Forumasi pisu - autorski tekstovi

Za forumaše koji vole da pišu, crtaju, fotografišu, izrađuju. Naših ruku djelo!
User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11994
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13648 times
Been thanked: 5735 times
Status: Offline

Re: Forumasi pisu - autorski tekstovi

Post by Nice » 22 Mar 2024, 10:05

Samo očekivanja mogu stvoriti dojam prevare

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25723
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3177 times
Been thanked: 4193 times
Contact:
Status: Offline

Re: Forumasi pisu - autorski tekstovi

Post by ina » 22 Mar 2024, 10:25

- Hoćeš li da idemo do parka? Zasadili su novo drvo i cvijeće prenešeni s nedalekog ostrva.. ili da danas tražimo dozvolu do direktnog izvora? Čini mi se da je i tebi potreban mir i samoća a tamo se možemo praviti da nismo ni u društvu, ako ti tako godi.

Ili do trga? Javili su mi da svira A. uživo. Znaš da mi njegova srž odzvanja u svakoj pori.
Ili do M. imaju najbolju kafu. Ili kod I... najukusnije domaće kolače. Da gnjavimo galebove i golube? --

Nezasito je bila puna istih ili i varijabilnih prijedloga.. ali ne i imponiranja. Još manje prisile. A između ostalog, i radi toga smo je slijedili k'o slobodni robovi.

Poznavala je slikare, fotografe, zidare, muzičare, poete, modeliste, psihologe, edukatore, filozofe, botaničare. A i političare.. ne ključno u profesionalnim poljima.. nego i životnim.

Tokom renoviranja jedne od najstarijih zgrada u gradu, bila zadužena da prati radove. U gužvi zagušljivog dijela zapazila tek izvirujući sastav gline. S vremenom, u konsekvenciji svega, povezala majstore (što joj je i bilo majstorstvo) koji inače od "ništa" naprave nešto.
Okvir i ukras ogledala.. početno.. da se ogledaju u svom radu.

-- Imam ponekad dojam da su ljudi koje volim, sa svim njihovim vrlinama i manama.. više u meni i ja, nego ja kao sama ja. Preplave me, a da se i ne pomjere ili gurkaju ko će prije da iskoči na površinu.
Sve im dopustim. Oni to ni ne znaju, niti su toga skroz sigurni. Obična britka a i benefitna nit koja se između nas, a zasebno, spontano nametne i nasluti. A ne zloupotrebljava.
Gledaš u njih a vidiš kompletno i sebe. Kakav užas! odmahnula je rukom...a i čudo!
blago smiješeći se i dodavajući. --


I stvarno.. svi ujedno kao da su oduvijek tu.. bili ili i biti će.. i samo usput. Ono da prođu i pređu.. ipak u vječnost. Bar njenu.
Svijest ima sidrište.

medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 509 times
Been thanked: 385 times
Status: Offline

Re: Forumasi pisu - autorski tekstovi

Post by medvjed23 » 04 Apr 2024, 01:44

Promocija moje nove zbirke stihova biće uskoro održana u Sarajevu. Svako ko dođe, na poklon će dobiti primjerak zbirke. Razumije se: neće vas niko pitati o forumu, niku ili sl. Slobodni ste doći, na miru pratiti promociju, uzeti - zatrebaće barem za potpalu - primjerak knjige i zbrisati. Detaljne informacije rado ću pružiti putem privatne poruke.
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

User avatar
uvijek_kontra
zmajček
zmajček
Posts: 28533
Joined: 01 May 2014, 13:09
Location: kompjutOr
Mood:
Has thanked: 1580 times
Been thanked: 1553 times
Status: Offline

Re: Forumasi pisu - autorski tekstovi

Post by uvijek_kontra » 19 Apr 2024, 16:50

medvjed23 wrote: 04 Apr 2024, 01:44 Promocija moje nove zbirke stihova biće uskoro održana u Sarajevu. Svako ko dođe, na poklon će dobiti primjerak zbirke. Razumije se: neće vas niko pitati o forumu, niku ili sl. Slobodni ste doći, na miru pratiti promociju, uzeti - zatrebaće barem za potpalu - primjerak knjige i zbrisati. Detaljne informacije rado ću pružiti putem privatne poruke.
Wau, cestitam! :aplauzz :srce

Jel bio neko? :)
Idemo anđele, jos samo malo..

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6998
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2772 times
Been thanked: 1302 times
Status: Offline

Re: Forumasi pisu - autorski tekstovi

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 19 Apr 2024, 17:29

Nie, nit je ko vidio knjigu nit procito
Carevo novo ruho
Twiterka

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25723
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3177 times
Been thanked: 4193 times
Contact:
Status: Offline

Re: Forumasi pisu - autorski tekstovi

Post by ina » 19 Apr 2024, 17:32

Ko zna kad.. ali jedva čekam pročitati. 🤩

Medo čestitke :pivo
Svijest ima sidrište.

medvjed23
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3042
Joined: 27 Mar 2019, 22:01
Has thanked: 509 times
Been thanked: 385 times
Status: Offline

Re: Forumasi pisu - autorski tekstovi

Post by medvjed23 » 19 Apr 2024, 23:26

Hvala vam :)

Bila je lijepa promocija. Forumi su bili solidno zastupljeni :oo
too dark for finding my ground.. and trees.. shiver and sway..

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25723
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3177 times
Been thanked: 4193 times
Contact:
Status: Offline

Re: Forumasi pisu - autorski tekstovi

Post by ina » 20 Apr 2024, 00:02

Ponekad je moglo nešto samo da ju ponese i odnese.. pa donese. Negdje. Opet nekome.
Niko od nas nije znao koliko bi to trajalo. Da li je u cipelama i koracima dolaska ili odlaska. Ili u papučama stopiranja. A ostajanje i prisustvo se osjećalo gdje god bi bila. Zatreperilo bi ono njeno parče koje se uklopi s nekim tvojim. Da više ne znaš ni čije je čije uz mahnitu prijatnu tenziju nedostajanja ostatka.

Čak je i u prisustvu falila. Ne da nije znala slušati.. Nego bi usta najčešće koristila za tišinu uz poneki osmijeh. Ili i šamarčinu, ako ti zatreba. I ako baš insistiraš. Svaku bi riječ i pokret zapamtila poput slona.. u marširanju ka zajedničkom življenju.
Razumnosti, radosti, boli, tuge i sve ono što ljudi u ljudskosti jedni drugima često serviraju i nepokretom vlastitih namjera.

Hranila se pomalo i obazrivo, a u lucidnom blesavitetu sažvakanja svih dešavanja znala reći nešto kao: Ako te pojedem ima da ponikneš u meni!
Pravi neštetni ljudožderac.

Od nje se nije dalo tražiti samo ono što možeš uzeti.
Svijest ima sidrište.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25723
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3177 times
Been thanked: 4193 times
Contact:
Status: Offline

Re: Forumasi pisu - autorski tekstovi

Post by ina » 21 Apr 2024, 19:17

Sve što je nekom mjerom nevaljalo, ili nam je tako prezentirano, u tome se ne želimo prepoznavati. Većinom. A koliko nas baš u svemu bar pomalo ima (a ima) priča je za sebe.

Nosila je bijelu bluzu, sređen friz od noć prije i koju (ne fizičku) životnu godinu više, od vršnjaka, a i njihovih prijatelja. Neka vrsta mlade starice i prokletstva da tako treba da bude.
U doba jakog sunca, tamo nekih već zaboravljenih dana i klizećeg znoja po unutrašnjoj strani butina, nazirale su čvrste grudi obične djevojke koja se vidljivo pretvarala u ženu. Sićušnih usta i kratkih riječi upijenih njegovim usnama u sebe.

Nije se ogrtala niti privijala uz manje, ili više (svejedno) emocionalno umno nadriblane. A ni zujala oko njih kao srce maratonca u blizini pobjede. Živjela je sve ljude na isti način. Neovisno o spolu ili bilo čemu drugom.

To joj je bila najslabija tačka. A vjerovatno i najjača.
Svijest ima sidrište.

Post Reply

Return to “Kutak za kreativne”

Who is online

Users browsing this forum: Anestzijaaa, Duminjo, Fuddo, Rum and 5 guests