CIGARETE

Ponašanje u društvu i odnosi među ljudima. Humanost, predrasude.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Hurija » 30 Jul 2022, 11:46

Ostalo je cutanje.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Duh » 30 Jul 2022, 11:51

doduse, zbog ovakvih stvari bih se ja, opet u bosni rodio...
tako kreativnog vidjenja zivota, drzave, zakona, filozofije, psihologije...nidje.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56122
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5839 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Duminjo » 30 Jul 2022, 11:53

Hurija wrote: 30 Jul 2022, 11:36
Duminjo wrote: 30 Jul 2022, 11:19 Sjecam se prije nekih 7-8 godina kada je jos uvijek svaki ugostiteljski objekat kucao tek deseti racun za kafu. Posto sam i sam bio konobar i nosio iste bez racuna, ne znam da mi se ikad iko pozalio i da je ikad iko insistirao na racunu. Zato cisto sumnjam da postoje gradjani izdajice. Rijetki su, unas, koji zovu inspekciju kada vide neke sumnjive radnje. Uglavnom ljudi okrecu glavu i idu dalje svojim poslom.
I to kako da postoje ,recimo da je riječ i mreži informanata ili insajderima . Osim spomenutih uvezane su jako dobro i neke državne institucije i sprovode se kao sto je u pocetku navedeno operativne aktivnosti . Budimo realni nasi ljudi su razvili crna trzišta i na Zapadu .Balkanci su dovitljivi .
Govorim o gradjanima, kao sto i sam naslov kaze. Insajderi su drugo. Nisu obicni gradjani.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Hurija » 30 Jul 2022, 11:55

:D Sigurno im ne piše na čelu da sarađuju ili da su insajderi Duminjo .Kako kod i takvi ljudi su oko nas .
Ostalo je cutanje.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54098
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1935 times
Been thanked: 15343 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by HAVANA » 30 Jul 2022, 12:01

UgradbeniMozak wrote: 30 Jul 2022, 11:31
HAVANA wrote: 30 Jul 2022, 10:53 Hocu vam jebat mater a ne vas zvat.Objavite koliko je vase sa kutije cigareta a koliko sa litre goriva smrduljci mali.
Imaju poreznu upravu, neki od njih i sami švercaju robu, a onda još moljakaju građane da prijavljuju nezakonit promet cigareta.

A cinkeri su (crkli dabogda), oduzeli mjesečnu zaradu švercerima cigareta. Možda čak i zaradu od nekoliko mjeseci. Jesu li se ikad lajavi cinkeri upitali tko će u tih nekoliko mjeseci a možda i duže, ako šverceri zaglave u zatvoru hraniti njihove obitelji.

U Hrvatskoj ako je nabavna cijena kutije cigareta 20kn (5km), prodavač stavi maržu od 20 posto, pa se cijena popne na 24kn. Na to ide PDV od 25 posto pa se cijena popne na cca 30kn.

Znači država samo na PDV-u zaradi 6kn. A gdje su trošarine?!?!?! Ja čisto sumnjam da proizvođač stavi cijenu veću od pet kuna po kutiji. Razliku od 5 do 20 kn, čine trošarine.

A proizvođač od tih pet kuna po kutiji cigareta mora namiriti gnojivo, gorivo, troškove skladištenja sirovine, troškove skladištenja proizvoda, opravku strojeva i plaće radnicima.

I onda se čudimo zašto radnici jedva preživljavaju u banana državama kao što su Hrvatska i BiH.
Prizvodjacu ide oko 70 feninga sa kutije. :lupa
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by BritkiMozak » 30 Jul 2022, 12:06

HAVANA wrote: 30 Jul 2022, 12:01
UgradbeniMozak wrote: 30 Jul 2022, 11:31

Imaju poreznu upravu, neki od njih i sami švercaju robu, a onda još moljakaju građane da prijavljuju nezakonit promet cigareta.

A cinkeri su (crkli dabogda), oduzeli mjesečnu zaradu švercerima cigareta. Možda čak i zaradu od nekoliko mjeseci. Jesu li se ikad lajavi cinkeri upitali tko će u tih nekoliko mjeseci a možda i duže, ako šverceri zaglave u zatvoru hraniti njihove obitelji.

U Hrvatskoj ako je nabavna cijena kutije cigareta 20kn (5km), prodavač stavi maržu od 20 posto, pa se cijena popne na 24kn. Na to ide PDV od 25 posto pa se cijena popne na cca 30kn.

Znači država samo na PDV-u zaradi 6kn. A gdje su trošarine?!?!?! Ja čisto sumnjam da proizvođač stavi cijenu veću od pet kuna po kutiji. Razliku od 5 do 20 kn, čine trošarine.

A proizvođač od tih pet kuna po kutiji cigareta mora namiriti gnojivo, gorivo, troškove skladištenja sirovine, troškove skladištenja proizvoda, opravku strojeva i plaće radnicima.

I onda se čudimo zašto radnici jedva preživljavaju u banana državama kao što su Hrvatska i BiH.
Prizvodjacu ide oko 70 feninga sa kutije. :lupa
A hebemu!!! Baš sam precijenio udio koji dobije proizvođač. MIslim da bi plesali od sreće da je tako kako sam napisao.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Bego
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3334
Joined: 11 May 2019, 05:16
Has thanked: 180 times
Been thanked: 1238 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Bego » 30 Jul 2022, 12:16

Hurija wrote: 30 Jul 2022, 10:54 Malo iritira ovaj naziv "izdajice" ,ipak se radi o poroku i luksuzu ,usto je rijec u visoko tarifnoj i veliko akciznoj "robi".



:)
Ne seri.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Hurija » 30 Jul 2022, 12:17

Bego wrote: 30 Jul 2022, 12:16
Hurija wrote: 30 Jul 2022, 10:54 Malo iritira ovaj naziv "izdajice" ,ipak se radi o poroku i luksuzu ,usto je rijec u visoko tarifnoj i veliko akciznoj "robi".



:)
Ne seri.
Hehh, dajte malo kulture,ljepši si takav "lepi".


:ooo
Ostalo je cutanje.

User avatar
Bego
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3334
Joined: 11 May 2019, 05:16
Has thanked: 180 times
Been thanked: 1238 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Bego » 30 Jul 2022, 12:18

🧠

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Hurija » 30 Jul 2022, 12:21

Bego wrote: 30 Jul 2022, 12:18🧠



:tjesi
Ostalo je cutanje.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by carobnjak N » 30 Jul 2022, 12:31

izdajice gdje ste sada
dok heroji u boj kreću
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Duh » 30 Jul 2022, 12:46

na prebrojavanju ce mnogi faliti.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by harlekin » 30 Jul 2022, 12:56

Banalan primjer koliko smo jadno i pokvareno drustvo,ako imamo koristi zakon je u drugom planu,znaci od neke bakice koja et pusi do nacelnika ak se sta da smuljati super,a izdajnik je onaj sto postuje zakon.
Zato ja velim imamo drzavu tocno kakvu zasluzujemo jer ovakva bagra nije za nist bolje :kafa

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Krokodil Behko » 30 Jul 2022, 16:03

HAVANA wrote: 30 Jul 2022, 12:01
UgradbeniMozak wrote: 30 Jul 2022, 11:31

Imaju poreznu upravu, neki od njih i sami švercaju robu, a onda još moljakaju građane da prijavljuju nezakonit promet cigareta.

A cinkeri su (crkli dabogda), oduzeli mjesečnu zaradu švercerima cigareta. Možda čak i zaradu od nekoliko mjeseci. Jesu li se ikad lajavi cinkeri upitali tko će u tih nekoliko mjeseci a možda i duže, ako šverceri zaglave u zatvoru hraniti njihove obitelji.

U Hrvatskoj ako je nabavna cijena kutije cigareta 20kn (5km), prodavač stavi maržu od 20 posto, pa se cijena popne na 24kn. Na to ide PDV od 25 posto pa se cijena popne na cca 30kn.

Znači država samo na PDV-u zaradi 6kn. A gdje su trošarine?!?!?! Ja čisto sumnjam da proizvođač stavi cijenu veću od pet kuna po kutiji. Razliku od 5 do 20 kn, čine trošarine.

A proizvođač od tih pet kuna po kutiji cigareta mora namiriti gnojivo, gorivo, troškove skladištenja sirovine, troškove skladištenja proizvoda, opravku strojeva i plaće radnicima.

I onda se čudimo zašto radnici jedva preživljavaju u banana državama kao što su Hrvatska i BiH.
Prizvodjacu ide oko 70 feninga sa kutije. :lupa

Preostalih 5 maraka, ide državi, ali ovi koji cinkaju i koji ih podržavaju, nepušači su pa će se praviti ludi i glumatati nekakvo vrhovno legalističko ponašanje, vladavina zakona, porezi, akcize i pm..
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54098
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1935 times
Been thanked: 15343 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by HAVANA » 30 Jul 2022, 16:07

I sta drzava uradi sa tim novcem? Dijele sebi plate od 10 milja a ja da prijavljujem jadnika sto ima 3 glave invalidnine i na jednoj nozi prodaje kutiju motanih cigara, a izgubio je u pofalickoj bitki, iznad fabrike duhana. Koju su ovi smradovi unistili izmedju ostalog. A asima ce oslobadjat i malinara... Invalidu zaplijeni i zatvori ga. Ne mozemo se igrat drzave preko tudjih ledja. Moras stvoriti sistem da bi ga ljudi postovali i cijenili.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Taare » 31 Jul 2022, 10:47

Izdajice? Neš ne vjerujem. Prije bih kazao da te silne prijave dolaze od konkurencije.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Taare » 31 Jul 2022, 10:52

Kod mene u komšiluku ima neka nena koja mota cigare i prodaje kako bi popravila minimalnu penziju.
Niko je živ ne prijavljuje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15465
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2174 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Laser » 31 Jul 2022, 11:11

Ovo je jedna od najcrnjih izdaja. Ko izda za duhan, dabogda njega izdala vlastita čuna.

Eh eto.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by Krokodil Behko » 03 Aug 2022, 20:22

Izdajnici haraju



SIPA pretresla devet lokacija: Uhapšene tri osobe i oduzete dvije i po tone duhana


Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) danas su na području Sarajeva, Kreševa, Gruda i Širokog Brijega realizovali operativnu akciju "Hilux" i izvršili pretrese stambenih objekata na devet lokacija i tom prilikom uhapsili tri osobe.

Uhapšenima se na teret stavlja krivično djelo "Nedozvoljen promet akciznih proizvoda", propisan Krivičnim zakonom Bosne i Hercegovine.

Troje uhapšenih su sprovedeni u prostorije SIPA-e, radi kriminalističke obrade i ispitivanja u svojstvu osumnjičenog.

Prilikom pretresa otkriveni su i privremeno oduzeti predmeti koji mogu poslužiti kao dokaz u daljem postupku i to 2500 kilograma duhana u listu, 300 kilograma rezanog duhana i jedna mašina za rezanje duhana.

Pretresi su realizovani po usmenom nalogu Suda BiH i pod nadzorom Tužilaštva BiH, u saradnji sa Upravom za indirektno oporezivanje Bosne i Hercegovine i Ministarstvom unutrašnjih poslova Zapadnohercegovačkog kantona.
online

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Građani izdajice znatno pomažu u borbi protiv crnog tržišta cigareta, ovo su rezultati saradnje s nadležnima

Post by BritkiMozak » 03 Aug 2022, 21:18

Zao mi je što su ih pohvatali. Kako će te obitelji živjeti ako oni budu duže vremena u zatvru?
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

Post Reply

Return to “Drustvo”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests