Islam i feminizam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 28 Nov 2023, 23:01

Jos jedan od razloga zbog kojih je islamski feminizam neophodan, je zbog pojava kao sto su moderno robovlasnistvo koje se promovira kroz aplikacije iz Silikonske Doline, poput 4Sale, Hiraj u Saudijskoj Arabiji i na Instagramu/Facebooku. U dokumentarcu koji cu postaviti, djevojke i djevojcice iz Gvineje, Malavija, sa Filipina, iz Sri Lanke i Indije bivaju kupljene kroz Agencije u Kuvajtu. Zatim su registovane kroz Kuvajtsku vladu i date porodici koja ih kupuje i postaje njihov sponzor. To znaci da im se oduzima pasos, nemaju ni jedan slobodan dan, ne izlaze na ulicu osim u rijetkim situacijama kada imaju pratnju. Prakticno postaju robinje. Poslodavci ih nazivaju hajvanima i cesto ne placaju i ne hrane. Takodje ih preprodaju po visoj cijeni od placene kad pozele i na taj nacin profitiraju kroz trgovinu ljudima U dokumentarcu je opisan slucaj 16-godisnje djevojcice iz Gvineje koju su autori dokumentarca uspjeli spasiti i vratiti u Gvineju. Na stotine slicnih djevojaka nisu bile te srece. Google, Apple i Instagram su se naravno ogradili, ali ovaj prljavi biznis i dalje cvjeta. Jos uvijek mislite da je google vas prijatelj? Ha ha.

Na postavkama mozete izabrati bosanski prijevod videa koji radi, izuzev kad u videu govore na arapskom i francuskom sto se direktno prevodi na engleski.



Jos jeziviji razlog zbog kog je islamski feminizam apsolutno neophodan, je prostitucija koja ukljucuje djeciju prostituciju (uzas nad uzasima) prikazana u dokumentarcu iz Iraka. Provodi se kroz krinku religije. Okrece mi se zeludac dok pisem ove rijeci:


User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37838
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 26022 times
Been thanked: 4848 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by ElTriconi » 28 Nov 2023, 23:21

Tesko onom ko gleda islam dalje od bosne 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 28 Nov 2023, 23:37

ElTriconi wrote: 28 Nov 2023, 23:21 Tesko onom ko gleda islam dalje od bosne 🤔
Dosli su Arapi sa svojom izopacenom 'kulturom' i ovdje. Cula sam za slucajeve kad su zenili nase cure, a tamo negdje imaju zenu i djecu, pa Bosanke vidjaju samo ljeti. Imali smo i primjer pokrivene cure kojoj je muz napravio sljivu na oku na temi o femicidu (meni se cini da je Arap po njegovoj fizionomiji), a imali smo i nedavni primjer Edina Tule koji se skriva iza vjere i razara brakove.

Ovaj video o prostituciji u Iraku u kom vjerski autoriteti djeluju kao svodnici je stravican. Privode i curice. Zvijeri.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37838
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 26022 times
Been thanked: 4848 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by ElTriconi » 28 Nov 2023, 23:41

Lavlje_srce wrote: 28 Nov 2023, 23:37
ElTriconi wrote: 28 Nov 2023, 23:21 Tesko onom ko gleda islam dalje od bosne 🤔
Dosli su Arapi sa svojom izopacenom 'kulturom' i ovdje. Cula sam za slucajeve kad su zenili nase cure, a tamo negdje imaju zenu i djecu, pa Bosanke vidjaju samo ljeti. Imali smo i primjer pokrivene cure kojoj je muz napravio sljivu na oku na temi o femicidu (meni se cini da je Arap po njegovoj fizionomiji), a imali smo i nedavni primjer Edina Tule koji se skriva iza vjere i razara brakove.

Ovaj video o prostituciji u Iraku u kom vjerski autoriteti djeluju kao svodnici je stravican. Privode i curice. Zvijeri.
Jednostavno imas ljude i zene kojima se ne moze pomoci i to ti je to. Dosta raje ima vide a ne cuju, cuju a ne vide i onda imas tako tih slucajeva 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 28 Nov 2023, 23:45

ElTriconi wrote: 28 Nov 2023, 23:41Jednostavno imas ljude i zene kojima se ne moze pomoci i to ti je to. Dosta raje ima vide a ne cuju, cuju a ne vide i onda imas tako tih slucajeva 🤔
Gledaju a ne vide, slusaju a ne cuju, ima takvih, istina. Ali to nije razlog da budu zlostavljane. Treba siriti svijest o ovim opasnostima, koje ukljucuju religijske sarlatane i kriminalce koji koriste vjeru kao plast.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37838
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 26022 times
Been thanked: 4848 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by ElTriconi » 28 Nov 2023, 23:47

Lavlje_srce wrote: 28 Nov 2023, 23:45
ElTriconi wrote: 28 Nov 2023, 23:41Jednostavno imas ljude i zene kojima se ne moze pomoci i to ti je to. Dosta raje ima vide a ne cuju, cuju a ne vide i onda imas tako tih slucajeva 🤔
Gledaju a ne vide, slusaju a ne cuju, ima takvih, istina. Ali to nije razlog da budu zlostavljane. Treba siriti svijest o ovim opasnostima, koje ukljucuju religijske sarlatane i kriminalce koji koriste vjeru kao plast.
Bas sam mislio cuju a ne vide jer u religioznim krugovima svrsavaju na bracu jer je kofol kod njih pravi islam, kofol ne piju, ne kurvaju se i tako to. I onda dodju sarlatani i rade sta hoce.

Najbolje bi bilo take sve deportovat u siriju i zavrsit to jer takvim ljudima nema pomoci.
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84836
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11157 times
Been thanked: 16870 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Fuddo » 28 Nov 2023, 23:51

Islam i moderni feminizam su nespojivi.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 28 Nov 2023, 23:56

Fuddo wrote: 28 Nov 2023, 23:51 Islam i moderni feminizam su nespojivi.
Govorimo o feminizmu u okviru Islama. Postoji od 19-og stoljeca kao takav, sto smo raspravili na prvih par stranica teme.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84836
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11157 times
Been thanked: 16870 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Fuddo » 28 Nov 2023, 23:58

Lavlje_srce wrote: 28 Nov 2023, 23:56
Fuddo wrote: 28 Nov 2023, 23:51 Islam i moderni feminizam su nespojivi.
Govorimo o feminizmu u okviru Islama. Postoji od 19-og stoljeca kao takav, sto smo raspravili na prvih par stranica teme.
Dobro, priznajem nisam pratio.
Mogu se sloziti da originalni Islam stiti zenu vise nego moderno demokratsko drustvo, samo sto to malo koju zenu danas zanima, jer bi se morala odreci nekih stvari koje je u medjuvremenu plaho zavolila. Da sad ne nabrajam, svi znamo koje su to stvari.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 29 Nov 2023, 00:19

Fuddo wrote: 28 Nov 2023, 23:58Dobro, priznajem nisam pratio.
Mogu se sloziti da originalni Islam stiti zenu vise nego moderno demokratsko drustvo, samo sto to malo koju zenu danas zanima, jer bi se morala odreci nekih stvari koje je u medjuvremenu plaho zavolila. Da sad ne nabrajam, svi znamo koje su to stvari.
Ne znam ko je sta zavolio, ali znam da islamski feminizam postoji i u Bosni. I o tome smo govorili na temi.

Ako pojave prostitucije kroz privremene (mut'ah) brakove i djecije prostitucije nisu razlog za jacanje islamskog feminizma, ne znam sta jeste. I Edin Tule je ocito uspostavio ovakav nepravovaljani brak sa Enisom Muharemovic (prvo nije se razvela od muza, drugo ceremonija je bila smijesna), dakle mi na ovim prostorima itekako imamo razloga baviti se ovim pitanjima.

Evo sta o tome kaze Islamska zajednica BiH: https://islamskazajednica.ba/bracno-pra ... -muta-brak

Evo i engleske verzije: https://islamqa.info/en/answers/20738/i ... ge-allowed

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84836
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11157 times
Been thanked: 16870 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Fuddo » 29 Nov 2023, 00:27

Lavlje_srce wrote: 29 Nov 2023, 00:19
Fuddo wrote: 28 Nov 2023, 23:58Dobro, priznajem nisam pratio.
Mogu se sloziti da originalni Islam stiti zenu vise nego moderno demokratsko drustvo, samo sto to malo koju zenu danas zanima, jer bi se morala odreci nekih stvari koje je u medjuvremenu plaho zavolila. Da sad ne nabrajam, svi znamo koje su to stvari.
Ne znam ko je sta zavolio, ali znam da islamski feminizam postoji i u Bosni. I o tome smo govorili na temi.

Ako pojave prostitucije kroz privremene (mut'ah) brakove i djecije prostitucije nisu razlog za jacanje islamskog feminizma, ne znam sta jeste. I Edin Tule je ocito uspostavio ovakav nepravovaljani brak sa Enisom Muharemovic (prvo nije se razvela od muza, drugo ceremonija je bila smijesna), dakle mi na ovim prostorima itekako imamo razloga baviti se ovim pitanjima.

Evo sta o tome kaze Islamska zajednica BiH: https://islamskazajednica.ba/bracno-pra ... -muta-brak

Evo i engleske verzije: https://islamqa.info/en/answers/20738/i ... ge-allowed
Nema potrebe da pricu svodimo na lokalni nivo, malkice je besmisleno, izgubice se sustina.
Danasnja zena, slobodna, kako za sebe voli da kaze, izlozena je vecem pritisku nego ona iz 1215 u nekoj arapskoj pustinji. U zelji da 100% bude ravnopravna sa muskim rodom, napravila je sebi mali milion obaveza koje je taru. Pa je danas i pripadnik oruzanih formacija, policije, rudar…itd itd. A to je stresno, tesko, slomi je dok kazes keks.
Sretne su one koje su u svemu nasle balans, i ne smaraju se teskim ambicijama.
Da ne bude zabune, ja im ne osporavam izbor, al’ posljedice su katastrofalne, i po zenu, i po drustvo.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 29 Nov 2023, 00:39

Fuddo wrote: 29 Nov 2023, 00:27Nema potrebe da pricu svodimo na lokalni nivo, malkice je besmisleno, izgubice se sustina.
Danasnja zena, slobodna, kako za sebe voli da kaze, izlozena je vecem pritisku nego ona iz 1215 u nekoj arapskoj pustinji. U zelji da 100% bude ravnopravna sa muskim rodom, napravila je sebi mali milion obaveza koje je taru. Pa je danas i pripadnik oruzanih formacija, policije, rudar…itd itd. A to je stresno, tesko, slomi je dok kazes keks.
Sretne su one koje su u svemu nasle balans, i ne smaraju se teskim ambicijama.
Da ne bude zabune, ja im ne osporavam izbor, al’ posljedice su katastrofalne, i po zenu, i po drustvo.
Ja u klin, ti u plocu. Dala sam primjere modernog robovlasnistva koje prvenstveno pogadja zene iz duboko patrijarhalnih, zaostalih sredina i prostituciju zena i curica u kojim religijski korumpirani autriteti djeluju kao svodnici. Takodje se radi o duboko patrijarhalnim sredinama gdje nema ni F od feminizma. Ovim kazem da ih patrijarhat nije zastitio od zlostavljnja, kao sto to nije ucinio ni kroz historiju.

Zene na Zapadu su se datih okova oslobodile jer nisu imale drugog izbora, pa su se za njihovim primjerom povele zene u cijelom svijetu. Razlog sto je situacija katastrofalna je sto se vi ne odricete Pater familias (zastarjele) uloge, a zena sada i radi i vodi brigu o djeci i o kuci, dok bi vi da sve bude kao onda kad ste samo vi privredjivali. Ti spadas u jednu od posljednjih generacija koja se odupire promjeni, a povratka na staro nema (izuzev kod bogatasa koji sebi kupe sponzoruse). Dakle izlaz postoji i za takve koji i dalje razmisljaju kao ti. Dovoljno je da imas dovoljno novaca i mozes sebi kupiti sponzu. Za sve ostale ravnopravnost je zivotna cinjenica i ne znaju za drugacije. Tvoja razmisljanja su prevazidjena.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84836
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11157 times
Been thanked: 16870 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Fuddo » 29 Nov 2023, 00:47

Lavlje_srce wrote: 29 Nov 2023, 00:39
Fuddo wrote: 29 Nov 2023, 00:27Nema potrebe da pricu svodimo na lokalni nivo, malkice je besmisleno, izgubice se sustina.
Danasnja zena, slobodna, kako za sebe voli da kaze, izlozena je vecem pritisku nego ona iz 1215 u nekoj arapskoj pustinji. U zelji da 100% bude ravnopravna sa muskim rodom, napravila je sebi mali milion obaveza koje je taru. Pa je danas i pripadnik oruzanih formacija, policije, rudar…itd itd. A to je stresno, tesko, slomi je dok kazes keks.
Sretne su one koje su u svemu nasle balans, i ne smaraju se teskim ambicijama.
Da ne bude zabune, ja im ne osporavam izbor, al’ posljedice su katastrofalne, i po zenu, i po drustvo.
Ja u klin, ti u plocu. Dala sam primjere modernog robovlasnistva koje prvenstveno pogadja zene iz duboko patrijarhalnih, zaostalih sredina i prostituciju zena i curica u kojim religijski korumpirani autriteti djeluju kao svodnici. Takodje se radi o duboko patrijarhalnim sredinama gdje nema ni F od feminizma. Ovim kazem da ih patrijarhat nije zastitio od zlostavljnja, kao sto to nije ucinio ni kroz historiju.

Zene na Zapadu su se datih okova oslobodile jer nisu imale drugog izbora, pa su se za njihovim primjerom povele zene u cijelom svijetu. Razlog sto je situacija katastrofalna je sto se vi ne odricete Pater familias (zastarjele) uloge, a zena sada i radi i vodi brigu o djeci i o kuci, dok bi vi da sve bude kao onda kad ste samo vi privredjivali. Ti spadas u jednu od posljednjih generacija koja se odupire promjeni, a povratka na staro nema (izuzev kod bogatasa koji sebi kupe sponzoruse). Dakle izlaz postoji i za takve koji i dalje razmisljaju kao ti. Dovoljno je da imas dovoljno novaca i mozes sebi kupiti sponzu. Za sve ostale ravnopravnost je zivotna cinjenica i ne znaju za drugacije. Tvoja razmisljanja su prevazidjena.
Moja razmisljanja su ispravna, koliko god ti mislila da su prevazidjena.
Ja tebi ne osporavam pravo izbora, radi sta god mislis da je najbolje za tebe, isto tako mislim i za svaku drugu osobu, ne samo zene.
Naglasak je na posljedice tog izbora, a one se vide, tu su svuda oko nas.
Ne prodje dan a da se neka uspjesna zena ne obrati javnosti i ponudi tuznu ispovijest kroz sta je sve prolazila dok nije dosla tu gdje je sada.
Recimo, horor sa filmskim zvijezdama.
I nijedna nije sretna, dzaba para puna vreca.
Sleperi tableta, psihologa, pune ruke posla rehab institucijama.
Melje ovo
Da li bi ti, ali budi iskrena, sad sve to sto imas sada, a vidi si i obrazovanost, nesto si napravila, sve zamijenila za jednu divnu porodicu, sjajnog muza, dvoje djece, sa kojima provodis svaki dan u sreci, miru, rahatluku, nasmijana, vedra, za sve te svoje trenutne uspjehe i slobode?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 29 Nov 2023, 00:54

Fuddo wrote: 29 Nov 2023, 00:47Moja razmisljanja su ispravna, koliko god ti mislila da su prevazidjena.
Ja tebi ne osporavam pravo izbora, radi sta god mislis da je najbolje za tebe, isto tako mislim i za svaku drugu osobu, ne samo zene.
Naglasak je na posljedice tog izbora, a one se vide, tu su svuda oko nas.
Ne prodje dan a da se neka uspjesna zena ne obrati javnosti i ponudi tuznu ispovijest kroz sta je sve prolazila dok nije dosla tu gdje je sada.
Recimo, horor sa filmskim zvijezdama.
I nijedna nije sretna, dzaba para puna vreca.
Sleperi tableta, psihologa, pune ruke posla rehab institucijama.
Melje ovo
Da li bi ti, ali budi iskrena, sad sve to sto imas sada, a vidi si i obrazovanost, nesto si napravila, sve zamijenila za jednu divnu porodicu, sjajnog muza, dvoje djece, sa kojima provodis svaki dan u sreci, miru, rahatluku, nasmijana, vedra, za sve te svoje trenutne uspjehe i slobode?
Svakom su njegova razmisljanja ispravna, a ja i moj privatni zivot nismo tema ove teme.

Filmske zvijezde i njihovi zivoti (dekadencija hollywood-skih zvijezda) takodje nisu tema. Oni su primjer samo tinejdzerima, cak ni prosvjeceniji tinejdzeri ih vise ne uzimaju za ozbiljno.

Tema su zene koje su u Islamu i smatraju da islamski educirane zene nisu dovoljno cijenjene i eksponirane u drustvu. Ovo je cinjenica koja ce se nadam se barem kod nas uskoro promijeniti na bolje. :ok :mah

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84836
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11157 times
Been thanked: 16870 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Fuddo » 29 Nov 2023, 00:55

Lavlje_srce wrote: 29 Nov 2023, 00:54
Fuddo wrote: 29 Nov 2023, 00:47Moja razmisljanja su ispravna, koliko god ti mislila da su prevazidjena.
Ja tebi ne osporavam pravo izbora, radi sta god mislis da je najbolje za tebe, isto tako mislim i za svaku drugu osobu, ne samo zene.
Naglasak je na posljedice tog izbora, a one se vide, tu su svuda oko nas.
Ne prodje dan a da se neka uspjesna zena ne obrati javnosti i ponudi tuznu ispovijest kroz sta je sve prolazila dok nije dosla tu gdje je sada.
Recimo, horor sa filmskim zvijezdama.
I nijedna nije sretna, dzaba para puna vreca.
Sleperi tableta, psihologa, pune ruke posla rehab institucijama.
Melje ovo
Da li bi ti, ali budi iskrena, sad sve to sto imas sada, a vidi si i obrazovanost, nesto si napravila, sve zamijenila za jednu divnu porodicu, sjajnog muza, dvoje djece, sa kojima provodis svaki dan u sreci, miru, rahatluku, nasmijana, vedra, za sve te svoje trenutne uspjehe i slobode?
Svakom su njegova razmisljanja ispravna, a ja i moj privatni zivot nismo tema ove teme.

Filmske zvijezde i njihovi zivoti (dekadencija hollywood-skih zvijezda) takodje nisu tema. Oni su primjer samo tinejdzerima, cak ni prosvjeceniji tinejdzeri ih vise ne uzimaju za ozbiljno.

Tema su zene koje su u Islamu i smatraju da islamski educirane zene nisu dovoljno cijenjene i eksponirane u drustvu. Ovo je cinjenica koja ce se nadam se barem kod nas uskoro promijeniti na bolje. :ok :mah
Pa dobro, da li ti za sebe mozes reci da si, zena u Islamu?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 29 Nov 2023, 00:58

Fuddo wrote: 29 Nov 2023, 00:55Pa dobro, da li ti za sebe mozes reci da si, zena u Islamu?
Samoeducirala sam se, nemam religijsku naobrazbu. U Islamu jesam, hvala na pitanju. Jesi li ti u Islamu?

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84836
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11157 times
Been thanked: 16870 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Fuddo » 29 Nov 2023, 00:59

Lavlje_srce wrote: 29 Nov 2023, 00:58
Fuddo wrote: 29 Nov 2023, 00:55Pa dobro, da li ti za sebe mozes reci da si, zena u Islamu?
Samoeducirala sam se, nemam religijsku naobrazbu. U Islamu jesam, hvala na pitanju. Jesi li ti u Islamu?
Nosis li hidzab?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 29 Nov 2023, 01:00

Trolas i ovu temu, ovo nije tema o meni.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84836
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11157 times
Been thanked: 16870 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Fuddo » 29 Nov 2023, 01:02

Lavlje_srce wrote: 29 Nov 2023, 01:00 Trolas i ovu temu, ovo nije tema o meni.
Ne trolam.
Stvarno cijenim ovaj razgovor s tobom, nije mi nikakva namjera da te omalovazavam, ponizavam, zezam.
Napisala si da jesi u Islamu, na sta sam ja postavio pitanje koje ti moooozda, moze dati odgovor na to, da li si zaista u Islamu.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16336
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2690 times
Status: Offline

Re: Islam i feminizam

Post by Lavlje_srce » 29 Nov 2023, 01:11

Fuddo wrote: 29 Nov 2023, 01:02Ne trolam.
Stvarno cijenim ovaj razgovor s tobom, nije mi nikakva namjera da te omalovazavam, ponizavam, zezam.
Napisala si da jesi u Islamu, na sta sam ja postavio pitanje koje ti moooozda, moze dati odgovor na to, da li si zaista u Islamu.
Ni hidzab nije tema, niti si ti neko ko moze nekom drugom odrediti da li je u Islamu ili ne. Pogotovo je drzak tvoj upad na temu jer ti uopce nisi religiozan, samo si naglaseno patrijarhalan (bez obzira na tvoje pokusaje da se ogradis). Mislim da tesko razumijevas i ovaj koncept, but let me reassure you - it exists! Procitaj temu ili nesto o islamskom feminizmu da bi mogao doprinijeti temi na konstruktivan nacin. Dotad te pozdravljam!

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 35 guests