LOTR: The Rings of Power

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14634 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by ironman » 02 Sep 2022, 12:24

Ne provociraj. Jos ti hase nisam oprostio :ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21349 times
Contact:
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 02 Sep 2022, 12:31

Citam rezencije

Завршавам прву епизоду и пта знам, сем неколико феминистичких глупости (оно на почетку у пећини ко је гледао зна на шта мислим) и пренаглашене глуме виловњака ако заборавиш на све што си знао о Средњој Земљи тј то знање користиш као костур и посматраш га као поптуно нову независну причу и није тако лоше. У целој овој причи ми је велики LOL што је HBO окачио целу прву епизоду Куће Змајева на јутјуб у истом тренутку када су Прстенови Моћи пуштени у етар
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21349 times
Contact:
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 02 Sep 2022, 14:09

Dajte ROPu šansu, u stvari dajte sebi šansu, zaboravite trailere, kratke kose, nebradu patuljčicu, crnog vilenjaka.... Evo recimo online komentari u vezi castinga, Gil-galad vam je bio savršen dok je to sasvim drugačije dok gledate seriju, meni je Elrond (kratke kose) odličan, čist, Arondir (crni vilenjak) osobno najbolji karakter (jedan od), Disa, o da nebrada patuljčica je vrh 😛 Ogroman projekt, vizuelno, glazbeno, dijalogom. Sve u svemu hoću reći, dajte si šansu, ne mrzite ono što pogledali niste i doživjet ćete fantastično putovanje Međuzemljem.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Naseef Mushroom » 02 Sep 2022, 15:41

Nisam gledao međutim pun mi YouTube preporučenih videa što pljuju seriju kao propagandu woke kulture.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96841
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34779 times
Been thanked: 21349 times
Contact:
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Rum » 02 Sep 2022, 18:37

Izašle su prve dvije epizode Amazonove bombastično najavljivane serije Lord of the Rings: The Rings of Power. Prva sezona je koštala vrtoglavih $700 miliona, a sama serija je izazvala burne reakcije zbog artističkih odluka koje se nisu podudarale sa naracijom jednog djela publike.

Ako je suditi po prvoj i drugoj epizodi, očekuje nas jedna od najspektakularnijih serija ikad viđenih na malim ekranima. Bio sam pomalo skeptičan zbog trailera koji su upućivali na prekomjernu upotrebu CGI (najveći problem sa Hobbit trilogijom), međutim serija je prebogata praktičnim efektima i setovima sa nevjerojatnom pažnjom prema detaljima.

Priča je zasad dobra i definitno prati duh Tolkiena, nagovještava epsku borbu između dobra i zla koja će se (pretpostavljam) dalje razvijati u toku prve sezone. Glumačka postava je pun pogodak i drago mi je što su odabrali manje zvučna imena, jer je fokus isključivo na likovima, priči i savršeno realiziranom univerzumu.

O cjelokupnom utisku mogu govoriti tek poslije cijele sezone, ali dosad viđeno je spektakularan početak epske fantazije koja će zasigurno postati ogroman hit.

PS. Ni ova franšiza kao mnoge druge nažalost nisu imune na brojne toksične fanove koji su bojkotirali seriju mjesecima prije premijere, bombardirali niskim ocjenama iako je nisu ni pogledali, ili bacali hejt zbog par tamnoputih glumaca (koji su btw odlični u seriji). Moja preporuka je da ih ignorišete, pogledate seriju i odlučite sami da li je vaša šolja čaja 👍🏻
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14634 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by ironman » 02 Sep 2022, 19:18

Ne ulazim ovdje dok ne pogledam
Image
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 02 Sep 2022, 19:22

Naseef Mushroom wrote: 02 Sep 2022, 15:41 Nisam gledao međutim pun mi YouTube preporučenih videa što pljuju seriju kao propagandu woke kulture.
Normalno da ti je pun kad to gledaš i upijaš. Inače ti ne bi bio pun. Youtube, kao i ostalo na internetu, radi na bazi algoritama šta najviše gledaš, pa te s time dalje bombarduju.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 02 Sep 2022, 19:24

Ne planiram uzimati Prime zbog LOTR... čekaću da izađe sezona, pa torenti majka
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Naseef Mushroom » 02 Sep 2022, 20:09

Chan wrote: 02 Sep 2022, 19:22
Naseef Mushroom wrote: 02 Sep 2022, 15:41 Nisam gledao međutim pun mi YouTube preporučenih videa što pljuju seriju kao propagandu woke kulture.
Normalno da ti je pun kad to gledaš i upijaš. Inače ti ne bi bio pun. Youtube, kao i ostalo na internetu, radi na bazi algoritama šta najviše gledaš, pa te s time dalje bombarduju.
Nevažno, važno je da tolika videa postoje. Čak i da meni lično ne izbacuju, opet bi bila hrpa videa koji prozivaju tu seriju radi woke propagande.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 02 Sep 2022, 20:11

Sve dok imaju publiku takvi će i postavljati content.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Naseef Mushroom » 02 Sep 2022, 20:23

Chan wrote: 02 Sep 2022, 20:11 Sve dok imaju publiku takvi će i postavljati content.
Ne mijenja opet činjenicu da se to dešava
Jesmo li ovdje na forumu imali diskusiju u kojoj si i ti učestvovao, o tome da postoji jedna agresivna struja koja likove iz prošlosti koji su bijelci, pa čak i historijske ličnosti gdje je dokazano da su bijelci i po logici (npr. britanska kraljica) mijenjali u crnce, pa nove vezije serija gdje su muškarčine iz orginal seija 80ih danas feminizirani transseksualci, ženskaroši su u novoj seriji pederi itd.
Last edited by Naseef Mushroom on 02 Sep 2022, 20:24, edited 1 time in total.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 02 Sep 2022, 20:24

Ja to znam, ali ne treba mi puniti glavu tamo neko ko živi od kenjanja po svemu što se ne uklapa u njegov svjetonazor i još od toga zarađuje. Ti nisu ništa bolji.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Naseef Mushroom » 02 Sep 2022, 20:33

Chan wrote: 02 Sep 2022, 20:24 Ja to znam, ali ne treba mi puniti glavu tamo neko ko živi od kenjanja po svemu što se ne uklapa u njegov svjetonazor i još od toga zarađuje. Ti nisu ništa bolji.
To nije nečiji svjetonazor, to je realnost. Danas se neki fiktivni lik iz 80ih koji je bijelac i heteroseksualan tretira kao oni karakteri sa blackface i protiv njih se treba boriti i cancelovati.

Ovdje su totalno pljunuli po orginal knjigama i verziji radi te propagande.
Bila je čak pred premijeru serije jedna emisija zvana Superfans gdje su "slučajno" izabrali nekoliko "fanova" koji su gle čuda svi tipičnog LGBT izgleda, gdje su kao govorili šta za njih ta serija znači i zasto su superfanovi ali nisu skoro uopšte pričali o seriji već šta njih kao "različite" privlači u seriji, različitost.

To nije ničiji svjetonazor već je to bilo na zvaničnoj Amazon platformi gdje se može gledati serija, čak je Amazon ukinuo taj video zbog previše kritika ali se može naći na drugim kanalima.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Masamune » 02 Sep 2022, 20:35

Stvar je u tome što oni kolektivno doprinose sveukupnom ludilu u Americi i odavno više nijedna strana ne bira sredstva.

Recimo pojedini idu tako daleko da pozivaju ljude da bojkotuju seriju zbog nekih stvari koje su i meni kontradiktorne, ali i zbog trivijalnosti i gluposti. Jašta ću bojkotovati... ko ih jebe. Odgledaš, pa daš svoj sud o tome. Ne odgledati seriju npr. samo zbog jednog crnog vilenjaka koji se pojavljuje je veći apsurd od tog istog crnog vilenjaka u seriji.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14634 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by ironman » 02 Sep 2022, 22:34

20220902_215332.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Taare » 04 Sep 2022, 20:43

Gledo prve dvije epizode. Odlične! Idealna serija za pustit mašti na volju i pobjeći od realnosti.
Je l neko skonto ko je onaj lik što je ko kometa pao na zemlju?
Svi mi se morete obratit

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80681
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7249 times
Been thanked: 11716 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by spacebound » 04 Sep 2022, 20:46

Ja nesto ne znam ni da li da ovo gledam :hm
Citala sam puno zamjerki, a s obzirom da imam puno zamjerki i na po svima savrsene filmove, kontam sto mi to treba kad imam sve te svjetove da otkrijem u knjigama, tek sam zagrebala povrsinu :inasab
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14634 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by ironman » 07 Sep 2022, 17:03

Puno je neodgovorenih pitanja u citavom epu jer je preobimno bilo za jedan zivot koji je Tolkien imao.
Meni je ovo kao pogled u proslost.
I nemam zamjerki. Nisam ih imao ni na filmove.
U trenutku snimanja trilogija i LOTR i Hobbit,iskreno vjerujem da se bolje nije moglo uraditi.
Bas sad da sam zagrizeni fanatik koji je ocekivao doslovno slovo po slovo iz knjiga na filmu ,nisam..fantasy trazi mastu na max.
Opustit se i pustit da nosi prica.
A knjige..msm da sam imao 13 god kad sam Hobbita procitao prvi puta,nekako u to vrijeme naletio i na Zane Greya.
:ooo oblikovalo me to ..msm na nacin na koji to knjige i ono sto je ispricano u njima mogu.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84615
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11084 times
Been thanked: 16692 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by Fuddo » 07 Sep 2022, 17:21

Taare wrote: 04 Sep 2022, 20:43 Gledo prve dvije epizode. Odlične! Idealna serija za pustit mašti na volju i pobjeći od realnosti.
Je l neko skonto ko je onaj lik što je ko kometa pao na zemlju?
Slazem se da je odlicna.
Mislima da je ono Gandalf trehno s nebesa ko cuskija.
ViCemo
Dozvolite da se obratimo

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14634 times
Status: Offline

Re: LOTR: The Rings of Power

Post by ironman » 09 Sep 2022, 11:44


:ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

Post Reply

Return to “Serije”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests