Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Naseef Mushroom » 23 Jul 2023, 16:58

Nice wrote: 23 Jul 2023, 16:27 A kad bi bio kao dobar tajming
Do tada neka svako radi šta i radi... imaš zanimljivo razmišljanje
Pa evo, korumpirani ukrajinski policajac u 1998. bi bio prioritet kod hapšenja i svako ko bi bio protiv hapšenja, ne bi želio svojoj državi Ukrajini dobro (čak je Ukrajina prije rata bila jedna od zemalja u vrhu po korupciji) ali par decenija kasnije kada su postale naznake za rusku agresiju, Putonovci u Ukrajini bi trebali biti prioritet za hapšenje.
Trebali bi se i ti policajci hapsiti ali je smiješno i anti-državno da se hapse samo policajci a ne Putinovci.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by harlekin » 23 Jul 2023, 17:13

Nice wrote: 23 Jul 2023, 16:27 A kad bi bio kao dobar tajming
Do tada neka svako radi šta i radi... imaš zanimljivo razmišljanje
Nema tu nist zanimljivo nego pokvareno i bezobrazno.
Klasično SDA razmisljanje,netko nest ukrade ti ljudi kazu "a koliko je Dodik pokro" ,sad nije vrijeme hapsit lopove,a zast nasi lopovi idu u zatvor a njihovi ne.
Toliko dugo to rade da misle kak to normalno,ne kontaju da su isti kao oni s kokardama na čelu jer zajedno unistavaju Bosnu.Nisu to nikakvi bošnjaci nego cetnički pomagaci.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Jul 2023, 17:13

Naseef Mushroom wrote: 23 Jul 2023, 16:47 To i jest jezivo vezano za sve ovo, što ona može to uraditi šta si napisao.
I ako je dobila dokaze, mogla je uputiti javno izvinjenje Čampari, ili bar izjaviti ili postaviti dokaze zbog čega se Čampara ne tereti to bi svako mogao razumijeti.
Postoji neki zakon koji je obavezuje da tebi, nazifu, polaže račune i piše referat?
Mislim da ne postoji.
razumljivo je da za ovaj slučaj postoji postoji ogromno interesovanje javnosti, al ta javnost mora shvatit da porodica memić nije dužna da im polaže račune.
i da, budući da sam rođeni optimist, vjerujem da je arijana nakon uvida u neke dokumente svome kolegi čampari uputila izvinjenje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Jul 2023, 17:15

harlekin wrote: 23 Jul 2023, 17:13
Nice wrote: 23 Jul 2023, 16:27 A kad bi bio kao dobar tajming
Do tada neka svako radi šta i radi... imaš zanimljivo razmišljanje
Nema tu nist zanimljivo nego pokvareno i bezobrazno.
Klasično SDA razmisljanje,netko nest ukrade ti ljudi kazu "a koliko je Dodik pokro" ,sad nije vrijeme hapsit lopove,a zast nasi lopovi idu u zatvor a njihovi ne.
Toliko dugo to rade da misle kak to normalno,ne kontaju da su isti kao oni s kokardama na čelu jer zajedno unistavaju Bosnu.Nisu to nikakvi bošnjaci nego cetnički pomagaci.
Potpis.
nazife, ovo ti je bio zidarski šamar
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Naseef Mushroom » 23 Jul 2023, 17:34

harlekin wrote: 23 Jul 2023, 17:13
Nice wrote: 23 Jul 2023, 16:27 A kad bi bio kao dobar tajming
Do tada neka svako radi šta i radi... imaš zanimljivo razmišljanje
Nema tu nist zanimljivo nego pokvareno i bezobrazno.
Klasično SDA razmisljanje,netko nest ukrade ti ljudi kazu "a koliko je Dodik pokro" ,sad nije vrijeme hapsit lopove,a zast nasi lopovi idu u zatvor a njihovi ne.
Toliko dugo to rade da misle kak to normalno,ne kontaju da su isti kao oni s kokardama na čelu jer zajedno unistavaju Bosnu.Nisu to nikakvi bošnjaci nego cetnički pomagaci.
Ti si sve reako o sebi gdje glumiš moralnu vertikalu za neupućene sa palestinskom zastavom a prije par sedmica si ovo napisao
harlekin wrote: 09 Jul 2023, 14:22 Te majke malo dosadne,nisu to jedine majke koje su izgubile djecu u ratu,samo sto ostale ne rade od sebe medijske zvijezde zbog tog i ne skupljaju politicke poene po potrebi.
Tako i ovdje, napišeš ovo na temi ubistvo i onda hladno napišeš to za majke žrtava genocida.

Ubistvo, genocid, Muriz, Arijana, majke Srebrenice, medijske zvijezde, politički poeni :hm
Prvo se dogovori sa sobom kakav je tvoj stav jer si naišao na pogrešnu osobu sa takvim pisanjem.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by insomnia » 23 Jul 2023, 17:36

HAVANA wrote: 23 Jul 2023, 11:03 Pa dobro nazif se cudi i kad uhapse 17 policajaca, ko biva nije vrijeme. A bilo je davno, nego eto ko i sve... Kopacemo djecu i ispracat ih po bijelu svijetu al nemoj da diramo nase!
Pa dobro ono ima policajaca i policajaca
Image
Image
Jedan je utrenirani bivsi specijalac, uhapsen zbog pucnjave i tuce u centru grada, vojnik internacionalnog kriminalnog klana za koji zli jezici kazu da je blizak vlastima a drugi je prasinar za kojeg jos uvijek ne znamo za sta je uhapsen
Pogodi koji je koji 😀
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Naseef Mushroom » 23 Jul 2023, 17:51

Taare wrote: 23 Jul 2023, 17:13
Naseef Mushroom wrote: 23 Jul 2023, 16:47 To i jest jezivo vezano za sve ovo, što ona može to uraditi šta si napisao.
I ako je dobila dokaze, mogla je uputiti javno izvinjenje Čampari, ili bar izjaviti ili postaviti dokaze zbog čega se Čampara ne tereti to bi svako mogao razumijeti.
Postoji neki zakon koji je obavezuje da tebi, nazifu, polaže račune i piše referat?
Mislim da ne postoji.
razumljivo je da za ovaj slučaj postoji postoji ogromno interesovanje javnosti, al ta javnost mora shvatit da porodica memić nije dužna da im polaže račune.
i da, budući da sam rođeni optimist, vjerujem da je arijana nakon uvida u neke dokumente svome kolegi čampari uputila izvinjenje.
Ne postoji ni zakon a niti mora i bez zakona ali je ovo forum gdje obični smrtnici diskutuju kao što rade u kafiću ili na poslu, i normalno da će neko u diskusiji pomenuti “A šta bi ono sa Čamparom? Pominjao je se i on u vezi skrivanja dokaza i to od Dženanove sestre”.
Kao što nikome ni Dragičević nije dužan pa su mnogi komentarisali njegovu fotografiju što šeta sa Dodikom nakon što je i njega optuživao da zna ime ubica”.

I ja sam znao privatno nekome nešto reći pa mu se kasnije izvinuo ali to je sve ostalo privatno, ali kada javno nekoga optužim, mogu se toj osobi privatno izvinuti, ali će ostali i dalje misliti da je ta osoba kriva ako ne znaju da sam pogriješio
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by harlekin » 23 Jul 2023, 18:03

Naseef Mushroom wrote: 23 Jul 2023, 17:34
harlekin wrote: 23 Jul 2023, 17:13
Nema tu nist zanimljivo nego pokvareno i bezobrazno.
Klasično SDA razmisljanje,netko nest ukrade ti ljudi kazu "a koliko je Dodik pokro" ,sad nije vrijeme hapsit lopove,a zast nasi lopovi idu u zatvor a njihovi ne.
Toliko dugo to rade da misle kak to normalno,ne kontaju da su isti kao oni s kokardama na čelu jer zajedno unistavaju Bosnu.Nisu to nikakvi bošnjaci nego cetnički pomagaci.
Ti si sve reako o sebi gdje glumiš moralnu vertikalu za neupućene sa palestinskom zastavom a prije par sedmica si ovo napisao
harlekin wrote: 09 Jul 2023, 14:22 Te majke malo dosadne,nisu to jedine majke koje su izgubile djecu u ratu,samo sto ostale ne rade od sebe medijske zvijezde zbog tog i ne skupljaju politicke poene po potrebi.
Tako i ovdje, napišeš ovo na temi ubistvo i onda hladno napišeš to za majke žrtava genocida.

Ubistvo, genocid, Muriz, Arijana, majke Srebrenice, medijske zvijezde, politički poeni :hm
Prvo se dogovori sa sobom kakav je tvoj stav jer si naišao na pogrešnu osobu sa takvim pisanjem.
Sta da se dogovorim?
Nisu majke Srebrenice docekale i poklonile cvijet deklarisanom četniku?ta udruga za mene nema vise nikakvu težinu,majke koje to nikad nebi napravile imaju.kraj price.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Jul 2023, 18:24

Naseef Mushroom wrote: 23 Jul 2023, 17:51
Taare wrote: 23 Jul 2023, 17:13
Postoji neki zakon koji je obavezuje da tebi, nazifu, polaže račune i piše referat?
Mislim da ne postoji.
razumljivo je da za ovaj slučaj postoji postoji ogromno interesovanje javnosti, al ta javnost mora shvatit da porodica memić nije dužna da im polaže račune.
i da, budući da sam rođeni optimist, vjerujem da je arijana nakon uvida u neke dokumente svome kolegi čampari uputila izvinjenje.
Ne postoji ni zakon a niti mora i bez zakona ali je ovo forum gdje obični smrtnici diskutuju kao što rade u kafiću ili na poslu, i normalno da će neko u diskusiji pomenuti “A šta bi ono sa Čamparom? Pominjao je se i on u vezi skrivanja dokaza i to od Dženanove sestre”.
Kao što nikome ni Dragičević nije dužan pa su mnogi komentarisali njegovu fotografiju što šeta sa Dodikom nakon što je i njega optuživao da zna ime ubica”.

I ja sam znao privatno nekome nešto reći pa mu se kasnije izvinuo ali to je sve ostalo privatno, ali kada javno nekoga optužim, mogu se toj osobi privatno izvinuti, ali će ostali i dalje misliti da je ta osoba kriva ako ne znaju da sam pogriješio
Poštedi me jeftinih spinova. Napravio si čitavu dramu oko arijane i čampare.
Ja sam pokazao šta se vidi iz drugog ugla.
uglavnom, nije dužna da meni, tebi ili bilo kojem pojedincu ili grupi nešto dokazuje.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Jul 2023, 18:27

harlekin wrote: 23 Jul 2023, 18:03 Nisu majke Srebrenice docekale i poklonile cvijet deklarisanom četniku?
Nisu, jarane. On je došao i prodavao se kao mirotvorac i čovjek za kojeg katarza nije dovoljno jaka riječ.
izvaro jadne žene i onda napravio to što je napravio.
nisu majke srebrenice psiholozi i filozofi da skontaju ko je i šta je vučić
Svi mi se morete obratit

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120538
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7006 times
Been thanked: 7961 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 23 Jul 2023, 19:18

Trolovi, dosadni ste.

Specijalno zbog vas, neće mi biti problem, da još jednom ponovim



Ljubo Seferović priznao ubistvo Dženana Memića


Nakon saslušanja ove tri osobe, Ljubo Seferović je priznao izvršenje krivičnog djela na štetu Dženana Memića i Alise Mutap.

Kako u ovoj fazi istrage postoje dokazi koji ukazuju na postojanje osnovane sumnje da su Ljubo Seferović, Vasvija Sejdović i Bekrija Seferović počinili krivično djelo za koje se u ovom Tužilaštvu vodi istraga, ali i u cilju provjere navoda priznanja, Tužilaštvo će Kantonalnom sudu u Sarajevu predložiti pritvor u trajanju od 30 dana i to za: Ljubu Seferovića i Vasviju Sejdović zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili krivična djela ubistvo i pokušaj ubistva, a za Bekriju Seferovića zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo sprečavanje dokazivanja, saopćeno je iz Tužilaštva KS.


https://n1info.ba/vijesti/a98500-ljubo- ... na-memica/


Tužilac Mišković: Seferović je tri puta priznao krivnju;


U Vrhovnom sudu Federacije Bosne i Hercegovine danas je održana sjednica Apelacionog vijeća u krivičnom predmetu protiv Ljube i Bekrije Seferovića, na kojoj je razmatrana žalba Tužilaštva Kantona Sarajevo na odluku o oslobađajućoj presudi Seferovićima, koju je drugi put izrekao Kantonalni sud u Sarajevu.


Federalni tužilac Vlado Mišković kazao je kako se na prošloj sjednici osvrnuo na sve dokaze koje je prvostepeni sud prihvatio, te da on ostaje kod svih ranijih dokaza.

- U presudi je navedeno kako se ne prihvata priznanje optuženog Ljube Seferovića jer je ono u suprotnosti sa drugim dokazima, a ti dokazi se ne navode. Ljubo je u tri navrata u potpunosti priznao izvršenje krivičnog djela, te do najsitnijih detalja objasnio šta se desilo, i to je učinio u prisustvu tužioca i branitelja. Da je prvostepeni sud to priznanje doveo u vezu sa iskazima svjedoka, sigurno bi došao do sasvim drugog zaključka - kazao je Mišković.

Istakao je kako bi prvostepeni sud, da je priznanje doveo u vezu sa nalazima vještaka mašinske, balističko-mehanoskopske, saobraćajne struke, DNK analize i vještaka neurološke struke i sudske medicine, također bi došao do drugačijeg zaključka.


- Vještak Alma Ušanović je na plastici koja je pronađena na mjestu događaja pronašla krv koja se poklapa su uzorkom krvi Alise Mutap. Vještak Nijaz Smajić utvrdio je da polomljeni komadi plastike sa lica mjesta potječu od prednjeg fara i pokazivača pravca transportera 4, te da su identični sa kataloškim brojem transportera kojim je upravljao optuženi, te da mogu da potječu od tog vozila - kazao je tužilac.


Dodao je i kako nalaz vještaka Jasmina Bijedića ukazuje na to da komadi koji su pronađeni u Velikoj aleji na mjestu događaja i plastični dijelovi u ulici Kamenolom formiraju nepotpun pokazivač pravca sa kombija kojim je upravljao Seferović.

- Nalaz DNK analize se ne može pobiti. Uzorak pripada Alisi Mutap, plastika je sa vozila i mi ovdje imamo zatvoreni krug - naglasio je Mišković.

Tužilac je kazao i to kako prvostepeni sud svoju presudu temelji na nalazu Mirsada Kulovića, vještaka saobraćajne struke, koji se, kako je naveo, najviše bavio vjerovatnoćama.

- Taj nalaz je paušalan, nestručan i ne odgovara istini. U nalazu tima neurologa navodi se da je Mutap zadobila teški potres mozga. On je ustanovljen na osnovu CT nalaza koji su oni iščitali. Sa takvim povredama Alisa je imala amneziju. Ako dodamo iskaze svjedoka koji su prvi stigli na mjesto događaja i potvrdili da je ona bila zbunjena, uplašena, imala je nagon na povraćanje i glavobolju, sve ukazuje na potres mozga - kazao je tužilac.

Osvrnuo se i na to da je Kantonalno tužilaštvo uz žalbu kao prilog dostavilo iskaz Ištvana Bodala, ali da ga neće reproducirati, te da "u ovako složenom predmetu čovjek se pita da li je moguće da neko na ovaj način trguje istinom".

- Tužilaštvo je u dubokom uvjerenju da je pobijana presuda pravno neodrživa, da je treba ukinuti i tražiti suđenje pred ovim Sudom - naglasio je.
online

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Jul 2023, 20:43

Gledaj slike od koje insanu dođe da povrati

Image
Svi mi se morete obratit

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56120
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5838 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 23 Jul 2023, 20:59

Naseef Mushroom wrote: 23 Jul 2023, 15:57
Duminjo wrote: 23 Jul 2023, 10:59

"Pitam za..." je šprdnja.

Ovo nije šprdnja, postoji drugi, normalniji nacini i to je to. Bezveze raspredamo.
Nije šprdnja. To je preuzeto iz engleskog “Asking for a Friend” u dva slučaja.
Kada je nekome neprijatno da pita za sebe pa glumi da pita za nekoga drugog (što ovdje nije slučaj)
ili kada je nešto previše ofirno i jasno ali neko tvrdi suprotno pa da se ta osoba i druge osobe podsjete (što je ovdje slučaj).
Primjer: Hoće li se Trojka povući, sada kada Dodik ne sarađuje? Pitam za prijatelja Nikšića.
Nermin Nikšić: "Čović i Dodik su spremni da sarađuju, ako ne budemo u pravu - povlačimo se"
Nisam ja kriv što nisi čuo za to.

Nisi čuo za to, ne znaš za Arijaninu izjavu, pišeš da za tebe Čampara nije ni dobar ni loš iako ga je Arijana sama prozvala kao lošeg.
Nisi uopšte upućen u tematiku, samo se vodiš emocijama umjesto činjenicama i na osnovu toga samo vrijeđaš i kriviš nekoga da se šprda.
Eto te ko bivsi premier kad kaze "nije gorivo poskupilo, samo cete sada za cvaju nasudi 10 litara umjesto dosadasnjih 12".

Svi nekad izletimo, nasmijemo se ili nasalimo kad ne treba. I normalno je reci, jbga, preletio sam, ponijelo me. I to je to.
Jok, tebi ovo gore neko opravdanje i znaš odlicno sta si uradio al dzaba.. hiljadu bezveznih izgovora ces naci, pokopaces se time jos više a znamo svi sta znaci kad neko napise "pitam za..". Svi znamo da je to šprdnja.

Tebe uopste ne zanima ni zrtva ni istina. Samo je bitno da se tvoji izvuku. A Memic zagrizo i ne pušta. Apsolutno razumijem tvoj odnos prema Arijani. Samo nisam znao da si ovoliki necojek. Al hajd, to je ionako nebitno.. Internet trpi svašta.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56120
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5838 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Duminjo » 23 Jul 2023, 21:00

Taare wrote: 23 Jul 2023, 16:00 Ubi nazif brašno u duminju
Eskalacija

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Taare » 23 Jul 2023, 21:02

:D.
Svi mi se morete obratit

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Naseef Mushroom » 24 Jul 2023, 08:35

Duminjo wrote: 23 Jul 2023, 20:59
Naseef Mushroom wrote: 23 Jul 2023, 15:57
Nije šprdnja. To je preuzeto iz engleskog “Asking for a Friend” u dva slučaja.
Kada je nekome neprijatno da pita za sebe pa glumi da pita za nekoga drugog (što ovdje nije slučaj)
ili kada je nešto previše ofirno i jasno ali neko tvrdi suprotno pa da se ta osoba i druge osobe podsjete (što je ovdje slučaj).
Primjer: Hoće li se Trojka povući, sada kada Dodik ne sarađuje? Pitam za prijatelja Nikšića.


Nisam ja kriv što nisi čuo za to.

Nisi čuo za to, ne znaš za Arijaninu izjavu, pišeš da za tebe Čampara nije ni dobar ni loš iako ga je Arijana sama prozvala kao lošeg.
Nisi uopšte upućen u tematiku, samo se vodiš emocijama umjesto činjenicama i na osnovu toga samo vrijeđaš i kriviš nekoga da se šprda.
Eto te ko bivsi premier kad kaze "nije gorivo poskupilo, samo cete sada za cvaju nasudi 10 litara umjesto dosadasnjih 12".

Svi nekad izletimo, nasmijemo se ili nasalimo kad ne treba. I normalno je reci, jbga, preletio sam, ponijelo me. I to je to.
Jok, tebi ovo gore neko opravdanje i znaš odlicno sta si uradio al dzaba.. hiljadu bezveznih izgovora ces naci, pokopaces se time jos više a znamo svi sta znaci kad neko napise "pitam za..". Svi znamo da je to šprdnja.

Tebe uopste ne zanima ni zrtva ni istina. Samo je bitno da se tvoji izvuku. A Memic zagrizo i ne pušta. Apsolutno razumijem tvoj odnos prema Arijani. Samo nisam znao da si ovoliki necojek. Al hajd, to je ionako nebitno.. Internet trpi svašta.
Da više ne ponavljam za Arijanu i Čamparu, dovoljno sam napisao.

Ali ovo za nečovjeka. Prije bi me to pogodilo ali je definicija (ne)čovjeka zadnjih godina toliko izgubila značenje da je to postalo smiješno.

One malo jače igrače boli ona stvar za tragedijama i sve je stvar interesa, kako globalno tako i regionalno. Zaboli ih briga i za Memića, Dragičevića, Ukrajinu, migrante, žrtve Covida i Black Lives koji su važni.
A običan narod ne zna da li bi ih trebala boliti ona stvar ili ne, pa im mediji to odlučuju i naređuju, da li su neljudi i koliko dugo će biti ljudi. Sjeća li se ko još Boko Haram? Naravno da ne.

Za sve za šta si prije bio nazvan nečovjekom ako ne podržiš, danas smo došli do toga da je se prije par sedmica srušio brod sa migrantima sa stotinjak djece, a narodu je važnija bila tema o milijarderima što su se pogušili u podmornici.

Ne interesuje ih više koliko policija mlati crnce za vrijeme Bidenovog mandata jer nema više Trumpa.

Pljuju vakcine i boli ih danas briga što bi bili onda neljudi i zarazili i ubili svoje najbliže.

Tatu Lava Dragičevića su na protestima tri televizije prenosile i hiljade ljudi bilo na skupu dok opozicija u Banjaluci nije postala vlast. Onda je Dragičević spao na šator i tri osobe ukupno koje su mu donijele šta da jede.

Stotine ratova gdje je nedužan narod, od toga puno djece, ginuo a ostatak svijeta je bolio Q i što su bili neljudi. Kada je trebalo poskupiti robu onda je morala Ukrajina biti prvi rat gdje ostatak svijeta ne smije boliti Q. Ako nisi za to da ulje bude 5 maraka a litar 10 maraka, do te mjere da bi morao dati otkaz na poslu zbog putovanja onda si nečovjek.

Hajd budi nečovjek i ne glasaj za stranku gdje je sestra nedavno ubijenog u toj stranci, a krivi su oni koji su u protivničkoj stranci sve do dana kada napuste tu stranku.

Da, ja ću radije biti nečovjek u očima onih koji još nisu shvatili kako svijet funkcioniše nego čovjek gdje drugi odlučuju hoću li tada to biti i koliko ću dugo to biti.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11975
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13628 times
Been thanked: 5725 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nice » 24 Jul 2023, 14:42

Naseef Mushroom wrote: 23 Jul 2023, 16:58
Nice wrote: 23 Jul 2023, 16:27 A kad bi bio kao dobar tajming
Do tada neka svako radi šta i radi... imaš zanimljivo razmišljanje
Pa evo, korumpirani ukrajinski policajac u 1998. bi bio prioritet kod hapšenja i svako ko bi bio protiv hapšenja, ne bi želio svojoj državi Ukrajini dobro (čak je Ukrajina prije rata bila jedna od zemalja u vrhu po korupciji) ali par decenija kasnije kada su postale naznake za rusku agresiju, Putonovci u Ukrajini bi trebali biti prioritet za hapšenje.
Trebali bi se i ti policajci hapsiti ali je smiješno i anti-državno da se hapse samo policajci a ne Putinovci.
Ne razumijem u potpunosti tvoj odgovor...
Pravo vrijeme je kad se sazna za to, a ako tu granicu ne ispoštujemo, gdje bi onda bila druga granica?
Kako je odrediti i na šta bi to ličilo tada?

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11975
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13628 times
Been thanked: 5725 times
Status: Offline

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Nice » 24 Jul 2023, 14:43

harlekin wrote: 23 Jul 2023, 17:13
Nice wrote: 23 Jul 2023, 16:27 A kad bi bio kao dobar tajming
Do tada neka svako radi šta i radi... imaš zanimljivo razmišljanje
Nema tu nist zanimljivo nego pokvareno i bezobrazno.
Klasično SDA razmisljanje,netko nest ukrade ti ljudi kazu "a koliko je Dodik pokro" ,sad nije vrijeme hapsit lopove,a zast nasi lopovi idu u zatvor a njihovi ne.
Toliko dugo to rade da misle kak to normalno,ne kontaju da su isti kao oni s kokardama na čelu jer zajedno unistavaju Bosnu.Nisu to nikakvi bošnjaci nego cetnički pomagaci.
Nisam mislila da je zanimljivo u pozitivnom smislu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120538
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7006 times
Been thanked: 7961 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 24 Jul 2023, 16:43

Još jednom repriziram. Neće mi biti mrsko, pa nek vas malo bole oči od činjenica

Krokodil Behko wrote: 23 Jul 2023, 19:18 Trolovi, dosadni ste.

Specijalno zbog vas, neće mi biti problem, da još jednom ponovim



Ljubo Seferović priznao ubistvo Dženana Memića


Nakon saslušanja ove tri osobe, Ljubo Seferović je priznao izvršenje krivičnog djela na štetu Dženana Memića i Alise Mutap.

Kako u ovoj fazi istrage postoje dokazi koji ukazuju na postojanje osnovane sumnje da su Ljubo Seferović, Vasvija Sejdović i Bekrija Seferović počinili krivično djelo za koje se u ovom Tužilaštvu vodi istraga, ali i u cilju provjere navoda priznanja, Tužilaštvo će Kantonalnom sudu u Sarajevu predložiti pritvor u trajanju od 30 dana i to za: Ljubu Seferovića i Vasviju Sejdović zbog postojanja osnovane sumnje da su počinili krivična djela ubistvo i pokušaj ubistva, a za Bekriju Seferovića zbog postojanja osnovane sumnje da je počinio krivično djelo sprečavanje dokazivanja, saopćeno je iz Tužilaštva KS.


https://n1info.ba/vijesti/a98500-ljubo- ... na-memica/


Tužilac Mišković: Seferović je tri puta priznao krivnju;


U Vrhovnom sudu Federacije Bosne i Hercegovine danas je održana sjednica Apelacionog vijeća u krivičnom predmetu protiv Ljube i Bekrije Seferovića, na kojoj je razmatrana žalba Tužilaštva Kantona Sarajevo na odluku o oslobađajućoj presudi Seferovićima, koju je drugi put izrekao Kantonalni sud u Sarajevu.


Federalni tužilac Vlado Mišković kazao je kako se na prošloj sjednici osvrnuo na sve dokaze koje je prvostepeni sud prihvatio, te da on ostaje kod svih ranijih dokaza.

- U presudi je navedeno kako se ne prihvata priznanje optuženog Ljube Seferovića jer je ono u suprotnosti sa drugim dokazima, a ti dokazi se ne navode. Ljubo je u tri navrata u potpunosti priznao izvršenje krivičnog djela, te do najsitnijih detalja objasnio šta se desilo, i to je učinio u prisustvu tužioca i branitelja. Da je prvostepeni sud to priznanje doveo u vezu sa iskazima svjedoka, sigurno bi došao do sasvim drugog zaključka - kazao je Mišković.

Istakao je kako bi prvostepeni sud, da je priznanje doveo u vezu sa nalazima vještaka mašinske, balističko-mehanoskopske, saobraćajne struke, DNK analize i vještaka neurološke struke i sudske medicine, također bi došao do drugačijeg zaključka.


- Vještak Alma Ušanović je na plastici koja je pronađena na mjestu događaja pronašla krv koja se poklapa su uzorkom krvi Alise Mutap. Vještak Nijaz Smajić utvrdio je da polomljeni komadi plastike sa lica mjesta potječu od prednjeg fara i pokazivača pravca transportera 4, te da su identični sa kataloškim brojem transportera kojim je upravljao optuženi, te da mogu da potječu od tog vozila - kazao je tužilac.


Dodao je i kako nalaz vještaka Jasmina Bijedića ukazuje na to da komadi koji su pronađeni u Velikoj aleji na mjestu događaja i plastični dijelovi u ulici Kamenolom formiraju nepotpun pokazivač pravca sa kombija kojim je upravljao Seferović.

- Nalaz DNK analize se ne može pobiti. Uzorak pripada Alisi Mutap, plastika je sa vozila i mi ovdje imamo zatvoreni krug - naglasio je Mišković.

Tužilac je kazao i to kako prvostepeni sud svoju presudu temelji na nalazu Mirsada Kulovića, vještaka saobraćajne struke, koji se, kako je naveo, najviše bavio vjerovatnoćama.

- Taj nalaz je paušalan, nestručan i ne odgovara istini. U nalazu tima neurologa navodi se da je Mutap zadobila teški potres mozga. On je ustanovljen na osnovu CT nalaza koji su oni iščitali. Sa takvim povredama Alisa je imala amneziju. Ako dodamo iskaze svjedoka koji su prvi stigli na mjesto događaja i potvrdili da je ona bila zbunjena, uplašena, imala je nagon na povraćanje i glavobolju, sve ukazuje na potres mozga - kazao je tužilac.

Osvrnuo se i na to da je Kantonalno tužilaštvo uz žalbu kao prilog dostavilo iskaz Ištvana Bodala, ali da ga neće reproducirati, te da "u ovako složenom predmetu čovjek se pita da li je moguće da neko na ovaj način trguje istinom".

- Tužilaštvo je u dubokom uvjerenju da je pobijana presuda pravno neodrživa, da je treba ukinuti i tražiti suđenje pred ovim Sudom - naglasio je.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120538
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7006 times
Been thanked: 7961 times
Status: Online

Re: Dženan i David: Ubistva bez kazne u BiH

Post by Krokodil Behko » 24 Jul 2023, 16:46

Ovo na ovoj temi, isto ko kad Srbima kažeš bio je genocid, a oni organizirano okokole, pa pomalo potkopavaju i već na sljedećoj stranici osjećaju se pobjednički. Tako i ovo.

Gledano iz naučnog ugla, ovo je ponašanje i logično. Pojedinci i cijeli narodi, nezreli za snažnu i efikasnu državu. Za državu u kojoj ima odgovornosti i za ono što je rečeno na internetu, a pogotovo je ima u sprovođenju zakona.
online

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest