Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Društvene teme iz naše zemlje.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22662
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13035 times
Been thanked: 12691 times
Status: Offline

Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Dori » 18 Dec 2023, 13:54

Gradonačelnica Sarajeva Benjamina Karić sa frontmenima bendova koji će nastupati zvanično je danas, 6. decembra, predstavila Program dočeka Nove 2024. godine u glavnom gradu Bosne i Hercegovine.

Publiku će ispred Vječne vatre zabavljati popularni bendovi "Bombaj štampa", "Zabranjeno pušenje" i "Crvena jabuka", te Elvir Laković Laka, koji će nastupiti umjesto ranije najavljenog benda "Letu štuke".



Kako su najavili organizatori, novogodišnja noć u Sarajevu biće više od koncerta, jer je u pripremi i jedinstven propratni događaj pod nazivom "Sarajevska priča", u kojem će se pojaviti i dio popularnih “Nadrealista“. Inače, ovo je po prvi put ikad da u novogodišnjoj noći nastupaju četiri popularna izvođača.

Frontmen "Zabranjenog pušenja" Davor Sučić, poznatiji kao Sejo Sexon, rekao je da je pred njima poseban zadatak, ujedno i težak, jer nastupaju pred domaćom publikom i u gradu koji ih je, kako je rekao "stvorio".

"Ovaj grad nas je sve i stvorio. Imamo poseban zadatak. Puno će nam biti teže nego eminentnijim umjetnicima. Mi smo ljudi iz ovog grada i kompletna muzika i stvaralaštvo bazirano je manje-više na Sarajevu, ulicama njegovim. To je lijep izazov i daćemo sve od sebe da ne razočaramo i znamo da ste uvijek najkritičniji prema nama koji smo odavde. To nam je u životu i karijeri i valjalo jer takav stav nas je tjerao da napravimo najbolje od sebe i svojih karijera", istakao je Sučić.

Dražen Žerić Žera, frontmen grupe “Crvena jabuka“, kazao je kako misli da će publici novogodišnja noć biti emotivna i za pamćenje.

"Volio bih da smo ranije krenuli u kampanju, nadam se da će nam doći gosti iz regiona", kazao je Žera.

Nedžad Podžić iz benda “Bombaj štampa“ istakao je da se jedna ovako lijepa priča trebala desiti ranije.

Predviđeno je da koncert počne u 21 sat i traje do dva sata iza ponoći, a bendovi će svirati po sat.

Gradonačelnica Sarajeva kazala je kako vjeruje da će 2024. godina biti posebna u glavnom gradu BiH. Poručila je da je Sarajevo spremno za još jedan spektakularan doček, ali i sve goste koji u ogromnom broju pristižu u grad.

"Četrdeset godina Zimskih olimpijskih igara, 40 godina fenomenalnih 'Nadrealista'. A mi ćemo u Novu godinu ući sa pravim sarajevskim dernekom i pozivam sve drage prijatelje širom bivše Jugoslavije, sve drage prijatelje širom Evrope i svijeta da dođu da uživamo svima dobro poznatu sarajevsku priču", rekla je Karić.

Ovogodišnji program će započeti koncertom Sarajevske filharmonije u Narodnom pozorištu sa prenosom na pet LED ekrana u Titovoj ulici do početka programa u 21 sat, te na Trgu Susan Sontag sve do kraja koncerta u Narodnom pozorištu.

Koncert filharmonije počinje u 19.30 sati, kada će se otvoriti ulaz u Titovu ulicu i to iz pravca ulica Kulovića i Dalmatinska te od Trga Djece Sarajeva.

Kompletan program kod Vječne vatre počinje u 21 sat, kada će se na sceni pojaviti prvi izvođač – Laka sa bendom.

Od 22 sata na sceni će se smjenjivati "Bombaj Štampa", "Zabranjeno Pušenje" i "Crvena Jabuka", a njihove nastupe na LED ekranima duž ulice pratit će posebne video projekcije.

Image
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Masamune » 18 Dec 2023, 14:02

Bezveze realno. Sve jedno te isti ljudi.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Masamune » 18 Dec 2023, 14:06

Bolju bi Amel Ćurić napravio feštu od svih nabrojanih s obzirom da znam kakvu atmosferu napravi, a manje bi ga platili 10 puta od svih nabrojanih.

Čovjek zna i pop i rock i zabavne i narodnjake... za svakog po nešto.

Al nek guraju Žeru i ove ostale koje je vrijeme kad ikad pregazilo. Čak i Laku.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22662
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13035 times
Been thanked: 12691 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Dori » 18 Dec 2023, 14:07

Chan wrote: 18 Dec 2023, 14:02 Bezveze realno. Sve jedno te isti ljudi.
Imaju i druge opcije....

Image

Image

Image

Ko je kod Vas u Tuzli?
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Masamune » 18 Dec 2023, 14:10

Dori wrote: 18 Dec 2023, 14:07
Chan wrote: 18 Dec 2023, 14:02 Bezveze realno. Sve jedno te isti ljudi.
Imaju i druge opcije....

Image

Image

Image

Ko je kod Vas u Tuzli?
Bajaga

Imaju u još neke predgrupe al nemam pojma ko su.

A te po hotelima, restoranima šta već ne računam... gledam samo šta ima na otvorenom i da je besplatno.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37475
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24979 times
Been thanked: 4734 times
Status: Online

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 14:12

Zabranjeno pusenje vrh vrhova ocam 🤗😊
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 81411
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 10313 times
Been thanked: 7161 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Julia-Klara » 18 Dec 2023, 14:14

ElTriconi wrote: 18 Dec 2023, 14:12 Zabranjeno pusenje vrh vrhova ocam 🤗😊
Dojadili Bogu i narodu :rol prosla godina svaka motorijada oni.
Patetika.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37475
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24979 times
Been thanked: 4734 times
Status: Online

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 14:22

Julia-Klara wrote: 18 Dec 2023, 14:14
ElTriconi wrote: 18 Dec 2023, 14:12 Zabranjeno pusenje vrh vrhova ocam 🤗😊
Dojadili Bogu i narodu :rol prosla godina svaka motorijada oni.
Patetika.
Dobro, meni more svirat svaki dan da ne dosadi. Ja sam ti hardkor otaj zanr ocam 🤔

Kako ides na motorijade poslje onog sto je bilo? Ja bih motor ostavio na prvu ledinu ocam 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56122
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5839 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Duminjo » 18 Dec 2023, 14:31

ElTriconi wrote: 18 Dec 2023, 14:12 Zabranjeno pusenje vrh vrhova ocam 🤗😊
Ma dobri su svi. Nego ne mozes nasem narodu udovoljiti da si pita.
Evo osudjuje se unaprijed a vidjecemo kakav ce dernek biti, koliko ce ljudi biti i sta ce reci oni koji budu na tom doceku.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37475
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24979 times
Been thanked: 4734 times
Status: Online

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 14:35

Duminjo wrote: 18 Dec 2023, 14:31
ElTriconi wrote: 18 Dec 2023, 14:12 Zabranjeno pusenje vrh vrhova ocam 🤗😊
Ma dobri su svi. Nego ne mozes nasem narodu udovoljiti da si pita.
Evo osudjuje se unaprijed a vidjecemo kakav ce dernek biti, koliko ce ljudi biti i sta ce reci oni koji budu na tom doceku.
Tacno su svi razmazeni ocam, odes na svadbu kae slaba svadba, nije bilo pecenja, kae slabo pecenje, nemasno, masno, nema alkohola, ima alkohola 😂

Raja misli da su relevantni i da nekog zanima sta misle pa se na sve strane cuje te ovo te ono 🤔
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Masamune » 18 Dec 2023, 15:18

Ja jakog doceka. Alternativa Aleksandrama i Teama za docek NG su uglavnom rock grupe koje su svoj vrhunac imale prije 30 i vise godina.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54098
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1934 times
Been thanked: 15343 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by HAVANA » 18 Dec 2023, 15:29

Ne bi je vani ceko da mi majka kija pjeva.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54098
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1934 times
Been thanked: 15343 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by HAVANA » 18 Dec 2023, 15:30

Doduse cekacu al na kipru na jedno 15 stepeni :pusi
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54098
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1934 times
Been thanked: 15343 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by HAVANA » 18 Dec 2023, 15:31

Probo sam prag,budimpestu,sarajevo za novu i umalo umro.Fuj.E barcelona,azurna obala… To je vec top bilo.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54098
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1934 times
Been thanked: 15343 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by HAVANA » 18 Dec 2023, 15:32

Nek mi nije hladno pa nek i tereza kesovija pjeva
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Naseef Mushroom » 18 Dec 2023, 15:32

Chan wrote: 18 Dec 2023, 14:06 Bolju bi Amel Ćurić napravio feštu od svih nabrojanih s obzirom da znam kakvu atmosferu napravi, a manje bi ga platili 10 puta od svih nabrojanih.

Čovjek zna i pop i rock i zabavne i narodnjake... za svakog po nešto.

Al nek guraju Žeru i ove ostale koje je vrijeme kad ikad pregazilo. Čak i Laku.
Meni čak i ne smeta toliko što će nastupiti Žera, koliko mi smeta njegov stav na dan predstavljanja.

O mladim izvođačima koji haraju regijom neću sada, dovoljno sam napisao na drugoj temi.
Ali od starijih, pogledaš Merlina i Severinu, ljudi ulažu u svoj imidž da budu vrijedni da se pozovu i u 2023./2024. godini.
Čolić, Sejo Sexon i Bregović, bar će nabaciti neki iskreni ili lažni osmijeh “Ova noć će biti nezaboravna! Woo!” iako znamo da to neće biti, jer su ostarili ili nemaju energije, ali se pokušavaju bar prodati.

Ali onaj Žera, mrsko živjeti, mrsko disati, mrsko tu biti, i ono će pokupiti pare za novu godinu. Jer, Sarajevo ne može dovesti Coldplay a Crvena Jabuka je bila sarajevski bend, i to je sve što je dovoljno da nastupi. Nikakav marketing, nikakva promocija, nikakva dobra volja sa njegove strane.

Ne pamtim kada je nečiji nastup toliko muzički ogolio Sarajevo i ne pamtim kada mi je zadnji put došlo da neku fotografiju nabijem nogom kao kod ove

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Duminjo
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 56122
Joined: 17 Mar 2019, 21:52
Has thanked: 1972 times
Been thanked: 5839 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Duminjo » 18 Dec 2023, 15:32

Chan wrote: 18 Dec 2023, 15:18 Ja jakog doceka. Alternativa Aleksandrama i Teama za docek NG su uglavnom rock grupe koje su svoj vrhunac imale prije 30 i vise godina.
Negodovali smo i Merlina i Joksimovica.. nema koga nismo negodovali. Prosle godine i Dubiozu ili pretprosle, kad su ono bili.. sve nam ne valja a za sve to sto nama ne valja i sto negodujemo, valja i makedoncima i crnogorcima i Srbima i hrvatima i slivencima i dijaspori..

Jel nam ikad iko valjo?

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43053
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14239 times
Been thanked: 12804 times
Status: Offline

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by Masamune » 18 Dec 2023, 15:37

Jesu valjali. Samo dosadi gledati jedno te iste ljude i bendove koji svake godine rotiraju gradove uglavnom za par desetaka kilometara.
Last edited by Masamune on 18 Dec 2023, 15:38, edited 1 time in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37475
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24979 times
Been thanked: 4734 times
Status: Online

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 15:37

Duminjo wrote: 18 Dec 2023, 15:32
Chan wrote: 18 Dec 2023, 15:18 Ja jakog doceka. Alternativa Aleksandrama i Teama za docek NG su uglavnom rock grupe koje su svoj vrhunac imale prije 30 i vise godina.
Negodovali smo i Merlina i Joksimovica.. nema koga nismo negodovali. Prosle godine i Dubiozu ili pretprosle, kad su ono bili.. sve nam ne valja a za sve to sto nama ne valja i sto negodujemo, valja i makedoncima i crnogorcima i Srbima i hrvatima i slivencima i dijaspori..

Jel nam ikad iko valjo?
Meni valja svako kad je bajdalije. Ocam odem gledat ko pjeva ljeti u zenici, drago mi bude ocam 🤗😊
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37475
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24979 times
Been thanked: 4734 times
Status: Online

Re: Sarajevo najavilo doček Nove godine: Publiku očekuje spektakl, humor i dobra zabava

Post by ElTriconi » 18 Dec 2023, 15:41

Kome se ne svidja more platit, ha ja. Niko nikog puskom ne cera na trg 🤔



😂
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

Post Reply

Return to “BiH”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests