Vegeterijanstvo..OK ili stranputica?

Savjeti za zdraviji i bolji život

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by Naseef Mushroom » 30 May 2023, 22:27

Chan wrote: 30 May 2023, 21:28 Bizi ba kao da ce prvi svabo pristati da smanji pivske kobaje i njihov specijalitet... meso na krompiru

Sta vam je
Govoriš o Švabama koje poznajemo decenijama, ovo kreiranje novih generacija zombija je univerzalno i globalno, gdje ni Nijemac neće biti pošteđen. Vegansko meso na bio krompiru.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by CikCikCikPogodi » 30 May 2023, 22:32

Naseef Mushroom wrote: 30 May 2023, 22:27
Chan wrote: 30 May 2023, 21:28 Bizi ba kao da ce prvi svabo pristati da smanji pivske kobaje i njihov specijalitet... meso na krompiru

Sta vam je
Govoriš o Švabama koje poznajemo decenijama, ovo kreiranje novih generacija zombija je univerzalno i globalno, gdje ni Nijemac neće biti pošteđen. Vegansko meso na bio krompiru.
100% upravu. Ove mlade svabe ko da je isti kurac napravio. Ne mozes sa njima pricati. Zenske pogotovo, ne smijes ni pricat sa njima jer sve smatra ko da si je silovao.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by Naseef Mushroom » 30 May 2023, 22:39

CikCikCikPogodi wrote: 30 May 2023, 22:07
Naseef Mushroom wrote: 30 May 2023, 20:49 Kakva “slučajnost” ovoliki članci o mesu kao da se radi o heroinu.
Jesam dosadan sa “rekao sam vam”, ali ovakve teme samo iskaču u zadnje vrijeme.
Ko misli da ove stvari su sasvim nesto bezbolno, glupost. Europske zemlje ulazu sve resurse, takozvane filantrope i tranhumaniste kako bi uspostavili sto vise kontrole nad stanovnistvom. I to im uspjeva, opet cu reci zbog radikalizirane mladezi koja je trenirana da zavoli autokratiju i dikatatorske rezime.

Vidis da vecini danasnjih mladih osoba je glupo ko kurac, i podrzava sve sto je naopako jer su ih nacuili ko da je to dobro za sve ljude, dobro je za zeceve, dobro je za ruze, dobro je planetu. I to brane nasiljem, a na internetu to brane napadima.

Naucnici su nekada znali reci manjke onih koji pasu samo biljke. Danas toga ne smije biti jer odmah budu proganjani i izbrisani.
Ja sam prvi od forumaša upozorio na ozbiljnost kod prve ovakve teme, koja je tada bila za mnoge simpatična.
Generacija debilnih zombija, bez mesa, mlijeka, vakcinisani i guze atraktivne AI robote preko interneta

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37483
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25008 times
Been thanked: 4741 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by ElTriconi » 30 May 2023, 22:46

Ne jede meso ko ima vego ko je naucio 🤗😊
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54103
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Online

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by HAVANA » 30 May 2023, 22:47

Tacno. U takvim gramima samo gudra i zlato moze. Meso jok. :pusi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37483
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25008 times
Been thanked: 4741 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by ElTriconi » 30 May 2023, 22:48

HAVANA wrote: 30 May 2023, 22:47 Tacno. U takvim gramima samo gudra i zlato moze. Meso jok. :pusi
Ljudima metnu des grama zlata u prostatu, nekakve sarafe zavrne kae da bolje radi 😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by CikCikCikPogodi » 31 May 2023, 15:28


User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by Julia-Klara » 31 May 2023, 17:05

S obzirom koliko se hrane baci, ja bih nam svima zabranila da jedemo vise od 1 puta dnevno.
Dosta!
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37483
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25008 times
Been thanked: 4741 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by ElTriconi » 31 May 2023, 17:06

Julia-Klara wrote: 31 May 2023, 17:05 S obzirom koliko se hrane baci, ja bih nam svima zabranila da jedemo vise od 1 puta dnevno.
Dosta!
Da umrem 😱

I ovako sam kost i koza ocam 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by Julia-Klara » 31 May 2023, 17:07

ElTriconi wrote: 31 May 2023, 17:06
Julia-Klara wrote: 31 May 2023, 17:05 S obzirom koliko se hrane baci, ja bih nam svima zabranila da jedemo vise od 1 puta dnevno.
Dosta!
Da umrem 😱

I ovako sam kost i koza ocam 🤔
to ti je od lopovluka :kafa
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Njemacka agencija za nutricionizam preporučuje konzumaciju 10 grama mesa po danu

Post by CikCikCikPogodi » 31 May 2023, 20:58

ElTriconi wrote: 31 May 2023, 17:06
Julia-Klara wrote: 31 May 2023, 17:05 S obzirom koliko se hrane baci, ja bih nam svima zabranila da jedemo vise od 1 puta dnevno.
Dosta!
Da umrem 😱

I ovako sam kost i koza ocam 🤔
Opet bi bolje izgledo od John Kerrya entuzijaste privatnih aviona. Moj rahmetli deda bolje izgledo dok nije umro cuclo lulu.

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Slavni kuhar zabranio veganima ulazak u svoj restoran: Oni mogu odjebati

Post by CikCikCikPogodi » 21 Jun 2023, 19:21

Image

Kuhar John Mountain zabranio je veganima ulazak u svoj restoran nakon što je jedna mušterija pokrenula internetsku raspravu između onih koji jedu i ne jedu meso.

Slavni kuhar rođen je u Velikoj Britaniji, a sada vodi restoran Fyre u Connollyju u Australiji. Na naslovnice je dospio 2012. godine kada je opsovao kuhara Marcusa Wareinga s Michelinovom zvjezdicom koji mu je dao ocjenu 2 od 10 za riblje jelo u emisiji Great British Menu.

Poznati kuhar na Facebook stranici restorana nedavno je postavio obavijest.



"Nažalost, svim veganima je zabranjen ulazak u Fyre (zbog razloga vezanih uz mentalno zdravlje). Zahvaljujemo vam na razumijevanju", stoji u obavijesti.

Mountain je izjavio da je taj potez potaknut raspravom s jednom djevojkom.

"Mlada djevojka mi se obratila i rekla da dolazi u restoran te pitala postoje li veganske opcije. Rekao sam da ću joj udovoljiti, rekao sam da imamo njoke, povrće... I to je bilo to."

Međutim, kuhar je rekao da je zaboravio na zahtjev žene jer je bio zauzet oko privatne zabave. Njegov pomoćni kuhar tada je odbrusio Mountainu što im "nije rekao za mušteriju veganku."

Nezadovoljna mušterija požalila se australskim medijima.

"Moja jedina opcija je bilo jelo od povrća. Bilo je u redu, ali ne s tim punjenjem. I bila sam šokirana kad mi je to naplatio 32 dolara. Mislim da je danas nevjerojatno važno da restorani mogu primiti svakoga, a ako nemaju opciju veganskih obroka, to pokazuje vaše nedostatke kao kuhara", objasnila je.

"Nadam se da ću vidjeti neka poboljšanja u vašem jelovniku jer već neko vrijeme živim u Connollyju i vidjela sam mnoge restorane u toj zgradi kako se otvaraju i zatvaraju, a nijedan od njih ne potraje. Ako ne shvatiš na vrijeme, ne vjerujem da će tvoj restoran biti taj koji će uspjeti", obratila se kuharu.

Kuhar joj je odgovorio: "Što se tiče vegana/vegetarijanaca koji su u vrlo maloj manjini, posebno u sjevernim predgrađima, pokušavam uslužiti sve druge. Hvala na negativnoj recenziji... Slobodno podijelite svoje usrano iskustvo i radujem se što vas više neću vidjeti."

Mountain je rekao da je restoran preko noći preplavljen negativnim Google recenzijama s jednom zvjezdicom nakon njihove javne rasprave.

"Počeli smo dobivati sve ove negativne kritike bez ijednog komentara, što stvarno šteti poslu. Jebeni vegani, ozbiljno... Ja sam završio njima. Na kraju dana, to nije ono što želim učiniti, ali oni mogu odjebati", rekao je.

Međutim, ljudi koji podržavaju njegov stav, uključujući i one koji nisu posjetili restoran, počeli su davati restoranu Google recenzije s pet zvjezdica.

Izvor: Klix.ba

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Slavni kuhar zabranio veganima ulazak u svoj restoran: Oni mogu odjebati

Post by Duh » 21 Jun 2023, 19:43

super.
i ne znam sto idu u restoran, kad trave ima i na losijem asfaltu.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Slavni kuhar zabranio veganima ulazak u svoj restoran: Oni mogu odjebati

Post by insomnia » 21 Jun 2023, 19:47

Image
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Slavni kuhar zabranio veganima ulazak u svoj restoran: Oni mogu odjebati

Post by Naseef Mushroom » 21 Jun 2023, 19:57

Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Slavni kuhar zabranio veganima ulazak u svoj restoran: Oni mogu odjebati

Post by Masamune » 21 Jun 2023, 19:57

Imamo mi neki fast food blizu posla, a tu su i fakulteti... radi tu mlađa ženska koja je ono baš pozitivno otkačena, voli se zajebavati do daske i odemo mi tako nekad da jedemo ili da kafu popijemo na pauzi zbog šege

I baš nekad prošle sedmice naleti grupica studenata... dvojica njih i drugarica, istom će jedan od njih može meni veganski burger. Pogleda ga žena ono isto kao kad cuko okrene glavu kad mu nešto nije jasno, a mi smo čekali reakciju jer smo znali da neće prešutiti a da ne izvali nešto

kad će ona njemu nemamo mi sine toga ovdje, a samo da znaš ako ne budeš jeo meso nećeš moći guziti :D.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54103
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Online

Re: Slavni kuhar zabranio veganima ulazak u svoj restoran: Oni mogu odjebati

Post by HAVANA » 21 Jun 2023, 20:32

Dobro mu je i rekla. :ćitire
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Slavni kuhar zabranio veganima ulazak u svoj restoran: Oni mogu odjebati

Post by Taare » 21 Jun 2023, 22:10

Haj, mogu shvatit ljude koji se odluče da budu vegetarijanci, al te vegane nikad. Sekta, jbte.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15469
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2176 times
Status: Offline

Re: Slavni kuhar zabranio veganima ulazak u svoj restoran: Oni mogu odjebati

Post by Laser » 21 Jun 2023, 22:13

Hvala na negativnoj recenziji... Slobodno podijelite svoje usrano iskustvo i radujem se što vas više neću vidjeti.
Ovo je najbolji dio. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32218
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19513 times
Been thanked: 16916 times
Contact:
Status: Offline

Re: Slavni kuhar zabranio veganima ulazak u svoj restoran: Oni mogu odjebati

Post by Morgen » 21 Jun 2023, 22:25

Tip ima očigledno problem agresije i devojka je imala pravo da se žali. Ono cinkarenje posle nije ok.

Post Reply

Return to “Zdravlje”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests