Sretna Nova godina

Dio foruma koji se ne cenzuriše

Moderator: VIP

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22662
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13035 times
Been thanked: 12691 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Dori » 02 Jan 2024, 09:34

ElTriconi wrote: 02 Jan 2024, 09:22
Opjeva coek bosnjacke ideale. Sad su svi cjenjeniji bosnjaci taki il se trude biti 🤔
Vala ako je ovo novo i moderno, neka nam onda Seje i Zere.... :hoi
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Morgen
Zvezda foruma
Zvezda foruma
Posts: 32216
Joined: 05 Mar 2022, 08:50
Location: Dalekoodočiju
Has thanked: 19512 times
Been thanked: 16911 times
Contact:
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Morgen » 02 Jan 2024, 12:33

immuno wrote: 01 Jan 2024, 22:34
Morgen wrote: 01 Jan 2024, 22:24 Srecna nova godina za sve vas
Puno zdravlja, srece, veselja i mir u svetu ❤️
Hvala i tebi sve najljepse, kako si, jesil se lijepo provela sinoc?
Ne znam vise jesam li odgovorila
Jesam draga❤️
IMG_3398.jpeg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Naseef Mushroom » 02 Jan 2024, 12:46

Dori wrote: 02 Jan 2024, 06:16
Naseef Mushroom wrote: 01 Jan 2024, 22:56
Ma ja, mi stari neka izlazimo na otvorenom slaviti i otkačimo se “Wooo kako smo ludi i otkačeni sa 50!” a omladina ako joj se ne sviđa neka idu kući. Neka upale PlayStation i uzmu sebi čipsa za Novu godinu, mogu nekada prebaciti na TV kanale i gledati kako omladina u drugim državama sluša muziku njihove generacije, ko im je kriv što nisu izlazili da slušaju Tita kako govori o Richardu Burtonu? Sahranili smo mi njih prije smrti.

Ali ne daj Bože da ko nas sahrani što smo uživali u mladosti i svim trendovima koji su se tada u mladosti nudile. Važna je naša guzica a oni neka naprave sebi meze kod kuće. Kao za vrijeme Corone, više su se bojali da će umrijeti oni stari koji su jednom nogom u grobu nego omladina.
Znam da često zagovaraš Jalu i Bubu kako nešto dobro, moderno….Možda bi ti oni bili dobar izbor za doček. Ali iskreno, kad bi mogla da biram radije bi svake godine da mi dijete sluša Zeru i njegove tekstove nego ovo:

Pola grada sanja srecu
od sranja srecu vidio sam sto put
sve je kocka, manju ili vecu
djavolji trokut prati u stopu

U sate sitne, kurave radi cvaje
krvare na sred hitne
sjecanja vrate grad
dok krijes oziljke na se bitne

Umalo dao zivot, a ma
jebo te zivot kada sranje je zivo
i jebo te havere, gdje su iza mene
kada me boli, kada nebo je sivo

Slike, kavere, slavu
spotove, kurve, nastupe
kad im je krivo, mrtvi
za mene ste s kamenjem
al' ja ne kazem adio

Moj zivot nije tvoj
k'o borac kad ide u boj
borba, zlo, boj i znoj
moj copor bit ozdozgo

K'o stroj na vas navazdo
inat, sila, sila sto
vi k'o spoj loseg tekstila
mi k'o Versace i svila smo

Nekada sam sanjao sve ovo
u sobi 22 sa olovom u pistolju
nekada sam sanjao sve novo
u sobi 22 u kojoj sada stekam lovu

U sobi 22
snovi u sobi 22
nek' zovu 122
imam kalibar 22


:lud

Neka, hvala :stop
Izvini, ali to što pišeš je isto dio tog problema koji sam naveo u citiranom postu.
Djeca žele da slušaju šta oni žele a ne da im roditelji biraju.

Ja ne vidim uopšte problem u tim tekstovima. Koliko je omladine koja je znala engleski odrasla uz Eminema i Tupaca pa danas imaju 30-40 godina, nisu mrava zgazili, nemaju kriminalni dosje i danas su pirodični ljudi koji rade u opštini, trgovini, policiji.
Ko ubije nekoga radi tekstova, taj već ima psihičkih problema, kao kada je Kosta ubio drugu djecu. Zadruga nije imala nikakve veze sa tim.

Ali zašto se ne može naći sredina? Zašto mora biti ili “ošamario sam kurvu” ili “Tito priča viceve o Charltonu Hestonu” za Novu godinu? Zašto nisu npr. mogle biti Ilma ili Džejla?
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22662
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 13035 times
Been thanked: 12691 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Dori » 02 Jan 2024, 13:04

Naseef Mushroom wrote: 02 Jan 2024, 12:46
Izvini, ali to što pišeš je isto dio tog problema koji sam naveo u citiranom postu.
Djeca žele da slušaju šta oni žele a ne da im roditelji biraju.

Ja ne vidim uopšte problem u tim tekstovima. Koliko je omladine koja je znala engleski odrasla uz Eminema i Tupaca pa danas imaju 30-40 godina, nisu mrava zgazili, nemaju kriminalni dosje i danas su pirodični ljudi koji rade u opštini, trgovini, policiji.
Ko ubije nekoga radi tekstova, taj već ima psihičkih problema, kao kada je Kosta ubio drugu djecu. Zadruga nije imala nikakve veze sa tim.

Ali zašto se ne može naći sredina? Zašto mora biti ili “ošamario sam kurvu” ili “Tito priča viceve o Charltonu Hestonu” za Novu godinu? Zašto nisu npr. mogle biti Ilma ili Džejla?
Ne znam....Ja vidim veliki problem u tim tekstovima, jer se normalizuju neke stvari koje su zakonom kaznjive. I samaranje kurve je sasvim druga krajnost od viceva o bilo kome...Neuopredivo! Ako vec mogu da biram za svoje dijete, biram viceve u svakom slucaju. Ili cu ga bar pokusati usmjeriti u tom pravcu...
A Ilma i Dzejla nazalost mislim da nisu dovoljno velika imena da bi privukle turiste u glavni grad i da naprave neki profit od doceka Nove Godine.
Tezak je posao o god da organizuje bilo sta u Sarajevu da zadovolji sve. Ako dovedu "veliko ime" raja ce se buniti odkud pare....Ako nadju nesto za "normalnu cijenu" raja se opet buni pa je li nije moglo nista bolje....Uvijek im onih koji se bune i znaju bolje.
”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by HAVANA » 02 Jan 2024, 13:23

Odlicne su ilma i dzejla al kako ce oni privuci goste? Moras imati svoje pjesme,nesto sto ljudi znaju,zapjevaju itd A ovi to imaju svidjalo se to tebi ili ne.I ja dinu ne volim al frajer je gigant,ima,zna,moze… Ilma je vokalom vrh vrhova.I sta ce pjevat,pjesme od ovih sto tebe nerviraju?
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by HAVANA » 02 Jan 2024, 13:38

Jednostavno nemas kvalitetnih tekstova,muzike itd Muzika je u neku ruku i odraz stanja u drustvu.Nacekacemo se da se rodi jos jedan oliver,kemo i mnogi drugi kojih sad jednostavno nema ili bljesne nesto,malo nesta…Vrijeme je nabrajanja,poganog jezika,prostakluka,sve je jeftino i brzo,kratkog vijeka…Pa nije ni cudo sto ljudi vrte staro i dobro pjevljivo,emotivno itd Sto se mene tice ja volim sve staro,ma volim i ves masinu staru,vrtila godinama,nova skikne vrlo brzo.I auto volim staro.Sve staro ima ono nesto,dusu...Novo u vecini slucajeva pih kaka.Sreca moja pa prozivih zivot dok je bilo onog sto me cini sretnim.Ovo sto mi je ostalo crpicu iz ostataka tih vremena i nacina zivota,pjesme,putovanja ,druzenja…A sa novim nek se zajebava ko mora i ko ima godina za toga.Ja nemam nit me interesuje.Kaka tea i picke materine ,isto nista.Sisa i guz mi nisu za bremedet,nagledo ih se.Ako pjevas pjevaj,necemo se guzit.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Naseef Mushroom » 02 Jan 2024, 13:39

Dori wrote: 02 Jan 2024, 13:04
Naseef Mushroom wrote: 02 Jan 2024, 12:46
Izvini, ali to što pišeš je isto dio tog problema koji sam naveo u citiranom postu.
Djeca žele da slušaju šta oni žele a ne da im roditelji biraju.

Ja ne vidim uopšte problem u tim tekstovima. Koliko je omladine koja je znala engleski odrasla uz Eminema i Tupaca pa danas imaju 30-40 godina, nisu mrava zgazili, nemaju kriminalni dosje i danas su pirodični ljudi koji rade u opštini, trgovini, policiji.
Ko ubije nekoga radi tekstova, taj već ima psihičkih problema, kao kada je Kosta ubio drugu djecu. Zadruga nije imala nikakve veze sa tim.

Ali zašto se ne može naći sredina? Zašto mora biti ili “ošamario sam kurvu” ili “Tito priča viceve o Charltonu Hestonu” za Novu godinu? Zašto nisu npr. mogle biti Ilma ili Džejla?
Ne znam....Ja vidim veliki problem u tim tekstovima, jer se normalizuju neke stvari koje su zakonom kaznjive. I samaranje kurve je sasvim druga krajnost od viceva o bilo kome...Neuopredivo! Ako vec mogu da biram za svoje dijete, biram viceve u svakom slucaju. Ili cu ga bar pokusati usmjeriti u tom pravcu...
A Ilma i Dzejla nazalost mislim da nisu dovoljno velika imena da bi privukle turiste u glavni grad i da naprave neki profit od doceka Nove Godine.
Tezak je posao o god da organizuje bilo sta u Sarajevu da zadovolji sve. Ako dovedu "veliko ime" raja ce se buniti odkud pare....Ako nadju nesto za "normalnu cijenu" raja se opet buni pa je li nije moglo nista bolje....Uvijek im onih koji se bune i znaju bolje.
Ta panika oko tekstova je za mene preuveličavanje. Eto, podebljala si dio teksta gdje piše je-be i sranje, izrazi koje svako koristi na Balkanu kao dobar dan.
Od naših nena koje su nam vikale “j.... li ti, silazi dole šejtane” do roditelja “Kakvo si sranje danas napravio u školi?” a sada se ibretimo nad tim.
Pa i u našoj mladosti su bile psovke u tekstovima Bijelog Dugmeta, Azre i ostalih, gdje su se i kurve pominjale.

Slažem se sa tobom da koga god pozoveš, opet ne možeš svakome ugoditi. Naravno da bi bilo glupo da za doček nove godine, za istu noć, na istom mjestu, bude i stari dobri rock, i turbofolk i hip hop, ali je Sarajevo dovoljno veliko da se organizuje više nastupa na različitim mjestima, ili bar da jedan muzički pravac bude 31.12 a drugi 1.1.. Mnogi slave i za noć poslije dočeka.

Jedno je slušati i u 2024. evergreene, ipak su Crvena Jabuka i Zabranjeno Pušenje muzičke legende, ali je se u Sarajevu stvorio stereotip da samo ex-Yu izvođači dolaze i da ne treba biti vidovit da bi znao da će za doček 2025. biti opet izvođači tipa Plavi Orkestar, Bebek ili Valentino. Jedini izuzetak zadnjih godina je bila Dubioza.

To što je Tito pričao anegdote u 2024. U Sarajevu o Charltonu Hestonu, kako je crko maršal i da mu je od svih republika najljepše bilo u Bosni nije stvar da li je to kome smiješno ili ne, već ima dublje značenje.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Naseef Mushroom » 02 Jan 2024, 13:53

HAVANA wrote: 02 Jan 2024, 13:23 Odlicne su ilma i dzejla al kako ce oni privuci goste? Moras imati svoje pjesme,nesto sto ljudi znaju,zapjevaju itd A ovi to imaju svidjalo se to tebi ili ne.I ja dinu ne volim al frajer je gigant,ima,zna,moze… Ilma je vokalom vrh vrhova.I sta ce pjevat,pjesme od ovih sto tebe nerviraju?
To je opet do nas. Ilma i Džejla su talenti ali u Bosni i Hercegovini nema niko volje da ih promoviše, da iskaču iz paštete i da se vrte njihove pjesme toliko na radiju dok ne uđu u uho. I kada bi imale hitove, to bi bilo opet kada bi otišle u mrsku Srbiju koja bi od njih napravile superzvijezde a naše patriote bi opet pljuvali kako su otišli “kod četnika” umjesto da se zapitaju šta su oni uradili da im stvore uslove da ne idu.
Kao što smo zbog naših izgubili u sportu Zlatana Ibrahimovića kada su mu odyebali oca kada je došao u naš fudbalski savez da razgovara.

Ne moraju biti ni novi hitovi. Koliko je danas novih pjevača širom svijeta obradilo stare hitove i prilagodilo ih današnjem vremenu.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14633 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by ironman » 02 Jan 2024, 13:55

Ih da je internet postojao recimo 70 i neke.
Pa da vidimo kako su tada komentarisali
Dugme ili Deep purple.
Ljubitelji muzike iz 50-ih.
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54102
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1937 times
Been thanked: 15346 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by HAVANA » 02 Jan 2024, 14:06

ironman wrote: 02 Jan 2024, 13:55 Ih da je internet postojao recimo 70 i neke.
Pa da vidimo kako su tada komentarisali
Dugme ili Deep purple.
Ljubitelji muzike iz 50-ih.
Postoji velika razlika.I ti iz 50-ih i ovi drugi su bili dobri muzicari i znali su svirati i pjevati.Ovi ne znaju.To nije muzika…Ove nabrajalice jaline il teini guzovi…Nemas tu sta svirat,notni zapis mozes sanjat…
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27290
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14288 times
Been thanked: 14633 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by ironman » 02 Jan 2024, 14:10

HAVANA wrote: 02 Jan 2024, 14:06
ironman wrote: 02 Jan 2024, 13:55 Ih da je internet postojao recimo 70 i neke.
Pa da vidimo kako su tada komentarisali
Dugme ili Deep purple.
Ljubitelji muzike iz 50-ih.
Postoji velika razlika.I ti iz 50-ih i ovi drugi su bili dobri muzicari i znali su svirati i pjevati.Ovi ne znaju.To nije muzika…Ove nabrajalice jaline il teini guzovi…Nemas tu sta svirat,notni zapis mozes sanjat…
Subjektivno pricamo. Na to ciljam.
I Jala i Tea su dio vala koji je u trendu i slusani su .
Jala 100m pregleda i vise na yt.
Lik iz BiH.
Notni zapisi i prevelika ocekivanja u 2023 i dobu interneta..
Ko je napisao pismo i zalijepio markicu u zadnjih 10 godina osim u UIO ili PU :ooo
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80681
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7249 times
Been thanked: 11715 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by spacebound » 02 Jan 2024, 14:14

Dori wrote: 02 Jan 2024, 13:04
Naseef Mushroom wrote: 02 Jan 2024, 12:46
Izvini, ali to što pišeš je isto dio tog problema koji sam naveo u citiranom postu.
Djeca žele da slušaju šta oni žele a ne da im roditelji biraju.

Ja ne vidim uopšte problem u tim tekstovima. Koliko je omladine koja je znala engleski odrasla uz Eminema i Tupaca pa danas imaju 30-40 godina, nisu mrava zgazili, nemaju kriminalni dosje i danas su pirodični ljudi koji rade u opštini, trgovini, policiji.
Ko ubije nekoga radi tekstova, taj već ima psihičkih problema, kao kada je Kosta ubio drugu djecu. Zadruga nije imala nikakve veze sa tim.

Ali zašto se ne može naći sredina? Zašto mora biti ili “ošamario sam kurvu” ili “Tito priča viceve o Charltonu Hestonu” za Novu godinu? Zašto nisu npr. mogle biti Ilma ili Džejla?
Ne znam....Ja vidim veliki problem u tim tekstovima, jer se normalizuju neke stvari koje su zakonom kaznjive. I samaranje kurve je sasvim druga krajnost od viceva o bilo kome...Neuopredivo! Ako vec mogu da biram za svoje dijete, biram viceve u svakom slucaju. Ili cu ga bar pokusati usmjeriti u tom pravcu...
A Ilma i Dzejla nazalost mislim da nisu dovoljno velika imena da bi privukle turiste u glavni grad i da naprave neki profit od doceka Nove Godine.
Tezak je posao o god da organizuje bilo sta u Sarajevu da zadovolji sve. Ako dovedu "veliko ime" raja ce se buniti odkud pare....Ako nadju nesto za "normalnu cijenu" raja se opet buni pa je li nije moglo nista bolje....Uvijek im onih koji se bune i znaju bolje.
Nisu problem tekstovi uopste. Dijete ce biti kako ga odgojis i kakav primjer ima kuci. Ja sam odrasla uz Eminema i gangsta rap. Kakvi su tu sve tekstovi. Jala je uspavanka. Trebam li spomenut da mi je najveci problem sa zakonom kazna za parkiranje, drogu nikad nikakvu, kao ni obicnu cigaretu i da nikad na vocku ukrala nisam? Isto kao sto niko nije pobio ljude jer je igrao nasilne videoigre.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26758
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14951 times
Been thanked: 3994 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Veca » 02 Jan 2024, 14:18

Dori wrote: 02 Jan 2024, 09:34
ElTriconi wrote: 02 Jan 2024, 09:22
Opjeva coek bosnjacke ideale. Sad su svi cjenjeniji bosnjaci taki il se trude biti 🤔
Vala ako je ovo novo i moderno, neka nam onda Seje i Zere.... :hoi


dobar komentar :srce od "pjesme sam procitala 5/6 redova, nemerem :bua
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26758
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14951 times
Been thanked: 3994 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Veca » 02 Jan 2024, 14:20

@ samo nek' omladina ima svoj pravac, pa makar isli ka zivom blatu, ja to tako razumijem :ubihse
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Skin » 02 Jan 2024, 14:23

space, to ti mislis da te nije formirao eminem :D.

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80681
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7249 times
Been thanked: 11715 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by spacebound » 02 Jan 2024, 14:25

Skin wrote: 02 Jan 2024, 14:23 space, to ti mislis da te nije formirao eminem :D.
Pa nije od mene napravio kriminalca, narkomana, prostitutku, homofoba.... Nista od toga cime ne samo njegovi negoi inace rap tekstovi obiluju.
Ti koji si persona non grata u šalter salama komercijalnih banaka - Ramo

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26758
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14951 times
Been thanked: 3994 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Veca » 02 Jan 2024, 14:26

HAVANA wrote: 02 Jan 2024, 13:38 Jednostavno nemas kvalitetnih tekstova,muzike itd Muzika je u neku ruku i odraz stanja u drustvu.Nacekacemo se da se rodi jos jedan oliver,kemo i mnogi drugi kojih sad jednostavno nema ili bljesne nesto,malo nesta…Vrijeme je nabrajanja,poganog jezika,prostakluka,sve je jeftino i brzo,kratkog vijeka…Pa nije ni cudo sto ljudi vrte staro i dobro pjevljivo,emotivno itd Sto se mene tice ja volim sve staro,ma volim i ves masinu staru,vrtila godinama,nova skikne vrlo brzo.I auto volim staro.Sve staro ima ono nesto,dusu...Novo u vecini slucajeva pih kaka.Sreca moja pa prozivih zivot dok je bilo onog sto me cini sretnim.Ovo sto mi je ostalo crpicu iz ostataka tih vremena i nacina zivota,pjesme,putovanja ,druzenja…A sa novim nek se zajebava ko mora i ko ima godina za toga.Ja nemam nit me interesuje.Kaka tea i picke materine ,isto nista.Sisa i guz mi nisu za bremedet,nagledo ih se.Ako pjevas pjevaj,necemo se guzit.

:srce
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26758
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14951 times
Been thanked: 3994 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Veca » 02 Jan 2024, 14:34

da i Nzifu danem bar jedan lajk :D dobio bi sigurno svaki dan po 3, al' cojk nabaca svasta u jedan post, pa nemerem lajkati :plavi :oklagija
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
Skin
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5761
Joined: 19 Sep 2019, 15:46
Has thanked: 1872 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Skin » 02 Jan 2024, 14:41

spacebound wrote: 02 Jan 2024, 14:25
Skin wrote: 02 Jan 2024, 14:23 space, to ti mislis da te nije formirao eminem :D.
Pa nije od mene napravio kriminalca, narkomana, prostitutku, homofoba.... Nista od toga cime ne samo njegovi negoi inace rap tekstovi obiluju.
nije od tebe, pa generalno da zakljucimo da muzicki tekstovi ne mogu imati i negativan utjecaj na razvoj licnosti? pa zaboga muzika utjece na mozak, mijenja raspolozenje, utjece na memoriju, mladi u razvoju se poistovjecuju sa tim nekim likovima, to je sve osim beznacajno. pa smijem se kladiti da je utjecao na tebe da imas samopouzdanje npr.

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26758
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14951 times
Been thanked: 3994 times
Status: Offline

Re: Sretna Nova godina

Post by Veca » 02 Jan 2024, 14:44

ma kakva panika zbog texova, to je jednostavo vulgarno i nista , niti texta, a niti muzike, sta je to-zivo blato! ne poredi bolan Titu, Azru, Dugmice, Seju, Djuru s ovom "muzikom" , meni je to najveca uvreda..............psovali smo uvijek, prva ja, i psovat cu dok ne riknem, prijasnje psovke se nikako ne mogu uporediti sa ovim, "muzickim", danasnjim! Jedno je kad Stulic psuje, a nije cesto, imalo je duboko snacenje.....................aj, bizi, necu da se zivciram!
Last edited by Veca on 02 Jan 2024, 14:55, edited 1 time in total.
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

Post Reply

Return to “Pričaona”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests