Vlatko Vuković

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
JCR
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1721
Joined: 30 Apr 2014, 10:45
Status: Offline

Re: Vlatko Vuković

Post by JCR » 01 Jul 2014, 14:31

tvrtko je srbin
Ti kažeš za njega da je bio srbin, a on kaže za sebe da je bio Bošnjak. Vjerovatno si ti u pravu. Vaša historija je nastala u jugoslovensko-srpskoj filmskoj industriji. Istina jeste da su se Srbi nastanili na područje Huma u vrijeme Bizantijskog carstva, ali da su imali neku moć, sigurno nisu. Vjerovatno znaš za djelo "De administrando imperio" i znaš u kakvom se svjetlu opisuju Srbi i koja je njihova uloga u carstvu. Znaš vjerovatno da su i sadašnji grb i simboli poput 4s kopija Bizantskih simbola (bar je to lahko za pronaći)
Tako su se odnosili prema Srbima ili kako su vas oni nazivali Servima (servarum-posluživati), a kako vi na to vrijeme gledate. Pošto ne mogu nikako u tvoju ili glupu ili bezobraznu glavu da ti utuvim nešto logično, evo ti citat iz 1842.
Ivan Franjo Jukić wrote: Već su dvê godine, od kako se ja bavim medju prostim narodom u Bosni, dobro moreći na sva ona, koja se toga naroda tiču; ja sam mnogo putovò po Bosni, al još nikad tamo ne čuh za sàrbski narod, niti za sàrbski jezik! Tamo sve ide po bosanski i naški, a Sàrblje i dan današnji u Sàrbii stanujuće, nazivlju prosti Bošnjaci Racima!
Ivan Franjo Jukić wrote:Bošnjaci su dosad bili ne samo u zemljopisnom, već i u rodoslovnom: pravi Bošnjaci! slavni narod ilirski!
Evo slike iz tog časopisa, dakle nisam ja ništa pisao:
Image
Image
Image
Image
Image

Što se Vukovića tiče gledaj gdje je Crna Gora kad se on rodio
Image
Da li tada postoji CG? Ne, nepostoji. Kako onda da se kaže da je Vuković Crnogorac, a Srbin još gore. Opet ti kažem izmišljate histoiju za koju nemate argumente i onda obrćete da ispada kao da smo mi država koja je nastala 1943., a u biti mi smo bili država kad je Srbija podnosila izvještaje svojim carevima. Toliko od mene, uništavaš jednu jako dobru temu o čovjeku o kojem se jako malo priča, a toliko je učinio za Bosnu i Evropu

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests