Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Dešavanja u svijetu

Moderators: Krokodil Behko, Duminjo

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by CikCikCikPogodi » 08 Sep 2023, 18:26


User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37475
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24979 times
Been thanked: 4734 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by ElTriconi » 09 Sep 2023, 10:45

Chan wrote: 08 Sep 2023, 15:46
Dori wrote: 08 Sep 2023, 11:47 To onaj Kanandjanin sto je isao u Rusiju, pa u Srbiju? :kafa
Dobar primjer, pa da malo elaboriram.

On jeste intelektualac i to pravi, ali samo u jednom ili dva polja. Međutim, počeo je da iskače kao iz paštete i u drugim segmentima o kojima samo površno zna neke stvari i vrlo često pravi neke hipoteze koje su neosnovane ili smoke screen čim malo više zagrebeš u materijal o kojem priča.

Recimo, branio je Rusiju u par navrata, kao i Putina jer ga razumije sa tradicionalnog i religijskog stajališta, pa je to predstavio kao borbu Rusije protiv neoliberalizma ovo ono i da su ustanci u Ukrajini protiv ondašnje vlade bili nepotrebni i sve ostalo... da ne govorim šta je još sve govorio. Ista priča nekih "intelektualaca" kao u Jugoslaviji da su se Srbi samo borili da sačuvaju Jugoslaviju i da je to samo i isključivo bio građanski rat.

On ne razumije njihovu ideologiju uopšte. Ne razumije da Putin želi ispravljati Lenjinove greške. Ne razumije osnovu ruske fašističke ideologije, a to je "u kojoj god zemlji žive Rusi u većim procentima to je ruska zemlja" naročito ako je nekad bila dio Ruskog carstva, pa kasnije i Sovjetskog saveza. Borba protiv neoliberalizma je samo jedno od opravdanja i da kulturološko propadanje Zapada ne dođe i do Rusije, a to pogotovo nije razlog. Površno zna i o samom filozofu Duginu, a koji je Putinov mentor. Kao da nikad nije ništa pročitao šta je taj čovjek napisao. Dugin je fašista na kvadrat. Putin, Dugin i svi oko njih se i dan danas hvale kao antifašisti, kite se tuđim perjem njihovh predaka koji jesu bili antifašisti (mada je i taj svojetski komunizam odnjeo još više života od Hitlerove Njemačke, ali nejse) itd. Paralelno tome, u Srbiji Dražu Mihajlovića stavljaju u istu ravan sa Brozom. Sve su to isti potezi kako u Srbiji, tako i u Rusiji.

Recimo, Christopher Hitchens je bio megaintelektualac u mnogo čemu i za pedeset levela veći od Petersona, ali je znao i žestoko fulati u nekim poljima i mrmljati budalaštine. On je u vezi Jugoslavije bio u pravu u svemu devedesetih i bio je jedan od prvih na zapadu od zagovarača da Srbi moraju biti zaustavljeni, ali je kasnije fulao u vezi Iraka. Tako je to kad ti malo i popularnost udari u glavu, a Petersona je dobro zveknula da me u zadnje vrijeme počeo nervirati iako ga cijenim zbog nekih drugih stvari.
Coek cetnik s dna kace cim ikako spominje rusiju i srbiju 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22662
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13035 times
Been thanked: 12691 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Dori » 09 Sep 2023, 11:02

Ma čim je to konzervativac, bježi od njega…
Ali šta ćeš. Nekima su takvi idoli vrijedni citiranja :cudi
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Skin » 09 Sep 2023, 12:41

meni je uvijek iznenadjenje koliko intelektualaca gotivi jordo-a :noga

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22662
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13035 times
Been thanked: 12691 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Dori » 12 Sep 2023, 06:34

Skin wrote: 09 Sep 2023, 12:41 meni je uvijek iznenadjenje koliko intelektualaca gotivi jordo-a :noga
Dovoljno je malo sjeme posijati….Istorija je pokazala kakvo zlo može izrasti iz njega.
Ali opet izgleda nismo ništa naučili.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5162
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 1271 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Sioux » 14 Sep 2023, 18:26

Dori wrote: 08 Sep 2023, 11:47 To onaj Kanandjanin sto je isao u Rusiju, pa u Srbiju? :kafa
A šta to ne sme da putuje :kafa
Pogled Joca Vujičića

User avatar
Bosnia_Nord
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 810
Joined: 18 May 2022, 23:28
Has thanked: 89 times
Been thanked: 184 times
Status: Online

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Bosnia_Nord » 14 Sep 2023, 18:40

Chan wrote: 08 Sep 2023, 15:46
Dori wrote: 08 Sep 2023, 11:47 To onaj Kanandjanin sto je isao u Rusiju, pa u Srbiju? :kafa
Dobar primjer, pa da malo elaboriram.

On jeste intelektualac i to pravi, ali samo u jednom ili dva polja. Međutim, počeo je da iskače kao iz paštete i u drugim segmentima o kojima samo površno zna neke stvari i vrlo često pravi neke hipoteze koje su neosnovane ili smoke screen čim malo više zagrebeš u materijal o kojem priča.
Meni je bio dobar dok je pričao o motivaciji, stoicizmu, napredovanju u životu, odnosu prema ljudima i sl. dakle stvari što i jesu u njegovom krugu djelovanja čime se i bavi. I proslavio je se uz knjigu "12 pravila za život" što je povezano uz ovog gore navedeno. Bio mi je i interesantan kada je raspravljao sa feminiskinjama ali to je to uglavnom.

Već kasnije kada je počeo od religije pa do politike, izgubio je se. Ali je počeo raditi za Daily Wire, desničkarku medijsku organizaciju pa radi toga valjda.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Masamune » 14 Sep 2023, 21:51

ElTriconi wrote: 09 Sep 2023, 10:45
Chan wrote: 08 Sep 2023, 15:46
Dobar primjer, pa da malo elaboriram.

On jeste intelektualac i to pravi, ali samo u jednom ili dva polja. Međutim, počeo je da iskače kao iz paštete i u drugim segmentima o kojima samo površno zna neke stvari i vrlo često pravi neke hipoteze koje su neosnovane ili smoke screen čim malo više zagrebeš u materijal o kojem priča.

Recimo, branio je Rusiju u par navrata, kao i Putina jer ga razumije sa tradicionalnog i religijskog stajališta, pa je to predstavio kao borbu Rusije protiv neoliberalizma ovo ono i da su ustanci u Ukrajini protiv ondašnje vlade bili nepotrebni i sve ostalo... da ne govorim šta je još sve govorio. Ista priča nekih "intelektualaca" kao u Jugoslaviji da su se Srbi samo borili da sačuvaju Jugoslaviju i da je to samo i isključivo bio građanski rat.

On ne razumije njihovu ideologiju uopšte. Ne razumije da Putin želi ispravljati Lenjinove greške. Ne razumije osnovu ruske fašističke ideologije, a to je "u kojoj god zemlji žive Rusi u većim procentima to je ruska zemlja" naročito ako je nekad bila dio Ruskog carstva, pa kasnije i Sovjetskog saveza. Borba protiv neoliberalizma je samo jedno od opravdanja i da kulturološko propadanje Zapada ne dođe i do Rusije, a to pogotovo nije razlog. Površno zna i o samom filozofu Duginu, a koji je Putinov mentor. Kao da nikad nije ništa pročitao šta je taj čovjek napisao. Dugin je fašista na kvadrat. Putin, Dugin i svi oko njih se i dan danas hvale kao antifašisti, kite se tuđim perjem njihovh predaka koji jesu bili antifašisti (mada je i taj svojetski komunizam odnjeo još više života od Hitlerove Njemačke, ali nejse) itd. Paralelno tome, u Srbiji Dražu Mihajlovića stavljaju u istu ravan sa Brozom. Sve su to isti potezi kako u Srbiji, tako i u Rusiji.

Recimo, Christopher Hitchens je bio megaintelektualac u mnogo čemu i za pedeset levela veći od Petersona, ali je znao i žestoko fulati u nekim poljima i mrmljati budalaštine. On je u vezi Jugoslavije bio u pravu u svemu devedesetih i bio je jedan od prvih na zapadu od zagovarača da Srbi moraju biti zaustavljeni, ali je kasnije fulao u vezi Iraka. Tako je to kad ti malo i popularnost udari u glavu, a Petersona je dobro zveknula da me u zadnje vrijeme počeo nervirati iako ga cijenim zbog nekih drugih stvari.
Coek cetnik s dna kace cim ikako spominje rusiju i srbiju 🤔
Ma jok samo njegove teze o borbi protiv neoliberalizma u kontekstu Rusije su smiješne. Smiješne poput onih samoprozvanih intelektualaca koji razumiju poteze Srba devedesetih i za iste navode besmislena opravdanja. I naravno, činjenice tumače kako odgovara njihovim narativima.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Masamune » 14 Sep 2023, 21:54

Bosnia_Nord wrote: 14 Sep 2023, 18:40
Chan wrote: 08 Sep 2023, 15:46
Dobar primjer, pa da malo elaboriram.

On jeste intelektualac i to pravi, ali samo u jednom ili dva polja. Međutim, počeo je da iskače kao iz paštete i u drugim segmentima o kojima samo površno zna neke stvari i vrlo često pravi neke hipoteze koje su neosnovane ili smoke screen čim malo više zagrebeš u materijal o kojem priča.
Meni je bio dobar dok je pričao o motivaciji, stoicizmu, napredovanju u životu, odnosu prema ljudima i sl. dakle stvari što i jesu u njegovom krugu djelovanja čime se i bavi. I proslavio je se uz knjigu "12 pravila za život" što je povezano uz ovog gore navedeno. Bio mi je i interesantan kada je raspravljao sa feminiskinjama ali to je to uglavnom.

Već kasnije kada je počeo od religije pa do politike, izgubio je se. Ali je počeo raditi za Daily Wire, desničkarku medijsku organizaciju pa radi toga valjda.
On i jeste desničar, ali nije šljam poput onih oko alt right.
Ali ovo u vezi Rusije mu nije trebalo. Tu je za mene izgubio na kredibilitetu i to poprilično.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Sioux
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5162
Joined: 20 Nov 2021, 21:20
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 1271 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by Sioux » 14 Sep 2023, 22:52

Pogled Joca Vujičića

User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by CikCikCikPogodi » 15 Sep 2023, 19:35


User avatar
CikCikCikPogodi
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3118
Joined: 15 Aug 2020, 00:40
Has thanked: 94 times
Been thanked: 320 times
Status: Offline

Re: Borba za ravnopravnost ili nametanje ideologije: Šta je zapravo "woke" kultura

Post by CikCikCikPogodi » 26 Sep 2023, 22:10

...
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Post Reply

Return to “Svijet”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest