,5000km m2.Posebno sarajevo je problem.Kotlina.Nema kud gdje svi traze.Sta ces napraviti na grbavici,cvili,hrasnom itd? Na cemu? Veca potraznja od ponude i imamo sta imamo.Prije 10 godina kod moje mame u neboderu muka ziva bila prodat stan.Sad ima 3 papirica naljepljena kupujem... :cudi 50 stanova do 50,60m2 da ima covjek na grbavici recimo,prodo bi ih sutra ujutro do 10 sati.Cudnovato ali tako je.Tako i ove kuce,vile,hoteli...Neko ne bi ni u ludilu a ima ko hoce...I tu sva prica onog sto ne bi pada u vodu...

Izgubio je grad nakon rata, mnogo ravnijeg dijela koji je ostao u RS.
Zato sad izlaza nema. Prema Vogošći smeta Kobilja glava, a i da je nema nije dobar teren, sve do početka tamo gdje je TAS. Tu ima nekog dobrog terena.
Na Ilidži trista hepeka smeta. Vodozaštitna zona, turizam, autoput, zaobilaznice, raskršća, Željeznica i sve tako do Igmana. Ona istočna strana oko starog grada, sve gola čuka.
Koliko ja vidim, jedino preko Kobilje Glave do Vogošće.
Ma ima,siri se polako gdje moze ali problem je sto uvijek ostaje ta potraznja za ovim dijelovima gdje ne moze nista da se pravi.Da sam kupio prije 20 godina par stvari i da nista nisam radio.Sad bi imao ihahhahaaa...Pazi ovo.It firma. Kupuje 400m2 na grbavici sa 150m2 ko neke terase i moze napraviti kao neku galeriju 200m2 za kancelarije ali je ne moze uknjiziti.Novogradnja.2900000km.Fakticki u zk je 400m2.I naravno ja fol pametan jeste ludi,skupo...Kaze covjek vrlo jednostavno,treba mi to i to,bujrum,nadji...Zaradi.Mislis da sam nasao? Nema.Il je malo il je staro il je preveliko,preskupo...U mojoj glavi previse,skupo,kako to...U njegovoj glavi 35 zaposlenih,ima posla i bice,treba mu njegovo,na kiriji je povelikoj vec 7,8 godina...Bacene pare.Pdv,troskovi,odbitne stavke,vlasnistvo....Skontam pa i jest,u pravu je covjek.Ima matematike. :cudi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests