Adolf Hitler

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2420 times
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by Melek » 28 Dec 2016, 22:38

odjebi
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by posmatrac » 28 Dec 2016, 22:42

Vidim da si procitao ono sto sma napisao, za 3 sekunde, skorojevicu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by Krokodil Behko » 28 Dec 2016, 23:17

posmatrac wrote: HAjde se vrati na svoj raniji post, pa si rekao da vas vrijedjam " sve" na Forumu
Možda je htio da kaže, da vrijeđaš inteligenciju ljudima, pošto pišeš jedno te isto, u vezi te teme, a recimo, negdje sam ti podastrijeo činjenice i mjesec dana čekam odgovor, baš u vezi tih stvari.

Međutim, lakše je ušutiti se neko vrijeme, pa nastaviti s tom pričom na ostalim temama.


posmatrac wrote:Mizeran si ti, jer ne raspolazes istirisjkim cinjenicama,
Šta je sa tvojim tvrdnjama, na onoj temi o islamizaciji, a koje si ponovio i ovdje?
Kojom si ih literaturom dokazao?
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by posmatrac » 28 Dec 2016, 23:40

Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote: HAjde se vrati na svoj raniji post, pa si rekao da vas vrijedjam " sve" na Forumu
Možda je htio da kaže, da vrijeđaš inteligenciju ljudima, pošto pišeš jedno te isto, u vezi te teme, a recimo, negdje sam ti podastrijeo činjenice i mjesec dana čekam odgovor, baš u vezi tih stvari.

Međutim, lakše je ušutiti se neko vrijeme, pa nastaviti s tom pričom na ostalim temama.


posmatrac wrote:Mizeran si ti, jer ne raspolazes istirisjkim cinjenicama,
Šta je sa tvojim tvrdnjama, na onoj temi o islamizaciji, a koje si ponovio i ovdje?
Kojom si ih literaturom dokazao?
U vezi cega sam se usutio, de mi mponovo to posalji, da ti odmah odgovorim, je li mislis na Put u Focu?(to sam ti odgovorio, mozda nisi procitao),a i postavljao sam jucer Titove govore kada izvjestava Vrhovni stab o situaciji u Istiocnoj Bosni, da se ne ponavljam sada.

Zar mi treba literatura da razmisljam logicki pa da znam da je su narodi na Balkanu u 14, 15 vijeku vecinski bili nepismeni, i da nije logicno da je neko prihvatao bilo koju religiju zbog visokog stepena moralnosti i samosvjesti, nego izricito zbog laksih uslova za zivot.
Pa citava religijska slika svijeta je uslovljena samo i jedino osvajackim vojno politickim procesima, nije Bosna jedina, problem je sto sto se danas istorija falsificira , nije problem sto je neka nova religija dosla u Bosnu.

Sto se tice razlike izmedju Bosnjastva i Bosanstva, ovdje kaze
"
arajevo, 11.5.2016. -- Oko bosanskih etnonima stvaraju se vještačke kontroverze mada u jeziku ne postoje. Semantičko jezgro ovoga etnonima čini supstanca ilirskog glasovnog sklopa -bsn-(< basan), iz kojeg se razvio bosanski leksički korijen (-bosьn-) kao morfoložka osnova za tvorbu brojnih riječi i njihovih oblika u morfoložkom procesu afiksacije. Iz tog jedinstvenog korijena, kao kod rijedko kojeg naroda, izvedeno i ime naroda, i ime jezika, i ime rijeke, i ime zemlje.

Etnonim Bošnjanin, koji se historijski prvi javlja, izveden je iz iste osnove (-bosьn-) bosanskim sufiksom -janin, naslijeđenim još iz praslavenskog jezika (bosьn-janin). Izvorno ime Bošnjanin (u latinskim izvorima sing. Bosnensis) kao etnik prvobitno označava pripadnika ranosrednjevjekovnog bosanskog teritorija, a potom i ranofeudalne bosanske države. Pojmovi i termini Bošnjanin/Bošnjak/Bosanac, kojim se imenuje ovaj balkanski etnos, predstavljaju rudimentarne etnonime, koji su nastali u bosanskom jeziku kao varijante istog imena, iz istog korijena, tvoreni sa tri različita bosanska sufiksa sinonimskog značenja i sa leksičkog stajališća, za razliku od terminoložkog, Bošnjanin/Bošnjak/Bosanac su čiste alternacije i sasvim je svejedno kada će se koja upotrijebiti.

ALi od 1992 vise nije svejedno, jer je ALija Bosnjastvo vezao iskljucivo za Islam , a Bosanstvu dao regionalno znacenje, cime je zapravo napravio ustupak rusiteljima ove drzave, koji su poput njega takodjer vezali vjeru za naciju u 19 vijeku, sa namjerom da podijele Bosnu(valjda ti kontas sta pricam :D)

PA ovdje kaze

"U vreme osmanske okupacije Kraljevine Bosne, Osmanlije su koristile SVOJE, a ne bosanske nazive za svakog stanovnika Bosne, nekad i za religijske grupe Bošnjana dodajući sufikse na osmanski naziv „Boşnak“.
Dakle ovdje vidimo neporecivo porijeklo naziva Bošnjak, i treba jasno i glasno reći da je ovo bosanska izvedenica nastala od turcizma: Boşnak=Bošnjak, a ne kako neki tvrde da je naziv spomenut još u srednjem vijeku ili da je star hiljadu godina, pa čak idu i toliko daleko da nazivaju bosanske kraljeve Bošnjacima, a da oni sami sebe nisu tako nazivali – naime koristili su već navedeni naziv Bošnjanin. Posljkednji Bosanski kralj Tvrtko Kotoromanić kojeg je pogububio Mehmed EL Fatih nije nikada sebe nazivao imenom Bošnjak nego je bio Bošnjanin."

A nas najveci pisac i moze se slobodno reci genije, ovako pise o onome sto i ja pokusavam da kazem

" MEHMED MESA SELIMOVIC


Mi nismo niciji. Uvijek smo na nekoj medji, uvijek neciji miraz. Stoljecima mi se trazimo i prepoznajemo, uskoro necemo znati ko smo. Zivimo na razmedju svjetova, na granici naroda, uvijek krivi nekome. Na nama se lome talasi istorije kao na grebenu.

Otrgnuti smo, a neprihvaceni. Ko rukavac sto ga je bujica odvojila od majke pa nema vise ni toka, ni usca, suvise malen da bude jezero, suvise velik da ga zemlja upije.

Drugi nam cine cast da idemo pod njihovom zastavom jer svoju nemamo. Mame nas kad smo potrebni, a odbacuju kad odsluzimo. Nesreca je sto smo zavoljeli ovu svoju mrtvaju i necemo iz nje, a sve se placa pa i ova ljubav.

Svako misli da ce nadmudriti sve ostale i u tome je nasa nesreca. Kakvi su ljudi Bosanci? To su najzamrseniji ljudi na svijetu, ni s kim se istorija nije tako posalila kao sa Bosnom. Juce smo bili ono sto danas zelimo da zaboravimo, a nismo postali ni nesto drugo. S nejasnim osjecajem stida zbog krivice i otpadnistva, necemo da gledamo unazad, a nemamo kad da gledamo unaprijed.

Nesreca je sto smo zavoljeli tu svoju mrtvaju, pa necemo iz nje, a sve se placa, pa i ta ljubav.

Zar smo mi slucajno tako pretjerano mehki i surovi, raznjezeni i tvrdi?

Zar se slucajno zaklanjamo za ljubav kao jedinu izvjesnost u ovoj neodredjenosti, zasto?

Zato sto nam nije svejedno. A kad nam nije svejedno znaci da smo posteni. A kad smo posteni, svaka cast nasoj ludosti.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by Krokodil Behko » 28 Dec 2016, 23:53

posmatrac wrote:
Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote: HAjde se vrati na svoj raniji post, pa si rekao da vas vrijedjam " sve" na Forumu
Možda je htio da kaže, da vrijeđaš inteligenciju ljudima, pošto pišeš jedno te isto, u vezi te teme, a recimo, negdje sam ti podastrijeo činjenice i mjesec dana čekam odgovor, baš u vezi tih stvari.

Međutim, lakše je ušutiti se neko vrijeme, pa nastaviti s tom pričom na ostalim temama.


posmatrac wrote:Mizeran si ti, jer ne raspolazes istirisjkim cinjenicama,
Šta je sa tvojim tvrdnjama, na onoj temi o islamizaciji, a koje si ponovio i ovdje?
Kojom si ih literaturom dokazao?
U vezi cega sam se usutio, de mi mponovo to posalji, da ti odmah odgovorim
Eo, na ovoj stranici.

http://www.bosanski-forum.com/viewtopic ... &start=100

A ti citati, koje si sad istakao, veze nemaju s onim što si pisao u prethodnim postovima.
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by posmatrac » 29 Dec 2016, 00:08

Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote:
Krokodil Behko wrote:
posmatrac wrote: HAjde se vrati na svoj raniji post, pa si rekao da vas vrijedjam " sve" na Forumu
Možda je htio da kaže, da vrijeđaš inteligenciju ljudima, pošto pišeš jedno te isto, u vezi te teme, a recimo, negdje sam ti podastrijeo činjenice i mjesec dana čekam odgovor, baš u vezi tih stvari.

Međutim, lakše je ušutiti se neko vrijeme, pa nastaviti s tom pričom na ostalim temama.


posmatrac wrote:Mizeran si ti, jer ne raspolazes istirisjkim cinjenicama,
Šta je sa tvojim tvrdnjama, na onoj temi o islamizaciji, a koje si ponovio i ovdje?
Kojom si ih literaturom dokazao?
U vezi cega sam se usutio, de mi mponovo to posalji, da ti odmah odgovorim
Eo, na ovoj stranici.

http://www.bosanski-forum.com/viewtopic ... &start=100

A ti citati, koje si sad istakao, veze nemaju s onim što si pisao u prethodnim postovima.
Tu drugu temu sam previdio, nisam je namjerno ignorisao, odgovorot cu ti sada tamo.

Ovdje da ti kazem , upravo sam svo vrijeme pisao o tome da su Bosanac i Bosnjastvo isto(izmedju ostalog), da se radi o obicnoj igri rijeci, te da je Bosniak u stvari Turska rijec za Bosanca(to sam napisao 50 puta do sada), koja je vremenom postala oficijelna i medju nasim narodom.
Problem je u tome sto se Bosanstvo i Bosnjastvo razdvojilo, sto se Bosanstvu dao regionalni identitet, a Bosnjastvu nacionalni, da bi se napravio ustupak onima koji su iste stvari uradili u 19 vijeku da bi dijelili Bosnu , i kako nisam o tome pisao,pa samo sam upravo to i ponavljao.

Srbima i Hrvatima odgovara vezanje Bosnjastva iskljucivo za Islam, jer se na taj nacin Bosna dijeli po vjerskom kljucu,(zato nude Bosnjacima i Bosnjacki jezik)Bosanstvo im ne odgovara(kao ni Bosanski jezik) jer danas ono oznacavava gradjanski smjer u drzavi i brise te reliogijske barijere, koje i jesu ovdje najveci kamen spoticanja medju ljudima.

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by dr laganini » 29 Dec 2016, 09:25

Hrvati, Srbi i Bošnjaci u BiH nacije.. Riječ je o nacijama. Sve tri nacije su politički samosvjesne. Imaju razvijenu pojedinačnu i kolektivnu nacionalnu svijest i osjećaj pripadnosti njezinih članova određenoj naciji.A to što yugofašisti prodavaju ideju yugoslavenstva kroz prizmu bosanske nacije je ispod svakog demokratskog nivoa.Čak ni Tito nije nasjeo tome..

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by dr laganini » 29 Dec 2016, 09:26

BiH se ne može izgraditi kao demokratska i samoodrživa država ako se negiraju nacionalne posebnosti.. zato su pogrešne koncepcije koje pokušaju potisnuti u drugi plan kolektivna prava i stvarati zajednički identitet građana BiH negiranjem nacionalne i vjerske posebnosti... :jok

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by Mutevelija » 29 Dec 2016, 13:58

Tako je lahgani. I ja sam protiv bosanstvenja.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by posmatrac » 29 Dec 2016, 14:07

Logicno da si ti Mutevelija protiv Bosanstva, kada ti odgovara fildzan Bosnjakstan na 23% Bih. Vidi koalicije Handzarlija i Ustasa iz 2 svjetskog rata , hahaha.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by Mutevelija » 29 Dec 2016, 14:11

Samo 100%
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by posmatrac » 29 Dec 2016, 14:14

Aha, ti se nadas da ce Bosanski pravoslavci i katolici imajuci u vidu ekonomski razvoj Islamskog svijeta, te veliki stepen obrazovanja i moralnosti Bakira Izmetbegovica i Halida Kenjca :D, da postanu vremenom muslimani, pa ce Bih 100% da bude muslimanska Bosnjacka? :D
Kojim jezikom pricas Mutevelija, Bosnjackim?

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by Mutevelija » 29 Dec 2016, 14:27

Bosanskim
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by posmatrac » 29 Dec 2016, 14:31

PA kazes da si protiv Bosanstva, mozda u Forum ime da promijeni u Bosnjacki Forum?

Bosnjak i Bosanac su isto, ako si protiv jednog onda si i protiv drugog.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by Mutevelija » 29 Dec 2016, 14:32

Jesu ali danas nisu.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by dr laganini » 29 Dec 2016, 14:34

posmatrac wrote:PA kazes da si protiv Bosanstva, mozda u Forum ime da promijeni u Bosnjacki Forum?

Bosnjak i Bosanac su isto, ako si protiv jednog onda si i protiv drugog.
..nisu isto postoje hrvati bošnjaci i srbi ustavom zagarantiranai a bosanske nacije nema..mislim spada u otpad..

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by posmatrac » 29 Dec 2016, 14:37

Nije Ustavna kategorija Bosanstvo, nema je jer je 1992 godine falsificirana istorija, ali Ustav je tu da se mijenja, za sada si u pravu, borimo se da se to promijeni :D

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by dr laganini » 29 Dec 2016, 14:38

posmatrac wrote:Nije Ustavna kategorija Bosanstvo, nema je jer je 1992 godine falsificirana istorija, ali Ustav je tu da se mijenja, za sada si u pravu, borimo se da se to promijeni :D
..prije će smak svita nego ćeš se za to izborit..da hrvat bude bošnjak :haha

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by posmatrac » 29 Dec 2016, 14:45

dr laganini wrote:
posmatrac wrote:Nije Ustavna kategorija Bosanstvo, nema je jer je 1992 godine falsificirana istorija, ali Ustav je tu da se mijenja, za sada si u pravu, borimo se da se to promijeni :D
..prije će smak svita nego ćeš se za to izborit..da hrvat bude bošnjak :haha
Ko kaze da zelim da se izborim za to, ne smeta meni Hrvatstvo u Bosni, ali ne mozes ni ti da zabranis nekim Bosanskim katolicima poput Ivice Osima da se osjecaju Bosancima ;)

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: Da je Hitler pobedio ovako bi izgledala karta Evrope 197

Post by dr laganini » 29 Dec 2016, 14:54

..ko mu brani može reć i da je rom..naionalnost je stvar izbora..

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests