Ukrajina

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56122
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5839 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Duminjo » 23 Feb 2024, 21:02

Naseef Mushroom wrote: 23 Feb 2024, 20:58
Duminjo wrote: 23 Feb 2024, 20:15

Prvi pasus je laz.

Što se drugog pasusa tice, ako cemo porediti njih i nas, bolje da gledamo šta se radilo i radi li se išta protiv onih koji kradu u ratu.
Koliko je naših osudjeno za lopovluk u ratu, koliko ih je izvedeno pred sud, optuzeno? Koliko ih je dobilo otkaze zbog kriminala u ratu? A kakva je situacija u Ukrajini, otkrivaju li se, je li neko dobio otkaz, zatvor, osudjen zbog lopovluka? I to sve dok agresija traje a mi smo u "miru" vec haman 30 godina.

Kako tu stojimo i imamo li pravo ikome išta reci?
Pa evo neka se neko novi registruje na forumu, možeš i ti uraditi test i registrovati sa novim nickom,
otvori temu vezanu za naš rat i koliko je se para ukralo, vjerovatnoća da će te neko nazvati četnikom zbog toga = 0%
Uradi isto kod Ukrajine, ne bi dogurao ni do 3 posta, odmah bi bio proglašen Rusofilom “Ljudi ginu a tebi to problem”.
Ne nagadjaj bogati i ne izvlaci se.

Zapeo si za kriminal u Ukrajini dok je u toku agresija na istu. A kad se u BiH spomene kako je kriminal Priorität, podjes pricu "ne treba o kriminalu dok kuca gori, Schmidt nam ruši drzavu, ukida ustav"..
Ih Nazife Nazife 😂

jer se na ovoj temi bezobrazno mijenja atmosfera i pogled na Ukrajinu iz dana u dan.
I ovo si slago.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Naseef Mushroom » 23 Feb 2024, 21:18

Duminjo wrote: 23 Feb 2024, 21:02
Naseef Mushroom wrote: 23 Feb 2024, 20:58
Pa evo neka se neko novi registruje na forumu, možeš i ti uraditi test i registrovati sa novim nickom,
otvori temu vezanu za naš rat i koliko je se para ukralo, vjerovatnoća da će te neko nazvati četnikom zbog toga = 0%
Uradi isto kod Ukrajine, ne bi dogurao ni do 3 posta, odmah bi bio proglašen Rusofilom “Ljudi ginu a tebi to problem”.
Ne nagadjaj bogati i ne izvlaci se.

Zapeo si za kriminal u Ukrajini dok je u toku agresija na istu. A kad se u BiH spomene kako je kriminal Priorität, podjes pricu "ne treba o kriminalu dok kuca gori, Schmidt nam ruši drzavu, ukida ustav"..
Ih Nazife Nazife 😂

jer se na ovoj temi bezobrazno mijenja atmosfera i pogled na Ukrajinu iz dana u dan.
I ovo si slago.
Pogledaj 3. tačke koje sam naveo u mom obraćanju Ironmanu kako je se atmosfera teme promijenila.
Prvo je se ismijavala oprema Rusije sa slikama koje podsjećaju na autobus iz filma “Ko to tamo peva”, da bi se na kraju svela priča na kako treba toliki novac jer je Rusija velesila.
Pogledaj i ti šta je se pisalo na stranici 1091., od tih istih forumaša koji su satanizirali svakoga kao Rusofila ko bi pisao sve drugo osim potpunog uništenja Rusije.

Pa je jedan dan potreban toliki novac jer je ipak bitka protiv Rusa a drugi dan je Rusija truhla.

To što pišeš o Schmidtu se radi o dešavanjima nakon rata, ja sam naveo krađu u ratu.

Ja nisam nikada pisao, ne treba o kriminalu dok kuća gori, već da se hapse samo jedni a drugi i treći ne, najbolji primjer je hapšenje Fadila a ne Jerke.
Ko hapsi samo jedne zbog kriminala a druge ne dira, tu se očigledno ne radi o pravdi.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56122
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5839 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Duminjo » 23 Feb 2024, 21:39

Naseef Mushroom wrote: 23 Feb 2024, 21:18
Duminjo wrote: 23 Feb 2024, 21:02

Ne nagadjaj bogati i ne izvlaci se.

Zapeo si za kriminal u Ukrajini dok je u toku agresija na istu. A kad se u BiH spomene kako je kriminal Priorität, podjes pricu "ne treba o kriminalu dok kuca gori, Schmidt nam ruši drzavu, ukida ustav"..
Ih Nazife Nazife 😂




I ovo si slago.
Pogledaj 3. tačke koje sam naveo u mom obraćanju Ironmanu kako je se atmosfera teme promijenila.
Prvo je se ismijavala oprema Rusije sa slikama koje podsjećaju na autobus iz filma “Ko to tamo peva”, da bi se na kraju svela priča na kako treba toliki novac jer je Rusija velesila.
Pogledaj i ti šta je se pisalo na stranici 1091., od tih istih forumaša koji su satanizirali svakoga kao Rusofila ko bi pisao sve drugo osim potpunog uništenja Rusije.

Pa je jedan dan potreban toliki novac jer je ipak bitka protiv Rusa a drugi dan je Rusija truhla.

To što pišeš o Schmidtu se radi o dešavanjima nakon rata, ja sam naveo krađu u ratu.

Ja nisam nikada pisao, ne treba o kriminalu dok kuća gori, već da se hapse samo jedni a drugi i treći ne, najbolji primjer je hapšenje Fadila a ne Jerke.
Ko hapsi samo jedne zbog kriminala a druge ne dira, tu se očigledno ne radi o pravdi.
Ta atmosfera, koju si gore naveo nabrajanjima nekih primjera, mijenja se i na temi o stocnoj pijaci. Apsolutno nebitni komentari. Zna se ko navija za Ruse, ko protiv, ko ih pravda, ko navlaci za ove ili one. To vide svi i ne kontam tvoju potrebu da nekome otvaraš oci, da nam kazuješ sta piše. Valjda znamo citati.

Poceo si kukati da se ne smije Ukrajina kritikovati i da se zbog toga odmah nazivaju cetnicima oni koji kritikuju Ukrajinu. Kritika i otvoreno navijanje za Ruse nije isto. Ne znam zašto to uopste treba napominjati.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Naseef Mushroom » 24 Feb 2024, 04:56

Duminjo wrote: 23 Feb 2024, 21:39
Naseef Mushroom wrote: 23 Feb 2024, 21:18
Pogledaj 3. tačke koje sam naveo u mom obraćanju Ironmanu kako je se atmosfera teme promijenila.
Prvo je se ismijavala oprema Rusije sa slikama koje podsjećaju na autobus iz filma “Ko to tamo peva”, da bi se na kraju svela priča na kako treba toliki novac jer je Rusija velesila.
Pogledaj i ti šta je se pisalo na stranici 1091., od tih istih forumaša koji su satanizirali svakoga kao Rusofila ko bi pisao sve drugo osim potpunog uništenja Rusije.

Pa je jedan dan potreban toliki novac jer je ipak bitka protiv Rusa a drugi dan je Rusija truhla.

To što pišeš o Schmidtu se radi o dešavanjima nakon rata, ja sam naveo krađu u ratu.

Ja nisam nikada pisao, ne treba o kriminalu dok kuća gori, već da se hapse samo jedni a drugi i treći ne, najbolji primjer je hapšenje Fadila a ne Jerke.
Ko hapsi samo jedne zbog kriminala a druge ne dira, tu se očigledno ne radi o pravdi.
Ta atmosfera, koju si gore naveo nabrajanjima nekih primjera, mijenja se i na temi o stocnoj pijaci. Apsolutno nebitni komentari. Zna se ko navija za Ruse, ko protiv, ko ih pravda, ko navlaci za ove ili one. To vide svi i ne kontam tvoju potrebu da nekome otvaraš oci, da nam kazuješ sta piše. Valjda znamo citati.

Poceo si kukati da se ne smije Ukrajina kritikovati i da se zbog toga odmah nazivaju cetnicima oni koji kritikuju Ukrajinu. Kritika i otvoreno navijanje za Ruse nije isto. Ne znam zašto to uopste treba napominjati.
Pa više je na jednoj ovoj temi pala riječ četnik nego na svim temama vezano za kritikovanje Armije Republike Bosne i Hercegovine ukupno :D.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Naseef Mushroom » 24 Feb 2024, 05:04

RAZGOVOR ZA KLIX.BA

Život u Ukrajini iz ugla novinara: "Nadamo se da nećemo proći kao Bosna i Hercegovina"

Image
Zamislite, našoj državi embargo a drugoj paket pomoći od nekoliko desetina MILIJARDI eura u borbi protiv države koja je, citiram druge forumaše, “šuplja”, i onda se još bezobrazno izjavljuje “Nadamo se da nećemo proći kao Bosna i Hercegovina”

Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2024, 10:11

Naseef Mushroom wrote: 24 Feb 2024, 05:04
RAZGOVOR ZA KLIX.BA

Život u Ukrajini iz ugla novinara: "Nadamo se da nećemo proći kao Bosna i Hercegovina"

Image
Zamislite, našoj državi embargo a drugoj paket pomoći od nekoliko desetina MILIJARDI eura u borbi protiv države koja je, citiram druge forumaše, “šuplja”, i onda se još bezobrazno izjavljuje “Nadamo se da nećemo proći kao Bosna i Hercegovina”


Jel ti jasno da ti je ovaj post ono pravo trolerski?
Šta si uopšte htio reći?


Odbrana Republike Bosne i Hercegovine, koštala je oko 10 milijardi dolara.
Računajući inflaciju, to bi sad bilo oko 20 milijardi dolara.
Poredeći veličinu zemlje i broj stanovnika u BiH i Ukrajini pred početak ratova, množimo tu cifru sa oko 10 i dobijemo 200 milijardi dolara.
Nakon toga, dodamo trošak ukrajine za protuzračnu odbranu, jer mi taj problem nismo imali.
Potom dodamo trošak oko oklopnih jedinica i protuoklopnih sredstava.
And fajnali, bezbroj mina i granata, na koje mi nismo morali trošiti pare, jer jedva da smo i imali malo artiljerije.

Ovo bi već mogao biti ozbiljan post.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2024, 10:16

I da, kod nas nije bilo korupcije u ratu.
Bog dao da su sve sami mumini oko Alije.

Kakav bespotreban gubitak vremena, pišući o nekim notornim stvarima.


Cilj je ono što sam više puta navodio - totalitarizam, borba protiv svega što ima veze s demokratijom i ljudskim slobodama, ma kako ovaj ili onaj to pakovao i bez obzira na boju celofana
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37474
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24975 times
Been thanked: 4734 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by ElTriconi » 24 Feb 2024, 10:23

Krokodil Behko wrote: 24 Feb 2024, 10:11
Naseef Mushroom wrote: 24 Feb 2024, 05:04
Zamislite, našoj državi embargo a drugoj paket pomoći od nekoliko desetina MILIJARDI eura u borbi protiv države koja je, citiram druge forumaše, “šuplja”, i onda se još bezobrazno izjavljuje “Nadamo se da nećemo proći kao Bosna i Hercegovina”


Jel ti jasno da ti je ovaj post ono pravo trolerski?
Šta si uopšte htio reći?


Odbrana Republike Bosne i Hercegovine, koštala je oko 10 milijardi dolara.
Računajući inflaciju, to bi sad bilo oko 20 milijardi dolara.
Poredeći veličinu zemlje i broj stanovnika u BiH i Ukrajini pred početak ratova, množimo tu cifru sa oko 10 i dobijemo 200 milijardi dolara.
Nakon toga, dodamo trošak ukrajine za protuzračnu odbranu, jer mi taj problem nismo imali.
Potom dodamo trošak oko oklopnih jedinica i protuoklopnih sredstava.
And fajnali, bezbroj mina i granata, na koje mi nismo morali trošiti pare, jer jedva da smo i imali malo artiljerije.

Ovo bi već mogao biti ozbiljan post.
Kae ukrajina bi mogla koristit dvjesta hiljada granata za haubicu nakvu nato 155mm mjesecno a fazon je nije tolka proizvodnja u nato paktu. Amerika ih proizvodi najvise al opet nedovoljno. Isporuce im oko 50k granata koje ovi ispucaju u par dana pa onda stede.

Mos mislit broja samo tih granata, od pocetka rata kolko je ispucala, kolko to kosta 🤔

Kolko kosta remont haubica, zamjena haubica jer ne more svaka pucat 155mm, zamjena unistenih haubica itd.

To je samo jedan aspekt troska a uzo sam artiljeriju jer sam nedje procito kae u ww1 vise od 70% zrtava je bilo od artiljerije a i ovaj rat je slican ww1, dosta je statican i nema naglih pomjeranja. 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2024, 10:24

I eto, pročitao jedan intervju sasvim primjeren situaciji.

Al treba im jebati mater, jer ima korupcije i nadaju se da neće proći kao mi.

Kakva bijeda.

Plus što je ona vitka novinarka dobro zgodna
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2024, 10:29

ElTriconi wrote: 24 Feb 2024, 10:23
Krokodil Behko wrote: 24 Feb 2024, 10:11


Jel ti jasno da ti je ovaj post ono pravo trolerski?
Šta si uopšte htio reći?


Odbrana Republike Bosne i Hercegovine, koštala je oko 10 milijardi dolara.
Računajući inflaciju, to bi sad bilo oko 20 milijardi dolara.
Poredeći veličinu zemlje i broj stanovnika u BiH i Ukrajini pred početak ratova, množimo tu cifru sa oko 10 i dobijemo 200 milijardi dolara.
Nakon toga, dodamo trošak ukrajine za protuzračnu odbranu, jer mi taj problem nismo imali.
Potom dodamo trošak oko oklopnih jedinica i protuoklopnih sredstava.
And fajnali, bezbroj mina i granata, na koje mi nismo morali trošiti pare, jer jedva da smo i imali malo artiljerije.

Ovo bi već mogao biti ozbiljan post.
Kae ukrajina bi mogla koristit dvjesta hiljada granata za haubicu nakvu nato 155mm mjesecno a fazon je nije tolka proizvodnja u nato paktu. Amerika ih proizvodi najvise al opet nedovoljno. Isporuce im oko 50k granata koje ovi ispucaju u par dana pa onda stede.

Mos mislit broja samo tih granata, od pocetka rata kolko je ispucala, kolko to kosta 🤔

Kolko kosta remont haubica, zamjena haubica jer ne more svaka pucat 155mm, zamjena unistenih haubica itd.

To je samo jedan aspekt troska a uzo sam artiljeriju jer sam nedje procito kae u ww1 vise od 70% zrtava je bilo od artiljerije a i ovaj rat je slican ww1, dosta je statican i nema naglih pomjeranja. 🤔

A zamisli koliko koštaju protuzračne rakete, a ispaljuju ih svaki dan?

Treba biti realan pa primjetiti da su ovdje ratovali mali narodi u maloj zemlji i s neuporedivo manjim resursima u odnosu na rat u Ukrajini.

Istina, imali smo embargo, ali na koji način sad to treba povezivati s Ukrajinom?
Svi znamo da će nam četnici pokucati na vrata, budu li Rusi kapitalizirali teritorijalne dobitke u Ukrajini, a eventualno će izvršiti secesiju, pa će granica biti u sarajevskom predgrađu.

Prosto je neshvatljivo, da ljudi birajući između slobode i kakve-takve šanse za reintegraciju zemlje nekad u budućnosti s jedne i vlastitog totalitarnog uma s druge strane, biraju ovo drugo.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37474
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24975 times
Been thanked: 4734 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by ElTriconi » 24 Feb 2024, 10:38

Krokodil Behko wrote: 24 Feb 2024, 10:29
ElTriconi wrote: 24 Feb 2024, 10:23

Kae ukrajina bi mogla koristit dvjesta hiljada granata za haubicu nakvu nato 155mm mjesecno a fazon je nije tolka proizvodnja u nato paktu. Amerika ih proizvodi najvise al opet nedovoljno. Isporuce im oko 50k granata koje ovi ispucaju u par dana pa onda stede.

Mos mislit broja samo tih granata, od pocetka rata kolko je ispucala, kolko to kosta 🤔

Kolko kosta remont haubica, zamjena haubica jer ne more svaka pucat 155mm, zamjena unistenih haubica itd.

To je samo jedan aspekt troska a uzo sam artiljeriju jer sam nedje procito kae u ww1 vise od 70% zrtava je bilo od artiljerije a i ovaj rat je slican ww1, dosta je statican i nema naglih pomjeranja. 🤔

A zamisli koliko koštaju protuzračne rakete, a ispaljuju ih svaki dan?

Treba biti realan pa primjetiti da su ovdje ratovali mali narodi u maloj zemlji i s neuporedivo manjim resursima u odnosu na rat u Ukrajini.

Istina, imali smo embargo, ali na koji način sad to treba povezivati s Ukrajinom?
Svi znamo da će nam četnici pokucati na vrata, budu li Rusi kapitalizirali teritorijalne dobitke u Ukrajini, a eventualno će izvršiti secesiju, pa će granica biti u sarajevskom predgrađu.

Prosto je neshvatljivo, da ljudi birajući između slobode i kakve-takve šanse za reintegraciju zemlje nekad u budućnosti s jedne i vlastitog totalitarnog uma s druge strane, biraju ovo drugo.
Vlasi su i jedni i drugi, jedni su blize europi drugi malo dalje. Od dva brata djeca, po postupcima nisu nijedni bili dobri prema nama nit ce bit. Valjalo bi zbog nama dragih komsija da rusija polomi zube al sta ce bit vidicemo jer se upumpavaju nezamislive kolicine para, municije i oruzja od nato saveznika na stranu ukrajine. Isto tako se upumpavaju ogromne kolicine svega na stranu rusije, od njenih par saveznika.

Zanimljivi su mi ovi podaci o finansijskoj strani rata, takve informacije se koriste da bi se odobrili novi prilivi, malo se javnost informise o cijeni svega toga. To su ogromne kolicine vozila, svega i svacega koji kostaju. Malo koja drzava bi bila sposobna sama da to sve finansira 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2024, 10:47

ElTriconi wrote: 24 Feb 2024, 10:38 al sta ce bit vidicemo jer se upumpavaju nezamislive kolicine para, municije i oruzja od nato saveznika na stranu ukrajine. Isto tako se upumpavaju ogromne kolicine svega na stranu rusije, od njenih par saveznika.

Zanimljivi su mi ovi podaci o finansijskoj strani rata, takve informacije se koriste da bi se odobrili novi prilivi, malo se javnost informise o cijeni svega toga. To su ogromne kolicine vozila, svega i svacega koji kostaju. Malo koja drzava bi bila sposobna sama da to sve finansira 🤔


Nema tu ništa neobično.
USA je Staljinu POKLONILA u ww2 15.000 tenkova, 10.000 aviona, oko 300.000 transportnih vozila, kompletnu uniformi s čizmama za 10.000.000 vojnika, nepregledne tone medicinske opreme, a o municiji i raznoj logističkoj opremi da i ne govorimo.
Rusi su u američkoj uniformi i s konzervom američkog graha u torbi na američkom kamionu došli do Berlina.

Ništa to nije skupo, kao ljudski životi, a znamo da zaapadnjaci cijene svoje živote, ukljućujući tu i živote vojnika. Pa tako da nije neobična činjenica da je Amerikanaca u tom ratu izginulo cca 500.000, a Rusa između 20 i 24 miliona.

Fašiste i ostale totalitariste) najprije prepoznaš po tome, što ne mare za tuđe živote. Nisu im bitni niti životi drugih niti životi svog rođenog naroda. Oni slave strah, teror i smrt, pa tako da se ne trebamo iznenađivati ovolikim ruskim gubicima da bi zauzeli neko malo i već dvije godine razrušeno naselje.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37474
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24975 times
Been thanked: 4734 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by ElTriconi » 24 Feb 2024, 10:53

Krokodil Behko wrote: 24 Feb 2024, 10:47
ElTriconi wrote: 24 Feb 2024, 10:38 al sta ce bit vidicemo jer se upumpavaju nezamislive kolicine para, municije i oruzja od nato saveznika na stranu ukrajine. Isto tako se upumpavaju ogromne kolicine svega na stranu rusije, od njenih par saveznika.

Zanimljivi su mi ovi podaci o finansijskoj strani rata, takve informacije se koriste da bi se odobrili novi prilivi, malo se javnost informise o cijeni svega toga. To su ogromne kolicine vozila, svega i svacega koji kostaju. Malo koja drzava bi bila sposobna sama da to sve finansira 🤔


Nema tu ništa neobično.
USA je Staljinu POKLONILA u ww2 15.000 tenkova, 10.000 aviona, oko 300.000 transportnih vozila, kompletnu uniformi s čizmama za 10.000.000 vojnika, nepregledne tone medicinske opreme, a o municiji i raznoj logističkoj opremi da i ne govorimo.
Rusi su u američkoj uniformi i s konzervom američkog graha u torbi na američkom kamionu došli do Berlina.

Ništa to nije skupo, kao ljudski životi, a znamo da zaapadnjaci cijene svoje živote, ukljućujući tu i živote vojnika. Pa tako da nije neobična činjenica da je Amerikanaca u tom ratu izginulo cca 500.000, a Rusa između 20 i 24 miliona.

Fašiste i ostale totalitariste) najprije prepoznaš po tome, što ne mare za tuđe živote. Nisu im bitni niti životi drugih niti životi svog rođenog naroda. Oni slave strah, teror i smrt, pa tako da se ne trebamo iznenađivati ovolikim ruskim gubicima da bi zauzeli neko malo i već dvije godine razrušeno naselje.
Ovi su skontali da to lokaliziraju na jedan prostor, da se ne siri. Isto ko sto su u ww2 skontali da ce im bit lakse s dvije strane udarit pa rusi dobise svega i svacega. I svako ko se mislio podici protiv njemacke okupacije.

Najbitniji je zivot tvoje nacije, naroda a pare je lakse dat nego da se prosiri dalje pa da dajes zivote. Postoje ove budale koje su igrali kantera i kol of djutija pa se okurazili, misle da je to zajebancija, pogotovo ako imaju kakve politicke moci. Sve u svemu ovo je rat koji je medijski najvise popracen, svaki vojnik ima kameru pa se snima na sve strane. Mogu se vidjeti sva besmisla i sve strahote rata iz prve ruke 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120544
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Krokodil Behko » 24 Feb 2024, 10:58

ElTriconi wrote: 24 Feb 2024, 10:53

Ovi su skontali da to lokaliziraju na jedan prostor, da se ne siri.


Pa normalno. To je svima jasno, bolje je poslati i trista milijardi u Ukrjainu, nego da ona bude poražena, Rusija da se širi i napada i druge zemlje, pošto će tad morati svi da uđu u rat.
Dodatno, ovako se Rusija troši i slabi u ratu, pa čak i ako bi pobijedili, tu bi morali da se zadrže, ii godinama da popunjavaju gubitke, a za to vrijeme zapad će ih dobro pretrčati u artiljerijskoj municiji i prijektilima.

Računica iz prvog osnovne.

Znači, ko ne shvtaa ovu računicu, ili nema čime računati ili je rusofil, a najčešće je i jedno i drugo.
online

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37474
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24975 times
Been thanked: 4734 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by ElTriconi » 24 Feb 2024, 11:03

Krokodil Behko wrote: 24 Feb 2024, 10:58
ElTriconi wrote: 24 Feb 2024, 10:53

Ovi su skontali da to lokaliziraju na jedan prostor, da se ne siri.


Pa normalno. To je svima jasno, bolje je poslati i trista milijardi u Ukrjainu, nego da ona bude poražena, Rusija da se širi i napada i druge zemlje, pošto će tad morati svi da uđu u rat.
Dodatno, ovako se Rusija troši i slabi u ratu, pa čak i ako bi pobijedili, tu bi morali da se zadrže, ii godinama da popunjavaju gubitke, a za to vrijeme zapad će ih dobro pretrčati u artiljerijskoj municiji i prijektilima.

Računica iz prvog osnovne.

Znači, ko ne shvtaa ovu računicu, ili nema čime računati ili je rusofil, a najčešće je i jedno i drugo.
Steta pa mi ne mozemo pomoci a valjalo bi 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56122
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5839 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Duminjo » 24 Feb 2024, 11:47

Naseef Mushroom wrote: 24 Feb 2024, 04:56
Duminjo wrote: 23 Feb 2024, 21:39

Ta atmosfera, koju si gore naveo nabrajanjima nekih primjera, mijenja se i na temi o stocnoj pijaci. Apsolutno nebitni komentari. Zna se ko navija za Ruse, ko protiv, ko ih pravda, ko navlaci za ove ili one. To vide svi i ne kontam tvoju potrebu da nekome otvaraš oci, da nam kazuješ sta piše. Valjda znamo citati.

Poceo si kukati da se ne smije Ukrajina kritikovati i da se zbog toga odmah nazivaju cetnicima oni koji kritikuju Ukrajinu. Kritika i otvoreno navijanje za Ruse nije isto. Ne znam zašto to uopste treba napominjati.
Pa više je na jednoj ovoj temi pala riječ četnik nego na svim temama vezano za kritikovanje Armije Republike Bosne i Hercegovine ukupno :D.
Lazes opet

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3320
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by rocko » 24 Feb 2024, 16:10

Duminjo wrote: 23 Feb 2024, 14:22 NATO na koljenima
Nije na koljenima nego se sprema u rat sa Rusijom ,

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3320
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by rocko » 24 Feb 2024, 16:15

Duminjo wrote: 23 Feb 2024, 14:25 Osvojilo dvije varoši, ubilo pola miliona ljudi što svojih što tudjih, sravnilo sve sa zemljom za te dvije varoši.. napelo se ko pile, ufatilo boga za muda i pjeva "drz se Lisabone, eto nas"..
Pa neznas po tebi ko je ludji rusi sto ubijaju za dvije varosi ili ukrajinci koji ginu za dvije varosi. ako su dvije varosi onda kazes eto vam ih nisu vrijedne 500 hiljada zivota.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31742
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2698 times
Been thanked: 5167 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by Matan » 24 Feb 2024, 16:32

Rusi vladaju glupim narodima kao sto su Ceceni i slicni koji ging ko muve za njihove interese..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
rocko
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3320
Joined: 13 Jan 2020, 21:21
Has thanked: 67 times
Been thanked: 61 times
Status: Offline

Re: Ukrajina

Post by rocko » 24 Feb 2024, 16:33

Matan wrote: 24 Feb 2024, 16:32 Rusi vladaju glupim narodima kao sto su Ceceni i slicni koji ging ko muve za njihove interese..
Zaboravljas Mongole , Tatare, Uzbeke, j... ga multinacionalna drzava.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests