Roboti i vještačka inteligencija

Pozorište, slikarstvo, škola, fakultet, istraživanja, izumi.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43112
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 12856 times
Status: Online

Re: Umjetna inteligencija žestoko udara na samopouzdanje žena i ne planira stati

Post by Masamune » 03 Jan 2024, 10:47

Ovdje misle na mlađe žene. Mahom one koje se ubiše za svaki lajk na društvenim mrežama :oo

Pa instagramuše, pa onlyfans itd.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43112
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 12856 times
Status: Online

Re: Umjetna inteligencija žestoko udara na samopouzdanje žena i ne planira stati

Post by Masamune » 03 Jan 2024, 10:50

Doduše već sad vlada manjak istog. Sva ta silna šminka i naročito filteri kad je uživo neka skroz druga osoba.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Koraci_u_noci
Penzioner
Penzioner
Posts: 25072
Joined: 04 Jun 2020, 19:21
Has thanked: 7050 times
Been thanked: 6749 times
Status: Offline

Re: Umjetna inteligencija žestoko udara na samopouzdanje žena i ne planira stati

Post by Koraci_u_noci » 03 Jan 2024, 11:12

Generalno su zene opterecenije izgledom. A znas zasto. Zato sto smo mi muski prirodno ljepsi pa se moraju dodatno trudit da nas stignu i prate
Pobjeci sad od svega zelim

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43112
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 12856 times
Status: Online

Re: Umjetna inteligencija žestoko udara na samopouzdanje žena i ne planira stati

Post by Masamune » 03 Jan 2024, 11:13

Tako je :mmm
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81430
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10346 times
Been thanked: 7175 times
Status: Offline

Re: Umjetna inteligencija žestoko udara na samopouzdanje žena i ne planira stati

Post by Julia-Klara » 03 Jan 2024, 11:34

:rol
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31785
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2703 times
Been thanked: 5177 times
Status: Offline

Re: Umjetna inteligencija žestoko udara na samopouzdanje žena i ne planira stati

Post by Matan » 03 Jan 2024, 11:37

Koraci_u_noci wrote: 03 Jan 2024, 11:12 Generalno su zene opterecenije izgledom. A znas zasto. Zato sto smo mi muski prirodno ljepsi pa se moraju dodatno trudit da nas stignu i prate
Ma ja, ne pomaze im ni sminka ni filteri..
pa pogledaj im selfije samo..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84669
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11095 times
Been thanked: 16752 times
Status: Offline

Re: Umjetna inteligencija žestoko udara na samopouzdanje žena i ne planira stati

Post by Fuddo » 03 Jan 2024, 11:37

Zna li ova pitu usukat?
Sad cu je to pitat, nek joj chip prigori dok skonta
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32441
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19684 times
Been thanked: 17087 times
Contact:
Status: Offline

Re: Umjetna inteligencija žestoko udara na samopouzdanje žena i ne planira stati

Post by Morgen » 03 Jan 2024, 12:11

Drugarica stavila selfi na status, muz joj se toliko iznervirao jer joj se vidi groznica na usni. Toliki je cirkus napravio da smo mi zene bile jedine normalne u toj situaciji i gledale ga ko u cudu.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37682
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 25497 times
Been thanked: 4805 times
Status: Online

Re: Umjetna inteligencija žestoko udara na samopouzdanje žena i ne planira stati

Post by ElTriconi » 03 Jan 2024, 16:04

Kako to satrat? Nece zar mecat zice u glavu? 😱
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Roboti i vještačka inteligencija

Post by Skin » 10 Jan 2024, 22:41


User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43112
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14273 times
Been thanked: 12856 times
Status: Online

Re: Roboti i vještačka inteligencija

Post by Masamune » 30 Jan 2024, 07:46

Nije za ovu temu ali ne nađoh neku sličnu

Kompanija Elona Muska ugradila moždani čip u čovjeka, cilj je kontrola uređaja razmišljanjem

Image

Multimilijarder Elon Musk saopćio je da je njegova kompanija Neuralink prvi put uspješno ugradila jedan od svojih bežičnih moždanih čipova u čovjeka.
On je rekao da su prvi rezultati otkrili obećavajuće nervne impulse, a da se pacijent dobro oporavlja.

Cilj Neuralinka je da poveže ljudski mozak sa kompjuterom, kako bi pomogla u rješavanju složenih neuroloških stanja.

Brojne konkurentske kompanije su već ugradile slične uređaje.

Muskova kompanija je u maju od Uprave za hranu i lijekove (FDA) dobila dozvolu da testira čip na ljudima. On je time dobio zeleno svjetlo za početak šestogodišnjeg istraživanja tokom kojeg se robot koristi za hirurško postavljanje 64 fleksibilne niti, tanje od ljudske kose, na dio mozga koji kontrolira "namjeru pokreta".

Kompanija kaže da ove niti omogućavaju njenom eksperimentalnom implantatu da snima i bežično prenosi moždane signale u aplikaciju koja dekodira kako se osoba namjerava kretati.

Musk je rekao da će se Neuralinkov prvi proizvod zvati "Telepathy" te će omogućiti kontrolu telefona ili kompjutera razmišljanjem.

"Prvi korisnici će biti oni koji su izgubili upotrebu svojih udova", rekao je Musk.

klix.ba
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Roboti i vještačka inteligencija

Post by Skin » 21 Feb 2024, 00:06

za temu transhumanizma, kiborga i biohackinga...ma jeste za AI temu, drugo je to sto mi pisemo bs. :D.
samo da ne bude privilegija u rukama bogatih, neka se masovno pise i prica i eksperimentise i isprobava i istrazuje...da bas imamo neke sanse da se koristi za dobrobit covjecanstva

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 97043
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34990 times
Been thanked: 21503 times
Contact:
Status: Offline

Umjetnici testirali pravljenje videa sa OpenAI alatom Sora: Rezultati su nerealni (VIDEO)

Post by Rum » 18 Apr 2024, 13:38

Image

Odabrana grupa umjetnika, dizajnera i filmskih autora sada već nekoliko mjeseci ima priliku da eksperimentiše sa novim alatom za konvertovanje teksta u video OpenAI, zvanim Sora, a OpenAI je nedavno podijelio neka od njihovih djela i prve utiske.

„Koliko god Sora bio dobar u generisanju stvari koje izgledaju stvarno, ono što nas uzbuđuje je njegova sposobnost da stvara potpuno nadrealne stvari“, izjavila je produkcijska kuća Šaj Kids iz Toronta u saopštenju koje prati kratki film „Er Hed“ koji su napravili koristeći Soru. Riječ „nadrealno“ adekvatno opisuje video, u kojem glavnu ulogu igra momak sa balonom u obliku glave.

„Bukvalno sam pun vazduha“, kaže on.

Momak sa balonom nastavlja da opisuje radosti i zamke života sa anatomskom anomalijom. Vjetar mu raznosi glavu, a kad prolazi kroz red kaktusa u prodavnici biljaka, stvari mogu da postanu bodljikave. Ali on takođe živi sa oštrom sviješću da smo „svi mi udaljeni samo jednu iglu od ispumpavanja“, i zbog toga je zahvalan.


Novi generativni AI alat, koji je OpenAI prvi put podijelio sa javnošću sredinom februara, može da proizvede video zapise dužine od jednog minuta iz jednog tekstulanog opisa. Sora još nije dostupna kao proizvod i OpenAI navodi da trenutno radi na procjeni sposobnosti, ograničenja i rizika alata.

Video klipovi koje su napravili Šaj Kids i drugi rani testeri, uključujući i prvog umjetnika u rezidenciji OpenAI-ja, Aleksandra Rebena, pomoći će kompaniji u tome, navodi OpenAI u svojoj objavi na blogu. OpenAI nije otkrio tačan broj vizuelnih umjetnika, dizajnera, kreativnih direktora i filmskih autora koji testiraju Soru niti koje parametre su uzeli u obzir prilikom kreiranja istaknutih filmova.

„Iako ima mnogo toga što treba da poboljšamo na Sori, već sada dobijamo uvid u to kako model može da pomogne kreativcima da pretvore ideje u stvarnost“, navodi kompanija.


Generativni AI i dalje izaziva razne strastvene reakcije – od entuzijazma zbog kreativnog potencijala alata do zabrinutosti da će rad umjetnika biti ukraden kako bi se trenirali AI skupovi podataka ili da će algoritmi potpuno da preuzmu poslove kreativaca. Često, ovi stavovi postoje istovremeno. Umjetnici i filmski autori koji su dobili rani pristup alatu, očekivano, čini se da pretežno naginju ka uzbuđenom kraju spektra, barem kada je riječ o Sori.

„Mogućnost brzog osmišljavanja na tako visokom nivou kvaliteta ne samo što predstavlja izazov za moj kreativni proces, već mi pomaže i u evoluciji pripovjedanja“, rekla je Džozefin Miler, kreativna direktorka Orar studija iz Londona, specijalizovanog za 3D vizualizacije, proširenu stvarnost i digitalnu modu.

Milerov kratki film predstavlja sanjivi podvodni svijet u kome ljudi mirno lebde i vrte se u odjeći prekrivenoj šljokicama nalik na riblje krljušti. Kao i kod nekoliko drugih filmova koje je OpenAI istakao, svet ovog filma lebdi negdje između stvarnosti i nesputane mašte.


Sora nije vezana za tradicionalne zakone fizike ili konvencije razmišljanja“, rekao je kreator Don Alen Stivson III u izjavi o svom filmu, dodajući da mu je saradnja sa alatom pomogla da preusmjeri fokus sa „tehničkih prepreka na čistu kreativnost… otključavajući svijet trenutne vizualizacije i brze izrade prototipa“.

Sedam kratkih filmova takođe uključuje i onaj Nika Kleverova, suosnivača i kreativnog direktora agencije Nejtiv Forejn sa sedištem u Los Anđelesu. Njegov zapis predstavlja kompilaciju koja obuhvata decenije, raspoloženja i vizuelne stilove.

Kleverov kaže da već može da vidi kako će Sora da transformiše način na koji pristupa i agencijskom radu i ličnim projektima.

„Omogućava mi da ponavljam i istražujem originalne koncepte koji su bili čuvani u trezoru ili na određenoj pauzi zbog ograničenja budžeta i resursa“, rekao je Kleverov na Linkdinu dijeleći film urađen alatom Sora.

U njemu, jedan čovjek, upravo iz crno-bijele scene, hoda niz kišom okupanu kaldrmu gradske ulice, drugi se savija nad satovima u starim radnjama za popravku satova izrađenim u nostalgičnim sepija tonovima. Čekaj, da li je to futuristički sportski automobil koji izranja iz podvodnog svijeta? Da, jeste.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 97043
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34990 times
Been thanked: 21503 times
Contact:
Status: Offline

Re: Umjetnici testirali pravljenje videa sa OpenAI alatom Sora: Rezultati su nerealni (VIDEO)

Post by Rum » 18 Apr 2024, 13:43

Evo ja sebi smucko kevicu
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81430
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10346 times
Been thanked: 7175 times
Status: Offline

Re: Umjetnici testirali pravljenje videa sa OpenAI alatom Sora: Rezultati su nerealni (VIDEO)

Post by Julia-Klara » 18 Apr 2024, 13:44

Jos jedan posao ce otici u istoriju - filmski glumac :D I sve serije :D
Vratit cemo se daskama koje zivot znace :srce
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 97043
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34990 times
Been thanked: 21503 times
Contact:
Status: Offline

Re: Umjetnici testirali pravljenje videa sa OpenAI alatom Sora: Rezultati su nerealni (VIDEO)

Post by Rum » 18 Apr 2024, 13:45

Ai sila
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 97043
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34990 times
Been thanked: 21503 times
Contact:
Status: Offline

Re: Umjetnici testirali pravljenje videa sa OpenAI alatom Sora: Rezultati su nerealni (VIDEO)

Post by Rum » 18 Apr 2024, 13:46

Evo ja i moja ljubav zajedno u teretani aww


Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 97043
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34990 times
Been thanked: 21503 times
Contact:
Status: Offline

Re: Umjetnici testirali pravljenje videa sa OpenAI alatom Sora: Rezultati su nerealni (VIDEO)

Post by Rum » 18 Apr 2024, 13:48

Ljetujemo makarska rivijera pa ja

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27365
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14346 times
Been thanked: 14731 times
Status: Offline

Re: Umjetnici testirali pravljenje videa sa OpenAI alatom Sora: Rezultati su nerealni (VIDEO)

Post by ironman » 18 Apr 2024, 14:01

Napravio bi sebe.
I poslao ga da radi sve moje poslove.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81430
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10346 times
Been thanked: 7175 times
Status: Offline

Re: Umjetnici testirali pravljenje videa sa OpenAI alatom Sora: Rezultati su nerealni (VIDEO)

Post by Julia-Klara » 18 Apr 2024, 14:09

ironman wrote: 18 Apr 2024, 14:01 Napravio bi sebe.
I poslao ga da radi sve moje poslove.
I da tebi donosi pare :djed
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

Post Reply

Return to “Kultura, umjetnost, edukacija, nauka”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests