Sarajevski aerodrom

Predstavljanje gradova, naši putopisi, savjeti u vezi putovanja.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Lavlje_srce » 06 Oct 2023, 21:30

Zana wrote: 06 Oct 2023, 08:24 Ja bih se stvarno zabrinula za sebe kad ne bih mogla izdržati sat vremena blage neugodnosti da bih posjetila svoj rodni kraj.

Ili, ili, kad bih samo na svoju guzicu mislila pa isticala ono što ne valja u zemlji koju posjetim jednom godišnje a što je vezano direktno za mene, pritom ne obraćati puno pažnju na probleme sa kojima se stanovnici te napaćene zemlje svakodnevno susreću, jer me to, jelte, ne dotiče.

I sve to pričati stalno na forumu gdje ima 30 ljudi, od kojih je samo 5-6 iz te zemlje
Svi koji zavrse tamo, dobiju taj osjecaj vise vrijednosti. To im je preduslov da zive tamo, asimilacija pod broj 1. Nista, poravnacemo Igman i Bjelasnicu da se Fuddo moRe rahat spustit'. ;)

User avatar
Vanilla
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18024
Joined: 26 Dec 2018, 09:12
Location: Home Sweet Home
Mood:
Has thanked: 4103 times
Been thanked: 5653 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Vanilla » 06 Oct 2023, 21:32

Jasta cemo :kafa
U turskom jeziku postoji jedna predivna riječ, sensizlik, koje nema ni u jednom drugom jeziku. Označava nedostajanje jedne konkretne osobe, odsutnost jednog čovjeka ili jedne žene. Stanje bez tebe. Ne samoća. Ne usamljenost. Nego jednostavno beztobost...


User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84615
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11084 times
Been thanked: 16692 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Fuddo » 06 Oct 2023, 21:36

Lavlje_srce wrote: 06 Oct 2023, 21:30
Zana wrote: 06 Oct 2023, 08:24 Ja bih se stvarno zabrinula za sebe kad ne bih mogla izdržati sat vremena blage neugodnosti da bih posjetila svoj rodni kraj.

Ili, ili, kad bih samo na svoju guzicu mislila pa isticala ono što ne valja u zemlji koju posjetim jednom godišnje a što je vezano direktno za mene, pritom ne obraćati puno pažnju na probleme sa kojima se stanovnici te napaćene zemlje svakodnevno susreću, jer me to, jelte, ne dotiče.

I sve to pričati stalno na forumu gdje ima 30 ljudi, od kojih je samo 5-6 iz te zemlje
Svi koji zavrse tamo, dobiju taj osjecaj vise vrijednosti. To im je preduslov da zive tamo, asimilacija pod broj 1. Nista, poravnacemo Igman i Bjelasnicu da se Fuddo moRe rahat spustit'. ;)
Ne treba nista poravnat, treba samo izmjestiti na sigurniji prostor
To svi piloti govore
Sam vi zapeli za Butmir
Ima i groblje sa desne strane kad slijeces
Tacno sve uradili da cojek zglajza dok aterira
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Lavlje_srce » 06 Oct 2023, 21:40

Fuddo wrote: 06 Oct 2023, 21:36
Lavlje_srce wrote: 06 Oct 2023, 21:30Svi koji zavrse tamo, dobiju taj osjecaj vise vrijednosti. To im je preduslov da zive tamo, asimilacija pod broj 1. Nista, poravnacemo Igman i Bjelasnicu da se Fuddo moRe rahat spustit'. ;)
Ne treba nista poravnat, treba samo izmjestiti na sigurniji prostor
To svi piloti govore
Sam vi zapeli za Butmir
Ima i groblje sa desne strane kad slijeces
Tacno sve uradili da cojek zglajza dok aterira
Eto, sad ti nama dosao prodavati toplu vodu, a citas svakodnevno o stanju u drzavi. Mozes uzeti let do Zagreba (tamo je ravno) pa ili autobusom do Sarajeva, ili bukiras neki minibus (vece auto) do Sarajeva. Privatnih autoprevoznika koliko ti dusa hoce. Pare ti nisu problem, tako pricas. Pa odrijesi malo kesu buraz. Za sve ima rjesenje.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84615
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11084 times
Been thanked: 16692 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Fuddo » 06 Oct 2023, 21:45

Lavlje_srce wrote: 06 Oct 2023, 21:40
Fuddo wrote: 06 Oct 2023, 21:36

Ne treba nista poravnat, treba samo izmjestiti na sigurniji prostor
To svi piloti govore
Sam vi zapeli za Butmir
Ima i groblje sa desne strane kad slijeces
Tacno sve uradili da cojek zglajza dok aterira
Eto, sad ti nama dosao prodavati toplu vodu, a citas svakodnevno o stanju u drzavi. Mozes uzeti let do Zagreba (tamo je ravno) pa ili autobusom do Sarajeva, ili bukiras neki minibus (vece auto) do Sarajeva. Privatnih autoprevoznika koliko ti dusa hoce. Pare ti nisu problem, tako pricas. Pa odrijesi malo kesu buraz. Za sve ima rjesenje.
Nije to rjesenje, a to ti je i jeftinija opcija, kakve pare.
Necu da slijecem u Zagreb, hocu da slijecem u Sarajevo na ganc nov aerodrom koji se zove Alija Izetbegovic.
I da ima one tunele za terminal, a ne da me Hamo aVtobusom landara okolo po pisti.
Tacno cim vam se spomene napredak i nesta bolje, odmah pocnete vikat staajeeee akoo ti nevaljaaa ne dolazi, idiii uzaagrebb
Tctctc
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Lavlje_srce » 06 Oct 2023, 21:51

Fuddo wrote: 06 Oct 2023, 21:45
Lavlje_srce wrote: 06 Oct 2023, 21:40Eto, sad ti nama dosao prodavati toplu vodu, a citas svakodnevno o stanju u drzavi. Mozes uzeti let do Zagreba (tamo je ravno) pa ili autobusom do Sarajeva, ili bukiras neki minibus (vece auto) do Sarajeva. Privatnih autoprevoznika koliko ti dusa hoce. Pare ti nisu problem, tako pricas. Pa odrijesi malo kesu buraz. Za sve ima rjesenje.
Nije to rjesenje, a to ti je i jeftinija opcija, kakve pare.
Necu da slijecem u Zagreb, hocu da slijecem u Sarajevo na ganc nov aerodrom koji se zove Alija Izetbegovic.
I da ima one tunele za terminal, a ne da me Hamo aVtobusom landara okolo po pisti.
Tacno cim vam se spomene napredak i nesta bolje, odmah pocnete vikat staajeeee akoo ti nevaljaaa ne dolazi, idiii uzaagrebb
Tctctc
Ne moze to nikako biti jeftinija opcija, jedino ako letis business class. Malo vece face od tebe su dolazile i dolaze ovamo, pa ne citamo da se bune.

Pa kad zakeras; nemoj ni dolaziti dok ne sagradimo aerodrom po Tvojim standardima.:ooo Tacno ne znam sta vam tamo rade, isperu vam mozak.:sunja

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84615
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11084 times
Been thanked: 16692 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Fuddo » 06 Oct 2023, 21:55

Lavlje_srce wrote: 06 Oct 2023, 21:51
Fuddo wrote: 06 Oct 2023, 21:45

Nije to rjesenje, a to ti je i jeftinija opcija, kakve pare.
Necu da slijecem u Zagreb, hocu da slijecem u Sarajevo na ganc nov aerodrom koji se zove Alija Izetbegovic.
I da ima one tunele za terminal, a ne da me Hamo aVtobusom landara okolo po pisti.
Tacno cim vam se spomene napredak i nesta bolje, odmah pocnete vikat staajeeee akoo ti nevaljaaa ne dolazi, idiii uzaagrebb
Tctctc
Ne moze to nikako biti jeftinija opcija, jedino ako letis business class. Malo vece face od tebe su dolazile i dolaze ovamo, pa ne citamo da se bune.

Pa kad zakeras; nemoj ni dolaziti dok ne sagradimo aerodrom po Tvojim standardima.:ooo Tacno ne znam sta vam tamo rade, isperu vam mozak.:sunja
Pa jeftinija je karta do Zagreba nego do Sarajeva.
Ne znam sta pokusavas
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Zana » 06 Oct 2023, 22:17

Lavlje_srce wrote: 06 Oct 2023, 21:51
Fuddo wrote: 06 Oct 2023, 21:45

Nije to rjesenje, a to ti je i jeftinija opcija, kakve pare.
Necu da slijecem u Zagreb, hocu da slijecem u Sarajevo na ganc nov aerodrom koji se zove Alija Izetbegovic.
I da ima one tunele za terminal, a ne da me Hamo aVtobusom landara okolo po pisti.
Tacno cim vam se spomene napredak i nesta bolje, odmah pocnete vikat staajeeee akoo ti nevaljaaa ne dolazi, idiii uzaagrebb
Tctctc
Ne moze to nikako biti jeftinija opcija, jedino ako letis business class. Malo vece face od tebe su dolazile i dolaze ovamo, pa ne citamo da se bune.

Pa kad zakeras; nemoj ni dolaziti dok ne sagradimo aerodrom po Tvojim standardima.:ooo Tacno ne znam sta vam tamo rade, isperu vam mozak.:sunja

Tačno se u p**ke razmažene pretvore :D.
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10256
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8380 times
Been thanked: 8758 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by immuno » 06 Oct 2023, 22:20

:sok :spavanje

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Zana » 06 Oct 2023, 22:21

immuno wrote: 06 Oct 2023, 22:20 :sok :spavanje

Ma ne ti :valja

Hod vamo, ti si lafica :ljub
Ono sam na Fudu mislila
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
immuno
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10256
Joined: 01 Feb 2022, 19:48
Has thanked: 8380 times
Been thanked: 8758 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by immuno » 06 Oct 2023, 22:25

Zana wrote: 06 Oct 2023, 22:21
immuno wrote: 06 Oct 2023, 22:20 :sok :spavanje

Ma ne ti :valja

Hod vamo, ti si lafica :ljub
Ono sam na Fudu mislila

Aha ok 👍 al nemoj ga puno sekirati ipak nas je :D.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84615
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11084 times
Been thanked: 16692 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Fuddo » 06 Oct 2023, 22:31

Bezveze trosim energiju
Hoce da budu Nepal
Pomoci nema.
Odustajem.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Zana » 06 Oct 2023, 22:32

immuno wrote: 06 Oct 2023, 22:25
Zana wrote: 06 Oct 2023, 22:21


Ma ne ti :valja

Hod vamo, ti si lafica :ljub
Ono sam na Fudu mislila

Aha ok 👍 al nemoj ga puno sekirati ipak nas je :D.
Ne mogu ja njega nasekirati. To je ko kad muha padne na medvjeda, ni ne osjeti, trust me :D.
On je od kamenakamenoga
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Zana » 06 Oct 2023, 22:33

Fuddo wrote: 06 Oct 2023, 22:31 Bezveze trosim energiju
Hoce da budu Nepal
Pomoci nema.
Odustajem.

Hoćemo
Štaaeee
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16324
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3420 times
Been thanked: 2688 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by Lavlje_srce » 07 Oct 2023, 12:42

Zana wrote: 06 Oct 2023, 22:17
Lavlje_srce wrote: 06 Oct 2023, 21:51Ne moze to nikako biti jeftinija opcija, jedino ako letis business class. Malo vece face od tebe su dolazile i dolaze ovamo, pa ne citamo da se bune.

Pa kad zakeras; nemoj ni dolaziti dok ne sagradimo aerodrom po Tvojim standardima.:ooo Tacno ne znam sta vam tamo rade, isperu vam mozak.:sunja

Tačno se u p**ke razmažene pretvore :D.
Slutim da je on uvijek imao potencijal za datu pretvorbu. :D.

User avatar
HAVANA
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 54104
Joined: 10 Nov 2019, 11:07
Has thanked: 1938 times
Been thanked: 15349 times
Status: Offline

Re: Slijetanje na sarajevski aerodrom-pilot svabo vice alles zusamen in tabut-dabogsacuva

Post by HAVANA » 07 Oct 2023, 13:06

Zana wrote: 06 Oct 2023, 22:33
Fuddo wrote: 06 Oct 2023, 22:31 Bezveze trosim energiju
Hoce da budu Nepal
Pomoci nema.
Odustajem.

Hoćemo
Štaaeee
Nek si mu odbrusila.
Nije skupo na moru, skupo je na obali.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43059
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12808 times
Status: Online

Sarajevski aerodrom u januaru i februaru nije imao nikada više putnika kao ove godine

Post by Masamune » 15 Mar 2024, 09:07

Sarajevski aerodrom u januaru i februaru nije imao nikada više putnika kao ove godine

Image

Ako se po jutru dan poznaje ova godina bi mogla biti rekordna za najveći aerodrom u BiH. Naime, aerodrom u Sarajevu je u januaru i februaru ove godine zabilježio rekordan broj putnika u posljednje 23 godine.

Statistika kaže da je broj putnika u januaru iznosio 77.454, dok je u februaru sarajevski aerodrom operirao sa 75.112 putnika. U tom periodu obavljene su 1.747 aviooperacije.

Image

Poređenja radi, u januaru 2023. godine broj putnika je iznosio 61.068, dok je u februaru t egodine broj putnika iznosio 56.979. Sve ranije godine su bile još slabije kada je u pitanju broj putnika.

Image

Iz Sarajeva će s eove godine moći letjeti na 30 odredišta, a prava ekspanzija očekuje se od aprila do kraja ljetne sezone. Od aprila iz Sarajeva počinje letjeti i Ryanair i to za Milano, Brisel, Memingen, Geteborg i London, a tokom ljeta i za Solun.

Image

Tokom ljetne sezone bit će uspostavljen ai direktna linija do Kopenhagena, a potvrđene su linije i sa Oslom i Stokholmom, a tu su i najavljene linije za Atinu i Varšavu.

Treba istaći da je i vlast Kantona Sarajevo izdvojila sredstva za subvencije, što su određene kompanije i iskoristile.

klix.ba
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43059
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14244 times
Been thanked: 12808 times
Status: Online

Re: Sarajevski aerodrom u januaru i februaru nije imao nikada više putnika kao ove godine

Post by Masamune » 15 Mar 2024, 09:08

Sad je jasno zašto je politika sjebala tuzlanski aerodrom, jer je bio trn u oku. Nemaš ni kilometar novog regionalnog puta i još ti uzmu i aviolinije što je iole bilo dobro. Sad to lafo predstavljap kao nešto novo, a što je samo prekopirano i već je bilo ovdje.

Jebeš Tuzlu daj Sarajevu. Samo da se Sarajevo gradi, a jebeš ostatak Bosne i Hercegovine.

Forto nabijem te na k, kao i sve naše ljude koji čim prođu Olovo postanu veće Sarajlije od Sarajlija i pljuju na sredinu iz koje su došli.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Nice
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11994
Joined: 03 Sep 2022, 12:16
Has thanked: 13648 times
Been thanked: 5735 times
Status: Offline

Re: Sarajevski aerodrom u januaru i februaru nije imao nikada više putnika kao ove godine

Post by Nice » 15 Mar 2024, 09:25

Najgore je što se jedan ili dva aerodroma zapostave ili gurnu u propast da bi jedan dobro radio
Zar se to ne može bolje urediti, da svi rade. Vjerujem da bi bilo posla

p. s. nama iz drugih dijelova je stvarno bilo nezgodno putovati do Tuzle ili iz, predaleko strašno a povezanost nikakva

Post Reply

Return to “Turizam”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests