Kosovo

Dešavanja u regionu.

Moderator: Krokodil Behko

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 667
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by mishic » 28 Sep 2023, 16:23

"Zvaničan stav Evropske unije: Na Kosovu je izvršen teroristički napad"

Ovaj "zvaničan stav" ni iz daleka ne odgovara na bezbroj konkretnih pitanja na koja se mora dati konkretan odgovor i to od međunarodnih istražitelja jer taj odgovor se nikada neće moći dobiti od Vučića i ogromne svite koju je podigao na noge da zataškaju i izvitopere istinu kao što to godinama čine.

I naravno odgovor se mora tražiti i mimo onih predstavnika međunarodne zajednice koji su već godinama upleteni u sve što se tamo događa i koji u velikoj mjeri pogoduju Vučiću i hrabre ga da poseže za ovako drastičnim i opasnim mjerama.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 29 Sep 2023, 16:17

Žrtveni jarac je pronađen


Milan Radoičić priznao da je organizovao napad na sjeveru Kosova


Image



Advokat Milana Radoičića, kontroverznog biznismena i sada već odlazećeg potpredsjednika Srpske liste, Goran Petronijević, pročitao je danas pismo u kojem je Radoičić prihvatio odgovornost za organizovanje oružanog sukoba kod Banjske.

Advokat je to pročitao iz pisma Milana Radoičića koje je uputio javnosti.
"Ja, Milan Radojičić, od oca Rajka, rođen u Republici Srbiji, zbog mnogorojnih spekulacija koje su se pojavile, obavještavam da sam zajedno sa sunarodnicima došao na sjever Kosova i Metohije u selo Banjska. Razlog našeg vraćanja bilo je da ohrabrimo srpski narod. Obavještavam sve dežurne progonitelje, od Kurtija do mnogobrojnih inostranih pomagača, da sam lično pripremio sve što se dogodilo. O ovome nisam obavještavao nikoga ni vlast Srbije, niti sam od njih imao bilo kakvu pomoć jer smo već tada imali različite stavove po pitanju otpora Kurtijevom teroru“, pročitao je advokat iz pisma Radoičića.

Dodao je kako se na ovaj čin odlučio nakon što "metode otpora" nisu dale željene rezultate.

"Zbog povinovanja političkim razlozima, smirivanje situacije, više puta smo se povlačili jer nam je govoreno da ćemo na taj način doprinijeti deeskalaciji, a da će KFOR preduzeti sve što je neophodno u zaštiti srpskog naroda. Međutim ovakvo naše smirivanje situacije druga strana nije shvatila kao dobru volju, već kao slabost. Kao rezultat toga, iz dana u dan su se povećavale aktivnosti Kurtijevih snaga koje su nelegalno okupirala sjever Kosova. Jednostavno, sve metode otpora do sada nisu dale nikakvo poboljšanje života, već pojačanje brutalnosti Kurtijevog režima. U takvoj atmosferi sam se odlučio na taj čin", pročitao je advokat iz Radoičićvog pisma.

Do stradanja pripadnika Kosovske policije je, tvrdi, došlo slučajno, a onda je došlo do "žestokog okršaja" na obje strane.

"Neka svima bude jasno da nismo nikakvi teroristi, već borci za slobodu našeg naroda", poručio je i dodao da je spreman da se u vezi sa ovim događajem odazove pozivu nadležnih organa Republike Srbije.


Pismo je završio rečenicom "Živjela Srbija“.


Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić je danas objavio da je Radoičić podnio ostavku na mjesto potpredsjednika Srpske liste.

Kosovski ministar policije Xhelal Svecla optužio je Radoičića, da je organizator terorističkog napada u Banjskoj. Nakon toga je izjavio da je Radoičić ranjen i da se nalazi na VMA.

Podsjećamo, u nedjelju je u oružanom napadu u Banjskoj i Zvečanima ubijen policajac Afrim Bunjaku. U akciji policije koja je uslijedila deseci naoružanih napadača u srpskim uniformama opkolili su selo Banjska.

Za sada je potvrđeno da su trojica napadača ubijena, a osam ih je uhapšeno. Od uhapšenih, troje je zadržano u pritvoru, a četvero je pušteno na slobodu.

Zaplijenjen je i arsenal oružja, dok je nekoliko drugih napadača već pobjeglo i nalaze se na liječenju u srpskim bolnicama. Kosovske institucije optužile su Srbiju da stoji iza napada.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 29 Sep 2023, 16:19

Ovo je ključna rečenica. Da opere Vučića, policiju, vojsku, itd

O ovome nisam obavještavao nikoga ni vlast Srbije, niti sam od njih imao bilo kakvu pomoć jer smo već tada imali različite stavove po pitanju otpora Kurtijevom teroru“, pročitao je advokat iz pisma Radoičića.
online

User avatar
baton
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 950
Joined: 06 Jan 2021, 22:22
Has thanked: 206 times
Been thanked: 539 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by baton » 29 Sep 2023, 16:26

Šta kaže..slučajno ubili jednog i ranili dva policajca na Kosovu.
Sami ste krivi, slali ste nam vukove umjesto čobana.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Masamune » 29 Sep 2023, 16:44

spacebound wrote: 27 Sep 2023, 18:29
immuno wrote: 27 Sep 2023, 18:02

Poziva sve srbe da idu na Kosovo da pobiju siptare, psuje im majku i sve odreda..... Idiot
A ko je ovaj uopste.
Ma najsretniji je koga bar 3 drzave dijele od njih.
Ma "stara sarajevska raja" pa pljuje na sve i svašta.

Frajer je teški kompleksaš, a očigledno i bolesnik.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Masamune » 29 Sep 2023, 16:44

Krokodil Behko wrote: 29 Sep 2023, 16:19 Ovo je ključna rečenica. Da opere Vučića, policiju, vojsku, itd

O ovome nisam obavještavao nikoga ni vlast Srbije, niti sam od njih imao bilo kakvu pomoć jer smo već tada imali različite stavove po pitanju otpora Kurtijevom teroru“, pročitao je advokat iz pisma Radoičića.
Nema šanse da nisu umiješani... bolan onoliko naoružanje je moralo biti logistički propraćeno odozgo
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10252
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8375 times
Been thanked: 8747 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by immuno » 29 Sep 2023, 16:56

Chan wrote: 29 Sep 2023, 16:44
spacebound wrote: 27 Sep 2023, 18:29

A ko je ovaj uopste.
Ma najsretniji je koga bar 3 drzave dijele od njih.
Ma "stara sarajevska raja" pa pljuje na sve i svašta.

Frajer je teški kompleksaš, a očigledno i bolesnik.
Nista ga iskupiti ne moze za lajanje, pasce samo tako....

mishic
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 667
Joined: 10 Aug 2023, 11:25
Has thanked: 9 times
Been thanked: 154 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by mishic » 29 Sep 2023, 17:28

Kada se ozbiljne i opasne rabote spuste na igricu predosnovaca onda to izgleda baš ovako kako Radoičić pokušava oprati Vučića i državne institucije bez kojih bi sve ovo bilo nezamislivo i neizvodivo. Vučkov policijsko represivni aparat uprati i mali civilni drončić kada se podigne a ovaj put propustio da uprati ogromnu jedinicu sa desetinama vozila, tonama naoružanja i opreme, jer eto sve je to tako efikasno odrađeno da niko u Srbiji nije znao za to.

Albanci su za ove specijalno hrabre poput Radoičića nekada imali efikasne metode. Šteta što je to jenulo!

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80681
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7249 times
Been thanked: 11715 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by spacebound » 30 Sep 2023, 14:25

Pa niko nikakve novosti ne stavlja, a ja ne mogu s mobilnim internetom citat klix forum :ccc
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10252
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8375 times
Been thanked: 8747 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by immuno » 30 Sep 2023, 14:58

spacebound wrote: 30 Sep 2023, 14:25 Pa niko nikakve novosti ne stavlja, a ja ne mogu s mobilnim internetom citat klix forum :ccc
Evo i Sad I Evropska unija zahtjevaju od srbije da povuce vojsku sa granice.... Kurti izgleda I on salje vojnike na sjever.... Vucic baljezga po obicaju....

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80681
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7249 times
Been thanked: 11715 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by spacebound » 30 Sep 2023, 15:04

immuno wrote: 30 Sep 2023, 14:58
spacebound wrote: 30 Sep 2023, 14:25 Pa niko nikakve novosti ne stavlja, a ja ne mogu s mobilnim internetom citat klix forum :ccc
Evo i Sad I Evropska unija zahtjevaju od srbije da povuce vojsku sa granice.... Kurti izgleda I on salje vojnike na sjever.... Vucic baljezga po obicaju....
Pratim po portalima, ali volim citat analize na klixu, bude vijesti odsvakud, pa pokoja pametna od rijetkih pametnih forumasa koji su ostali tamo, pa prenose analize, tweetove. Bas mi fali od petka. To mi nekako najbolji izvor vijesti. I Ukrajinu tamo pratim.
A vidim ovdje niko ni mukajet.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 30 Sep 2023, 15:53

spacebound wrote: 30 Sep 2023, 15:04
immuno wrote: 30 Sep 2023, 14:58

Evo i Sad I Evropska unija zahtjevaju od srbije da povuce vojsku sa granice.... Kurti izgleda I on salje vojnike na sjever.... Vucic baljezga po obicaju....
Pratim po portalima, ali volim citat analize na klixu, bude vijesti odsvakud, pa pokoja pametna od rijetkih pametnih forumasa koji su ostali tamo, pa prenose analize, tweetove. Bas mi fali od petka. To mi nekako najbolji izvor vijesti. I Ukrajinu tamo pratim.
A vidim ovdje niko ni mukajet.

Dešava se 1914. godina.
Baš kao te godine, kad Vlada Srbije i jeste i nije kontrolisala stanje, tako je i sad.

Nikola Pašić je doznao da se sprema atentat u SA, pa se uprpio. Odlučio je javiti austrougarima, ali na neki jako indirektan način, da ne bi ispao izdajnik među Srbima. Desilo se to što se desilo.

Ovo tukne na tu godinu, jer Vučić izgleda ne kontroliše stvari. Nikako mu nije išlo u prilog ovo pucanje, pošto je imao podršku i Evrope i Amerike i još su progonili Kurtija, ovdje su maknuli SDA i sve su činili da ugode Vučiću. Ovaj Radoičić se zaigrao s nekim srpskim oficirima i obavještajcima i učinio to sve.

Bacio je Vučićevu poziciju u blato, sad njega pritišću sa zapada.
Potom on šalje vojsku na granicu, a poruka glasi ovako: "Ako me ne budete ponovo podržavali, sad ću ja da pravim probleme, a svi drugi koji bi došli da vladaju umjesto mene, još su veći rusofili i fanatici, pa tako da morate mene podržati"

Igrokaz kako bi Amerika i Evropa odustali od potencijalnih sankcija i pritisaka na Beograd.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37485
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25008 times
Been thanked: 4740 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by ElTriconi » 30 Sep 2023, 15:54

Srbe protjerat i zapljenit im imovinu.

Samo tako more bit mir 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 01 Oct 2023, 18:10

Idioti su zaboravili brisati snimke sa dronske kamere.
Kosovska policija u posjedu snimaka, na kojima se vidi kako se teroristi obučavaju na Kopaoniku, ali i na vojnom pogonu Pasuljanske livade i to u Vučićevom prisustvu


Ovo je već totalno pišanje po Vučiću





Hodža je rekao da je grupa vježbala u prostoru hotela Grej na Kopaoniku, koji je vlasništvo Milana Radoičića, a vježbala je i na najvećem vojnom poligonu u Srbiji u "Pasuljanskim livadama". On je rekao da je Srbija grupi stavila na raspolaganje logistiku i infrastrukturu za obuku.

"Na osnovu dostavljenih podataka, ispostavlja se da je centar terorističke grupe bio Kopaoniku, odnosno prostor koji je vlasništvo Milana Radoičića. Vojne vježbe su održane na jednom od najvećih vojnih poligona u Srbiji, najmanje 4 dana prije napada na Banjsku“, rekao je Hodža na konferenciji za novinare.



Image
Vučić na Pasuljskim livadama tokom vježbe Vojske Srbije (Foto: Telegraf)

U nastavku pogledajte snimak dronom koji su od srpskih terorista zaplijenile kosovske snage i koji pokazuje kako je uvježbavan nedavni teroristički napad:
online

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14633 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by ironman » 01 Oct 2023, 18:12

Mislis da to zapad nije i ne snima 7/24.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120556
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7969 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by Krokodil Behko » 01 Oct 2023, 18:17

Možda i ne snimaju, zauzeti su oko Ukrajine.
online

User avatar
TAFKAP
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10000
Joined: 19 Sep 2019, 21:42
Has thanked: 1542 times
Been thanked: 2647 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by TAFKAP » 01 Oct 2023, 18:25

Pa izgleda su ovi mislili da su preokupirani s Ukrajinom a ovi balavci iz EU samo mašu prstom.

Mislili ovi iz Bondsteela ošli na vikend u Albaniju na plažu.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31704
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7237 times
Been thanked: 3957 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by Mister No » 01 Oct 2023, 18:42

Ko se uzdo u EU nesto.
Posebno ako si muslimanske vjeroispovijesti.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37930
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Kosovo

Post by Pasaga » 01 Oct 2023, 18:58

Mister No wrote: 01 Oct 2023, 18:42 Ko se uzdo u EU nesto.
Posebno ako si muslimanske vjeroispovijesti.
Drug moj,Brisel ne dozvoljava ni da se ton povisi na Krkana.
Dok BH ispadose oci gledajuc tamo
sta drugo rec,glupaci
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31704
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7237 times
Been thanked: 3957 times
Status: Online

Re: Kosovo

Post by Mister No » 01 Oct 2023, 19:13

Pa ista ta EU (u nekom smislu) je pomogla istrebljenju vise miliona Jevreja sa njenog prostora, a da danas pomogne opstanku nekakvih muslimana na istim.
Ma hajte molim vas...
The Dark Side Of The Forum...

Post Reply

Return to “EX YU”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests