Alojzije Stepinac

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Nole » 22 Jan 2016, 14:56

Mohr wrote:

Drugarice Bibo, ja pitam za činjenice, kao što ih i sam iznosim. Dakle, faktografija, a može i poneka prigodna fotografija, kao npr. ove što ih i sam postavljam :pusa Ne vidim zašto nam ne podastirete te dokumente :cudi Mi vidimo tj. čujemo da popovi danas na sav glas kr(ij)ešte protiv crvenog đav'la/fantoma :zao međutim se onomad nijesu baš čuli (kao šte se ni danas ne čuje njihova osuda NDH :o ) osim tog Stepinčevog diskretnog, malodušnog gunđanja Poglavniku zbog metode odnosno monstruoznosti rješavanja pitanja "nenarodnih elemenata" itd. premda protiv samog rješavanja pitanja nije imao ništa protiv, dapače. On je, da je bio častan i čestit čovjek, morao jasno i glasno izraziti protest i neslaganje s time, stalno na to javno ukazivati, prozivati i dezavuisati režim, da bi se uopšte pokazao kao običan, prosječan pošten čovjek, a ne da bi bio beatificiran i uopće glorificiran kao neki natprosječno hrabar, uman i istinoljubiv vitez.


Pisati može svatko svašta i samim tim što je napisano ne znači i da valja i da je vrijedno, vjerodostojno. Gdje je doktorirala ta gospđ(ic)a? Bezbeli na teologiji/bogosloviji :obrve
Bravo Mohr

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14912
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 436 times
Been thanked: 786 times
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by vila » 22 Jan 2016, 14:57

Kardinal Stepinac, 1941.: ... Svaki dan gledamo nove proglašene odredbe, jedna stroža od druge, koje pogađaju kao krive čisto nevine osobe... Da se osobama tuđe narodnosti oduzima svaka mogućnost samoodržanja i da im postavlja jedan sramotni znak, to spada na čovječnost i na ćudoređe. I moralni zakoni ne vrijede samo za pojedince nego i za one, koji vrše vlast u državi... Osim toga, treba smatrati, da djeca u dobi razvitka pogođena ovim mjerama, da će u njima ukorijeniti osjećaj osvete i kompleks manje vrijednosti, a to će imati sudbonosni utjecaj na njihov psihološki odgoj. Da li mi posjedujemo pravo, da počinjamo sličan atentat protiv ljudske ličnosti?" (iz prosvjednog pisma ministru unutarnjih poslova dr. A. Artukoviću, 23.5.1941., Cavalli, 1947., s.163).
Kardinal Stepinac, 1942.: ... Svaki narod i svaka rasa, kako se danas odrazuje na zemlji, imade pravo na život dostojan čovjeka i na postupak dostojan čovjeka... Zato je katolička Crkva uvijek osuđivala, a i danas osuđuje nepravdu i nasilje koje se počinja u ime klasnih, rasnih i narodnosnih teorija... Ona bi se iznevjerila svojoj zadaci, kad ne bi s istom dosljednošću dizala i danas svoj glas na obranu sviju koji se žale na nepravde..." (iz propovijedi u katedrali u Zagrebu, 25.10.1942., Benigar, 1974., s. 442).
Kardinal Stepinac, 1943.: "Također molim u ime čovječnosti, koju je naš narod uvijek toliko poštivao, da više ne dopuštate, da nijedan pripadnik ove države nepravedno trpi. U koncentracionim logorima se nalaze mnoge nevine osobe, koje nikako nisu zaslužile tako tešku kaznu... Grijesi protiv naravnog zakona u ime naroda i države, osvećuju se samoj državi i narodu. . . U Italiji se nalaze na desetke hiljada naših nevinih ljudi iz Gorskog kotara, Primorja i Dalmacije zatvoreni u koncentracionim logorima i to većinom žene i djeca. Glad, bolesti i stradanja svake vrste su uzrokom tolikog umiranja među ovim nesretnicima... Poglavniče, ne dopustite, da neodgovorni elementi i oni koji nemaj u nikakvu punomoć škode pravom dobru našega naroda...' (iz prosvjednog pisma poglavniku dr. A. Paveliću, 6.3.1943., Cavalli, 1947., s. 126).
"Kada dođu k vama osobe židovske ili pravoslavne vjeroispovijesti, koje se nalaze u smrtnoj opasnosti, pa zažele konvertirati na katolicizam, primite ih, da spasite ljudske živote. Ne zahtijevajte od njih nikakvo specijalno vjersko znanje, jer pravoslavni su kršćani kao i mi, a židovska je vjera ona, iz koje kršćanstvo vuče svoje korijene. Uloga je i zadaća kršćana u prvom redu spasiti ljude. Kada prođe ovo vrijeme ludila i divljaštva, ostat će u našoj Crkvi oni, koji budu konvertirali zbog uvjerenja, dok će se ostali, kada opasnost prijeđe, vratiti u svoje." (Benigar, Aleksa: Alojzije Stepinac – hrvatski kardinal, Zagreb: Glas Koncila, 1993. (2. izdanje. Prvo izdanje u Rimu, 1974.)

Vidim da drug @ mohr revno dezura i proziva
A istodobno on sam jedva ceka zalijepiti kakav bijedni pamfletic jos bjednijih individua
Pa onak...malo je skakljivo citati druga mohra u zelji za pravdom( sto je pohvalno) dok u isto vrijeme velica i zali za dobom komunizma a nije mu mrsko ni nakloniti se zlocincu i diktatoru(sto nije pohvalno)
Ne bi bilo lose malo objektivnosti

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Pasaga » 22 Jan 2016, 15:18

prijavimo ga Hanibalu..... :)
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Hannibal » 22 Jan 2016, 15:21

Pasaga wrote:prijavimo ga Hanibalu..... :)
Ko narusava red i mir?
🐽

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Nole » 22 Jan 2016, 15:22

vila wrote:Kardinal Stepinac, 1941.: ... Svaki dan gledamo nove proglašene odredbe, jedna stroža od druge, koje pogađaju kao krive čisto nevine osobe... Da se osobama tuđe narodnosti oduzima svaka mogućnost samoodržanja i da im postavlja jedan sramotni znak, to spada na čovječnost i na ćudoređe. I moralni zakoni ne vrijede samo za pojedince nego i za one, koji vrše vlast u državi... Osim toga, treba smatrati, da djeca u dobi razvitka pogođena ovim mjerama, da će u njima ukorijeniti osjećaj osvete i kompleks manje vrijednosti, a to će imati sudbonosni utjecaj na njihov psihološki odgoj. Da li mi posjedujemo pravo, da počinjamo sličan atentat protiv ljudske ličnosti?" (iz prosvjednog pisma ministru unutarnjih poslova dr. A. Artukoviću, 23.5.1941., Cavalli, 1947., s.163).
Kardinal Stepinac, 1942.: ... Svaki narod i svaka rasa, kako se danas odrazuje na zemlji, imade pravo na život dostojan čovjeka i na postupak dostojan čovjeka... Zato je katolička Crkva uvijek osuđivala, a i danas osuđuje nepravdu i nasilje koje se počinja u ime klasnih, rasnih i narodnosnih teorija... Ona bi se iznevjerila svojoj zadaci, kad ne bi s istom dosljednošću dizala i danas svoj glas na obranu sviju koji se žale na nepravde..." (iz propovijedi u katedrali u Zagrebu, 25.10.1942., Benigar, 1974., s. 442).
Kardinal Stepinac, 1943.: "Također molim u ime čovječnosti, koju je naš narod uvijek toliko poštivao, da više ne dopuštate, da nijedan pripadnik ove države nepravedno trpi. U koncentracionim logorima se nalaze mnoge nevine osobe, koje nikako nisu zaslužile tako tešku kaznu... Grijesi protiv naravnog zakona u ime naroda i države, osvećuju se samoj državi i narodu. . . U Italiji se nalaze na desetke hiljada naših nevinih ljudi iz Gorskog kotara, Primorja i Dalmacije zatvoreni u koncentracionim logorima i to većinom žene i djeca. Glad, bolesti i stradanja svake vrste su uzrokom tolikog umiranja među ovim nesretnicima... Poglavniče, ne dopustite, da neodgovorni elementi i oni koji nemaj u nikakvu punomoć škode pravom dobru našega naroda...' (iz prosvjednog pisma poglavniku dr. A. Paveliću, 6.3.1943., Cavalli, 1947., s. 126).
"Kada dođu k vama osobe židovske ili pravoslavne vjeroispovijesti, koje se nalaze u smrtnoj opasnosti, pa zažele konvertirati na katolicizam, primite ih, da spasite ljudske živote. Ne zahtijevajte od njih nikakvo specijalno vjersko znanje, jer pravoslavni su kršćani kao i mi, a židovska je vjera ona, iz koje kršćanstvo vuče svoje korijene. Uloga je i zadaća kršćana u prvom redu spasiti ljude. Kada prođe ovo vrijeme ludila i divljaštva, ostat će u našoj Crkvi oni, koji budu konvertirali zbog uvjerenja, dok će se ostali, kada opasnost prijeđe, vratiti u svoje." (Benigar, Aleksa: Alojzije Stepinac – hrvatski kardinal, Zagreb: Glas Koncila, 1993. (2. izdanje. Prvo izdanje u Rimu, 1974.)

Vidim da drug @ mohr revno dezura i proziva
A istodobno on sam jedva ceka zalijepiti kakav bijedni pamfletic jos bjednijih individua
Pa onak...malo je skakljivo citati druga mohra u zelji za pravdom( sto je pohvalno) dok u isto vrijeme velica i zali za dobom komunizma a nije mu mrsko ni nakloniti se zlocincu i diktatoru(sto nije pohvalno)
Ne bi bilo lose malo objektivnosti
ne spada čli ovo u nacionalnu strategiju rešavanja srpskog pitanja:
Trećinu pobiti
trećinu prekrstiti
trećinu proterati.

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Biba » 22 Jan 2016, 15:24

Stepinac je govorio i o crncima da trebaju imati jednaka prava, a svi znamo da Hitler nije volio crnce.
Dakle, Stepinac je više puta reskirao svoj život, a na kraju su ga i ubili...Tito i Titići..

..a to što Zmaj plješće drugu Mohru, ama ebe se mene i za jednog i za drugog ..i za obojicu skupa :p :naklon
Čestitu osobu bi biilo sramota reći nešto protiv svetosti Stepinca, a Mohr je mogao zajedno danas s onima koji prosvjeduju kod mene..narocito Hasanbegovica pljuju..ma tak nekak prezime :naklon
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Biba » 22 Jan 2016, 15:29

ZMAJ wrote:
vila wrote:Kardinal Stepinac, 1941.: ... Svaki dan gledamo nove proglašene odredbe, jedna stroža od druge, koje pogađaju kao krive čisto nevine osobe... Da se osobama tuđe narodnosti oduzima svaka mogućnost samoodržanja i da im postavlja jedan sramotni znak, to spada na čovječnost i na ćudoređe. I moralni zakoni ne vrijede samo za pojedince nego i za one, koji vrše vlast u državi... Osim toga, treba smatrati, da djeca u dobi razvitka pogođena ovim mjerama, da će u njima ukorijeniti osjećaj osvete i kompleks manje vrijednosti, a to će imati sudbonosni utjecaj na njihov psihološki odgoj. Da li mi posjedujemo pravo, da počinjamo sličan atentat protiv ljudske ličnosti?" (iz prosvjednog pisma ministru unutarnjih poslova dr. A. Artukoviću, 23.5.1941., Cavalli, 1947., s.163).
Kardinal Stepinac, 1942.: ... Svaki narod i svaka rasa, kako se danas odrazuje na zemlji, imade pravo na život dostojan čovjeka i na postupak dostojan čovjeka... Zato je katolička Crkva uvijek osuđivala, a i danas osuđuje nepravdu i nasilje koje se počinja u ime klasnih, rasnih i narodnosnih teorija... Ona bi se iznevjerila svojoj zadaci, kad ne bi s istom dosljednošću dizala i danas svoj glas na obranu sviju koji se žale na nepravde..." (iz propovijedi u katedrali u Zagrebu, 25.10.1942., Benigar, 1974., s. 442).
Kardinal Stepinac, 1943.: "Također molim u ime čovječnosti, koju je naš narod uvijek toliko poštivao, da više ne dopuštate, da nijedan pripadnik ove države nepravedno trpi. U koncentracionim logorima se nalaze mnoge nevine osobe, koje nikako nisu zaslužile tako tešku kaznu... Grijesi protiv naravnog zakona u ime naroda i države, osvećuju se samoj državi i narodu. . . U Italiji se nalaze na desetke hiljada naših nevinih ljudi iz Gorskog kotara, Primorja i Dalmacije zatvoreni u koncentracionim logorima i to većinom žene i djeca. Glad, bolesti i stradanja svake vrste su uzrokom tolikog umiranja među ovim nesretnicima... Poglavniče, ne dopustite, da neodgovorni elementi i oni koji nemaj u nikakvu punomoć škode pravom dobru našega naroda...' (iz prosvjednog pisma poglavniku dr. A. Paveliću, 6.3.1943., Cavalli, 1947., s. 126).
"Kada dođu k vama osobe židovske ili pravoslavne vjeroispovijesti, koje se nalaze u smrtnoj opasnosti, pa zažele konvertirati na katolicizam, primite ih, da spasite ljudske živote. Ne zahtijevajte od njih nikakvo specijalno vjersko znanje, jer pravoslavni su kršćani kao i mi, a židovska je vjera ona, iz koje kršćanstvo vuče svoje korijene. Uloga je i zadaća kršćana u prvom redu spasiti ljude. Kada prođe ovo vrijeme ludila i divljaštva, ostat će u našoj Crkvi oni, koji budu konvertirali zbog uvjerenja, dok će se ostali, kada opasnost prijeđe, vratiti u svoje." (Benigar, Aleksa: Alojzije Stepinac – hrvatski kardinal, Zagreb: Glas Koncila, 1993. (2. izdanje. Prvo izdanje u Rimu, 1974.)

Vidim da drug @ mohr revno dezura i proziva
A istodobno on sam jedva ceka zalijepiti kakav bijedni pamfletic jos bjednijih individua
Pa onak...malo je skakljivo citati druga mohra u zelji za pravdom( sto je pohvalno) dok u isto vrijeme velica i zali za dobom komunizma a nije mu mrsko ni nakloniti se zlocincu i diktatoru(sto nije pohvalno)
Ne bi bilo lose malo objektivnosti
ne spada čli ovo u nacionalnu strategiju rešavanja srpskog pitanja:
Trećinu pobiti
trećinu prekrstiti
trećinu proterati.
Vidim da si Mohrov sljedbenik.
Dakle ne priznaješ dokumentaciju i svjedočenje spašenih Židova.
Kako te nije sramota, pa u Srbiji je pobijeno i protjerano 90% Židova...
Stepinac je zvao Talijane koji su htjeli vratiti Židove u Hrvatsku i rekao daih ne smiju vratiti jer su oni sada krscani..
Svjedočili su Židovi da je svatko od njih zadržao svoju vjeru, a jednako tako i Srbi koje je spasio...
Živote je vašima spašavao i umro za svoj ideal čovječnosti a vi lažete...
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Nole » 22 Jan 2016, 15:39

Biba wrote:
ZMAJ wrote:
vila wrote:Kardinal Stepinac, 1941.: ... Svaki dan gledamo nove proglašene odredbe, jedna stroža od druge, koje pogađaju kao krive čisto nevine osobe... Da se osobama tuđe narodnosti oduzima svaka mogućnost samoodržanja i da im postavlja jedan sramotni znak, to spada na čovječnost i na ćudoređe. I moralni zakoni ne vrijede samo za pojedince nego i za one, koji vrše vlast u državi... Osim toga, treba smatrati, da djeca u dobi razvitka pogođena ovim mjerama, da će u njima ukorijeniti osjećaj osvete i kompleks manje vrijednosti, a to će imati sudbonosni utjecaj na njihov psihološki odgoj. Da li mi posjedujemo pravo, da počinjamo sličan atentat protiv ljudske ličnosti?" (iz prosvjednog pisma ministru unutarnjih poslova dr. A. Artukoviću, 23.5.1941., Cavalli, 1947., s.163).
Kardinal Stepinac, 1942.: ... Svaki narod i svaka rasa, kako se danas odrazuje na zemlji, imade pravo na život dostojan čovjeka i na postupak dostojan čovjeka... Zato je katolička Crkva uvijek osuđivala, a i danas osuđuje nepravdu i nasilje koje se počinja u ime klasnih, rasnih i narodnosnih teorija... Ona bi se iznevjerila svojoj zadaci, kad ne bi s istom dosljednošću dizala i danas svoj glas na obranu sviju koji se žale na nepravde..." (iz propovijedi u katedrali u Zagrebu, 25.10.1942., Benigar, 1974., s. 442).
Kardinal Stepinac, 1943.: "Također molim u ime čovječnosti, koju je naš narod uvijek toliko poštivao, da više ne dopuštate, da nijedan pripadnik ove države nepravedno trpi. U koncentracionim logorima se nalaze mnoge nevine osobe, koje nikako nisu zaslužile tako tešku kaznu... Grijesi protiv naravnog zakona u ime naroda i države, osvećuju se samoj državi i narodu. . . U Italiji se nalaze na desetke hiljada naših nevinih ljudi iz Gorskog kotara, Primorja i Dalmacije zatvoreni u koncentracionim logorima i to većinom žene i djeca. Glad, bolesti i stradanja svake vrste su uzrokom tolikog umiranja među ovim nesretnicima... Poglavniče, ne dopustite, da neodgovorni elementi i oni koji nemaj u nikakvu punomoć škode pravom dobru našega naroda...' (iz prosvjednog pisma poglavniku dr. A. Paveliću, 6.3.1943., Cavalli, 1947., s. 126).
"Kada dođu k vama osobe židovske ili pravoslavne vjeroispovijesti, koje se nalaze u smrtnoj opasnosti, pa zažele konvertirati na katolicizam, primite ih, da spasite ljudske živote. Ne zahtijevajte od njih nikakvo specijalno vjersko znanje, jer pravoslavni su kršćani kao i mi, a židovska je vjera ona, iz koje kršćanstvo vuče svoje korijene. Uloga je i zadaća kršćana u prvom redu spasiti ljude. Kada prođe ovo vrijeme ludila i divljaštva, ostat će u našoj Crkvi oni, koji budu konvertirali zbog uvjerenja, dok će se ostali, kada opasnost prijeđe, vratiti u svoje." (Benigar, Aleksa: Alojzije Stepinac – hrvatski kardinal, Zagreb: Glas Koncila, 1993. (2. izdanje. Prvo izdanje u Rimu, 1974.)

Vidim da drug @ mohr revno dezura i proziva
A istodobno on sam jedva ceka zalijepiti kakav bijedni pamfletic jos bjednijih individua
Pa onak...malo je skakljivo citati druga mohra u zelji za pravdom( sto je pohvalno) dok u isto vrijeme velica i zali za dobom komunizma a nije mu mrsko ni nakloniti se zlocincu i diktatoru(sto nije pohvalno)
Ne bi bilo lose malo objektivnosti
ne spada čli ovo u nacionalnu strategiju rešavanja srpskog pitanja:
Trećinu pobiti
trećinu prekrstiti
trećinu proterati.
Vidim da si Mohrov sljedbenik.
Dakle ne priznaješ dokumentaciju i svjedočenje spašenih Židova.
Kako te nije sramota, pa u Srbiji je pobijeno i protjerano 90% Židova...
Stepinac je zvao Talijane koji su htjeli vratiti Židove u Hrvatsku i rekao daih ne smiju vratiti jer su oni sada krscani..
Svjedočili su Židovi da je svatko od njih zadržao svoju vjeru, a jednako tako i Srbi koje je spasio...
Živote je vašima spašavao i umro za svoj ideal čovječnosti a vi lažete...
I Nedić je hiljade i hiljde izbeglica spasio, čak i iz Slovenije. Milan Kučan je spašen zahvaljujući Nediću. Hoćeš li reći da Nedić tzbog toga nije zločinac?
Pomenu li ti malopre Olivera Ivanovića, koji nije ni počinio ni naredio zločin a dobi 9 godina u Hagu. Nije ga sprečio. a li je Stepinac sprečio zločine ili je sa Pavelićem pio kafu i jurili ribice....

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by drugrankovic » 22 Jan 2016, 15:40

Oj alojzije ebem li ti najmilije :djed

:obrve
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Biba » 22 Jan 2016, 15:42

Zmaje, ja samo mogu zaključiti da si di doktorirao..jerbo ne priznaješ dakle doktorat Židovke koja je godinama proučavala i dokumente a i sami svjedoci su joj prije doktorata pričali samo u korist Stepinca..
Ona prije nije ništa znala o Stepincu..njezin dojam je - SVETOST ..i da toga dobra nigdje u svijetu nije bilo..
Ama sevendajte i dalje, bez Bibe.. :naklon
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Biba » 22 Jan 2016, 15:44

drugrankovic wrote:Oj alojzije ebem li ti najmilije :djed

:obrve
:grana ...pa coek nije imo djece..hbte zivot :plavi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Hannibal » 22 Jan 2016, 15:46

Moj dedo nije imo djece
🐽

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Nole » 22 Jan 2016, 15:47

Biba wrote:Zmaje, ja samo mogu zaključiti da si di doktorirao..jerbo ne priznaješ dakle doktorat Židovke koja je godinama proučavala i dokumente a i sami svjedoci su joj prije doktorata pričali samo u korist Stepinca..
Ona prije nije ništa znala o Stepincu..njezin dojam je - SVETOST ..i da toga dobra nigdje u svijetu nije bilo..
Ama sevendajte i dalje, bez Bibe.. :naklon
Nisam doktorirao ali rešenje srpskog pitanja u NDH je bilo trećinu pobiti, trećinu prekrstiti, trećinu proterati. Istina ili izmislili Srbi?
Stepinac je učestvovao u prekrštavanju i pozivao sveštenike da prime Srbe u katolicizam. To je ta tvoja Jevrejka napisala, a ja samo sabrao 2+2.
I Simon Vizantel je Jevrej iz Beča....nešto ga ne mirišu Hrvati? zašto?

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by drugrankovic » 22 Jan 2016, 15:51

Biba wrote:
drugrankovic wrote:Oj alojzije ebem li ti najmilije :djed

:obrve
:grana ...pa coek nije imo djece..hbte zivot :plavi
Metafora drugarce uciteljice....

A i rimuje se :valja
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Mohr » 22 Jan 2016, 16:05

Ja sam i rekao gunđanje, drugarice @vilenice :pusa Ovo i nije ništa drugo, doli popovska propovijed. Nije pravdoljubiva crkva nijednog jedinog zločinca anatemisala, je l' da, a nije da ih nije poimence znala, dapače, vidimo da im se dan-danas ukazuju počasti. Mi ovdje vidimo da se Stepinac obraća Poglavniku (upravo ga tako oslovljavajući) kao autoritetu, od kog očekuje da obustavi ono što je ustvari sam započeo ;) Što da (u)čini Poglavnik? Otkud da krene, koga da kazni? Morao bi u tom slučaju početi od samog sebe. :cudi

Također vidimo da kardinal kaže mi, jamačno misleći na zajedništvo crkve i režima odnosno na podređenost prve drugome...

Kardinal se obraća zlikovcima tražeći od njih da to ne budu, pritom sam nije ni u kakvoj opasnosti niti je u sukobu s njima, niti će do sukoba doći ni poslije prosvjeda, zar ne?

"Molimo da više ne dopuštate..." - jadikuje Stepinac, baš kao da je to netko drugi došao odnekud pa čini zvjerstva, a Poglavnik & co. nemaju s tim ništa, samo što su, eto, neosjetljivi i nezinteresirani, dapače nemaju pojma što se događa, pa čovjekoljubivi kardinal mora da ih obavijesti o tome i da im apelira na savjest... A zapravo su ona planski i sistematski sprovođena od istog tog režima kom se upućuje prosvjed. S takvim se režimom nema što razgovarati niti na nj apelirati, nego se s njim definitivno raskida i od njega javno ograđuje...

Nadalje kardinal apelira na svoje pastire da budu susretljivi prema pravoslavcima i Židovima kojima prijeti smrtna opasnost... Od koga li im, bože, ta smrtna opasnost prijeti? Neće zar biti upravo od onih kod kojih kardinal prosvjeduje? Nije li ona (ta opasnost) već i zakonski utemeljena, dakle javno proklamirana? Što hoće taj popa, da Poglavnik & co. ne sprovode zakone (koje su sami donijeli, odmah po proglašenju NDH koje je taj isti kardinal srdačno pozdravio i blagoslovio) tisućljetno sanjane NDH. Pas si bête :o I nakon svega toga opet ode na sahranu predsjedniku Hrvatskog Državnog Sabora (makar samo formalno tijela koje je te zakone donijelo), 1944. godine.

Najposlije, kardinal veli da je "ovo vrijeme divljaštva i ludila". Da, ali za koga? Njemu, u tom vaktu divljaštva i ludila nije pala ni dlaka s glave, što samo po sebi dovoljno govori...

Sve ovo veleumni kardinal piše znajući da su u Lijepoj Našoj već na snazi rasni tj. rasistički zakoni. Ih, ta nemojte ka'sti :imex

Kakogod, nije kardinal uputio Proglas hrvatskome puku o tome što se zbiva, nego je pisao funkcionarima NDH, nije dakle, javno, pred bogom i pred ljudima, osudio ono što režim čini, niti im je time, kao što bi bio red, priprijetio, nego ih je očinski brižno opominjao da ne pretjeruju. Nije ni od Vatikana tražio da nešto kaže, da uputi Urbi et Orbi o tome što se događa u njegvoj zemlji i što zapravo rade ljudi kod kojih je prosvjedovao.

User avatar
titicha
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1120
Joined: 12 Jul 2015, 00:39
Location: Varaždin-Banjaluka
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by titicha » 22 Jan 2016, 20:03

Mohr wrote:Tko su "on"i drugarice Bibo, čime, kada, kako i od koga su poniženi, obezvrijeđeni i popljuvani?

Ja dajem konkretne primjere, fakte, ne(o)sporne činjenice, a ti nam stalno nešto popovski mistificiraš: Oni (tamo negdje neki nešto) :o Dakle: Tko, kad, kako, gdje i zašto, molim lijepo :naklon


Evo i drugarica @titicha nam ovdje iznosi svoju konfuziju :hihi Najprije ju se ne tiče tj. na nju i njezin život ne utiču sveci i blaženici, a zatim skrušeno priznaje :( da je ipak crkva uvučena u politiku i sam državni vrh :pusa što je točno, jednako kao što je nedvojbeno da državna politika utječe na život svih pojedinaca...
titicha ne iznosi nikakvu konfuziju a najmanje svoju :zubi
iritantan si drug mohr s tim clancima koje "vjesas"po temama i s tim
nam pametujes o svemu u hrvatskoj,uglavnom u negativnom kontekstu.
cudo jedno kako covjek misli da postaje pametan i da sve zna ziveci u drugoj drzavi i citajuci clanke novinara za koje on misli da su u pravu.
Sta ti znas o Stepincu?! jednako ko i ja! ili neki od tih tvojih novinarcica zutog tiska.
zasto onda mislis da si ti u pravu?!
da,crkva se mijesa u politiku. Na svojoj kozi jos nisam u ovih 27g osjetila posljedice toga.
I zato sam komentirala da sta ako ga proglase blazenim?!
sta ce se strasno dogoditi ili promijeniti u mom zivotu?!
Nista nisam skruseno priznala. :)
P.S.mogao bi malo smanjiti dozivljaje :pusa

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac bit će proglašen svecem

Post by Mohr » 23 Jan 2016, 01:10

titicha wrote:
titicha ne iznosi nikakvu konfuziju a najmanje svoju :zubi
iritantan si drug mohr s tim clancima koje "vjesas"po temama i s tim
nam pametujes o svemu u hrvatskoj,uglavnom u negativnom kontekstu.
cudo jedno kako covjek misli da postaje pametan i da sve zna ziveci u drugoj drzavi i citajuci clanke novinara za koje on misli da su u pravu.
Sta ti znas o Stepincu?! jednako ko i ja! ili neki od tih tvojih novinarcica zutog tiska.
zasto onda mislis da si ti u pravu?!
da,crkva se mijesa u politiku. Na svojoj kozi jos nisam u ovih 27g osjetila posljedice toga.
I zato sam komentirala da sta ako ga proglase blazenim?!
sta ce se strasno dogoditi ili promijeniti u mom zivotu?!
Nista nisam skruseno priznala. :)
P.S.mogao bi malo smanjiti dozivljaje :pusa

To je točno i na ovo nemam što prigovoriti :pusa No, imaš li nam što konkretno reći (na zadanu temu) ili da se zadovoljimo ovom tvojom (slavodobitno-optimističnom) opservacijom :roll

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Alojzije Stepinac

Post by Krokodil Behko » 18 Jun 2016, 09:23

SRBI I STEPINAC: Zbog prosvjedne note Srbije, Europarlament će ispitati postavljanje izložbe o Alojziju Stepincu u Briselu?

Image
Europski parlamentarci Tanja Fajon i Knut Fleckenstein podržali su proteste upućene iz Srbije Briselu zbog izložbe o hrvatskom kardinalu Alojziju Stepincu u tom parlamentu.

Iz kabineta predsjednika EP Martina Shulza u četvrtak je priopćeno da su dobili protestno pismo ambasadora Srbije pri Europskoj uniji Duška Lopandića zbog organiziranja ove izložbe.

Iz Shulzova kabineta najavljuju kako će slučaj biti ispitan, nakon čega će biti donijeta odluka o eventualnoj reakciji. Izložbu su odobrile nadležne službe Europskog parlamenta, ali će se ispitati jeli to učinjeno u skladu sa pravilima.

Ministarstvo vanjskih poslova Srbije prosvjedovalo je je zbog izložbe o životu i radu Alojzija Stepinca, koju su u Briselu organirali hrvatska poslanica Marijana Petir i Zagrebačka nadbiskupija.
Ambasador Lopandić je uputio prosvjedna pisma i predsjedavajućem Komiteta za vanjske poslove Europskog parlamenta Elmaru Broku, predsjedniku grupacije Europske narodne partije Manfredu Weberu.

Iz Srbije je prema Briselu ranije otišlo više pojedinačnih i stranačkih prosvjeda u kojima je poručeno da je organiziranje izložbe o Stepincu u Europskom parlamentu skandalozno budući da se on u Srbiji smatra osvjedočenim suradnikom fašista i ustaša.

Stav Srbije je da je Stepinac, kardinal Katoličke crkve, bio sudionik u pogromu stotine tisuća Srba, Židova i antifašista u logorima smrti Nezavisne države Hrvatske tokom Drugog svjetskog rata.

(SB)
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: Alojzije Stepinac

Post by Krokodil Behko » 09 Jul 2016, 19:05

Hrvatsko-srpski obračun kod papinog korala

U Rimu se sučeljavaju predstavnici Srpske pravoslavne i Katoličke crkve na temu "Alojzije Stepinac"

Prvi sastanak mješovite komisije Katoličke crkve i Srpske pravoslavne crkve koja će raspravljati o Alojziju Stepincu održaće se utorak u Vatikanu

Zasad je potvrđeno da će u Rim stići visoki predstavnici dvije crkve. Katoličku crkvu predstavljaće kardinal Josip Bozanić, a u komisiji su još i mostarski biskup Ratko Perić, požeški biskup Antun Škvorčević, te povjesničari Mario Jarek i Jure Krišto, dok će u ime Srpske pravoslavne crkve u radu komisije sudjelovati zagrebački mitropolit Porfirije, slavonski episkop Jovan, crnogorski mitropolit Amfilohije, episkop bački Irinej i profesor Darko Tanasković.

Komisija je formirana na inicijativu pape Franje, koji nije želio proglasiti kardinala Stepinca svetim dok se ne raščiste povijesne nedoumice na koje mu je ukazao vrh Srpske pravoslavne crkve. Papa je odabrao francuskog svećenika Bernarda Ardira za koordinatora rada komisije.

Cilj skupa je rasvijetliti kontroverzni lik kardinala koji je u prvoj godini rata podržavao ustaški režim i Antu Pavelića, ali i ukazivao na masovne progone koje su ustaše sprovodile. Među novootkrivenim dokumentima je i onaj koji je Gestapo slao Berlinu iz kojeg se vidi njemački stav o hrvatskom kardinalu.

(Novosti.rs/SB)
online

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Alojzije Stepinac

Post by Melek » 10 Jul 2016, 00:40

Zna li se sta bi sa svim onim silnim srpskim raspopovima sa smajserima u rukama u oba zadnja rata, kao i sa onim koji su blagoslovili cetnike prije genocida nad Srebrenicom itd? Nekako ispada zdravo za gotovo da su svi oni normalni svestenici a jedino Stepinac vjeciti tabu..
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests