Prognoze za izbore

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla

Ko ce biti clan predsjednistva?

Bakir Izetbegovic
10
43%
Denis Becirovic
10
43%
Neko drugi
3
13%
 
Total votes: 23

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Naseef Mushroom » 02 Oct 2022, 11:15

bosnjakinja wrote: 02 Oct 2022, 11:13
Naseef Mushroom wrote: 02 Oct 2022, 00:27
A jesi li ikada pomislio da postoje ljudi koji glasaju za SDA bez interesa? Evo ja prvi npr. Ne uvijek ali često.
Ne demantujem da ima i takvih glasača o kojima pišeš ali forsiranjem priče o kahvi i šećeru, botovima, štelama, ucjenjivanjem na poslu i ukradenim glasovima isoada da kada bi svi glasali bez interesa da bi SDA dobila 0% glasova.
Tako i u mojoj porodici,ove izbore bila podjela,neki su nastavili za Bakira,drugi su za onog Mirsada a treci za Komsica

ja se stvarno nadam da ce Komsic uspjet proci
Dok je god zdrava podjela i glasa se za njih trojicu, nema ništa loše u tome.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15469
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2176 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Laser » 02 Oct 2022, 11:40

Maja wrote: 01 Oct 2022, 22:40
Superhik wrote: 01 Oct 2022, 09:54 Realna prognoza je zajeb stoljeca za Bosnjake. Bez obzira ko pobijedio

Moja prognoza je pobjeda Becirovica, pad Komsica(koji se kod becirovicevih fanova dozivljava kao SDA), SNSD i HDZ u Predsjednistvu i ujedno njihovo preuzimanje bankovnog i vojnog sektora. U svim sektorima koje uzme trojka ce biti nesloge i sukoba i medju njima. Dakle, lose prognoze.
Slazem se sa svim, osim da ce Denis pobijediti. Denis ce samo prouzrokovati, zbog podijeljenih bosnjaka, pad Komsica tj pobjedu HDZ-a.
Ne znam kako, ali Bakir ce pobjedjivati kad se god kandiduje.
Ovako kad pitas ljude oko sebe, evo upitajte svi vase poznanike, hoce li glasati za Bakira, svi ce reci kakav Bakir, lopov, SDA lopovi, ali na kraju opet pobijede.
Ko su ti toliki glasaci?
Evo nrp ja.

Pogledaj šta kaže ovaj tuzlanski šupak, kila kocke, malo kahve i kupljen sam.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119882
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12324 times
Contact:
Status: Online

Re: Prognoze za izbore

Post by Maja » 02 Oct 2022, 11:43

Ahaaaa, dobio si ti jos peskiric i bijele carape.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15469
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2176 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Laser » 02 Oct 2022, 11:47

Maja wrote: 02 Oct 2022, 11:43 Ahaaaa, dobio si ti jos peskiric i bijele carape.
I asvaltiranje avlije. Evo tampon je postavljen, sve spremno, ali nema asvakta dok ne uslikam glasački listić.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15469
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2176 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Laser » 02 Oct 2022, 11:50

Kahva i kocka idu nako, na riječ.

Asvalt samo uz garancije. Za mene je Nazif garantovo.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

KatoBosanski
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 391
Joined: 27 Jul 2022, 23:30
Has thanked: 402 times
Been thanked: 94 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by KatoBosanski » 02 Oct 2022, 12:08

Kakav asfalt, tu ide tlakavac.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Chloe » 02 Oct 2022, 12:44

Chan wrote: 01 Oct 2022, 22:49 Čuj ko. Ljudi koji se prodaju za kilu kafe i kocke šećera i to mahom iz ruralnih sredina. Plus izborna mašinerija i malverizacije, dopisivanje glasova na praznim listićima i glasanje mrtvih.

Opiru se svim snagama protiv uvođenja elektronskog glasanja. Znaju da bi tako bili pušiona i da bi znatno manje glasova dobili.
Šta ti danas radiš? Kritikuješ? Hajde bolan u tu mašineriju, biračke odbore, komisije daj svoj doprinos da bude fer i pošteno.
I prestani svakog neistomišljenika smatrati glupim, bez obraza i prodanom dušom. Ti nešto više vrijediš od mene, jer si iz Tuzle a ja iz Kladuše? Malo morgen.... :ble:

Tako je Bećirović svojom nekulturom, nadutošću i snobizmom, izgubio pri posjeti Kladuši, glasove mnogih simpatizera.
Ohanite malo s tim podcjenjivanjem.

Što se tiče elektronskog glasanja, moj prijatelj je pokušao s tom idejom, gostovao je na televizijama i prezentirao, medjutim BiH ima problem sa informtičkom nepismenošću gradjana ( godinama sam u podršci e poslovanja, vrlo dobro znam situaciju, ne samo običnim gradjanima, nego i visokoobrazovanima je još uvijek E poslovanje "špansko selo" ).
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15469
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2176 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Laser » 02 Oct 2022, 13:01

Chloe wrote: 02 Oct 2022, 12:44
Chan wrote: 01 Oct 2022, 22:49 Čuj ko. Ljudi koji se prodaju za kilu kafe i kocke šećera i to mahom iz ruralnih sredina. Plus izborna mašinerija i malverizacije, dopisivanje glasova na praznim listićima i glasanje mrtvih.

Opiru se svim snagama protiv uvođenja elektronskog glasanja. Znaju da bi tako bili pušiona i da bi znatno manje glasova dobili.
Šta ti danas radiš? Kritikuješ? Hajde bolan u tu mašineriju, biračke odbore, komisije daj svoj doprinos da bude fer i pošteno.
I prestani svakog neistomišljenika smatrati glupim, bez obraza i prodanom dušom. Ti nešto više vrijediš od mene, jer si iz Tuzle a ja iz Kladuše? Malo morgen.... :ble:

Tako je Bećirović svojom nekulturom, nadutošću i snobizmom, izgubio pri posjeti Kladuši, glasove mnogih simpatizera.
Ohanite malo s tim podcjenjivanjem.

Što se tiče elektronskog glasanja, moj prijatelj je pokušao s tom idejom, gostovao je na televizijama i prezentirao, medjutim BiH ima problem sa informtičkom nepismenošću gradjana ( godinama sam u podršci e poslovanja, vrlo dobro znam situaciju, ne samo običnim gradjanima, nego i visokoobrazovanima je još uvijek E poslovanje "špansko selo" ).
Laže komunjara. :D.
On ti je sigurno sdp-ov posmatrač.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Masamune » 02 Oct 2022, 13:06

Chloe wrote: 02 Oct 2022, 12:44
Chan wrote: 01 Oct 2022, 22:49 Čuj ko. Ljudi koji se prodaju za kilu kafe i kocke šećera i to mahom iz ruralnih sredina. Plus izborna mašinerija i malverizacije, dopisivanje glasova na praznim listićima i glasanje mrtvih.

Opiru se svim snagama protiv uvođenja elektronskog glasanja. Znaju da bi tako bili pušiona i da bi znatno manje glasova dobili.
Šta ti danas radiš? Kritikuješ? Hajde bolan u tu mašineriju, biračke odbore, komisije daj svoj doprinos da bude fer i pošteno.
I prestani svakog neistomišljenika smatrati glupim, bez obraza i prodanom dušom. Ti nešto više vrijediš od mene, jer si iz Tuzle a ja iz Kladuše? Malo morgen.... :ble:

Tako je Bećirović svojom nekulturom, nadutošću i snobizmom, izgubio pri posjeti Kladuši, glasove mnogih simpatizera.
Ohanite malo s tim podcjenjivanjem.

Što se tiče elektronskog glasanja, moj prijatelj je pokušao s tom idejom, gostovao je na televizijama i prezentirao, medjutim BiH ima problem sa informtičkom nepismenošću gradjana ( godinama sam u podršci e poslovanja, vrlo dobro znam situaciju, ne samo običnim gradjanima, nego i visokoobrazovanima je još uvijek E poslovanje "špansko selo" ).
Tebi džaba i pamet.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5911
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 175 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by bosnjakinja » 02 Oct 2022, 15:42

Naseef Mushroom wrote: 02 Oct 2022, 11:15
bosnjakinja wrote: 02 Oct 2022, 11:13

Tako i u mojoj porodici,ove izbore bila podjela,neki su nastavili za Bakira,drugi su za onog Mirsada a treci za Komsica

ja se stvarno nadam da ce Komsic uspjet proci
Dok je god zdrava podjela i glasa se za njih trojicu, nema ništa loše u tome.
Nismo pametan narod.Prica mi poznanica u njenom kraju (RS,gradiska) bosnjaci glasaju za dodika 😎 kad smo i na to spremni sta ocekivat od nase politicke pismenosti

KatoBosanski
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 391
Joined: 27 Jul 2022, 23:30
Has thanked: 402 times
Been thanked: 94 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by KatoBosanski » 02 Oct 2022, 15:46

Chloe wrote: 02 Oct 2022, 12:44 I prestani svakog neistomišljenika smatrati glupim, bez obraza i prodanom dušom. Ti nešto više vrijediš od mene, jer si iz Tuzle a ja iz Kladuše? Malo morgen.... :ble:
Ne vrijedis manje zbog lokacije porijekla ili stanovanja, nego jer si clan zelenih zohara.
Tako je Bećirović svojom nekulturom, nadutošću i snobizmom, izgubio pri posjeti Kladuši, glasove mnogih simpatizera.
Ohanite malo s tim podcjenjivanjem.
Ne podcjenjujemo mi vas, jako dobro smo upoznati da ste se vi uvukli u sve pore naseg drustva, i da nikakva edukacija ne moze izlijeciti mladomuslimanski tumor koji parazitira nad bosnjackim narodom.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Masamune » 02 Oct 2022, 15:48

Ma klasični SDA uhljeb. Zato džaba i pamet za razliku od bošnjakinje koja već nema pameti.
Last edited by Masamune on 02 Oct 2022, 15:50, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Julia-Klara » 02 Oct 2022, 15:49

:bih
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by carobnjak N » 02 Oct 2022, 15:55

Maja wrote: 01 Oct 2022, 22:40
Superhik wrote: 01 Oct 2022, 09:54 Realna prognoza je zajeb stoljeca za Bosnjake. Bez obzira ko pobijedio

Moja prognoza je pobjeda Becirovica, pad Komsica(koji se kod becirovicevih fanova dozivljava kao SDA), SNSD i HDZ u Predsjednistvu i ujedno njihovo preuzimanje bankovnog i vojnog sektora. U svim sektorima koje uzme trojka ce biti nesloge i sukoba i medju njima. Dakle, lose prognoze.
Slazem se sa svim, osim da ce Denis pobijediti. Denis ce samo prouzrokovati, zbog podijeljenih bosnjaka, pad Komsica tj pobjedu HDZ-a.
Ne znam kako, ali Bakir ce pobjedjivati kad se god kandiduje.
Ovako kad pitas ljude oko sebe, evo upitajte svi vase poznanike, hoce li glasati za Bakira, svi ce reci kakav Bakir, lopov, SDA lopovi, ali na kraju opet pobijede.
Ko su ti toliki glasaci?
Vidi se da slabo odeš u džamiju
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Anestzijaaa
Forumaš mjeseca
Forumaš mjeseca
Posts: 4287
Joined: 23 Dec 2020, 22:51
Location: Nebesa
Has thanked: 2566 times
Been thanked: 1932 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Anestzijaaa » 02 Oct 2022, 16:01

Bakir i SDA ubjedljivo.
Zbogom hrabri lavovi,vase sjenke i sad cuvaju nas grad.

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Zana » 02 Oct 2022, 16:05

Anestzijaaa wrote: 02 Oct 2022, 16:01 Bakir i SDA ubjedljivo.


:sok
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by carobnjak N » 02 Oct 2022, 16:15

Ovo oko predsjedništva nema toliku važnost za unutrašnju politiku. Ali predviđam da će Komšić izgubiti od Krišto.
Bakir ako uspije pobijediti Bećira, a vrlo je mala razlika, to će donekle spasiti Sda od totalnog kolapsa stranke.

Jer na parlamentima drzave, federacije i kantona, Sda više neće biti vlast. Koalicija trojke plus ostali koji će radije s njima nego sa sda, ce od sad biti vlast.

Kažem da će Sda dozivjeti kolaps ako Bakir ne uđe u predsjedništvo ( a i tako će biti ozbiljnih potresa) zato što u toj stranci je makar pola članova tu okupljeno kao interesna skupina, a ideologija im je tu samo za pokazivanje lojalnosti stranci, koja im daje dobre poslove itd.
Počet će osipanje, prelijetanje i to čak i u Sdp.
Ostat će samo oni koji su ta ideologija ( dzamija - Iz- Sda) i oni koje nekom srećom Nip i Nes sa kojima su zakrvili, ostave na radnim mjestima .

Interesni lomovi će biti najveći od poslije rata i privatizacije.
Trest će se sve najjače drzavne firme jer čisto sumnjam da će npr bh telecom ostati i dalje zlatna koka Sda.

Što se tice odnosa sa Hrvatima u Federaciji, tu će popustiti i pokusati sa dogovorom, bilo ko da pobijedi kod Bosnjaka.
Prije izbora to stvarno nije imalo smisla traziti od bilo koga, pa da nosi etiketu izdajnika u predizborno vrijeme.
Pritisak je zapada da se napravi novi dogovor sa Hrvatima i Hrvatskom, i da odnosi u predsjednistvu budu takvi da Bosnjaci i Hrvati zastupaju uvijek iste interese.

Nakon toga, okretanje energetskim izazovima, rat u Ukrajini, inflacija...
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by insomnia » 02 Oct 2022, 16:27

Ako Kristo uđe onda pisi gotovo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

KatoBosanski
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 391
Joined: 27 Jul 2022, 23:30
Has thanked: 402 times
Been thanked: 94 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by KatoBosanski » 02 Oct 2022, 16:38

insomnia wrote: 02 Oct 2022, 16:27 Ako Kristo uđe onda pisi gotovo
Ako i ne udje, dodatni argument za donosenje apartheidskog zakona ce biti preglasavanje Hrvata i nametnja clana predsjednistva. Ja ne znam kako se iz ovog sranja izvuci. Trojka svakako bolja od SDA, ali mislim da su beskicmenjaci koji ce pod pritiskom pristati na ono sto je Bakir vec potpisao.

:bua

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37930
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2961 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Prognoze za izbore

Post by Pasaga » 02 Oct 2022, 16:51

carobnjak N wrote: 02 Oct 2022, 16:15 Ovo oko predsjedništva nema toliku važnost za unutrašnju politiku. Ali predviđam da će Komšić izgubiti od Krišto.
Bakir ako uspije pobijediti Bećira, a vrlo je mala razlika, to će donekle spasiti Sda od totalnog kolapsa stranke.

Jer na parlamentima drzave, federacije i kantona, Sda više neće biti vlast. Koalicija trojke plus ostali koji će radije s njima nego sa sda, ce od sad biti vlast.

Kažem da će Sda dozivjeti kolaps ako Bakir ne uđe u predsjedništvo ( a i tako će biti ozbiljnih potresa) zato što u toj stranci je makar pola članova tu okupljeno kao interesna skupina, a ideologija im je tu samo za pokazivanje lojalnosti stranci, koja im daje dobre poslove itd.
Počet će osipanje, prelijetanje i to čak i u Sdp.
Ostat će samo oni koji su ta ideologija ( dzamija - Iz- Sda) i oni koje nekom srećom Nip i Nes sa kojima su zakrvili, ostave na radnim mjestima .

Interesni lomovi će biti najveći od poslije rata i privatizacije.
Trest će se sve najjače drzavne firme jer čisto sumnjam da će npr bh telecom ostati i dalje zlatna koka Sda.

Što se tice odnosa sa Hrvatima u Federaciji, tu će popustiti i pokusati sa dogovorom, bilo ko da pobijedi kod Bosnjaka.
Prije izbora to stvarno nije imalo smisla traziti od bilo koga, pa da nosi etiketu izdajnika u predizborno vrijeme.
Pritisak je zapada da se napravi novi dogovor sa Hrvatima i Hrvatskom, i da odnosi u predsjednistvu budu takvi da Bosnjaci i Hrvati zastupaju uvijek iste interese.


Nakon toga, okretanje energetskim izazovima, rat u Ukrajini, inflacija...
e,radi ovog je citava igranka,podignute tenzije vec haman godinu dana
TU TI MOJ DRUG NEMA,ILI CE SLABO BITI BOSNE,stabilne drzave.
Hrvati,msm iz HR,nece nikad pristat da budu partneri,vec da vode glavnu rjec
To mozes smatrati stavljanjem cjele drzave pod kontrolu ZG,desnicara.
Razlika je u tome sto ce se to legalizovat ovim putem.
Svim silama se MORA oduprijeti tome.
SVABO je pristalica,navodi vodu upravo na taj mlin.
Moraju biti svjesni,pa i on,i citava EU da ce BH jednog dana,uskoro,postati vecinski Bosnjacka/Bosanska
i... sta onda.
Radi toga je i citav hurnebes.
Last edited by Pasaga on 02 Oct 2022, 16:56, edited 1 time in total.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests