Alija Izetbegović

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by dr laganini » 22 Oct 2016, 17:58

Dr Franjo Tuđman, prvi hrvatski predsjednik, sigurno je najneobičnija povijesna osoba. Iz jednostavnog razloga što je riječ o osobi koja ima nemjerljive zasluge za stvaranje moderne hrvatske države, a na drugoj strani osporavanje njegovoga dijela od strane sustava koji je stvorio je neshvatljivo. Bez imalo rezerve možemo tvrditi kako stvaranje hrvatske države bez ličnosti Tuđmanova formata ne bi bilo moguće. Zamislimo da je na njegovom mjestu bio netko od tadašnjih njegovih oponenata ili konkurenata poput Budiše, Gotovca, Supeka, Veselice i drugih koji su pretendirali na to mjesto. Svaka čast spomenutim ljudima, svaki od njih je puno učinio i žrtvovao za ideju hrvatske države, ali biti lider, državnik, biti utemeljitelj države to je mogao samo Franjo Tuđman. Zanimljivo je koliko se ti osporavatelji dive, primjerice Titu. A temeljna razlika Tita i Tuđmana je u tome što se djelo ovog prvog raspalo u potocima krvi.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by dr laganini » 22 Oct 2016, 18:04

Podjela Bosne i Hercegovine je još jedna od tih spinovskih mitologija kojima se bave ti brojni etablirani, nazovi ozbiljni političari, povjesničari, sociolozi, novinari i dr. Prema njihovim mantričkim i neumornim ponavljanjima Tuđman i Milošević su u Karađorđevu dogovorili podjelu BiH. Ta pričica pada u vodu pod jednakom argumentacijom kao i ona o dogovorenom ratu. Naime, ti su se famozni susreti dogodili sredinom 1991. godine kada je omjer snaga Srbije i Hrvatske bio otprilike tisuću na prema jedan. U takvom bi odnosu u najmanju ruku s pozicije Miloševića bilo, blago rečeno kretenski, nuditi Tuđmanu udio plijena u osvajanju BiH kada on u tom trenutku namjerava osvojiti ne samo cijelu BiH, nego i polovinu Hrvatske. Kada razgovarate s tim zagovaračima teze o podjeli BiH oni se pozivaju na svjedoke koji to nisu bili i na njihove memoare u kojima to ne piše. Ili, primjerice, na Tuđmanovu izjavu kako je Hrvatska u obliku pereca i da je to neprirodan oblik pa onda to znakovito tumače tražeći u njoj dubinska, skrivena značenja. Iako ta njegova izjava ne znači baš ništa više osim onoga što ona znači, a to je da je ovakav oblik države neprirodan.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Socrates » 22 Oct 2016, 21:24

vila wrote:
Socrates wrote:
vila wrote:Sokrates izraste u prvoklasnog bosnjackog nacionalistu
:ooo
Sve okolonaokolo..nisam ja,ne bi ja,spomenes zlocine prema hrvatima...ma nebitno je to,to su oni neki tamo kasapili,spomene se halilovic..ma nebitan lik,spomene se alija..ma tko ga voli....
Tipicno
Vilo, jesi li ti prvoklasni hrvatski nacionalista? Eto, ja sam ovdje bio islamofob. Jesi li ti ikad preispitala odluke svojih vodja? Ikad?

Ja sam na ovoj temi, kao "prvoklasni bošnjački nacionalista" barem pet puta uvrijedio Aliju.
Rekla sam ti jednom da pises s figom u dzepu
Isto tako sam rekla da ja oko tudmana ne stvaram nikakav kult licnosti...
Moras malo bolje pamtiti
Nije dovoljno napisati alija je bio nebitan
Po toj logici i tudman je bio nebitan
Stvarno nemam volje nastaviti neku raspravu
Ali pitanje(znas ,ja volim pitanja na koja ne ocekujem odgovor):
Da li je alija odbio s tudmanom sklopiti sporazum o vojnoj suradnji s obrazlozenjem "to bi jos vise naljutilo srbe"

I nitko mi nije odgovorio na pitanje sa neke druge teme
Ako je hrvatska bila agresor,zasto su izbjeglice iz bih bjezale u hr?
Zasto ne u srbiju?

@krokodil
Prvo opomena:ne koristi duhovit post da bi meni lagano zakacio etiketu nekog tko koristi rijec balija
Etikete tipa dior,lacosta,esprit,victoria s. cu rado pronosati
:ooo

Drugo:
Drago mi je da sam pripomogla u borbi protiv crvene bande

Trece:
Ona teorija da su bosnjaci usli u rat sa srbima zbog hrvata posavine ti je :grana
pa, vilo, hajde da cujemo od tebe, kao prvoklasnog hrvatskog nacionaliste, nekakav osvrt na Bobana i Kordica. Hajde i na Tudjmana, koji je Bobana i Kordica instalirao, a da tebe, kao Hrvaticu nista nije pitao. Nikad. Nista. Nijednu kriticku rijec nisi napisala o tome. Sta su oni zapravo radili po Bosni?

Ja sam napisao da je Alijina greska sto je, kao Predsjednik Predsjednistva, postao iskljucivo Bosnjak musliman u ratu i da je doveo mudzahedine u Bosnu. I da je za to zasluzio da se okrece u u grobu for eternity.

Dodushe, i to je uradio uz zdusnu pomoc Tudjmana, kojem to nije smetalo, jer mu je bilo dobar izgovor.

Yebote, sve nesto meni prigovara, a ona nikad nijednu objektivnu rijec nije rekla o takozvanim vodjama njenog naroda. Svaka cast na "objektivnoj" diskusiji. :ok
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by storm » 22 Oct 2016, 21:44

To se privikni polako....da ako nisi striktno i na život ili smrt (više smrt) odan jednom toru, etnosu, narodu, vjeroispovjesti....i ne gledaš s dozom svačega prema ostalima u loncu....dobiti ćeš etikete....pišeš s figom u džepu, prilivoda, nemaš stav, okrećeš se prema vjetru, imaš krizu identiteta i slične briljantne zaključke :zubi
ne dolazi u obzir, da si kritičan i samokritičan ponajprije prema grupi čije si pripadnik sasvim slučajno rođenjem, pa potom i prema ostalima, prema (ne)zaslugama i redom....
ne....nešto nije s tobom u redu :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Venera » 22 Oct 2016, 21:53

vila wrote: I nitko mi nije odgovorio na pitanje sa neke druge teme
Ako je hrvatska bila agresor,zasto su izbjeglice iz bih bjezale u hr?
Zasto ne u srbiju?
Muslimankse izbjegice su bjezale i u Srbiju,ne u konvojima,vec individualno i na vlastiti rizik,a Srbija je primala svoje srpske izbjelgice iz HR i BiH ;

HR imala organziran HQ of UN-HCRu ZG za izbjeglice,prilcno se sporo organiziralo :kafa ali je bilo diskriminacije,jer s lakse privhaceni katolici iz BiH :kafa

Tudjman i Alija su ozbiljno zabrljali u uzajamnim relacijama :kafa Srbi se bez sumanje,najveci zlocinci u proslom ratu. :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Socrates » 22 Oct 2016, 21:58

Ne samo da su imali UNHCR ispostavu u Hrvatskoj, nego su I svi troskovi smjestaja izbjeglica bili placeni od UN.

Dakle, ekonomski govoreci, Hrvatskoj su se izbjeglice isplatile. Em su neiskoristeni turisticki objekti u koje su smjestani bili koliko-toliko placeni od UN, em su izbjeglice trosile svoje ustedjevine I ostale pare do kojih su dosli u Hrvatskoj.
. . . . . . . . .

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Venera » 22 Oct 2016, 22:00

storm wrote:To se privikni polako....da ako nisi striktno i na život ili smrt (više smrt) odan jednom toru, etnosu, narodu, vjeroispovjesti....i ne gledaš s dozom svačega prema ostalima u loncu....dobiti ćeš etikete....pišeš s figom u džepu, prilivoda, nemaš stav, okrećeš se prema vjetru, imaš krizu identiteta i slične briljantne zaključke :zubi
ne dolazi u obzir, da si kritičan i samokritičan ponajprije prema grupi čije si pripadnik sasvim slučajno rođenjem, pa potom i prema ostalima, prema (ne)zaslugama i redom....
ne....nešto nije s tobom u redu :oo
ne moze se pripadati jednoj grupi rodjenjem,ako su ti mama otac i njihovi rodtielji iz dvije tri ili vise grupa :cvijece :kafa

zato ,kasnije odlucis koja grupa ti najvise odogovara :kafa

meni sve idu na zivce :zao :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by KOMESAR » 22 Oct 2016, 22:01

Socrates wrote:Ne samo da su imali UNHCR ispostavu u Hrvatskoj, nego su I svi troskovi smjestaja izbjeglica bili placeni od UN.

Dakle, ekonomski govoreci, Hrvatskoj su se izbjeglice isplatile. Em su neiskoristeni turisticki objekti u koje su smjestani bili koliko-toliko placeni od UN, em su izbjeglice trosile svoje ustedjevine I ostale pare do kojih su dosli u Hrvatskoj.
A, ponešto su im i oteli?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by storm » 22 Oct 2016, 22:03

statebriga wrote:
storm wrote:To se privikni polako....da ako nisi striktno i na život ili smrt (više smrt) odan jednom toru, etnosu, narodu, vjeroispovjesti....i ne gledaš s dozom svačega prema ostalima u loncu....dobiti ćeš etikete....pišeš s figom u džepu, prilivoda, nemaš stav, okrećeš se prema vjetru, imaš krizu identiteta i slične briljantne zaključke :zubi
ne dolazi u obzir, da si kritičan i samokritičan ponajprije prema grupi čije si pripadnik sasvim slučajno rođenjem, pa potom i prema ostalima, prema (ne)zaslugama i redom....
ne....nešto nije s tobom u redu :oo
ne moze se pripadati jednoj grupi rodjenjem,ako su ti mama otac i njihovi rodtielji iz dvije tri ili vise grupa :cvijece :kafa

zato ,kasnije odlucis koja grupa ti najvise odogovara :kafa

meni sve idu na zivce :zao :kafa
Meni su iz jedne grupe....pa mi opet sve idu na živce :D. :cvijece
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Sheval » 22 Oct 2016, 22:04

Slabo ste brate upuceni.Sad malo guglajte o ulozi Sefke Omerbasica i njegovim razgovorima sa Alijom I.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by KOMESAR » 22 Oct 2016, 22:05

statebriga wrote:
vila wrote: I nitko mi nije odgovorio na pitanje sa neke druge teme
Ako je hrvatska bila agresor,zasto su izbjeglice iz bih bjezale u hr?
Zasto ne u srbiju?
Muslimankse izbjegice su bjezale i u Srbiju,ne u konvojima,vec individualno i na vlastiti rizik,a Srbija je primala svoje srpske izbjelgice iz HR i BiH ;

HR imala organziran HQ of UN-HCRu ZG za izbjeglice,prilcno se sporo organiziralo :kafa ali je bilo diskriminacije,jer s lakse privhaceni katolici iz BiH :kafa

Tudjman i Alija su ozbiljno zabrljali u uzajamnim relacijama :kafa Srbi se bez sumanje,najveci zlocinci u proslom ratu. :kafa
Sve je to u ljudima! Jedni su više vjerovali,pogrešno učeni i luđe vođeni.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Venera » 22 Oct 2016, 22:11

Socrates wrote:Ne samo da su imali UNHCR ispostavu u Hrvatskoj, nego su I svi troskovi smjestaja izbjeglica bili placeni od UN.

Dakle, ekonomski govoreci, Hrvatskoj su se izbjeglice isplatile. Em su neiskoristeni turisticki objekti u koje su smjestani bili koliko-toliko placeni od UN, em su izbjeglice trosile svoje ustedjevine I ostale pare do kojih su dosli u Hrvatskoj.
moji jako blisksi prijatleji iz djetnjistva su bili npr. u Varazinu,a najvse je izbjeglica bilo u skolama i tad,bivsim vojnim kasaranama,no najteze je bio izbjelgicama pod satorima

u Srbiju,moji komsije musimani su otisli jer su imali tamo rodbinu,ali su put nastavili u SAD preko Grcke,no ne mogu se sjetiti kao je islo sa papirologijom,s obziom da je bilo spajanje majka i sina sa ocem i kceskom u SAD. Ne mogu se sjetiti kako su suradjiviali sa IOM,hm,bas cu ih pitati :kafa

Upoznala sam dosta amerikanaca koji su radili tad u ZG sa izbjeglicama

Washingotn je odlucio gdje ce biti suzbeno primanje izbjegica,a s obzirom da je Srbija bila agresor na BiH,logicno je da se nije planirao sluzbeni odlazak muslimana i katolika iz BiH u Srbiju.

Meni zaista smeta cinjenica da su se Hrvati i BiH vojska sukobili u BiH ratu. :place
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Venera » 22 Oct 2016, 22:15

storm wrote:
statebriga wrote:
ne moze se pripadati jednoj grupi rodjenjem,ako su ti mama otac i njihovi rodtielji iz dvije tri ili vise grupa :cvijece :kafa

zato ,kasnije odlucis koja grupa ti najvise odogovara :kafa

meni sve idu na zivce :zao :kafa
Meni su iz jedne grupe....pa mi opet sve idu na živce :D. :cvijece
eh a sad zamisli kako je meni kad slusam nekoliko primjera iz svake grupe a koje pricaju protiv druge :haha

srecom,vecina smo normalni :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Venera » 22 Oct 2016, 22:17

KOMESAR wrote:
statebriga wrote:
Muslimankse izbjegice su bjezale i u Srbiju,ne u konvojima,vec individualno i na vlastiti rizik,a Srbija je primala svoje srpske izbjelgice iz HR i BiH ;

HR imala organziran HQ of UN-HCRu ZG za izbjeglice,prilcno se sporo organiziralo :kafa ali je bilo diskriminacije,jer s lakse privhaceni katolici iz BiH :kafa

Tudjman i Alija su ozbiljno zabrljali u uzajamnim relacijama :kafa Srbi se bez sumanje,najveci zlocinci u proslom ratu. :kafa
Sve je to u ljudima! Jedni su više vjerovali,pogrešno učeni i luđe vođeni.
nisam nista razumjela :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by KOMESAR » 22 Oct 2016, 22:20

statebriga wrote:
KOMESAR wrote:
statebriga wrote:
Muslimankse izbjegice su bjezale i u Srbiju,ne u konvojima,vec individualno i na vlastiti rizik,a Srbija je primala svoje srpske izbjelgice iz HR i BiH ;

HR imala organziran HQ of UN-HCRu ZG za izbjeglice,prilcno se sporo organiziralo :kafa ali je bilo diskriminacije,jer s lakse privhaceni katolici iz BiH :kafa

Tudjman i Alija su ozbiljno zabrljali u uzajamnim relacijama :kafa Srbi se bez sumanje,najveci zlocinci u proslom ratu. :kafa
Sve je to u ljudima! Jedni su više vjerovali,pogrešno učeni i luđe vođeni.
nisam nista razumjela :kafa
Zašto su Srbi počinili najviše zločina?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Venera » 22 Oct 2016, 22:40

KOMESAR wrote:
statebriga wrote:
KOMESAR wrote:
nisam nista razumjela :kafa
Zašto su Srbi počinili najviše zločina?
Imali su najvise iskustva u konflitkima ,narocito sa Kosovom tokom 80tih godina,a Milosevic je zacetnik seljacko-cetnicke ideologije, tj. Milosevica su podrzavali seljaci,a ne Srbi iz urbanih ,gradskih sredina. Seljacka politika ,najokrutinija forma :kafa
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by KOMESAR » 22 Oct 2016, 22:48

statebriga wrote:
KOMESAR wrote:
statebriga wrote:
KOMESAR wrote:
nisam nista razumjela :kafa
Zašto su Srbi počinili najviše zločina?
Imali su najvise iskustva u konflitkima ,narocito sa Kosovom tokom 80tih godina,a Milosevic je zacetnik seljacko-cetnicke ideologije, tj. Milosevica su podrzavali seljaci,a ne Srbi iz urbanih ,gradskih sredina. Seljacka politika ,najokrutinija forma :kafa
Zašto su drugi bili slabi,kad su rabili iskustvo djedova i pradjedova?

p.s.
Hoće li Srbi opet najviše klati?
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

Venera
Seksologinja
Seksologinja
Posts: 35858
Joined: 27 Mar 2016, 17:23
Location: bosansko jajčno mesto
Has thanked: 1127 times
Been thanked: 605 times
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Venera » 22 Oct 2016, 23:01

KOMESAR wrote:
statebriga wrote:
KOMESAR wrote:
statebriga wrote:
Imali su najvise iskustva u konflitkima ,narocito sa Kosovom tokom 80tih godina,a Milosevic je zacetnik seljacko-cetnicke ideologije, tj. Milosevica su podrzavali seljaci,a ne Srbi iz urbanih ,gradskih sredina. Seljacka politika ,najokrutinija forma :kafa
Zašto su drugi bili slabi,kad su rabili iskustvo djedova i pradjedova?

p.s.
Hoće li Srbi opet najviše klati?
Kakvo iskustvo djedova i pradjedova :kafa Srbi su prvi u Jugi razvili ideju oduzimanja i vracanja uprav sa iskustvom sa Kosovom,a svojom politikom,pricom,kasnije sa Miosevicem su bili dovoljno upozroenje Slovencima i Hrvatima da se udalje iz Juge.
Milosevic nije vise od 5 puta usao u pravoslavnu crkvu u zivotu :kafa Tudjman se kasno u svom zivotu vartio svojim katolickim korijenima. a Alija je jedini bio religjski osvjesten.

Ne znam,za koje pitas Srbe,u BiH ili u Srbiji !? :kafa Ne bih rekla da ce bilo ko opet klati :ljut
Skin: "nemoj ljubinka, ja sam vec ispala iz aviona"

Ivan Dmitrič Gromov
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 134
Joined: 15 Aug 2016, 11:13
Status: Offline

Re: Alija Izetbegović

Post by Ivan Dmitrič Gromov » 25 Oct 2016, 15:44

dr laganini wrote:..ma da srbi su dobrovoljno napustili krajinu ko što kažeš ivane..čemu onda priče o genocidnoj hrvatskoj kad je to bio dio srpskog plana..čudno a.. :hihi a yuga je bila zločinačka tvorevina i tamnica hrvatskog naroda..za druge neću ništa da tvrdim..
Nisu Srbi dobrovoljno napustili Krajinu, već je tu teritoriju Slobo prodao u dogovoru sa tvojim Tuđmanom kako bi pripremili Dejton, inače njegovim dobrim poslovnim kompanjolom sa kojim je imao nekoliko banaka i firmi u zajedničkom vlasništvu u koje su obojica prebacivali novac ukraden od sopstvenog naroda. Nije tajna da su se sastajali nekoliko puta za vrijeme rata, tajno, dva biznismena. I kad je krenula vaša "oluja" naređenje je bilo povlačenje. Uz vojsku je, logično, krenuo i narod. A ko nije krenuo, tog ste ubili, oko 2500 njih u ta dva dana, zato to jeste zločinačka akcija koja ni blizu nije herojska kako bi htjeli da jeste. Niste sreli srpskog vojnika, doslovno. Ni jedna jedina prava bitka, vi pucali iz VBR-ova da označite dokle ste došli, Srbi se povlačili ne ušavši ni u jedan jedini okršaj. Sreli ste te jadnike, civile, i njih pobili, kako bi danas sami sebe lagali o svojoj hrabrosti i slavili sve to uz ustaške pjesme. :bua Prvi okršaj desio se kad ste u zanosu prešli dogovorenu liniju i došli na 35 km od Banjaluke. Tad je srpska vojska dobila naređenje - kontranapad. I za 1 dan vas potisnula do Ključa. A kad su došli do Ključa, zamisli čuda, naređenje je opet "prekid kontranapada i povlačenje". Tih dana nije bilo srpskog vojnika koji nije izgovorio jednu riječ: "prodato!".

Jeste, Yuga je bila tamnica ustašama. I četnicima. I svim drugim fašistima. A sam hrvatski narod je u toj Yugi živio slobodno i dobro kako u vašoj Hrvatskoj nikad neće, jer Yuga je bila nezavisna država sa svojom ekonomijom, valutom, snažna, uticajna, priznata, od svojih građana voljena, a vi ste danas obična američka kolonija bez svoje valute (kuna je obična iluzija i Hrvatska ne štampa novac već ga vezuje za evro), korumpirana, nemoćna, čiji građani bježe na zapad trbuhom za kruhom i gdje se retorika "državnika" svodi na mržnju prema Srbima.

Sve ovo ti znaš, samo ti je lakše živjeti u iluziji nego se suočiti sa stvarnošću. Jebiga, razumijem te, većina vas je takvih.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120491
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6992 times
Been thanked: 7932 times
Status: Online

"J**o vam Alija mrtvi mater u p**ke"

Post by Krokodil Behko » 30 Jul 2017, 18:27

Image

Psovke, prijetnje, provokacije pa nažalost čak i tuče, bh. građani su već navikli gledati i slušati od svojih političara. Najnoviji ispad primitivizma priredio je Zaim Beriša, predsjednik Opštinskog odbora SDP-a u Kiseljaku

Naime, na satiričnoj facebook stranici (koja se danas definiše kao javni prostor) “Fina gradska raja (FGR)" koja se mahom bavi ismijavanjem onoga što se u širem smislu smatra malograđanskom sarajevskom ljevicom, osvanuo je krajnje prostački komentar lidera SDP-a u Kiseljaku“.
Image
Autor komentara, očigledno iznerviran nekim od postova koji mu se nije svidio, očito je zaboravio ne samo na osnovne norme civiliziranog ponašanja i komunikacije, ukoliko ih je ikad i imao, nego i da njegova riječ kao političara ima posebnu težinu i odjek u javnosti.


(SB)
online

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests