SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Krokodil Behko » 05 Mar 2013, 15:08

Image

Zima ali i početak proljeća, period su godine siromašan sezonskim voćem, pa nam tako kao izvrsna i zdrava nadopuna služi suho voće. Pored ukusa, suho voće je i ljekovito.

Suho voće priprema se posebnim tehnikama dehidracije, prilikom kojih se iz svježe voćke isušuje (eliminiše voda), čime se mogućnost kvarenja drastično smanjuje, a tim se direktno produžava rok njegove upotrebe. Prednost suhog voća je i što u njemu ostaju sačuvane sve hranjive supstance, a po količini ljekovitih materija, minerala, vitamina i biljnih vlakana, gotovo da nimalo ne zaostaje za svježim.

Suhe šljive

Suhe šljive se ubrajaju među najpopularnije suho voće. Najpoznatije je njegovo dejstvo na probavni trakt, odnosno u borbi protiv zatvora i zakrčenih crijeva. Kompot od suhih šljiva, ukoliko se pojede na prazan stomak, sigurno “otvara” crijeva.

Recept

Nekoliko šaka suhih šljiva očistiti od koštica, dodati ih u litar vode, kuhati na blagoj vatri dok potpuno ne omekšaju. Po želji zašećeriti i konzumirati, a i plodove kansije pojesti.

Suhe kajsije

Suhe kajsije veoma su bogate pektinom i beta karotenom, zbog čega se preporučuju onima koji imaju probleme sa očima, te povišen nivo holesterola i šećera u krvi. One blagotvorno djeluju na probavu, smanjuju gorušicu, pomažu u slučaju dijareje, a dobre su i protiv čireva na unutrašnjim organima.

Recept

U blenderu izmiskati šaku sitno usitnjenih suhih kajsija, dodati malo vanile i šolju nemasnog jogurta. Popiti na prazan stomak, za doručak ili užinu.

Suhe smokve

Suhe smokve su neizostavne na trpezi kao voćni dezert, međutim one pomažu i u slučaju brojnih zdravstvenih problema. Za skidanje žuljeva koristi se polovina rasječene suhe smokve koja se pričvršćuje na mjesto žulja, a interesantno je i korisno znati da smokve smanjuju tegobe i crvenilo u slučaju upale desni.

Recept

10 minuta kuhati šaku sitno isjeckanih smokvi u šolji mlijeka. Kad odstoji sat vremena, tečnost procijediti i ovim mlijekom ispirati usta. Ne gutati!

Suho grožđe

Suho grožđe nije dobro samo kao ukusni dodatak tortama i kolačima, ono je izuzetno bogato ljekovitim materijama, a zbog ukusa idealan je sastojak za pripremanje određenih preparata koji pospješuju rad metabolizma i jačaju imunološki sistem.

Recept

Pomiješajte oko 50 grama integralnih pahiljica, izrendanu jabuku, kašiku suhog grožđa, sitno isjeckanih oraha, te dodajte kašiku meda. Ovu smjesu prelijte jogurtom i dobili ste idealan jutarnji obrok.

Suho južno voće

U svim prodavnicama zdrave hrane mogu se nabaviti i sušeni plodovi južnog voća – limuna, pomorandže i grejpa. Ovo voće i u suhom obliku zadržava veliki dio korisnih materija, a zbog visokog sadržaja vitamina C, posebno je dobro u borbi protiv prehlade. Čaj od suhog južnog voća, postaće još bolji ako mu se doda plod šipka.

[googlevideo]Recept:[/googlevideo]

Isjeckati dvije šake suhih plodova južnog voća, kuhati ih deset minuta u pola litre vode. Dodati šaku plodova šipka i ostaviti poklopljeno sat vremena. Procijediti, a dobijeni čaj piti nezaslađen. (Voće se ne baca, naknadno se može pojesti)
online

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Zagorka » 05 Mar 2013, 21:42

ja suho voće tamanim ovako :cudi
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119220
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11752 times
Contact:
Status: Online

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Maja » 05 Mar 2013, 21:48

Meni su samo kajsije dobre a svježe ne volim previše. Ostalo stavljam u kompot.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Zagorka » 05 Mar 2013, 21:52

grozđe,smokve,marelice,brusnice itd.meni je to super suho jesti.......
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Dust » 05 Mar 2013, 22:12

Od suhog voca pravim kompot, mijesam sa zelenom salatom ili drugim salatama, ili jedem ovako "na suho".

Pecena tuka punjena suhim sljivama (pored ostalih zahebancija) je isto :bali
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Ruana
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Ruana » 06 Mar 2013, 16:16

Jedem ga na svaki nacin. Najvise volim u salati i sa rizom.

User avatar
merylin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4572
Joined: 30 Mar 2010, 13:22
Been thanked: 4 times
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by merylin » 07 Mar 2013, 14:21

Ja sam jela kolac sa suhim smokvama,to su oni božićni njemački kolači,zovu se Stollen...ja nisam jela ukusniji kolač vjerujte!
Dobila sam i recept od švabice,međutim koliko god puta sam ga pravila nije ni nalik na onaj što sam jela.
Pitala sam i u čemu je tajna,reče mi da imaju posebnu mašinu pomoću koje mijese to tijesto.
Vjerovatno vas je većina probala taj kolač sa groždjicama i marcipanom ali ovaj sa smokvicama je mmmm.... :apl
Give a girl the right shoes,and she can conqer the world!
Marilyn Monroe

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Peggy Sue » 19 Jun 2013, 14:53

Sad u trudnoći su mi preporučili da jedem suho voće.. Imam šljive i kruške i stvarno nemam pojma kako da ih iskoristim, pošto baš i nisam neki ljubitelj...

Da napravim kompot? Je li to baš ovako jednostavno kako Behko napisa u postu? Mogu li zajedno kuhati i jedno i drugo u kompotu ili..? Hoće li smetati da šećer dodam naknadno, da ne pogriješim omjer? Fakat nisam nikad pravila, osim od zaledjenih jagoda (koje sam naravno upropastila, jer sam ih prekuhala)...
Image

User avatar
Nela
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 4897
Joined: 25 Mar 2010, 18:18
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Nela » 19 Jun 2013, 14:59

Pegy mozes napraviti kompot kako je Behko napisao, secer mozes dodati pred kraj kuhanja, a mozes zajedno staviti i kruske i sljive.

Ja malenoj pravim svaki dan kompot od suhih sljiva, krusaka, marelica,grozdjica i nekad dodam svjezu jabuku, posto joj ne kupujem sokove i svidja joj se.
Nervira me kad je covjek govno a ponasa se k'o Rafaelo kuglica

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Peggy Sue » 19 Jun 2013, 15:04

Nela wrote:Pegy mozes napraviti kompot kako je Behko napisao, secer mozes dodati pred kraj kuhanja, a mozes zajedno staviti i kruske i sljive.

Ja malenoj pravim svaki dan kompot od suhih sljiva, krusaka, marelica,grozdjica i nekad dodam svjezu jabuku, posto joj ne kupujem sokove i svidja joj se.
Svjeze jabuke :cool to bar volim :) Pokusat cu.. Mada se (cini mi se) bas dugo kuha..

:pusa
Image

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by Chloe » 20 Jan 2016, 09:23

Šljive, smokve, marelice, datule, grožđice skuham sa šećerom, dodam puding od maline i na kraju šoljicu malina i ili višnji, i dobijem preukusni kompot.
Sa šnitom domaćeg integralnog kruha, bude mi zamjena za doručak. :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
KREMENAC
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3115
Joined: 27 Jul 2018, 02:43
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: SUHO VOĆE: Top recepti kako ga iskoristiti

Post by KREMENAC » 24 Aug 2018, 04:56

PALUZA
Paluza je neka vrsta gustog specifičnog kompota, koji se spravlja od suhog ili svježeg voća (trešanja, višanja, kajsija, ribizli i sl.), a začini nišestom uz dodatak nešto vode.

Paluza je, inače, riječ perzijskog porijekla.

Za 4 tanjira:
12,5 dkg borovnice, ili trešanja (svježih ili suhih), ili rozina, 2 supene kašike nišeste (pšeničnog škroba), 10 dkg oraha ili badema. Voće (najbolje su borovnice) se stavi u hladnu vodu i kuha. Kada provri, doda se u posebnoj posudi nišesta uz dodatak vode. Razmućena nišesta se kroz cjediljku procijedi u paluzu (voće koje se kuha) i nastavi da vrije još oko 5 minuta.

Zatim se paluza izlije u tanjire (zdjelice za kompot), te ohladi i doneklez gusne.

Pri serviranju pospe se samljevenim orasima ili bademima.

U Travniku razlikuju paluzu (gustu) i rijetku paluzu. Razlika je samo u stepenu rjetkoće.

U Travniku se paluza servira pri običnim jelovnicima, a rijetka paluza na svečanim objedima (vjerovatno zato što je tada stomak prepunjen, pa je potrebna rijetka paluza radi probave).

Prema ukusu, može se dodati malo cimeta u kori.

Post Reply

Return to “Recepti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests