Alija Izetbegović

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Sheval » 09 Apr 2019, 21:21

Da je bilo pravde, odgovarao bi za sva nedjela koja je ucinio.

Potpisnik svih ugovora u kojima se BiH dijeli iznutra na 3 unije.
Zahvaljujući njegovim potpisima u kojima se BiH dijeli na 3 entiteta, danas BiH izgleda kako izgleda. Gotovo identično kao oni planovi i nacrti koje je amenovao devedesetih.

Buduci da ljudi u BiH vrlo malo ili nimalo znaju o svojoj zemlji, i da ih generalno boli dupe za sve sto nije u njihovoj mahali...ne cudi sto neko iz tog trokuta Sa-Ze-Tz velica lik i "djelo" doticnog. Ja ih razumijem, imaju i razlog za to jer su na deklaracijama koje je Alija potpisivao, oni bili oznaceni zelenom bojom.
Boli njih neka stvar sto je taj isti potpisao podjelu Hercegovine na hrvatski i srpski dio, i time fakticki prepisao smrtnu presudu ljudima u Mostaru koji se nisu htjeli pokoriti pod komandu HB. Kako se klaonica izbjegla, to je svojevrsni podvig.
Ako jedna Munira Subasic moze reci da su zrtve zlocina u Ahmicima manje bitne od onih srebrenickih...onda i nije za cudjenja ovakav odnos politickog Sarajeva prema Mostaru.
I u samom ratu, i danas.
Jednostavno, to nije njihova nahija.
Mnogi ce reci, likovati da je hrvatska ratna vlast prodala Posavinu, a rijetki ce sebi priznati da je Izetbegovic isto to uradio sa Hercegovinom.
I ovo nije samo moje misljenje, svaki visoki dužnosnik Armije BiH iz Mostara, svaki obicni vojnik koji je stao obraniti prodano...potvrdice isto o svom ratnom "komandantu" , izdajniku Izetbegovicu.

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Sheval » 09 Apr 2019, 21:28

Taj klaun je potpisao ovo

Image

On je zarad svoje fildzan drzave, svjesno u klaonicu spremio sve te ljude zarobljene u istocnom dijelu grada Mostara.
Doslovno ga je bolio kurko za sve te silne civile u jednom skucenom prostoru, u totalnom okruzenju.
Kako je Armija BiH uspjela izdrzati ovu liniju u gradu, bez podrske iz zaledja, bez struje, vode i sa minimumom pjesackog naoružanja...to je za izučavanja na svjetskim, vojnim akademijama.
Sve je bilo spremno za novu Srebrenicu.

Image

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84584
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11072 times
Been thanked: 16669 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Fuddo » 10 Apr 2019, 00:12

Da ti nisi onaj Hafis sa klitorixa, imate isti rukopis, jel Matane, ovaj, Shevale?
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Sheval » 10 Apr 2019, 00:18

Ma jok zekane.
Lahka noc:)

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84584
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11072 times
Been thanked: 16669 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Fuddo » 10 Apr 2019, 00:22

Cime se to sluzi, toliko hinjaluka i pokvarenosti nidje nema.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37927
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2958 times
Been thanked: 2300 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Pasaga » 10 Apr 2019, 05:01

Aktuelna vlada BH,sa Aljom na celnoj poziciji,je i nakon Dejtona
u svim pregovorima i planovima uredjenja Drzave,regije i kantona
Hercegovinu izbacila sa spiska ,da nekazem prioriteta.
Sto bi se reklo,licno je zatvorio Drzavu sa juzne strane....dokrajcio.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Melek » 10 Apr 2019, 05:38

Ja se jos uvijek na ovoj temi (premda je i to off topic) drzim one "sta bi bilo kad bi bilo". A ima i jedna takva zasebna tema, mozda bi trebalo da predjemo tamo. Medjutim, ne moze se Alija spomenuti a da ne bude "sta bi bilo kad bi bilo" diskusije. Jednostavno zbog svega sta se desilo, njegovih odluka, posljedica tih njegovih odluka i svega ostalog. Da li je on bio pogresna osoba na pogresnom mjestu, da li je bio ucijenjen, manipulisan, to su neka od pitanja. Medjutim, cinjenice na terenu i njegove odluke neposredno prije pocetka rata, za vrijeme rata pa i poslije rata - bas sve su diskutabilne. S druge strane, nije bilo nimalo lako agirati i djelovati u tom i takvom manijackom okruzenju kojeg imamo.

S tog i takvog aspekta pomalo mi je van svake pameti da vecina nas ovdje uzima i rat i silovanja i klanja i protjerivanja i koncentracione logore skroz zdravo za gotovo i rezonuje - ha ja, bitno je da smo se borili da odbranimo sta smo mogli. Naravno da je to veoma bitno ali je svakako isto tako i suludo uzimati taj rat za jednu normalnu prirodnu pojavu, Bogom danu i serviranu, u kojoj svako treba da odradi svoje na najbolji nacin. Za mene je rat posljednja opcija a ljudski zivoti su mi itekako skupa stvar.

Sta bi bilo kad bi bilo?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by KOMESAR » 10 Apr 2019, 06:52

Aliji je mnogo važniji kerovođa Fikret Prevljak nego Rusmir Mahmutćehajić.
Ma.bježi,ne spominjite mi tu bagru više!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Nice try » 10 Apr 2019, 08:01

Deliler wrote: 09 Apr 2019, 16:38
Nice try wrote: 09 Apr 2019, 07:44
Nosi meni taj šupljak :valja
Hercegovina je predana još prije ijednog ispaljenog metka, nikad nije bilo zanimanja za nju,uostalom ni za još tih dijelova države koji nisu bili zanimljivi i za koje se unaprijed znalo kakva im se sudbina sprema.
Zašto se moralo osvajati, kako kažeš?
Zašto se odmah nije posmatralo, evo konkretno na južnu Hercegovinu, kao na dio države?Kao na ljude koji su također na prvim izborima dali glas tom istom predsjedniku.Njihovi su glasovi valjali na izborima, a poslije ko ih šiša.neka crknu, neka ih zatvaraju u logore i protjeruju.
Znaš li od kada datiraju prvi sukobi, prvi pucnji i prve žrtve u Hercegovini?
Pa u Sarajevu se nije znalo ni za šta,nisu se ni oni čuveni preotesti pripremali kad je kod nas uveliko zveckalo oružje.
Ali, kasno Marko na Kosovo stiže ili ustvari i ne stiže.Zaboli Marka za taj dio države.
Evo i dan danas,niko u ovom dijelu ne osjeća neku posebnu brigu koja je potekla iz Sarajeva.
Sutra da zapuca, isto bi nam bilo.
Eto ti odgovor na tvoj komentar kod Cloe. Sve nam je svima rekla. Usput, i ja sam bio u logoru.
Ne treba mi odgovor.
Chloe je napisala za svoj kanton.uostalom svako najbolje zna kako je bilo u njegovom okruženju i normalno da mislimo da je svuda drugo bilo možda malčice bolje.
To ne ublažava činjenicu da smo se mi u Hercegovini osjetili odbačeni i predati a bez da se išta pokušalo uraditi u našu korist.
To sam samo htjela reći.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 16 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Nice try » 10 Apr 2019, 08:27

Deliler wrote: 09 Apr 2019, 18:52
Nice try wrote: 09 Apr 2019, 07:44
Nosi meni taj šupljak :valja
Hercegovina je predana još prije ijednog ispaljenog metka, nikad nije bilo zanimanja za nju,uostalom ni za još tih dijelova države koji nisu bili zanimljivi i za koje se unaprijed znalo kakva im se sudbina sprema.
Zašto se moralo osvajati, kako kažeš?
Zašto se odmah nije posmatralo, evo konkretno na južnu Hercegovinu, kao na dio države?Kao na ljude koji su također na prvim izborima dali glas tom istom predsjedniku.Njihovi su glasovi valjali na izborima, a poslije ko ih šiša.neka crknu, neka ih zatvaraju u logore i protjeruju.
Znaš li od kada datiraju prvi sukobi, prvi pucnji i prve žrtve u Hercegovini?
Pa u Sarajevu se nije znalo ni za šta,nisu se ni oni čuveni preotesti pripremali kad je kod nas uveliko zveckalo oružje.
Ali, kasno Marko na Kosovo stiže ili ustvari i ne stiže.Zaboli Marka za taj dio države.
Evo i dan danas,niko u ovom dijelu ne osjeća neku posebnu brigu koja je potekla iz Sarajeva.
Sutra da zapuca, isto bi nam bilo.
Chloe objasnila. Samo ovaj dio njenog komentara bi trebao biti dovoljan, iako je veci dio odgovora na tvoj postprije ovoga:

"I da ... jezim se na komentare tipa: "Za šta sam se ja borio?"
Borio si se za svoj život, oca, majke, brata, sestre, djece da ih ne kolju, ne siluju,
branio se se ljudino a nisi bio u plaćenoj vojsci ... a svi iza rata samo naplaćuju patriotizam,
kritikuju, pljuju, svi pametuju .... "Lako je biti general poslije bitke".

Na kraju,ovo ti pise neko ko je bio u logoru, kada su se u vecini mjesta jos svadbe pravile. I ne zamjerim ni njima, niti drzavi. Sta smo trebali sa ono oruzja? Rasporediti po jednu brigadu sirom BiH, da drzi prostor velicine danasnjih kantona? Znamo sta bi bilo.
Nije problem odgovoriti zašto se ko borio, većina za ono što je Chloe napisala i tu se slažem.Većina nije tada gledala ličnu korist već se gledalo odbraniti vlastiti prag i porodica, pa onda dalje i šire, naravno ako se moglo.
Ali,ni ta mogućnost nije data svakome.
Dobro je dok imaš imalo nade, ali kad ti bilo kakvu nadu ukinu u samom početku.Bace te u utakmicu bez dresa, lopte i podrške sa tribina, sportskim rječnikom rečeno :)
Tema je ta i ta, pišemo svako sa svojom savješću i ne smatram gospodina o kojem pišemo pravednim i dosljednim.Osjećam se izdanom i prepuštenom sebi.Čak i dan danas.Jer ista je praksa nastavljena i poslije rata.Jedan dio države je dobar samo za vrijeme izbora i kad se radi o obavezama prema državi,a za ostalo su prepušteni kome god su u tom trenu zanimljivi.
I ne zamjerim ni njima, niti drzavi. Sta smo trebali sa ono oruzja? Rasporediti po jednu brigadu sirom BiH, da drzi prostor velicine danasnjih kantona? Znamo sta bi bilo.
[
Vidiš ja zamjerim.ne kažem da je država tada bila moćna i da je imala bog zna šta,naravno da nije.Ali, kad ti je vlastita armija, pa kakva je god,udaljena od tebe sat vožnje i dalje,a dvije prijetnje sa dvije strane,...tada bi i jedan mali glas podrške nešto značio.Međutim, nije bilo volje.Nismo bili zanimljivi ili jednostavno nije se vrijedilo boriti za naš dom.Prepušten prije vremena.
Kad te protjeruju nekim putevima i još kažu,vaši ne znaju da dolazite,možda i zapucaju prema vama,...tada vidiš neke stvari.Svakome si smetnja i dobar si samo da budeš u štitu bez oružja, kao što su slali ljude na mostarske frontove ili negdje drugo.
Zašto npr. nije rečeno ljudima,izvlačite se, izbjegnite,nema nade da tu preživite?Zašto je pravljen problem onima koji su poslije mijenjali kuće i stanove?Nisu se osjećali dobrodošlim,ispitivani su zašto to rade?.Drugim riječima,prepušten si neprijateljima koji su ti radili o glavi i kada si htio da se odmakneš odatle, da odeš zauvijek dočeka te vlastita vlast i kaže, stani, kuda?Vrati se tamo odakle si došao.
Dobro, rat je i uzrok i posljedica i napravio je od nas ogorčene ljude kojima je svaka sitnica sada u glavi, da li je moglo bolje ili nije.Pitam se npr.milion stvari, pa se tješim, pa razmišljam.
Ali, misao da nikome ne trebaš i da si dobar samo kada možeš poslužiti, nije nikome draga.To će ti reći svaki čovjek koji je u nekom dijelu u manjini.Ovakvoj ili onakvoj.
Tako se osjećaju većina Hrecegovaca.Uostalom, nisam sama, imaš i još forumaša koji ti žele reći ovo isto.

To je to,nemam šta da kažem :) Ovog osjećaja se nikad neću riješiti niti me neko može uvjeriti da nisam u pravu.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120525
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7003 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2019, 09:46

Alija je govnar.
Ali nije jedini. I ratni gradonačelnik TZ (neformalni komandant 2. korpusa), Selim Bešlagić, takođe je bio govnar teški.
Sjećam se silaska s Majevice, jedne od tuzlanskih brigada i konfiskacije svih cigareta nađenih na pijaci. Isti su trgovali preko majevice s četnicima, dok su neki bili po rovovima i sve to uz očitu podršku gradskih vlasti. Govnar jer je prvi put na Teočak došao, tek nakon pogibije kapetana Hajre. Govnar jer je 1995. na Ban brdu izginula četa Tuzlaka jurišajući, a 1993. moja brigada ga je bila zauzela, ali su s njegove strane Tuzlaci bili spriječeni da ga preuzmu i drže, jer se isti plašio jakog granatiranja grada, koje se ionako desilo 95. pa smo imali masakr i na kapiji i na ban brdu.
online

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by orbit » 10 Apr 2019, 10:02

Ako je Alija govnar, onda njegova politika ima taj prefiks.Kao najveci plod njegove politke ( po Holbruku ) doprinos opstanka BiH.

Kao vrhovni komadant Armije RBiH kada pogledamo Haag nema sistematskih zlocina,nema masovnih ubistava,rusenja bogomolja.I to je plod njegove politke.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120525
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 7003 times
Been thanked: 7956 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Krokodil Behko » 10 Apr 2019, 10:09

orbit wrote: 10 Apr 2019, 10:02 Ako je Alija govnar, onda njegova politika ima taj prefiks.Kao najveci plod njegove politke ( po Holbruku ) doprinos opstanka BiH.

Potapšao magarca po ramenu.
online

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Heidi » 10 Apr 2019, 10:53

Alija :srce
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

orbit
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 446
Joined: 30 Jul 2018, 08:28
Location: Ze - Do kanton
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by orbit » 10 Apr 2019, 11:01

Krokodil Behko wrote: 10 Apr 2019, 10:09
Potapšao magarca po ramenu.

Vidim da se ne slazes i kritikujes politiku koju je vodio Alija.Obicno ko kritikuje neciji rad ima bolje rjesenje koje je potkovano argumentima.

U cemu je Alija pogresio?Sta bi ti uradio da si na njegovm mjestu bio?Npr. je li trebao potpisati Kutiljerov plan?

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15462
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 676 times
Been thanked: 2171 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Laser » 10 Apr 2019, 11:29

orbit wrote: 10 Apr 2019, 11:01
Krokodil Behko wrote: 10 Apr 2019, 10:09
Potapšao magarca po ramenu.

Vidim da se ne slazes i kritikujes politiku koju je vodio Alija.Obicno ko kritikuje neciji rad ima bolje rjesenje koje je potkovano argumentima.

U cemu je Alija pogresio?Sta bi ti uradio da si na njegovm mjestu bio?Npr. je li trebao potpisati Kutiljerov plan?
Ti si alijista. :valja
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Bla » 10 Apr 2019, 11:32

orbit wrote: 10 Apr 2019, 10:02 Ako je Alija govnar, onda njegova politika ima taj prefiks.Kao najveci plod njegove politke ( po Holbruku ) doprinos opstanka BiH.

Kao vrhovni komadant Armije RBiH kada pogledamo Haag nema sistematskih zlocina,nema masovnih ubistava,rusenja bogomolja.I to je plod njegove politke.
Nije Alija bio vrhovni komandant nego predsjedništvo. :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84584
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11072 times
Been thanked: 16669 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Fuddo » 10 Apr 2019, 12:06

Mah, sta i ja citam...kao da nisam sve ovo cuo vec milion puta. Nasem svijetu niko ziv ne valja, svako ga je kao nesto zajebo, ostavio, odbacio...u isto vrijeme je u svemu najbolji, zna sve, i fudbalski je trener kad zatreba, i slavni vojskovodja zlu netrebalo, a moze i u bijelu kucu ako bude stani pani. Klasika.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Hannibal » 10 Apr 2019, 13:21

a aljo bio predsjednik
🐽

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Miralem Pjanić uvrstio Aliju Izetbegovića u "tim snova" poznatih svjetskih ličnosti

Post by Bla » 10 Apr 2019, 14:49

ili ukratko,
svako je doktor, dok mu stvarno ne zatreba doktor :hm
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 48 guests