Smiješne ratne situacije

Različite teme koje ne spadaju u ostale podforume

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119878
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5717 times
Been thanked: 12321 times
Contact:
Status: Offline

Smiješne ratne situacije

Post by Maja » 02 Aug 2012, 04:22

Neću ni da čujem komentare kako u ratu ništa nije bilo smiješno i da je tema neukusna :oo

Bilo je!


Pišite čega se možete sjetiti.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by Blackhawk » 02 Aug 2012, 08:53

Pa sve ono sto je smijesno bilo, vecinom je ujedno i tuzno...
A bilo je svakakvih scena..
Od valjanja po podu kad zapucaju granate i zavlacenja pod kamione il bilo sta, od starijih pa do mladjih, pa svakodnevno prebacivanje u sklonista..
S prvim bombardiranjem, te prve dane, svaku noc smo isli u sklonista, i vidis ulica puna, svi vucu jorgane deke, djecu, hranu. I tako onda ujutro sve nazad.. Ali to bilo dok granatiranja nisu postala svakodnevnica i navikli se, naucilo se i po zvuku gdje ide granata i da li ce blizu gdje ili ne.. Tako da je svako ostajao kod kuce..

Al jedna scena koje se bas dobro sjecam..
Najavili su bombardovanje avionima.. Otkud kako niko ne zna, i kao najbolje kad krenu da se bjezi u sumu i sakrije se i da se nije u kucama..
I bas jedan dan uzbuna avioni idu i mi svi bjezi u sumu.. A bila komsinica, niza zena, ali debela bas ima je.. I svi mi pobjegli, blizu suma tu odmah. i sjedimo onako u sumi kad nesto poce smrditi.. Svi ustaju okrecu se gledaju sta je gdje je, a ono smrdi li smrdi...
Uste ta zena okrece se, kad ono sjela u g.... al ga je ucmekala ...

Uvijek se nasmijem kad se sjetim toga..

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by String » 02 Aug 2012, 19:04

Ja se sjecam kad je granata pala na Warburga jednog koji je bio parkiran pred zgradom.
Kako je kod mene podrum ukopan u zemlju sve komsije su dolazile kod nas u "skloniste". 35 nas bilo dole. :D.
Samo jedan komsija je dolazio samo kad zapuca. Krenuo iz svoje kuce i dosao u podrum smijuci se kao ludjak sa razjebanom frizurom i pravim bolesnickim osmijehom: -"Hahahahahaha!!!!, komsija sad moze komotno uzeti samo vrata od Warburga pod ruku i otici na posao Hahahahahaha!!!". :D.
To mi je ostalo u sjecanju, jebo Monty Python. :D.

Ima i ono kad smo se rodjak i ja kartali pa nam smetala dvojica malaca...uzimali karte pa bjezali pa ih moras ganjat'....jojjjjj :ljut
I kao hoce i njih dvojica da nuce da se kartaju.
Izdvojimo im kraljeve i dame samo, i damo upute. :hihi
"Slusajte dobro!! Kad izvucete kralja glasno kazete PENIS a kad izvucete damu, kazete VAGINA".
Oni nisu naravno znali za medicinske nazive polnih organa tako da je to bilo extra. :D.
Jedan dan rodjak i ja silazimo u podrum kad cujes dole zene galame na djecu a ova dvojica urlaju:
-"PENIS"!!!!!!
-"VAGINA"!!!!!!!
-"KABINA"!!!! :D.
-"Nije glupane kabina, VAGINA!!!!
-"E j.... ti vaginu vise, hajd' ti govori vagina a ja cu penis stalno"
A svako malo majke im ustanu pa samarcinu preko zuba. :D.
Image

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20346
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 557 times
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by Sibila » 02 Aug 2012, 19:16

ne znam jel ovo za napisat ali meni je :plavi ....hajde rat je rat bilo je svega...........

ja sam u ratu umjesto ulozaka za mjesecnicu . morala koristiti hm, improvizaciju koju je moja mama pravila od posteljine... :plavi jastucnice......carsafi........sliferi ma sva moguca posteljina nam je otisla na to :plavi
poslije rata sta je radila............kupovala posteljinu :plavi

:ooo

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by String » 02 Aug 2012, 19:34

hahaha ps sto bona nisi montirala sebi konzervu od Icar nareska? :D.
Image

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by String » 02 Aug 2012, 19:51

legoh_da_radim wrote:ma nije mi ništa smiješno....žao mi što danas nigdje nema icara :(
Ima kralju. :D.
www.pik.ba
Image
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2012, 20:57

Meni je najsmješnija, bila scena sa čudovištem iz Sniježničkog jezera :D

To je jedno jezero na Majevici u neposrednoj blizini Teočaka., Vještačko je.
Napravljeno je na način, da je sagradjena brana na rijeci Janji, kako bi se akumulisala
voda, koja je bila potrebna za rad termoelektrane u Ugljeviku. I tako eto, elektrana je bila
na srpskoj strani a brana na našoj. Što će reći, nije radilo ni jedno ni drugo, pa se akumulacija vode, podigla na maksimalan nivo.
Bezmalo, pa su i brodovi mogli da plove po njemu. I tako, sjedili smo za stolom pored
kuće u blizini jezera. U toj kući, ja sam i živio. Bilo nas je nekih sedam-osam.
Nas tri člana komande bat i još nekoliko vojnika, koji su tu čekali kamion da idu na
odmor u TZ. Medju njima, bio je jedan toliko plašljiv lik da je bio slučaj za
psihijatriju. Na liniju nije ni išao. Samo je raznosio manjerke i prao tanjire. Sjećam se da
smo cugali domaću rakiju a meze je bila piletina sa tanjirače :D
I taj plašljivi, valjda mu došla nužda i nije znao gdje će i otišao u pravcu jezera, pošto
je bio plašljiv, pa se nije ni usudio da pita da udje u wc u kući :D

Bilo je to skoro pa noć nastupa. Nije ga bilo nekih par minuta a zatim se kroz voćnjak,
prolomio jezivi, zaista jezivi krik. AAAAAAJ!!!!
Kosa mi se digla na glavi :plavi
Svi smo očima uprli u tom pravcu. Nakon par sekundi, prolomio se još jeziviji krik.
AAAAAAAAAAAAAAAAJ!
Već smo svi poskakali, uvjereni da su srbi naišli odnekud.
I vidimo, neki lik, trči od jezera prema nama. nakon sekund dva prepoznajemo
tog (Juso) lika. Trčeći navlaći pantole i dere se: Čudovište! Čudovište!!!
I kako to obično biva, sapleo se na nešto i pružio po zemlji. :123
Pritrčimo mu: Kakvo čudovište budalo jedna?!!
- Eno ga. Vidio sam ga u jezeru! Oči mu se sjaje i sve pljuska sa nogama oko sebe :sok
- jao, jao, jao, kretenčino jedna.... Hajde da vidimo to čudovište.
- da mu hebemo mater ako je opasnije od nas .D

Odemo do obale i obziremo se.... I naravno, u pitanju je bio obični čamac i u njemu
neki likovi koji su pecali ribe, usput zapalili po jednu, pa se budali učinilo čudovište.
U strahu i rakiji, oči su zaista velike :D
Ali nemoguće je opisati, njegov izraz lica, dok je ležao na zemlji i uzbudjeno pokazivao
prstom prema jezeru. I taj molećivo molećivi pogled da ga zaštitimo od strašnog
monstruma.
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by String » 02 Aug 2012, 21:07

Hahaha meni je na Snjeznici najsmjesniji onaj krst sto viri iz jezera od potopljene crkve :D.
Image

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120548
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7009 times
Been thanked: 7966 times
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by Krokodil Behko » 02 Aug 2012, 21:12

Jeste potopljena je. To je moralo biti i bilo je predvidjeno i prije rata a zbog
povećane potrebe za vodom u postrojenjima elektrane. U fazi je bila izgradnja
nove crkve na brdu iznad jezera. Čujem da je sad lijepo sredjeno a čudovište,
još uvijek nije pronadjeno. :D
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by silence » 02 Aug 2012, 21:40

Sada je smiješno, ali kada se dogodilo i nije bilo smiješno...

Ratno je jutro. Pozvala me komšinica na dragocijenu kafu i ja odem... Kuća je čista sređena, njena kćerka je sve pospremila, obrisala...sve blista. Stala je onako sva ponosna na svoj trud i pita mene valja li kako je pospremila stan. Gledam ja sve je lijepo, ali je ekran televizora crn. I kažem ja njoj da je lijepo sve sredila, ali da treba i ekran da očisti. Kaže ona meni da nema sa čim to očistiti. I ja joj kažem kako to ja radim... :hihi . Uzmem krpu i natrljam je kabašom, pa time očistim ne samo ekran, nego i sve ostalo. Ona je donijela krpu i zamolila me da ja to uradim. Fino sam sve uradila i priđem televizoru koji je stajao u regalu... i pođem da čistim...Kad televizor "poleti" iz onog regala i tras na pod... :sok. Bio je smješten u gornjem dijelu, ne nisko. Pade televizor pravo na ekran...ja stojim i gledam... :sok Jaooo...šta ću sada? Neugodno mi, izazvah štetu u tuđoj kući... :sok. Moja komšinica gleda, kćerka gleda, ja gledam...hahaha..Kad će moja komšinca svojoj kćerki: "Od kada ja tebi govorim da fino napraviš onu policu u regalu, samo sam gledala kada će jednog dana pasti ovaj televizor... Okrenu se meni i kaže mi:"Šta god da je sa televizorom, o njegovu glavu. Ona je kriva za ovo, nisi ti." Meni je i dalje jako neugodno. Okrenem televizor... još je na podu, pregledam ga...čitav. Mislim daj Bože da radi... :hihi . Uključim, radi. Moja sreća... I to mi je bila škola, dadoh sebi tada zadatak da u tuđoj kući nikad ništa ne diram ... :hihi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9736
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by String » 02 Aug 2012, 21:44

Ja znam da je neko ptice neke zazidao u fasadu na zgradi. :D.
Image

User avatar
niska grana
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2441
Joined: 21 May 2011, 23:01
Location: Osamnaesti tetrapak
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by niska grana » 02 Aug 2012, 21:55

....kad je stari, usput rizikujući sasvim izvjestan zgoditak granate ili snajpera, deset kilometara vukao vodu u kanisterima do stana da bi potom mama s tom istom vodom oprala prozore....
Žao mi je što mu nisam uslikao facu kad je ugledao taj prizor, stejdž of šok :oo
Gratias ago Tibi, Domine, quia fui in hoc mundo.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by Blackhawk » 02 Aug 2012, 22:00

Kad je seka napravila kljukusu i mastila sa tashem za sudje :)
Inace to je vrijeme kad se nije niceg puno imalo, i sve se isipalo presipalo iz jednog u drugo.. Kako sta imas..
Otkud se nasao tash u flasi od ulja i to u frizideru, to ne znam... Uglavnom, seka je to nasla, i kaze evo ima ulja napravit cu kljukusu :)
I napravila, fino ispekla i jos pomastila dobro..
Poceli jesti, kaze moj mladji buraz, mama ova kljukusa se pjeni :D
Morala se bacit :( :( a fino je izgledala...

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by silence » 02 Aug 2012, 22:01

:valja :valja :valja Black... :ok
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by Ideja » 03 Aug 2012, 01:14

Za vrijeme čitavog rata nismo imali struju, možda tek desetak dana u rijetkim trenucima a da i nismo znali ni ko ni zašto nam je pustio. Bilo je sasvim normalno sjediti u mraku navečer, prisvijetli se (svijeća ili "luća") dok se nešto jede i pije a zatim opet sjedenje u mraku. Jedne prilike rodjaci su nam bili u posjeti i dok smo razgovarali odjednom je nešto izvana osvijetlilo čitavu sobu. Rodica je povikala "orkan, lezite" a mi smo svi čini mi se istog trena bili što pod stolom što pod stolicama. Kako je sve ostalo mirno i svjetlost odjednom nestala ustali smo i vidjeli da je svjetlost zapravo bila od auta koje je naišlo cestom :D. Mama je našla svijeću i kad smo pogledali rodicu, bila je sva od nekog praha po tijelu i kosi. U strahu je pobjegla u ostavu pod stepenicama i na sebe pritom oborila tepsiju s brašnom. Nismo mogli doći sebi od smijeha kako je izgledala.
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by silence » 03 Aug 2012, 01:19

Ideja wrote:Za vrijeme čitavog rata nismo imali struju, možda tek desetak dana u rijetkim trenucima a da i nismo znali ni ko ni zašto nam je pustio. Bilo je sasvim normalno sjediti u mraku navečer, prisvijetli se (svijeća ili "luća") dok se nešto jede i pije a zatim opet sjedenje u mraku. Jedne prilike rodjaci su nam bili u posjeti i dok smo razgovarali odjednom je nešto izvana osvijetlilo čitavu sobu. Rodica je povikala "orkan, lezite" a mi smo svi čini mi se istog trena bili što pod stolom što pod stolicama. Kako je sve ostalo mirno i svjetlost odjednom nestala ustali smo i vidjeli da je svjetlost zapravo bila od auta koje je naišlo cestom :D. Mama je našla svijeću i kad smo pogledali rodicu, bila je sva od nekog praha po tijelu i kosi. U strahu je pobjegla u ostavu pod stepenicama i na sebe pritom oborila tepsiju s brašnom. Nismo mogli doći sebi od smijeha kako je izgledala.
:valja :valja :valja

Ideja....hahahahaaaa :cvijece
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by Ideja » 03 Aug 2012, 01:22

:D. ma zezamo je i danas često zato. Mama joj često kaže:"Pa ženska glavo znaš ti koliko je koštalo brašno u to vrijeme, kud nisi upala u sir nego baš u brašno..."
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by silence » 03 Aug 2012, 01:23

:sok Zar je bilo sira? :hihi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

Ideja
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3275
Joined: 26 Mar 2010, 10:21
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by Ideja » 03 Aug 2012, 01:26

Jašta, ja pravila .... Ideja seosko đevojče :zubi Rumenka naša hraniteljica glavna bila :)
"Jer, bez imalo sumnje, drvo za moj tabut raste. I platno posmrtno, moje, neko negdje tka... "

bubica
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2868
Joined: 12 Sep 2011, 00:48
Location: Jebenhausen
Status: Offline

Re: Smiješne ratne situacije

Post by bubica » 03 Aug 2012, 01:36

Dobio moj otac od nekoga kanister sa 5 litara rakije. I jednom odu oni kod komsije, kad komsija nema rakije uz meze. Kaze moj stari mami da li bi ona sisla dole da donese rakiju i objasni joj da kanister stoji pored balkonski vrata.

mama: jel onaj bijeli kanister iza vrata?
stari: da, bijeli.
mama: aaaaaaaaa dragi ..... pa zasto nisi reko da je rakija, ja danas sa onim cvijece zalila.
stari :sok:sok :sok :sok

:ha :ha narode da ste samo onaj izraz lica vidjeli. hahahhahahahha. muka, mrznja, bol, ljutnja, agresija, semafor sve se u jednom momentu odigralo na ocevom licu.
siromah nema sta a bogatas nema kad

Post Reply

Return to “Razno”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests