Ernesto Čegevara

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Socrates » 08 Oct 2017, 20:39

Che je bio Staljinist i zato je gotivio i Kineza jer je i taj bio Staljinist.

Razlaz sa Kastrom je bio upravo zbog toga sto je Kastro podržao destaljinizaciju SSSR-a.

Ja lično sam Kim Jong Unoist, ali osjećam da je potrebno da vas učim osnovnim lekcijama iz Bukvara za Crvendace.
Last edited by Socrates on 08 Oct 2017, 20:49, edited 1 time in total.
. . . . . . . . .

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by KOMESAR » 08 Oct 2017, 20:48

Če Gevara pobio ili nadzirao egzekucije mnogo ljudi nakon presuda po kratkom postupku. Među ubijenima bilo je dokazanih neprijatelja, osumnjičenih neprijatelja i onih koji su se naprosto našli na pogrešnom mjestu u pogrešno vrijeme.

U januaru 1957,Če je ubio Eutimija Guera zato što ga je sumnjičio za odavanje informacija: “Riješio sam problem pištoljem kalibra 32 mm, u lijevu stranu njegovog mozga… Njegove stvari sada pripadaju meni”. Kasnije je ubio Aristidija, seljaka koji je rekao da ne želi da ide dalje sa njima ako će da napuste njegovo selo.Naredio je ubistvo Ečeverije, brata jednog od njegovih drugova, zbog nekih zločina koje kasnije nije jasno naveo: “Morao je da plati”.
“Ako sumnjaš, ubij ga”, glasilo je Čeovo geslo.

“Hladnokrvna mašina za ubijanje” pune razmjere svoje posvećenosti pokazala je neposredno poslije pada Batistinog režima. Kastro mu je dodijelio mjesto upravnika u zatvoru La Kabanja.( La Kabanja je kameno utvrđenje iz XVIII vijeka koje je služilo odbrani Havane od engleskih gusara, a naknadno je pretvorena u vojni garnizon). Gevara je tokom prve polovine 1959. godine bio jedan od onih koji su bili na pozicijama moći tokom jednog od najmračnijih perioda kubanske revolucije. Hoze Vilasuso, advokat i profesor Srednjeameričkog Univerziteta De Bajamon u Portoriku, bio je član tijela zaduženog za pijreka suđenja u La Kabanji:

“Če je bio šef Comision Depuradora. Postojali su propisi – najprije vojni sud. Če nam je rekao da moramo postupati sa ubjeđenjem da su svi optuženi ubice i da je jedino neumoljivost revolucionarni način postupanja. Moj direktni pretpostavljeni je bio Miguel Duke Estrada. Moja dužnost je bila da pripremim dosijee za slanje ministru. Egzekucije su obavljane od ponedeljka do petka, u sred noći, odmah pošto bi kazna bila izrečena i automatski potvrđena od strane apelacionog tijela. Sjećam se da je jedne noći ubijeno čak sedmoro ljudi “

Bivši sveštenik Havijer Arzuag, koji je davao poslednje pomazanje osuđenima na smrt i lično prisustvovao desetinama pogubljenja:

“Bilo je oko 800 zatvorenika u prostoru predviđenom za ne više od tri stotine. Bili su tu bivši Batistini policijski i vojni zvaničnici, neki novinari, nekolicina poslovnih ljudi i trgovaca. Revolucionarni sud su sačinjavali ljudi iz milicije. Če Gevara je predjsedavao apelacionim sudom. Nikada nije promijenio neku presudu. Ja bih posjećivao osuđenike na smrt na galeria dela muerte. Javile su se glasine da ja hipnotišem zatvorenike zato što su mnogi ostajali hladnokrvni, tako da je Če naredio da prisustvujem i egzekucijama. Odatle sam otišao u maju, ali i poslije je ubijeno mnogo ljudi, a ja lično sam bio svjedok 55 egzekucija. Bio je tu i jedan Amerikanac, Herman Marks, očigledno bivši osuđenik. Zvali smo ga ‘kasapin’, zato što je uživao da daje naređenja za pogubljenje. Mnogo puta sam molio Čea da oslobodi zatvorenike. Posebno se sjećam slučaja dječaka Ariela Lime. Če nije mrdnuo prstom. Ni Fidel, koga sam posjetio. Postao sam toliko traumatizovan da mi je krajem maja 1959. naređeno da napustim parohiju Kaza Blanka, gde je bila locirana La Kabanja i gde sam tri godine držao mise. Otišao sam u Meksiko na liječenje. Onog dana kad sam odlazio, Če mi je rekao da smo obojica pokušali da se približimo jedan drugom, ali da nismo uspjeli. Njegove posljednje riječi su bile: ‘Kad skinemo maske, postaćemo neprijatelji'”.

Koliko je ljudi ubijeno u La Kabanji?
Pedro Korzo, istraživač iz Floride, barata cifrom od nekih dvije stotine. Vilasuso smatra da je između januara i maja 1959. (kada je Če prestao da bude šef La Kabanje) strieljano oko 400 ljudi. Tajni telegram koji je poslala američka ambasada u Vašington govori o “više od 500 žrtava”. Po riječima Horhea Kastanede, jednog od Gevarinih biografa, baskijskog katolika naklonjenog revoluciji brojka se kreće oko 700 ubijenih. Feliks Rodriguez, agent CIA-e koji bio dio tima zaduženog za lov na Če Gevaru u Boliviji, pitao je uhvaćenog Če Gevaru za “oko 2000 ljudi” za čiju je egzekuciju on bio odgovoran tokom svog života.

p.s.
Čeova žudnja za moći ispoljavala se i na druge načine osim ubistava.
Pripadao je posebnoj vrsti ljudi kakvu ne srećemo često , kod koje je želja za neograničenom moći toliko jaka da im se svaka patnja koja stoji na putu ostvarenja te moći čini prirodnom.U svakoj fazi svog odraslog života, njegova megalomanija se manifestovala u predatorskoj težnji ka preotimanju života i imovine drugih ljudi, i ukidanju njihove slobodne volje.
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Socrates » 08 Oct 2017, 20:51

On je to činio u ime naroda, kao i Staljin i Mao i toliko drugih boraca za slobodu, ravnopravnost i ekonomsko blagostanje.

Kim Jong Un likes :ćitire
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by posmatrac » 08 Oct 2017, 20:56

Hjoj Boze, ovaj lupa sta mu padne na pamet, covjek posjetio Sovjetski Savez, razočarao se i tamošnjim načinom života za koji je smatrao da ne odgovara pravim socijalističkim vrijednostima,kasnije u Africi,počeo pisati knjige u kojima se protivio ruskoj ekonomiji od Lenjina nadalje, te je prognozirao da su Rusija i Istočni blok s postojećom politikom osuđeni na povratak u kapitalizam, sto se na kraju i desilo. U kinesko-sovjetskom sukobu koji se desio tek 1969, kada je Staljin bio odavno mrtav i kada je zbog pitanja granice SSSr zelio nuklearno da napadne Kinu je podrzavao Mao Ce Tunga. :lupa

Kada se pogleda iz danasnje perspektive bio je u pravu, jer K Partije nema na vlasti u Moskvi, ali ima u Pekingu. :lupa
Last edited by posmatrac on 08 Oct 2017, 20:56, edited 1 time in total.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Pasaga » 08 Oct 2017, 20:56

Socrates wrote: 08 Oct 2017, 20:51 On je to činio u ime naroda, kao i Staljin i Mao i toliko drugih boraca za slobodu, ravnopravnost i ekonomsko blagostanje.

Kim Jong Un likes :ćitire
Niko netreba ciniti zlocine u moje ime.
:ćitire :kafa
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Pasaga » 08 Oct 2017, 20:58

posmatrac wrote: 08 Oct 2017, 20:56 Hjoj Boze, ovaj lupa sta mu padne na pamet, covjek posjetio Sovjetski Savez, razočarao se i tamošnjim načinom života za koji je smatrao da ne odgovara pravim socijalističkim vrijednostima,kasnije u Africi,počeo pisati knjige u kojima se protivio ruskoj ekonomiji od Lenjina nadalje, te je prognozirao da su Rusija i Istočni blok s postojećom politikom osuđeni na povratak u kapitalizam, sto se na kraju i desilo. U kinesko-sovjetskom sukobu koji se desio tek 1969, kada je Staljin bio odavno mrtav i kada je zbog pitanja granice SSSr zelio nuklearno da napadne Kinu je podrzavao Mao Ce Tunga. :lupa

Kada se pogleda iz danasnje perspektive bio je u pravu, jer K Partije nema na vlasti u Moskvi, ali ima u Pekingu. :lupa
Lenjin se satrao ubjedjivat narod u socujalizam...
...sve to iz udobnog kapitalistickog Rojs-Rojsa ...
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Socrates » 08 Oct 2017, 21:09

posmatrac wrote: 08 Oct 2017, 20:56 Hjoj Boze, ovaj lupa sta mu padne na pamet, covjek posjetio Sovjetski Savez, razočarao se i tamošnjim načinom života za koji je smatrao da ne odgovara pravim socijalističkim vrijednostima,kasnije u Africi,počeo pisati knjige u kojima se protivio ruskoj ekonomiji od Lenjina nadalje, te je prognozirao da su Rusija i Istočni blok s postojećom politikom osuđeni na povratak u kapitalizam, sto se na kraju i desilo. U kinesko-sovjetskom sukobu koji se desio tek 1969, kada je Staljin bio odavno mrtav i kada je zbog pitanja granice SSSr zelio nuklearno da napadne Kinu je podrzavao Mao Ce Tunga. :lupa

Kada se pogleda iz danasnje perspektive bio je u pravu, jer K Partije nema na vlasti u Moskvi, ali ima u Pekingu. :lupa
Ja pišem ono što crvendacka djeca znaju u drugom osnovne. U prvom osnovne nas uče da izgovaramo ime predsjednika jedinstvene Koreje.

Kinesko - sovjetski razlaz je bio isključivo zbog Staljinizma i svega što on podrazumijeva.

Prije Staljinove smrti nije bilo birokratije, nego je bilo ubijaj koga stigneš po slobodnoj volji. I to je po Cheu i Mau bio način da se vodi neprekidna revolucija, pogotovo obračun sa lošijim komunistima. Na vanjsko-političkom planu, agresivnija politika prema Zapadu je bila bez alternative.

Proces destaljinizacije je podjelio Crvendace širom svijeta, jer dolazi do stvaranja birokratske države unutar SSSR-a, sa manje ubistava i progona, a politika prema Zapadu je manje agresivna. To nije odgovaralo Mau, jer negdje u to vrijeme Ameri postavljaju nuklearno oružje u Taiwan.

Kastro je bio oportunista jer se morao ulizivati destaljinizovanom SSSR-u da bi se njegov vječiti san, a to je nuklearno oružje na Kubi mogao ostvariti, što je početkom šezdesetih i pokušano.
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by posmatrac » 08 Oct 2017, 21:15

Pasaga wrote: 08 Oct 2017, 20:58
posmatrac wrote: 08 Oct 2017, 20:56 Hjoj Boze, ovaj lupa sta mu padne na pamet, covjek posjetio Sovjetski Savez, razočarao se i tamošnjim načinom života za koji je smatrao da ne odgovara pravim socijalističkim vrijednostima,kasnije u Africi,počeo pisati knjige u kojima se protivio ruskoj ekonomiji od Lenjina nadalje, te je prognozirao da su Rusija i Istočni blok s postojećom politikom osuđeni na povratak u kapitalizam, sto se na kraju i desilo. U kinesko-sovjetskom sukobu koji se desio tek 1969, kada je Staljin bio odavno mrtav i kada je zbog pitanja granice SSSr zelio nuklearno da napadne Kinu je podrzavao Mao Ce Tunga. :lupa

Kada se pogleda iz danasnje perspektive bio je u pravu, jer K Partije nema na vlasti u Moskvi, ali ima u Pekingu. :lupa
Lenjin se satrao ubjedjivat narod u socujalizam...
...sve to iz udobnog kapitalistickog Rojs-Rojsa ...
DA, sto se narocito osjeti kada narod nema sta da jede i kada se onolikoj zemlji koja bi zitnicama mogla nahraniti citavu planetu, sve daje za naoruzanje .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Socrates » 08 Oct 2017, 21:21

Pasaga wrote: 08 Oct 2017, 20:58
posmatrac wrote: 08 Oct 2017, 20:56 Hjoj Boze, ovaj lupa sta mu padne na pamet, covjek posjetio Sovjetski Savez, razočarao se i tamošnjim načinom života za koji je smatrao da ne odgovara pravim socijalističkim vrijednostima,kasnije u Africi,počeo pisati knjige u kojima se protivio ruskoj ekonomiji od Lenjina nadalje, te je prognozirao da su Rusija i Istočni blok s postojećom politikom osuđeni na povratak u kapitalizam, sto se na kraju i desilo. U kinesko-sovjetskom sukobu koji se desio tek 1969, kada je Staljin bio odavno mrtav i kada je zbog pitanja granice SSSr zelio nuklearno da napadne Kinu je podrzavao Mao Ce Tunga. :lupa

Kada se pogleda iz danasnje perspektive bio je u pravu, jer K Partije nema na vlasti u Moskvi, ali ima u Pekingu. :lupa
Lenjin se satrao ubjedjivat narod u socujalizam...
...sve to iz udobnog kapitalistickog Rojs-Rojsa ...
Tebi nikako da odredim da li si komunista ili nisi. Ako jesi, pozvan si u zvaničnu posjetu Sjevernoj Koreji. :pivo
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by posmatrac » 08 Oct 2017, 21:29

Socrates wrote: 08 Oct 2017, 21:09
posmatrac wrote: 08 Oct 2017, 20:56 Hjoj Boze, ovaj lupa sta mu padne na pamet, covjek posjetio Sovjetski Savez, razočarao se i tamošnjim načinom života za koji je smatrao da ne odgovara pravim socijalističkim vrijednostima,kasnije u Africi,počeo pisati knjige u kojima se protivio ruskoj ekonomiji od Lenjina nadalje, te je prognozirao da su Rusija i Istočni blok s postojećom politikom osuđeni na povratak u kapitalizam, sto se na kraju i desilo. U kinesko-sovjetskom sukobu koji se desio tek 1969, kada je Staljin bio odavno mrtav i kada je zbog pitanja granice SSSr zelio nuklearno da napadne Kinu je podrzavao Mao Ce Tunga. :lupa

Kada se pogleda iz danasnje perspektive bio je u pravu, jer K Partije nema na vlasti u Moskvi, ali ima u Pekingu. :lupa
Ja pišem ono što crvendacka djeca znaju u drugom osnovne. U prvom osnovne nas uče da izgovaramo ime predsjednika jedinstvene Koreje.

Kinesko - sovjetski razlaz je bio isključivo zbog Staljinizma i svega što on podrazumijeva.

Prije Staljinove smrti nije bilo birokratije, nego je bilo ubijaj koga stigneš po slobodnoj volji. I to je po Cheu i Mau bio način da se vodi neprekidna revolucija, pogotovo obračun sa lošijim komunistima. Na vanjsko-političkom planu, agresivnija politika prema Zapadu je bila bez alternative.

Proces destaljinizacije je podjelio Crvendace širom svijeta, jer dolazi do stvaranja birokratske države unutar SSSR-a, sa manje ubistava i progona, a politika prema Zapadu je manje agresivna. To nije odgovaralo Mau, jer negdje u to vrijeme Ameri postavljaju nuklearno oružje u Taiwan.

Kastro je bio oportunista jer se morao ulizivati destaljinizovanom SSSR-u da bi se njegov vječiti san, a to je nuklearno oružje na Kubi mogao ostvariti, što je početkom šezdesetih i pokušano.


Ti si ocito u 1 osnovne naucio da nemas drzave, pa u toj u kojoj zivis ne izlazis nigdje, a Bosni koju si vec zaboravio i ovom prostoru koji je sa Komunistima bio najjaci ikada zelis sve najgore.

I sta je cudno u tome sto je Che Gevara bio iskreni Komunista pa je u sovjetskom marxistickom revizionizmu i pokusaju Moskve da koketira sa zapadom uvidio problem, pa je stao na stranu MAo Ce Tunga koji je bio za ostriji odnos prema zapadu, sto se danas iz ove perspektive uspostavilo kao tacno, jer Kinom i dalje vlada K PArtija a Sovjetskog saveza vise nema.

Tacnije, Komunistička partija Kine je zvanično proglasila sovjetsku varijantu komunizma kao djelo „revizionističkih izdajnika“, tj Komunističke partije Sovjetskog Saveza na čelu sa Nikitom Hruščovim.

Sto znaci da je razmisljanje Che Gevare bilo vise nego ispravno, osim ako ne gajis tanane osjecaje prema KApitalisti Putinu :hihi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Socrates » 08 Oct 2017, 21:32

Opet se izvlačis na gluposti. Ja kažem da je Che bio Staljinist, a ti udri po necem drugom. :ooo

Da se je Che dočepao Tita, i njega bi poslao na Ahiret. Jer je bio ortodoksni staljinist.

Njegovom rukom napisano za vrijeme rata na Kubi. Zove Staljina ocem.

“In the so called mistakes of Stalin lies the difference between a revolutionary attitude and a revisionist attitude. You have to look at Stalin in the historical context in which he moves, you don’t have to look at him as some kind of brute, but in that particular historical context. I have come to communism because of daddy Stalin and nobody must come and tell me that I mustn’t read Stalin. I read him when it was very bad to read him. That was another time. And because I’m not very bright, and a hard-headed person, I keep on reading him. Especially in this new period, now that it is worse to read him. Then, as well as now, I still find a Seri of things that are very good.”
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by posmatrac » 08 Oct 2017, 21:42

PA ti si vise nego ogranicen, ne znas ni sta kopiras, i sta krades sa Neta :D.

Logicno je da je na pocetku svog revolucionarnog puta Che bio zadivljen sa Lenjinom i Staljinom koji su prvi napravili revoluciju, ali se sa dolaskom Hruscova na vlast, u vrijeme kada se SSSr okrenuo marxistickom revizionizmu, i kada je Che 60tih godina otputovao u SSSr, uvidio da SSSr odskace od prave marxisticke misli, pa je logicno da je podrzao Kineze, pa se upravo zbog te cinjenice vidi da je bio dalekovid i iskreni Komunista :lupa

PA sastajao se sa Titom :D. (prije bi roknuo tebe da zastiti B Forum od nebuloza :hihi )

https://www.radiosarajevo.ba/magazin/te ... deo/201553

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Socrates » 08 Oct 2017, 21:43

I dok se vi Crvendaci dogovorite oko tih detalja, kao na primjer, da li bi Tito poslao Chea na Goli Otok, jer tamo su Staljinisti išli na godišnji odmor, ili bi Che razduzio Tita sa životom da je imao prilike, ja ću da vladam suverenom Sjevernom Korejom.

Kod vas može sve, i Tito i Che zajedno, ali u Sjevernoj Koreji morem samo ja. :ćitire
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Socrates » 08 Oct 2017, 21:47

posmatrac wrote: 08 Oct 2017, 21:42 PA ti si vise nego ogranicen, ne znas ni sta kopiras, i sta krades sa Neta :D.

Logicno je da je na pocetku svog revolucionarnog puta Che bio zadivljen sa Lenjinom i Staljinom koji su prvi napravili revoluciju, ali se sa dolaskom Hruscova na vlast, u vrijeme kada se SSSr okrenuo marxistickom revizionizmu, i kada je Che 60tih godina otputovao u SSSr, uvidio da SSSr odskace od prave marxisticke misli, pa je logicno da je podrzao Kineze, pa se upravo zbog te cinjenice vidi da je bio dalekovid i iskreni Komunista :lupa

PA sastajao se sa Titom :D. (prije bi roknuo tebe da zastiti B Forum od nebuloza :hihi )

https://www.radiosarajevo.ba/magazin/te ... deo/201553
Pa jel' ti osnovne stvari ne znaš da čitaš, on je bio Staljinista do kraja života.

Onaj koji podržava Staljina svakako može da se svrsta u humaniste.

Na kraju, osta Che sam jer Nixon dozva i Maa pameti.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Socrates » 08 Oct 2017, 21:50

Doduše, i Albanci su ostvarili nevjerojatan napredak dok su bili Staljinisti.

Sjeverna Koreja likes. :djed
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by Socrates » 08 Oct 2017, 22:04

Opet Crvendacko kmecanje. :maja

Činjenica je da su svi ti vaši glupavi revolucionari završili, u najboljem slučaju, na kapitalističkoj majici.

Druga je činjenica da su se svi prodali za kapitalističke pare.

Hajde, Che je izuzetak, ali mu ovaj kukavičluk pred smrt Kim Jong Un ne oprašta. :djed
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by posmatrac » 08 Oct 2017, 22:20

To komunisticko kmecanje nije ni priblizno koliko danas Kapitalisti kmece zbog KApitalista,a tek koliko ce da kmece protiv FAsizma kada ga ponovo stvore :D.

Jeste, eno sklonili sliku MAo Ce Tunga sa Tjenan Mena, pa hoce da stave sliku inteligentnog Trumpa ili Gerge W Busha koji su pravi tipicni primjeri inteligencije zapadnjacke populacije. :D.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: VIDEO Bio je jedan od najvećih revolucionara u povijesti, a ubijen je bez suđenja

Post by storm » 10 Oct 2017, 08:51

Citam malo ovih dana mainstream medije (i slicne gluposti)
Uzdize se tzv revolucionar, ubica, silovatelj, otimac tuđih dobara...
Sto je sljedece?!
Romantizirana biografija Arkana?
Himmlera?
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests