Islam

Islam, Budizam, Kršćanstvo, hodže, popovi....
User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Taare » 15 May 2023, 14:19

Muavija ibn Džahime, radijallahu anhu, rekao je: ”Otišao sam Allahovom Poslaniku, sallallahu alejhi ve sellem, i izrazio mu svoju želju da idem u džihad, a on me je upitao: ‘Imaš li majku?’ ‘Da’, odgovorio sam, a Allahov Poslanik, sallallahu alejhi ve sellem, rekao mi je: ‘Ostani uz svoju majku (tj. čini joj dobročinstvo), tvoj Džennet je pod njezinim nogama.”’ (En-Nesai)
Svi mi se morete obratit

User avatar
Alija
Na probnom
Na probnom
Posts: 90
Joined: 12 Apr 2023, 06:49
Mood:
Status: Offline

Re: Islam

Post by Alija » 17 May 2023, 15:53

Islam albania I bosnjaci nisu nikada prihvatili oberucke kao turci zato su njihovim odlaskom dizivjeli to sto su dozivjeli rasulo koje traje i dan danas prihvatanje islama kod albanaca I bosnjaka je bilo iz kotistoljublja jer su osmanlije bile gospodari kada je ta korist prestala pokaali se da islam nije svetiljka vodiljaa tim narodima nego najobicnija korist rako se I danas okrecu gde ce neku korist naci vrloo malo kao i u vreme ismanlija
Last edited by Alija on 17 May 2023, 16:15, edited 1 time in total.

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16325
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Lavlje_srce » 17 May 2023, 16:01

Alija wrote: 17 May 2023, 15:53 Islam albania I bosnjaci nisu nikada prihvatili oberucke kao turci zato su njihovim olisko dizivjeli ti sto su dozivjeli rasulo koje tradenomi I dan danas prihvatanje islama kod albania I bosnjaka je bilo iz kotistoljublja jer su osmanlije bileet gospodari kada je ta korist prestala pokaali se da islam nije svetiljka voilla tim narodima nego najobicnija korist rako se I danas okrecu gde ce neku korist naci valo malo kao i u vreme ismanlija
Koji je vas maternji jezik? Vasi upisi nisu citljivi.

User avatar
Alija
Na probnom
Na probnom
Posts: 90
Joined: 12 Apr 2023, 06:49
Mood:
Status: Offline

Re: Islam

Post by Alija » 17 May 2023, 16:17

Moj maternji je MATERNJI __^^pisem na telefonu ne obracaj paznju na citljivost

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16325
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Lavlje_srce » 17 May 2023, 16:22

Svasta.:sunja

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43098
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14268 times
Been thanked: 12848 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Masamune » 17 May 2023, 16:49

Alija wrote: 17 May 2023, 15:53 Islam albania I bosnjaci nisu nikada prihvatili oberucke kao turci zato su njihovim odlaskom dizivjeli to sto su dozivjeli rasulo koje traje i dan danas prihvatanje islama kod albanaca I bosnjaka je bilo iz kotistoljublja jer su osmanlije bile gospodari kada je ta korist prestala pokaali se da islam nije svetiljka vodiljaa tim narodima nego najobicnija korist rako se I danas okrecu gde ce neku korist naci vrloo malo kao i u vreme ismanlija
Samo što su Albanci otišli korak dalje i ojačali prvenstveno naciju, a to je nešto što tek treba da se desi kod Bošnjaka. Potezi Konakovića i ekipe su regresivni faktor iz više razloga o kojima neću govoriti na ovoj temi.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Alija
Na probnom
Na probnom
Posts: 90
Joined: 12 Apr 2023, 06:49
Mood:
Status: Offline

Re: Islam

Post by Alija » 17 May 2023, 19:43

Albanci ojacali naciju golicnime da se nasmijem nekakvim Jakim ucvsrcivacem za kosu

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11864
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2938 times
Been thanked: 2606 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Naseef Mushroom » 17 May 2023, 19:55

Chan wrote: 17 May 2023, 16:49
Alija wrote: 17 May 2023, 15:53 Islam albania I bosnjaci nisu nikada prihvatili oberucke kao turci zato su njihovim odlaskom dizivjeli to sto su dozivjeli rasulo koje traje i dan danas prihvatanje islama kod albanaca I bosnjaka je bilo iz kotistoljublja jer su osmanlije bile gospodari kada je ta korist prestala pokaali se da islam nije svetiljka vodiljaa tim narodima nego najobicnija korist rako se I danas okrecu gde ce neku korist naci vrloo malo kao i u vreme ismanlija
Samo što su Albanci otišli korak dalje i ojačali prvenstveno naciju, a to je nešto što tek treba da se desi kod Bošnjaka. Potezi Konakovića i ekipe su regresivni faktor iz više razloga o kojima neću govoriti na ovoj temi.
Veliku ulogu je u tome igrao Enver Hodža što kod Bošnjaka nije to bio slučaj.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Alija
Na probnom
Na probnom
Posts: 90
Joined: 12 Apr 2023, 06:49
Mood:
Status: Offline

Re: Islam

Post by Alija » 22 May 2023, 06:58

Islam ro je da gledas svoja posla I malo brines o tudjim

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24335
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6375 times
Been thanked: 5557 times
Status: Online

Re: Islam

Post by Zizi » 30 Aug 2023, 22:47

Samilost - vrlina koju ne smijemo zaboraviti njegovati kod sebe
Musliman je po svojoj prirodi milostiv, a samilost je jedna od vrlina koja krasi njegovu narav. Buduci da samilost muslimana proizilazi iz ciste duse i zdravoga duha, da ga napaja dobrom, ulijeva mu sklonost ka cinjenju dobrih djela, a odvraca od zla i svega sto ne valja; on gleda da uvijek bude dobrodusan i susretljiv…

…- a onome ko je takav, nikada nece ponestati samilosti prema drugima, poziva na nju i preporucuje je kuda god da krene, duboko vjerujuci u rijeci Uzvisenog: “…a uz to da je od onih koji vjeruju, koji jedni drugima izdrzljivost preporucuju i koji jedni drugima milosrdje preporucuju; oni ce biti sretnici!” (El Beled 17-18), rukovodeci se i postupajuci prema Poslanikovim s.a.w.s., rijecima: “Budite samilosni prema onima na Zemlji, pa ce vam se smilovati Onaj koji je na nebu!” (Taberani i Hakim)

“Ko prema drugima nije samilostan, ni drugi nece biti samilosni prema njemu.”

Iako samilost, po svme formalnom smislu, znaci osjecaj prefinjenosti u srcu i sklonost da se iz dubine duse oprasta i prema drugima bude dobar, ona se uvijek ne moze svesti samo na razinu izljeva emocija, bez ostavljanja tragova na vanjskom svijetu. Naprotiv, samilost ima i svoje vanjske efekte i stvarne ucinke, konkretizirane u nama vidljivom svijetu, kao sto su: oprastanje onome ko pogrijesi i zamoli za oprost, priskakanje u pomoc obespravljenom, pomaganje nemocnog, hranjenje gladnog, oblacenje golog, lijecenje bolesnog, tjesenje razaloscenog, itd. Sve su to znakovi samilosti.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96999
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34926 times
Been thanked: 21475 times
Contact:
Status: Online

Re: Islam

Post by Rum » 30 Aug 2023, 22:54

Islam je daleko iznad svih podjela, krajnosti i ekstremizma, uključujući i nacionalizam, patriotizam bilo koje vrste. Islam je prvenstveno okrenut ka Duhu i srednjem putu. Jedina domovina muslimanima je 'svijet duša' iz koje su i potekli!!!
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96999
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34926 times
Been thanked: 21475 times
Contact:
Status: Online

Re: Islam

Post by Rum » 30 Aug 2023, 22:57

Ne budite od onih koji tvrde da vjeruju, a istovremeno robuju nekom drugom ili nečemu drugome, ili pak ne tražite da se vama robuje. Islam u potpunosti dokida svaku vrstu robovanja osim Allahu. Osvjestite se!!!
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24335
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6375 times
Been thanked: 5557 times
Status: Online

Re: Islam

Post by Zizi » 30 Aug 2023, 22:58

Briši onda to Sebijin pulen 😀

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96999
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34926 times
Been thanked: 21475 times
Contact:
Status: Online

Re: Islam

Post by Rum » 30 Aug 2023, 23:01

Zizi wrote: 30 Aug 2023, 22:58 Briši onda to Sebijin pulen 😀
Sebi je u mom srcu :srce
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Zizi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 24335
Joined: 09 Nov 2019, 18:32
Has thanked: 6375 times
Been thanked: 5557 times
Status: Online

Re: Islam

Post by Zizi » 30 Aug 2023, 23:03

Rum wrote: 30 Aug 2023, 23:01
Zizi wrote: 30 Aug 2023, 22:58 Briši onda to Sebijin pulen 😀
Sebi je u mom srcu :srce
Strašno :D.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96999
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34926 times
Been thanked: 21475 times
Contact:
Status: Online

Re: Islam

Post by Rum » 30 Aug 2023, 23:05

InSALAH zelja mi je da mi bude predsjednica , i onda mogu da umrem pa ja
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96999
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34926 times
Been thanked: 21475 times
Contact:
Status: Online

Re: Islam

Post by Rum » 30 Aug 2023, 23:07

Neki učenjaci općenito ne dopuštaju da žena može biti imam, kako muškarcima tako i ženama, dok neki dopuštaju da žena može biti imam samo ženama, ali ne i muškarcima. Postoje i takvi učenjaci koji su na stanovištu da žena može biti imam i jednima i drugima, s čime se i mi slažemo!!!
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16325
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Islam

Post by Lavlje_srce » 26 Nov 2023, 00:56

:srce
"Abdullah ibn Abbas, r.a., je rekao: "Allahov Poslanik, s.a.v.s., je pogledao u Kabu i rekao: - Čast tebi sveta kućo. Ti si veličanstvena i veličanstvena je tvoja svetost, ali je svetost i čast vjernika kod Allaha veća od tvoje svetosti. Allah je tebe učinio svetom iz jednog razloga a kod vjernika je troje učinio svetim: njegov život, njegov imetak i da se o njemu ima lijepo mišljenje." (hadis je sahih, Tirmizi i Ibn Hibban)
:srce
Abdullah ibn Omer, r.a., priča: "Allahov Poslanik, s.a.v.s., se popeo na minberu i glasno povikao: 'O vi koji ste prihvatili islam svojim jezicima ali iman (vjera) još nije ušla u vaša srca, nemojte uznemiravati muslimane, niti ih pokušavati osramotiti, niti iznalaziti njihove mahane, jer ko bude razotkrivao mahane svog brata muslimana, Allah će razotkriti njegove mahane, a čije mahane Allah bude razotkrivao, osramotit će ga pa makar to bilo u njegovoj kući!" Jednog dana je Abdullah ibn Omer, pogledao u Kabu i rekao: "Ti si veličanstvena, Kabo, i veličanstvena je tvoja svetost, ali je svetost i čast vjernika kod Allaha veća od tvoje svetosti." (Tirmizi)
:srce
U drugoj predaji ovog hadisa od Abdullaha ibn Omera, r.a., stoji: "Vidio sam Allahovog Poslanika, s.a.v.s., kako tavafi oko Kabe i kaže: -Divna li si Kabo i divan je tvoj miris! Ti si veličanstvena i veličanstvena je tvoja svetost, tako mi Onoga u čijoj ruci je moja duša, zaista je svetost i čast vjernika kod Allaha veća od tvoje svetosti; njegov imetak, njegov život i da o njemu imamo lijepo mišljenje."

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96999
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34926 times
Been thanked: 21475 times
Contact:
Status: Online

Re: Islam

Post by Rum » 26 Nov 2023, 17:58

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96999
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34926 times
Been thanked: 21475 times
Contact:
Status: Online

Re: Islam

Post by Rum » 26 Nov 2023, 18:01

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

Post Reply

Return to “Religija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest