PIO/MIO FBiH, PIO RS

Zapošljavanje, stanje ekonomije u BiH i svijetu, recesija.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31748
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2699 times
Been thanked: 5170 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Matan » 31 Mar 2023, 14:11

Calla wrote: 31 Mar 2023, 14:08
Matan wrote: 31 Mar 2023, 11:04 Dok covjek radi i ziv je..
problem je samo danasnji tempo, kojeg ne moze pratiti jedan 70 -ogodisnjak..


U obrazlozenju uvjek pise da mozes I sa 63 godine starosti otic u penziju , ne mora se nazor Tempo od 8 sati do 70 te godine drzati.. Mozes I posle 63 godine bioloske starosti 3 sata na dan aktivno raditi I dovoljno imati novca I uz onaj odbitak od 3 % sto penziono odbije ako odes prije regularne penzije.
Ma znam, ali moras imati staza dovoljno..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Calla » 31 Mar 2023, 14:14

Da, to da.☝️

Trenutno poznajem masu nasih ljudi koji se bore barem 5 godina da rade u njemackom drustvu ne bi li dobili minimalnu penziju.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31748
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2699 times
Been thanked: 5170 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Matan » 31 Mar 2023, 14:18

Calla wrote: 31 Mar 2023, 14:14 Da, to da.☝️

Trenutno poznajem masu nasih ljudi koji se bore barem 5 godina da rade u njemackom drustvu ne bi li dobili minimalnu penziju.
Ma za minimalnu trebas 15 godina radnog staza, iako moj rodjak otisao sa 58 i imace 7 godina staza i kaze imace
150 eura penziju..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Calla » 31 Mar 2023, 14:56

U tom slučaju ima I pravo na Grundsicherung Rente Beantragung.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Zana
Gospođetina
Gospođetina
Posts: 27603
Joined: 02 Apr 2020, 22:24
Has thanked: 7279 times
Been thanked: 6635 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Zana » 31 Mar 2023, 15:04

Uglavnom, na tabutu će nas iznositi iz firmi :D.
Treba samo ić' prekoreda i govorit' "izvinjavam se"

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Masamune » 31 Mar 2023, 15:05

Pa to i jeste cilj. Da što više ljudi umre do sedamdesete da bi kasnije bilo manje penzionera. Da ih opterete maksimalno zadnjih 5 godina.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Duh » 31 Mar 2023, 15:11

sve menje vremena za sah u parku...

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Calla » 31 Mar 2023, 15:24

Chan wrote: 31 Mar 2023, 15:05 Pa to i jeste cilj. Da što više ljudi umre do sedamdesete da bi kasnije bilo manje penzionera. Da ih opterete maksimalno zadnjih 5 godina.
Osobe koje su vitalne I vole svoj posao I mogu ga svjesno jos dobro odradivati,
I nemaju nikoga kod kuce da ceka na njih,
zasto bih prestajali sa radom od 68 godina kad mogu raditi I do 80 te.. Nekome je radna navika neka vrsta hobija.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 43054
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14241 times
Been thanked: 12806 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Masamune » 31 Mar 2023, 15:27

Takvih je malo, a to su obično oni krvnički radnici koji samo znaju za to u životu. I to je jedna vrsta dijagnoze.

Ima ih koji se sa penzijom i starošću nikad nisu pomirili, pa onda forsiraju nešto a metuzalemi jedva stoje na nogama i drže pozicije i stolice na koje bi neko mlađi trebao doći sa energijom i elanom.
Last edited by Masamune on 31 Mar 2023, 15:28, edited 2 times in total.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
Koteljubi_kadnisamtu
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6999
Joined: 17 Apr 2020, 03:03
Has thanked: 2772 times
Been thanked: 1302 times
Status: Online

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Koteljubi_kadnisamtu » 31 Mar 2023, 15:27

Calla
stvar je u tome, da imaju mogucnost za lijepu penziju, ne bi radili
hobi bi im bio da putuju, planinare i uzivaju u zivotu sto im je preostao
Twiterka

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Calla » 31 Mar 2023, 15:36

Chan wrote: 31 Mar 2023, 15:27 Takvih je malo, a to su obično oni krvnički radnici koji samo znaju za to u životu. I to je jedna vrsta dijagnoze.

Ima ih koji se sa penzijom i starošću nikad nisu pomirili, pa onda forsiraju nešto a metuzalemi jedva stoje na nogama i drže pozicije i stolice na koje bi neko mlađi trebao doći sa energijom i elanom.
Kod mene vecina kolega oko mene,
Rade u ovoj klinici I do 80 godine starosti. Evo bas ove sedmice bila sam sa jednom endokrinologinjom na zajednickom seminaru pa smo putovale zajedno , koja ama bas ima sve, od porsea do jedrilice dvije do tri kuce u posjedu, I proputovala je cjeli svjet. U junu ove godine navrsava 70 ti rodendan, regularno je u penziji, ali I dalje radi 4 dana u sedmici,
od decembra ove godine napusta definitivno klinicki rad I otvara svoju privatnu praksu u Frankfurtu.
Čudno je kakvih sve ljudskih modela ima u starosti.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by BritkiMozak » 31 Mar 2023, 15:44

Duži životni vijek, stoga manja mirovina. Ma kurac-palac! Nitko od političara-krimosa na top pozicijama širom svijeta, ne želi priznati da su mirovinski fondovi bankrotirali. To vidimo na bankrotu 16 američkih banaka i one u Švicarskoj. Vjerojatno ima i u Francuskoj bankrotiranih banaka.

A sve zato jer mirovinski fondovi nisu htjeli ulagati u realnu ekonomiju. Zakonom im je propisano da otprilike 1/3 novca moraju držati u pričuvi, 1/2 u sigurnim investicijama i 16,6 posto u rizičnim investicijama.

Postoci su okvirni, podatak sam čuo za Hrvatsku, ali pretpostavljam da pošto se Hrvatska ravna prema Zapadu da slični omjeri važe i u ostalim zemljama EUnije i Zapada.

Sigurno investiranje u realnu ekonomiju znači da mirovinski fondovi moraju ulagati npr. u poljoprivredu. U njoj je povrat novca slab, jer svatko mora jesti hranu i ona svakome mora biti jeftina i dostupna. Međutim, povrat novca se može povećati ako se investira npr. u voćnjake. Nedostatak je što moraš čekati 5-7 godina od sadnje do momenta kada sa voćke možeš ubrati značajniju količinu uroda. Ali je zato kila krušaka, trešanja grožđa itd. itd. itd. uvijek skuplja nego kila pšenice.

Ili investirati u privatnu termoelektranu ili nuklearnu elektranu (RH je već iskoristila hidro potencijal za proizvodnju el. energije) Gradnja nuklearke traje 5-7 godina, isto toliko i gradnja TE na ugljen po ekološki prihvatljivim standardima. Kad počne radit, prodaje struju industriji, prometu i kućanstvima i zarađeni novac ide kao dividenda mirovinskim fondovima.

Ali umjesto ulaganja u realnu ekonomiju, mirovinski fondovi su ulagali u dionice, a dionice propale zbog dugotrajne recesije 2008, pa još ovog korona-sranja od kraja 2019. naovamo.
Last edited by BritkiMozak on 31 Mar 2023, 16:32, edited 1 time in total.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Calla
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 12706
Joined: 12 Apr 2012, 09:16
Location: Wiesbaden-Hessen-Germany
Has thanked: 2773 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Calla » 31 Mar 2023, 15:53

Koteljubi_kadnisamtu wrote: 31 Mar 2023, 15:27 Calla
stvar je u tome, da imaju mogucnost za lijepu penziju, ne bi radili
hobi bi im bio da putuju, planinare i uzivaju u zivotu sto im je preostao
Ma kakvi,cini mi se da se radi o velikoj ljubavi prema onome sto volimo da radimo. I sama se uhvatim u razmisljanju kad cu moci prestati sa radnom navikom.
ja cjeli zivot uporedo u radnom odnosu puno putujem I uzivam, a volim I da ostanem korisna u drustvu. Naše bogato iskustvo radne prakse moze se uvjek bogato iskoristiti u razlicitim sferama drustva. Kod mene trenutno profitiraju djeca I roditelji sa dijagnozom diabetes I koji nose inzulinske Pumpe. Posle posla odradim volonterski rad. Informativno pomazem drugim radnIm grupama odnosno borim se protiv diskriminacije djece sa diabetesom po skolama I ostalim ustanovama.
IMG-20230323-WA0004.jpeg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ljubav je igra za dvoje u kojoj oboje mogu pobjediti (Eva Gabor)

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by BritkiMozak » 31 Mar 2023, 16:04

Fuddo wrote: 31 Mar 2023, 12:31
Matan wrote: 31 Mar 2023, 12:27 Kako da idete u penziju kad je granica 65 godina.
objasnite..
Uspara da be mora raditi, i razvuce dok ne bude mogao primati penziju.
Rijetki uspiju.
Da bi bio među tako rijetkim uspješnim ljudima, ne smiješ imati bračnog druga, ne smiješ imati djeced, moraš raditi samo, ali baš samo i isključivo za sebe, ne smiješ u prvim godinama rada ostarjelim roditeljima nikakvu doznaku novca poslat, jer se svaki franak, dolar, marka ili euro može uštedjet da bi za koju godinu imao marku i pol. Da ne govorim o tome da ne smiješ ići na koncerte proslave, svatove, vjerske inicijacije svojih rođaka, jer se na takvim prigodama troši masa para za darovanje

I još moraš puno novaca i / ili vremena potrošiti da bi izučio zanimanje koje se trenutno jako vrednuje na tržištu a za koje imaš barem neku prosječnu sposobnost. Jer nam je školovanje za goli qrac.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Duh
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9738
Joined: 06 Feb 2022, 19:16
Location: Alpe
Has thanked: 1708 times
Been thanked: 2321 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Duh » 31 Mar 2023, 16:07

BritkiMozak wrote: 31 Mar 2023, 15:44 Duži životni vijek, stoga manja mirovina. Ma kurac-palac! Nitko od političara-krimosa na top pozicijama širom svijeta, ne želi priznati da su mirovinski fondovi bankrotirali. To vidimo na bankrotu 16 američkih banaka i one u Švicarskoj. Vjerojatno ima i u Francuskoj bankrotiranih banaka.

A sve zato jer mirovinski fondovi nisu htjeli ulagati u realnu ekonomiju. Zakonom im je propisano da otprilike 1/3 novca moraju držati u pričuvi, 50 posto u sigurnim investicijama i 16,6 posto u rizičnim investicijama.

Postoci su okvirni, podatak sam čuo za Hrvatsku, ali pretpostavljam da pošto se Hrvatska ravna prema Zapadu da slični omjeri važe i u ostalim zemljama EUnije i Zapada.

To na primjer znači da ti fondovi moraju ulagati u poljoprivredu. U njoj je povrat novca slab, jer svakto mora jesti hranu i ona svakome mora biti dostupna. Međutim, povrat novca se može povećati ako se investira npr. u voćnjake. Nedostatak je što moraš čekati 5-7 godina od sadnje do momenta kada sa voćke možeš ubrati značajniju količinu uroda. Ali je zato kiila krušaka, trešanja grožđa itd. itd. itd. uvijek skuplja nego kila pšenice.

Umjesto toga mirovinski fondovi su ulagali u dionice, a dionice propale zbog dugotrajne recesije 2008, pa još ovog korona-sranja od kraja 2019. naovamo.
jest vala.
svi bankrotirali.
ja se samo pitam ko ima para da kazem robin hoodu.

ps. jes ti dobro kod saibabovaca?
imal sta za na pusku?

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by BritkiMozak » 31 Mar 2023, 16:36

Duh wrote: 31 Mar 2023, 16:07
BritkiMozak wrote: 31 Mar 2023, 15:44 Duži životni vijek, stoga manja mirovina. Ma kurac-palac! Nitko od političara-krimosa na top pozicijama širom svijeta, ne želi priznati da su mirovinski fondovi bankrotirali. To vidimo na bankrotu 16 američkih banaka i one u Švicarskoj. Vjerojatno ima i u Francuskoj bankrotiranih banaka.

A sve zato jer mirovinski fondovi nisu htjeli ulagati u realnu ekonomiju. Zakonom im je propisano da otprilike 1/3 novca moraju držati u pričuvi, 50 posto u sigurnim investicijama i 16,6 posto u rizičnim investicijama.

Postoci su okvirni, podatak sam čuo za Hrvatsku, ali pretpostavljam da pošto se Hrvatska ravna prema Zapadu da slični omjeri važe i u ostalim zemljama EUnije i Zapada.

To na primjer znači da ti fondovi moraju ulagati u poljoprivredu. U njoj je povrat novca slab, jer svakto mora jesti hranu i ona svakome mora biti dostupna. Međutim, povrat novca se može povećati ako se investira npr. u voćnjake. Nedostatak je što moraš čekati 5-7 godina od sadnje do momenta kada sa voćke možeš ubrati značajniju količinu uroda. Ali je zato kiila krušaka, trešanja grožđa itd. itd. itd. uvijek skuplja nego kila pšenice.

Umjesto toga mirovinski fondovi su ulagali u dionice, a dionice propale zbog dugotrajne recesije 2008, pa još ovog korona-sranja od kraja 2019. naovamo.
jest vala.
svi bankrotirali.
ja se samo pitam ko ima para da kazem robin hoodu.

ps. jes ti dobro kod saibabovaca?
imal sta za na pusku?
A ja se pitam di je Robin Hood.
Sajbabovci me odbili. Rekli da mogu radit samo na volonterskoj bazi da akumuliram dobru karmu za idući život.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
BritkiMozak
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1265
Joined: 16 Jul 2022, 17:48
Location: Negdje u Hrvatskoj
Mood:
Has thanked: 140 times
Been thanked: 297 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by BritkiMozak » 31 Mar 2023, 16:41

Calla wrote: 31 Mar 2023, 15:53
Koteljubi_kadnisamtu wrote: 31 Mar 2023, 15:27 Calla
stvar je u tome, da imaju mogucnost za lijepu penziju, ne bi radili
hobi bi im bio da putuju, planinare i uzivaju u zivotu sto im je preostao
Ma kakvi,cini mi se da se radi o velikoj ljubavi prema onome sto volimo da radimo. I sama se uhvatim u razmisljanju kad cu moci prestati sa radnom navikom.
ja cjeli zivot uporedo u radnom odnosu puno putujem I uzivam, a volim I da ostanem korisna u drustvu. Naše bogato iskustvo radne prakse moze se uvjek bogato iskoristiti u razlicitim sferama drustva. Kod mene trenutno profitiraju djeca I roditelji sa dijagnozom diabetes I koji nose inzulinske Pumpe. Posle posla odradim volonterski rad. Informativno pomazem drugim radnIm grupama odnosno borim se protiv diskriminacije djece sa diabetesom po skolama I ostalim ustanovama. IMG-20230323-WA0004.jpeg
Calla, svaka ti čast.
Matan wrote: 31 Mar 2023, 12:44 Ja, ali za koliku penziju..
vi svi racunate na minimalnu penziju, 400km..
Ja imam nešto oko 500KM mjesečno i ne znam što ću od muke. Najveći dio dam staroj da se imamo čime prehranit i ogrijat, ono što zadržim trošim na lijekove. Ali nisam imao oduvijek toliko. Toliko imam nepunih godinu dana.

Do koju godinu prije Corone to bi možda i bili neki novci, da sam tada toliko imao. Ali sad oni naprosto "izgore" plaćajući režije i hranu.
Duh wrote: 31 Mar 2023, 12:49
Matan wrote: 31 Mar 2023, 12:27 Kako da idete u penziju kad je granica 65 godina.
objasnite..
pa imas i u Austriji vise varijanti.
npr baustelci mogu poceti ganjati sa 58.
godinu i po imaju überbrückungsgeld...
i svasta.
a ako zdravje nije ok, ionako te nece niko tjerati..al i jebte onda.
najbolje je dok se moze i hoce.
neki ganjaju na psihickoj bazi i izganjaju.
cak misle da su nadmudrili sve, a psiha im nikad i nije bila zdrava.
Zašto vjeruješ da simulantima psiha nikad i nije bila zdrava?
Last edited by BritkiMozak on 31 Mar 2023, 16:57, edited 1 time in total.
Stvarnost je katkada gora i od najcrnije mašte.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11853
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2935 times
Been thanked: 2603 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Naseef Mushroom » 31 Mar 2023, 16:53

Zana wrote: 31 Mar 2023, 15:04 Uglavnom, na tabutu će nas iznositi iz firmi :D.
To će tako biti.
Sve će više biti “Znaš ko je umro? Onaj brko koji je jučer u drugom pogonu slagao robu” a sve manje “Znaš ko je umro? Onaj brko što je otišao prije 5 godina u penziju”.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31748
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2699 times
Been thanked: 5170 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Matan » 31 Mar 2023, 17:05

BritkiMozak wrote: 31 Mar 2023, 16:41
Calla wrote: 31 Mar 2023, 15:53

Ma kakvi,cini mi se da se radi o velikoj ljubavi prema onome sto volimo da radimo. I sama se uhvatim u razmisljanju kad cu moci prestati sa radnom navikom.
ja cjeli zivot uporedo u radnom odnosu puno putujem I uzivam, a volim I da ostanem korisna u drustvu. Naše bogato iskustvo radne prakse moze se uvjek bogato iskoristiti u razlicitim sferama drustva. Kod mene trenutno profitiraju djeca I roditelji sa dijagnozom diabetes I koji nose inzulinske Pumpe. Posle posla odradim volonterski rad. Informativno pomazem drugim radnIm grupama odnosno borim se protiv diskriminacije djece sa diabetesom po skolama I ostalim ustanovama. IMG-20230323-WA0004.jpeg
Calla, svaka ti čast.
Matan wrote: 31 Mar 2023, 12:44 Ja, ali za koliku penziju..
vi svi racunate na minimalnu penziju, 400km..
Ja imam nešto oko 500KM mjesečno i ne znam što ću od muke. Najveći dio dam staroj da se imamo čime prehranit i ogrijat, ono što zadržim trošim na lijekove. Ali nisam imao oduvijek toliko. Toliko imam nepunih godinu dana.

Do koju godinu prije Corone to bi možda i bili neki novci, da sam tada toliko imao. Ali sad oni naprosto "izgore" plaćajući režije i hranu.
Duh wrote: 31 Mar 2023, 12:49

pa imas i u Austriji vise varijanti.
npr baustelci mogu poceti ganjati sa 58.
godinu i po imaju überbrückungsgeld...
i svasta.
a ako zdravje nije ok, ionako te nece niko tjerati..al i jebte onda.
najbolje je dok se moze i hoce.
neki ganjaju na psihickoj bazi i izganjaju.
cak misle da su nadmudrili sve, a psiha im nikad i nije bila zdrava.
Zašto vjeruješ da simulantima psiha nikad i nije bila zdrava?
Cekaj, ti si u invalidskoj penziji..
koliko imas godina..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31748
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2699 times
Been thanked: 5170 times
Status: Offline

Re: Kad se u BiH ide u penziju? Radiće se i do 70-og rođendana!

Post by Matan » 31 Mar 2023, 17:08

Naseef Mushroom wrote: 31 Mar 2023, 16:53
Zana wrote: 31 Mar 2023, 15:04 Uglavnom, na tabutu će nas iznositi iz firmi :D.
To će tako biti.
Sve će više biti “Znaš ko je umro? Onaj brko koji je jučer u drugom pogonu slagao robu” a sve manje “Znaš ko je umro? Onaj brko što je otišao prije 5 godina u penziju”.

Pa to je normalno..
jebes penziju..
treba dok si mlad, u penziji pisaj sve...
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

Post Reply

Return to “Posao & Ekonomija”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest