Borba protiv korupcije

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54104
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1938 times
Been thanked: 15348 times
Status: Offline

Re: Načelnik Općine Stari Grad Ibrahim Hadžibajrić uhapšen i doveden u prostorije MUP-a KS

Post by HAVANA » 10 May 2023, 06:39

Chan wrote: 09 May 2023, 23:15 Među čarsijskom rajom za Hadžibajrića se već duže zna da je mutan.
Jednom drugu bio na dzenazi, onom sto je vristo na vijestima pa ga hitna odvela a dugom u bolnici zbog preuzimanja lokacije jedne od navedenih stavki iz djela... Tako da nemam nista protiv.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Načelnik Općine Stari Grad Ibrahim Hadžibajrić uhapšen i doveden u prostorije MUP-a KS

Post by harlekin » 10 May 2023, 06:58

I laik vidi da se ovdje radi o unistavanju bosnjaka,posteni i časni ljudi su na meti izdajnika Bosne i Vučicevi pudlica,zapada,istoka,odozgo,odozdo :mrgud

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11854
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Online

Re: Načelnik Općine Stari Grad Ibrahim Hadžibajrić uhapšen i doveden u prostorije MUP-a KS

Post by Naseef Mushroom » 10 May 2023, 08:14

Recimo da je Hadžibajrić kriv 100%
Da su Novalić, Fikret i Solak krivi 100% za respiratore.
Da Sebija stvarno nema diplomu
Da su Bakir i SDA nacionalisti i lopovi

Recimo da sve to stoji, da je to istina i činjenica.

Ali šta je bolesno u svemu ovome,
svi znamo da je kompletna država korumpirana i lopovska.
Da postoje u Bosni i Hercegovini i srpski i hrvatski Hadžibajrići, da su u aferi respiratori učestvovali Jerka i Ana, da ne postoji klinički centar samo u Sarajevu, da su Dodik i Čović i njihovi SNSD i HDZ nacionalisti i lopovi.

Ne boli što hapse lopove, pa makar se zvali Safet i Senad, boli što ne hapse istovremeno i Ivana i Jovana.

Zašto u Americi policajci dobijaju otkaz zbog rasizma jako znamo da ima crnaca koji su lopovi, narkomani, silovatelji i ubice? Zato što se ti policajci fokusiraju samo na crnce kriminalce.
Zapad je forsirao ovako BH društvo gdje može samo kriminalac vladati, u svakom toru, iz svake nacije, gdje samo nepoštena osoba može predstavljati svoje narode, i onda se odlučuju satanizirati samo jednu stranu “Mi hapsimo samo lopove” da bi mogli lakše proći Palestinizacija i srpski svEt/otvoreni Balkan, gdje će to osjetiti pošten narod a ne političari lopovi.

Ovo se uklapa perfektno u priču da Bakir ne valja a da su Dodik i Čović poželjni partneri, da postoji briga zbog bošnjačkog radikalizma ali srpski i hrvatski radikalizam ignorišu, da je reis veći problem od Čovića, da su Bošnjaci ti koji koče napredak i formiranje vlade a niko ne pominje koliko je godina HDZ blokirao formiranje vlade i koliko Dodik koči napredak države.

Gdje nestade ona patetika “Jedva čekamo da uhapse Bakira, Dodika i Čovića” i “Doći će kraj svim SDAovcima, HDZovcima i SNSDovcima i njihovim satelitima”?
Te osobe su preko noći zaboravili tu priču, Dodika i Čovića i ne pominju više i sve je se okrenulo na ruganje “Napad na Bošnjake”.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86359
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1647 times
Status: Offline

Re: Načelnik Općine Stari Grad Ibrahim Hadžibajrić uhapšen i doveden u prostorije MUP-a KS

Post by Mutevelija » 10 May 2023, 08:24

Ja mislio kad uhapse odvedu te u ćevapdžinicu, cuj u prostorije mupa ks :rol
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Načelnik Općine Stari Grad Ibrahim Hadžibajrić uhapšen i doveden u prostorije MUP-a KS

Post by insomnia » 10 May 2023, 09:53

E jesu levati popadali sa ovom aplikacijom. Raspricali se seljacici ko hamse. Da su koristili telekom nikad ih ne bi ufatili
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120562
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Krokodil Behko » 10 May 2023, 17:10

Jel se sjećate, onog poštenjačine koji je nepotkupljiv i za tri miliona?
Ispalo je da mu niko ništa nije nudio, sudeći po kretenlucima, koje je danas izjavljivao.
Još samo da se ispita, ko ga je već kupio i za koliko, pa je prešao u trojkaše

Uzunović nije siguran da li će tužilaštvu otkriti ko mu je nudio milione da ne glasa za vladu

Tužilaštvo Kantona Sarajevo istražuje ko je Kenanu Uzunoviću, zastupniku u Predstavničkom domu Parlamenta FBiH, nudio novac da ne glasa za imenovanje nove Vlade FBiH.

Pozvali smo Uzunovića i pitali ga da li je dobio poziv iz Tužilaštva te da li će ipak otkriti ko mu je nudio milione da ne podrži imenovanje Vlade FBiH.
"Nisam još dobio poziv. Odazvat ću se pozivu Tužilaštva ukoliko ga dobijm", rekao nam je kratko Uzunović.

S obzirom na to da je ranije rekao da neće otkrivati ko mu je nudio novac pitali smo ga da li je promijenio mišljenje i da li će te informacije dati istražnim organima.


"Ne znam, o tome ću odlučiti… Rekao sam, odazvat ću se pozivu u Tužilaštvo i to je to", zaključio je Uzunović.

Podsjetimo, Uzunović je nakon što je podržao imenovanje Vlade FBiH gostujući u Centralnom dnevniku Face televizije rekao da mu je novac da ne glasa za novu vladu nuđen u dva navrata.

"Bio sam pod raznoraznim pritiscima. Pokušavali su da me kupe. Niko me neće moći kupiti. Konstantno se borim protiv SDA u Zenici i to ću nastaviti. Visokopozicionirani ljudi unutar SDA, funkcioneri i ljudi koji imaju novaca, nudili su mi jednom dva, jednom tri miliona. Ti lovatori koji su mi nudili pare nisu čisti u poslovima. Direktno su mi nuđene pare", rekao je Uzunović.

One koji su mu nudili novac nije imenovao, a rekao je i da nema namjeru da ih prijavi istražnim organima.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120562
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Krokodil Behko » 11 May 2023, 20:54

"Senaid Memić se tereti da je tokom mandata od 2013. do polovine 2017. godine nezakonito izdao više dozvola u vezi gradnje objekata investitora Panamera - Malak group te parking Općine Ilidža koji je dat na korištenje UO ‘Brajlović", navela je Azra Bavčić, portparolka Tužilaštva KS.

Zbog građevinskih dozvola?

Pa jebemu mater, slušam da je SDA pokrala 100 milijardi i na kraju čitam o onekoliko građevinskih dozvola.

ovo je gora i selektivnija pravda, nego kad je Šćepo bio ministar.

Ne znam šta još treba da se desi, pa da ljudi shvate kako su na vlast doveli diktatorska govna koji eto, hoće usvojiti zakone da ih se ne smije ni kritikovati, a na koljenima mole srpskog ministra sigurnosti, da nađe bilo šta protiv bilo koga u SDA. Valjda računaju da će im narod jebati mater zbog svega, ako tu SDA ne unište i ne ugase skroz, pošto će glasati za nju.
online

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54104
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1938 times
Been thanked: 15348 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by HAVANA » 11 May 2023, 21:30

Sve se to zna vec dugo i znalo se samo se sad krenulo u to, to je valjda taj momenat, probrani igraci i igre i amin velikih bjelosvjetskih kurvica. Da je bilo pameti i manje bahatosti, kriminala i pohlepe mozda ne bi ni doslo do ovoga. A opet bilo bi nesta drugo, svakakve su igre tu. Nemam ja nista protiv sto ih hapse, davno je to trebalo. Sto se mene tice nek im ruke odrezu. Gamad. I vicem godinama da su gamad. Ovo je kap u moru djela... Pa ovog je i ganic povalio... Al de malo hapsi i po rs-u, hercegovini, ovako smrdi... Al nek hapse. Kako god bolje bez ovih debila.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120562
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Krokodil Behko » 11 May 2023, 22:34

HAVANA wrote: 11 May 2023, 21:30 Sve se to zna vec dugo i znalo se samo se sad krenulo u to, to je valjda taj momenat, probrani igraci i igre i amin velikih bjelosvjetskih kurvica. Da je bilo pameti i manje bahatosti, kriminala i pohlepe mozda ne bi ni doslo do ovoga. A opet bilo bi nesta drugo, svakakve su igre tu. Nemam ja nista protiv sto ih hapse, davno je to trebalo. Sto se mene tice nek im ruke odrezu. Gamad. I vicem godinama da su gamad. Ovo je kap u moru djela... Pa ovog je i ganic povalio... Al de malo hapsi i po rs-u, hercegovini, ovako smrdi... Al nek hapse. Kako god bolje bez ovih debila.

Pa nemam ni ja ništa protiv hapšenja. Ako si upratio, riječ nisam rekao jučer, kad su uhapsili onog Hadžibajrića, pa ni za ovog. Problem je što je i ovo sitan kriminal, ako poredimo s entitetom i onim dole Kačića piratima. Problem je što sad oni uz pomoć te trojke, sprovode selektivnu pravdu, nad raznim lokalnim političarima, koji ni svi skupa nisu ukrali ni četvrtinu kao Dodik.

Kad si vidio da je neki hadezeovac uhapšen zbog kriminala? Ili neki Srbin iz entiteta?

Oni šalju poruku, da su njihove zločinačke i kriminalne politike, iznad zakona i to je realno stanje.

Što se tiče ovog s Ilidže, pa nek ga i objese ako hoće, samo tvrdim da imamo mnogo veći problem u državi i on je iz dana u dan sve veći i veći . Neće ti biti bolje, sve dok se te dvije etnokratije ne ukinu, a nema šanse da hoće, jer su tu konstitutivnost još i podebljali zadnjim nametnutim odredbama.
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by insomnia » 11 May 2023, 22:56

Uapsise nam ambasadora 😂
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54104
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1938 times
Been thanked: 15348 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by HAVANA » 11 May 2023, 23:04

Zamisli ti koji smo mi debili. Ono ambasador. I onaj ramo ministar mupa. Jedino je jos radeljas bio smjesniji. Alan ford ba. Mi ovo sanjamo. Nemoguce.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120562
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7011 times
Been thanked: 7970 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Krokodil Behko » 12 May 2023, 10:08

Ako je vjerovati Hadžibajrićevom advokatu, od ove presude nema ništa.
Gledaćemo novi cirkus u pravosuđu, potpuno isti pa čak i maštovitiji, od onog s respiratorima


https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/30 ... evina.html
online

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Chloe » 12 May 2023, 13:41

Vidjet ćemo kako çe se odvijati, i slučaj Hadžibajrića i Memića i svih ostalih koji slijede.
Mene što se tiče, moj najrodjeniji da je, neka odgovara, a posebno sam strogih i osudjujućih pogleda na narko mafiju, to je posebno zlo.

Ono što znam, kriminalni milje, veći ili manji nije ni bitno, više neće oblijetati ooko SDAovaca, nego novih političkih moćnika. Svaki od njih koji ima "oraha u džepovima",, pa bile samo ljuske, prvi će biti na meti, ucjenjivani itd. Imaju dvije mogućnosti, odbiti i strahovati da "orasi" izadju u javnost, i izgubiti fotelje i pozicije ili prihvatiti uz naknadu u nadi da neće biti otkriveni, i uplitati se dalje i dublje u korupciju.

Ovako je svugdje, od najmanje ustanove do vrha države, nema veze sa strankom.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Taare » 12 May 2023, 13:44

Pričaju da je taj h-bajrić surađivo sa narko bosovima
Svi mi se morete obratit

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Chloe » 12 May 2023, 13:53

Možemo mi svi pričati, tvrditi, treba dokazati.

Skloni smo biti sudije, tek tako.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Kai
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7564
Joined: 24 Aug 2021, 13:47
Mood:
Has thanked: 675 times
Been thanked: 1453 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Kai » 12 May 2023, 14:06

Pa cim se pocne bogatiti preko noci znas sta je.. nisu cista posla..
Vragolasto..:zao

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Taare » 12 May 2023, 14:22

Chloe wrote: 12 May 2023, 13:53 Možemo mi svi pričati, tvrditi, treba dokazati.

Skloni smo biti sudije, tek tako.
Svi su nevini, rodila ih majka
u velikoj količini luksuzne robe, automobila, satova, nakita i mnogo čega drugog, zaplijenjeno je čak 248 mašina za rudarenje kriptovaluta koje su bile stacionirane na jednom mjestu u Vogošći.
Onaj ko zarađuje prosječnu bh platu, mora štedit ravno stotinu godina da bi kupio ove mašine za rudarenje.
ono, ne smije potrošiti feninga. Sve mora na kamaru.
Operativno-taktička akcija "Start" koju su realizovali policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo pod nadzorom tužilaca Tužilaštva Bosne i Hercegovine i Tužilaštva Kantona Sarajevo, rezultat je višemjesečne intenzivne saradnje ostvarene i s međunarodnim policijskim partnerima, u prvom redu EUROPOL-om, ali i Uredom FBI.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/akcija- ... /230512058
Svi mi se morete obratit

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Chloe » 12 May 2023, 14:28

Taare wrote: 12 May 2023, 14:22
Chloe wrote: 12 May 2023, 13:53 Možemo mi svi pričati, tvrditi, treba dokazati.

Skloni smo biti sudije, tek tako.
Svi su nevini, rodila ih majka
u velikoj količini luksuzne robe, automobila, satova, nakita i mnogo čega drugog, zaplijenjeno je čak 248 mašina za rudarenje kriptovaluta koje su bile stacionirane na jednom mjestu u Vogošći.
Onaj ko zarađuje prosječnu bh platu, mora štedit ravno stotinu godina da bi kupio ove mašine za rudarenje.
ono, ne smije potrošiti feninga. Sve mora na kamaru.
Operativno-taktička akcija "Start" koju su realizovali policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo pod nadzorom tužilaca Tužilaštva Bosne i Hercegovine i Tužilaštva Kantona Sarajevo, rezultat je višemjesečne intenzivne saradnje ostvarene i s međunarodnim policijskim partnerima, u prvom redu EUROPOL-om, ali i Uredom FBI.
https://www.klix.ba/vijesti/bih/akcija- ... /230512058
Ne moraš mi crtati, nisam glupa. :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Taare » 12 May 2023, 15:32

Chloe wrote: 12 May 2023, 14:28 Ne moraš mi crtati, nisam glupa. :)
Da nije prpa? Osjetim neku nervozu. Nisi zar koristila tu skaj aplikaciju :sok
Svi mi se morete obratit

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102613
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2976 times
Been thanked: 3084 times
Status: Offline

Re: Borba protiv korupcije

Post by Chloe » 12 May 2023, 15:53

Taare wrote: 12 May 2023, 15:32
Chloe wrote: 12 May 2023, 14:28 Ne moraš mi crtati, nisam glupa. :)
Da nije prpa? Osjetim neku nervozu. Nisi zar koristila tu skaj aplikaciju :sok
De malo sidji sa trona superiornosti momak i nemoj moje postove koji se odnose na općenitu situaciju koristiti da bi pokazao pamet.

Možeš ti to bolje. :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests