Alija Izetbegović

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Dori
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 22591
Joined: 12 Nov 2019, 14:35
Mood:
Has thanked: 12962 times
Been thanked: 12614 times
Status: Offline

Re: U centru Sarajeva postavljeno kamenje sa uklesanim citatima Alije Izetbegovića

Post by Dori » 24 Sep 2020, 13:02

”Fascism is cured by reading and racism is cured by traveling”

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: U centru Sarajeva postavljeno kamenje sa uklesanim citatima Alije Izetbegovića

Post by Sheval » 26 Sep 2020, 23:24

Oj živote pokvareni đojstiku.
Sve u Sarajevu.
I ova kamenja, i ulica, sve...
U Mostaru nista.
Ni ulice, ni trga, ni kamenja sa likom i delom navedenog.
I nece nista nikad ni dobiti.
Stvarno je život okrutan. I nepravedan.

User avatar
Mirelam
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12356
Joined: 13 Jul 2015, 20:47
Has thanked: 35 times
Been thanked: 337 times
Status: Offline

Re: U centru Sarajeva postavljeno kamenje sa uklesanim citatima Alije Izetbegovića

Post by Mirelam » 26 Sep 2020, 23:33

Sheval wrote: 26 Sep 2020, 23:24 Oj živote pokvareni đojstiku.
Sve u Sarajevu.
I ova kamenja, i ulica, sve...
U Mostaru nista.
Ni ulice, ni trga, ni kamenja sa likom i delom navedenog.
I nece nista nikad ni dobiti.
Stvarno je život okrutan. I nepravedan.
Pa da kakvu peticiju pisemo da se nesto dole preseli. :ooo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: U centru Sarajeva postavljeno kamenje sa uklesanim citatima Alije Izetbegovića

Post by Sheval » 26 Sep 2020, 23:35

Mirelam wrote: 26 Sep 2020, 23:33
Sheval wrote: 26 Sep 2020, 23:24 Oj živote pokvareni đojstiku.
Sve u Sarajevu.
I ova kamenja, i ulica, sve...
U Mostaru nista.
Ni ulice, ni trga, ni kamenja sa likom i delom navedenog.
I nece nista nikad ni dobiti.
Stvarno je život okrutan. I nepravedan.
Pa da kakvu peticiju pisemo da se nesto dole preseli. :ooo
Pričao sam ja već sa vodećim ljudima u Mostaru
Kazu jok.
Nema šanse
Jedino ako ne dobije tamo kod Budaka. Tamo je zaslužio.

User avatar
grunf
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 599
Joined: 11 Jan 2020, 10:01
Status: Offline

Re: U centru Sarajeva postavljeno kamenje sa uklesanim citatima Alije Izetbegovića

Post by grunf » 27 Sep 2020, 10:02

Da li je neko pronasao kamen iz Krupackog kamenoloma sa citatom: ”Mirno spavajte, rata nece biti”?
Glup sam!

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Maja » 14 Oct 2020, 23:53

Izlozba fotki iz Alijinog zivota u Vogosci.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by insomnia » 14 Oct 2020, 23:57

Jao. Maja i Alija 😍
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
XoKli
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1818
Joined: 18 Jun 2020, 17:29
Has thanked: 69 times
Been thanked: 214 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by XoKli » 15 Oct 2020, 01:09

Ne znam šta bih rekao... Kad slušaš i gledaš Aliju stičeš dojam odmjerenog, načitanog i dobrog čovjeka.
S druge strane ima toliko nelogičnih poteza,a opet Bog te pito šta se sve dešavalo iza zavjese.
Činjenica je da imamo cjelovitu državu BiH i presudu za genocid. Sa tom presudom priče o otcjepljenju su bajke za djecu osim ako se ne dese neke veeelike geostrateške promjene.
O Bakiru, Aliji i SDA glupo je kriviti samo njih.
Kad rijeka Bosna bude čista i SDA će biti takva.
Oboje su slika i prilika Bošnjaka.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 19 Oct 2020, 10:54

Zapisnik o saslušanju 21-godišnjeg Alije Izetbegovića: Dva mjeseca pred oslobođenje Sarajeva razbolio sam se od tifusa...


"Zovem se Izetbegović Alija, sin sam Mustafe i Hibe, rođen sam 1925. g. u Bosanskom Šamcu, neoženjen, po zanimanju sam student prava, stanujem u Toplik 13.



Osnovnu školu i gimnaziju sam završio u Sarajevu, te sam 1943. g. maturirao, iste godine sam upisao pravni fakultet u Zagrebu.



Kako je bila mobilizacija za neprijateljsku vojsku 1943. g., to sam ja iz Zagreba pobjegao u Sarajevo da ne bih bio mobilisan i došao sam kući, gdje sam se krio stalno do oslobođenja Sarajeva. Nisam za to čitavo vrijeme radio ništa a niti sam bilo gdje sarađivao. Odmah po oslobođenju Sarajeva bio sam mobilisan u J.A. gdje se i danas nalazim. Na dužnosti sam u komandi pozadine 38. divizije."



(16.3.1946, nastavak saslušanja)



Pitanje: Od kada pripadate organizaciji M.M.?



"Zvanično pripadam od 1943. g., jer je te godine počelo formalno upisivanje u ovu organizaciju, a stvarno sam u toj organizaciji od 1940. g. kada je počela po malo da se stvara."



Pitanje: Kako, kada je došlo do toga da se stvori jedna takva organizacija i ko je sve učestvovao u njenom stvaranju?



"Grupa studenata beogradskog univerziteta koja je završila školu ovdje došla je na misao o stvaranju jedne muslimanske omladinske organizacije, koja je pred sebe trebala da postavi kulturno-prosvjetno podizanje muslimana.



Poslije diskusija koje su vođene o samoj organizaciji i načinu njenog djelovanja, bilo je zaključeno da se sazove osnivačka skupština, …te je ta skupština sazvana u martu 1941. g."



Pitanje: Šta je bilo sa tom organizacijom za vrijeme okupacije?



"Odmah po okupaciji je došlo do ponude nama od strane jedne grupe ustaški orijentisanih omladinaca da mi uđemo u sklop ustaške mladeži, što smo odbili. Kako pravila, koja su bila dana na odobrenje jugoslovenskim vlastima, nisu bila odobrena niti od ustaških vlasti, to smo se mi samo okupljali u prostorijama El-Hidaje, a nekog rada nije bilo.



Naša organizacija je bila čisto islamska, nije bilo, barem s našeg stanovišta, političkih primjesa, a stav prema ustaštvu je bio posve negativan… Fuzijom sa El-Hidajom, snaga organizacije Mladih muslimana je naglo pala, te je to značilo olakšanje za ustaše, mada kler nije ustaški djelovao među omladinom."



Pitanje: Ako organizacija nije bila na pozicijama ustaštva, kome je onda koristila ta organizacija i kako su je ustaše tolerisale kao sebi neprijateljsku organizaciju?



"Politički ispadi prema ustašama nisu postojali, mada je bilo stvarne mržnje prema njima, a ni ustaše nisu nalazili načina da je onemoguće u djelovanju."



Pitanje: Zašto nisu nalazili načina?



"Zato što smo bili pod okriljem sveštenstva."



Pitanje: Šta iz toga proizilazi?



"To još ne znači da su oni prema sveštenstvu imali povjerenja, ali im nije bilo politički zgodno da napadaju sveštenstvo."



Pitanje: Kome je onda koristila i kome je trebala organizacija Mladi muslimani?



"Mi smo mislili da koristi i da je trebala muslimanima, a ustaše su je tolerisali što nisu nalazili načina da joj onemoguće rad i što su se bojali gorih posljedica."



Pitanje: Ako je koristila muslimanima, u čemu se ogledala ta korist i da li je bilo stvarno neke koristi muslimanima od nje?



(poslije dužeg razmišljanja) "Mladi muslimani su bili duboko privrženi narodu, jer među njihovim redovima nije bilo izdajnika."



Pitanje: Kažete da među Mladim muslimanima nije bilo izdajnika; a šta je sa Karađozovićem, Muftićem i drugima koji su pobjegli iz svoje zemlje i šta je sa onima, upravo sa vama ovdje, što ste to isto namjeravali?



"Prvo meni nije poznato da su gore navedeni pobjegli, jer ne znam gdje se nalaze, a drugo, da su ovi namjeravali da pobjegnu, nije mi poznato."



Pitanje: Kažete da ste mrzili ustaše; opet se nameće pitanje zašto niste vodili aktivnu propagandu protiv ustaša, nego ste dozvolili da ta omladina ide i u neprijateljsku vojsku?



"Ta propaganda je bila suvišna, jer je bila rezervisanost muslimanske omladine prema njima i nije bilo opasnosti dubljeg prodiranja ustaštva među muslimansku omladinu."



Pitanje: Odakle onda ovoliki broj ustaša, SS-ovaca koji su bili u tim redovima sem katolika?



"Prvo, poznato je da je broj muslimanske omladine u tim redovima bio minimalan, drugo Mladi muslimani ne mogu snositi odgovornost za odlazak muslimana u ustaše, jer je većina njih otišla 1941-42, kada organizacija nije imala još nikakav uticaj, i treće, u SS-ovce se išlo mobilizacijom, a dio koji je otišao bio je uglavnom svijet sa sela, na koji Mladi muslimani nisu imali nikakav uticaj."



Pitanje: Kakav je bio vaš odnos prema drugim udruženjima, prema IVZ-u, Vakufu, itd?



"Najbliži odnos je bio prema Merhametu, koji se odražavao u pomaganju ovog udruženja oko zbrinjavanja muhadžera. Inače nekih drugih odnosa sa ostalim udruženjima nije bilo."



Pitanje: Da li vam je šta poznato o prikupljanju oružja?



"O tome mi nije ništa poznato."



Pitanje: U kakvom stanju je vašu organizaciju zateklo oslobođenje Sarajeva?



"Ja sam se dva mjeseca pred oslobođenje Sarajeva razbolio od tifusa, tako da sam u danima oslobođenja još ležao kao rekonvalescent i ne mogu znati šta se zbivalo sa organizacijom."



Pitanje: Da li kasnije održavani kakvi sastanci bas nekoliko iz rukovodstva vaše organizacije?



"Nekih naročitih sastanaka nije bilo sve do septembra… To je djelomično bio i rezultat toga što je veći dio naših ljudi bio otišao u vojsku."



Pitanje: Prema tome bi značilo da ste se počeli sastajati tek u septembru?



"Prvi put smo se sastali kod moje kuće, po pitanju učestvovanja na omladinskoj konferenciji u GNO."



Pitanje: Na čiju inicijativu je sazvan taj sastanak?



"Na moju i Čamparinu."



Pitanje: Šta je pretresano i šta je odlučeno na tom sastanku?



"Bilo je pretresano pitanje napada na nas od strane omladinskih antifašističkih organizacija, te je govoreno kako mi želimo da sabotiramo rad, a da bi to dalje izbjegli, na tom sastanku smo odlučili da učestvujemo u radu Preporoda, jer je to bilo udruženje sa najmanje političke boje."



Pitanje: Šta ste pretresali još na tom sastanku?



"Bilo je pretresano pitanje moga nastupa, gdje ja ne bih istupio kao mladi musliman, ali kako sam već bio poznat kao takav i govor je dobio takav karakter. Imali smo namjeru da istaknemo na toj konferenciji izvjesne stvari koje su bliske našim nastojanjima i shvatanjima, kao što je slučaj sa prosvjetnim i socijalnim podizanjem muslimana, a isto tako da se istaknu i razlike u shvatanjima koje su već postojale među nama i koje su sprečavale naše puno angažovanje u antifašističkim organizacijama."



Pitanje: Šta ste učinili kod muslimanske omladine, odnosno kod vašeg članstva i vama bliskih omladinaca pred tu konferenciju?



"Poznato je od ranije da su naši članovi i simpatizeri posjećivali konferencije Preporoda, a mi smo obavijestili one naše članove, većinom žene, koje nisu dolazile tako često na te konferencije… Cilj njihovog pozivanja je bio da svojim učestvovanjem pokažu da žele raditi."



Pitanje: Kakve ste zaključke donosili o odnosu pristupanja mladomuslimana u antifašističke organizacije i njihovog angažovanja, odnosno neangažovanja u njima?



"Ja mogu samo da govorim o našem gledištu, a ne o našem uticaju. Naše je gledište bilo da naši članovi ne smiju bojkotovati te organizacije i rad u njima."



Pitanje: Šta ste pretresali još na vašim sastancima i kakve ste odluke donosili u pogledu daljnjeg rada?



"To su bili sastanci prijatelja i istomišljenika na kojima se uglavnom govorilo o islamskim naučnim i idejnim problemima, a zatim o političkim događajima. Nije bilo nikakvih zaključaka za akciju i djelatnost."



Pitanje: Šta ste poduzimali u cilju izgradnje vašeg članstva?



"Mi smo pretresali sve ono što je u vezi sa Mladim muslimanima, pa smo tako davali i naše radove, u obliku predavanja o islamu, o alkoholu, izvatke iz knjiga o tim stvarima i sl. Te stvari su davane na čitanje članstvu koje je ono obrađivalo i čitali su ih ili iz rukopisa ili smo to prepisivali na mašini. Tu je bilo i mojih radova…"



Pitanje: Ko je prepisivao te radove?



"Ja sam prepisivao svoje radove na vlastitu inicijativu u kancelariji divizije, dok mi nije poznato da li je još neko to prepisivao."



Pitanje: Kako je vaše članstvo došlo na ideju da bježi u druge zemlje?



"Ja držim da je to došlo otuda što je bilo napada na nas i prijetnje onemogućenja školovanja, pa su htjeli da idu tamo. Uostalom ta pojava nije bila opšta."



Pitanje: Da li su bili opravdani napadi na vas?



"Držim da nisu bili, jer vjerujem da su poticali iz nerazumijevanja."


U daljem razgovoru, Alija je, objašnjavajući mu stav organizacije mladih muslimana, rekao da oni nisu protiv države, jer da po vjerskim propisima svaki musliman mora da poštuje državu u kojoj živi, ali da su protiv pokreta, zato što pokret ide protiv religije.



"Prema državi mi moramo biti lojalni građani", rekao je Alija.



Dalje tvrdi da bi život muslimana u Rusiji bio sjajan, samo kada bi se još priznavala vjera, i da bi tada bio mnogo bolji nego što je život muslimana u engleskim kolonijama. Povodom toga kaže da će napisati jednu knjigu o razlici života pod Rusijom i Engleskom, a da će ta knjiga biti legalna, pošto neće zalaziti u vjerska pitanja.



Za knjigu o kojoj je govorio 3. istog ovog mjeseca, a koja se ima ilegalno štampati, kaže da nije još štampana, ali da je sav materijal sakupljen i da se prave neke ispravke. U toj knjizi kaže da će biti iznesen život muslimana u prošlosti, u sadašnjosti i život muslimana kakav bi stvarno trebao da bude, o emancipaciji žena, itd.



Tražio je od ovoga našeg druga da mu donese sve bolje knjige od Lenjina da ih pročita, pošto sada ima strpljenja da čita takove stvari. Tog dana, kada ga je naš drug zatekao da čita Kapital, i kada je htio da vidi koja je druga knjiga što je stajala na stolu, a bila je iste veličine kao Kapital, Izetbegović mu nije dao da vidi.



Nadalje kaže da mladi muslimani danas ništa ne rade s čim bi bili upadljivi, da bi izbjegli hapšenja i izbacivanja iz škole i ureda. "Danas je jedini cilj da se održimo i da se vaspitavamo", kaže Alija.



(DEPO PORTAL, BLIN MAGAZIN/md)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Krokodil Behko » 23 Apr 2021, 10:43

Evo vam istina, o trtezoru u Narodnoj Banci. Alija, poselami mamu.

Alija Izetbegović je u prostorijama Narodne banke BiH, gdje je bio smješten sve do kraja rata, održavao sastanke i mogu reći da su rijetki povlašteni, ekskluzivni gosti imali čast da ih on primi na tom 'isturenom komandnom mjestu'", kaže Munir Alibabić. Budući da se Narodna banka BiH nalazi neposredno uz zgradu SDB-a, Alibabić se sjeća da je najduži, a vjerovatno i najdramatičniji susret Izetbegović u "trezoru" imao s delegacijom iz Srebrenice koja je u septembru 1993. godine helikopterima UNPROFOR-a stigla u Sarajevo na Bošnjački kongres. "Taj je sastanak trajao cijelu noć i završen je rano ujutro. Kako je kasnije govorio Hakija Meholjić, vođa delegacije Srebreničana, oni su jednoglasno odbili Izetbegovićev prijedlog da predaju Srebrenicu Vojsci RS i presele se u Vogošću i na Ilidžu. Od mojih ljudi koji su osiguravali 'trezor', čuo sam da je rasprava bila žučna, eksplozivna, da je Izetbegović, kojem je pomagao profesor Ibrahim Tepić, i sam Srebreničanin, bio potišten i ljut nakon neuspjeha pregovora s delegacijom iz Srebrenice."
online

User avatar
bosnjakinja
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5859
Joined: 20 Jan 2021, 08:28
Has thanked: 168 times
Been thanked: 290 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by bosnjakinja » 23 Apr 2021, 10:50

joj kad kaze "cuo sam od mojih" ko ime prezime

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 96435
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 34387 times
Been thanked: 21132 times
Contact:
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Rum » 16 Jul 2021, 17:44

:srce :srce :srce

Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚
Muškarac bi trebao biti naspram žene, kao što je to hridina naspram morskih valova. Čvrst, nesalomljiv i postojan!!!

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Naseef Mushroom » 16 Jul 2021, 19:58

Krokodil Behko wrote: 23 Apr 2021, 10:43 Evo vam istina, o trtezoru u Narodnoj Banci. Alija, poselami mamu.

Alija Izetbegović je u prostorijama Narodne banke BiH, gdje je bio smješten sve do kraja rata, održavao sastanke i mogu reći da su rijetki povlašteni, ekskluzivni gosti imali čast da ih on primi na tom 'isturenom komandnom mjestu'", kaže Munir Alibabić. Budući da se Narodna banka BiH nalazi neposredno uz zgradu SDB-a, Alibabić se sjeća da je najduži, a vjerovatno i najdramatičniji susret Izetbegović u "trezoru" imao s delegacijom iz Srebrenice koja je u septembru 1993. godine helikopterima UNPROFOR-a stigla u Sarajevo na Bošnjački kongres. "Taj je sastanak trajao cijelu noć i završen je rano ujutro. Kako je kasnije govorio Hakija Meholjić, vođa delegacije Srebreničana, oni su jednoglasno odbili Izetbegovićev prijedlog da predaju Srebrenicu Vojsci RS i presele se u Vogošću i na Ilidžu. Od mojih ljudi koji su osiguravali 'trezor', čuo sam da je rasprava bila žučna, eksplozivna, da je Izetbegović, kojem je pomagao profesor Ibrahim Tepić, i sam Srebreničanin, bio potišten i ljut nakon neuspjeha pregovora s delegacijom iz Srebrenice."
Ne sumnjam da je bio taj razgovor ali ne treba se toj priči davati toliki značaj.
Rat je trajao veoma dugo gdje je se razmatrala budućnost Bosne i Hercegovine i njenog unutrašnjeg izgleda i tu su se vodili svakakvi razgovori i imalo je se hiljade realnih ili nerealnih prijedloga.
Građanska država, država 3 tora, dva tri ili nijedan entitet, suprostaviti se Amerikancima, popustiti Srbima, napraviti Muslimaniju, očistiti komplet državu od neprijatelja, predati komplet državu neprijatelju, Sarajevo kao distrikt, predati Srebrenicu Srbima, popustiti onima koji su Sarajevo držali pod opsadom, sam postati krvolok i vršiti genocid sa rušenjem vjerskih objekata, potpisivati mirovne sporazume koji su gori od Daytona, ići do kraja pa makar nas NATO bombardovao.

Ljudi u ratu imaju svakakve prijedloge, neki pametni neki suludi koji ostaju samo ideja, taktiziraju, imaju vizije, negdje su spremni predati da negdje dobiju, negdje drže tvrdoglavo da ništa ne predaju. Vode se razgovori sa pametnim, sa utjecajnim i sa ublehašima i hinjama, nekad je razgovor između 2 osobe a nekada su 50 osoba u sali, nekad na miran način a nekada eksplozivno.
Taj razgovor je samo jedna epizoda dugog rata gdje se nije samo pucalo već i razgovaralo pa čak medu sobom a ne uvijek sa neprijateljem.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Masamune » 16 Jul 2021, 22:10

Hakija je umro govoreći da su Alija i ekipa prodali Srebrenicu. Ne bi čovjek to tek tako izmislio. Upravo je on zajedno sa Naserom bio na tim sastancima.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by insomnia » 16 Jul 2021, 22:18

A Naser to nikad nije ni spomenuo
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Mister No » 16 Jul 2021, 22:31

Kakav je narod imao i vodio Alija je sultan.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Mister No » 16 Jul 2021, 22:31

Nije mu doduse ni sad nista pametniji taj isti narod.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Naseef Mushroom » 16 Jul 2021, 22:48

MarlboroGold wrote: 16 Jul 2021, 22:10 Hakija je umro govoreći da su Alija i ekipa prodali Srebrenicu. Ne bi čovjek to tek tako izmislio. Upravo je on zajedno sa Naserom bio na tim sastancima.
Zapravo kada ukucam to na Google dobijem samo rezultate velikosrpskih i velikohrvatskih portala, Poskok, BN, hercegovinainfo itd.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84431
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16599 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Fuddo » 16 Jul 2021, 22:56

Mister No wrote: 16 Jul 2021, 22:31 Kakav je narod imao i vodio Alija je sultan.
…i Paton i Ajzenahuer u jednom.
Sa kartama kakve su ga zapale, izvuko je nemoguce.
Vaki kakvi smo, dobro smo prosli.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Masamune
DeLorean
DeLorean
Posts: 42809
Joined: 12 Dec 2019, 23:29
Mood:
Has thanked: 14083 times
Been thanked: 12687 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Masamune » 16 Jul 2021, 23:06

Naseef Mushroom wrote: 16 Jul 2021, 22:48
MarlboroGold wrote: 16 Jul 2021, 22:10 Hakija je umro govoreći da su Alija i ekipa prodali Srebrenicu. Ne bi čovjek to tek tako izmislio. Upravo je on zajedno sa Naserom bio na tim sastancima.
Zapravo kada ukucam to na Google dobijem samo rezultate velikosrpskih i velikohrvatskih portala, Poskok, BN, hercegovinainfo itd.
When people believe in me I am good, but when people doubt me I am great.

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 17 guests