Josip Broz TITO

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by harlekin » 12 Jun 2022, 10:54

Naseef Mushroom wrote: 12 Jun 2022, 10:31
harlekin wrote: 12 Jun 2022, 09:56 Nakon Tesle najveca ljudina koja je stvorena na ovim prostorima :julia
Daleko iznad danasnji stakora,kleptomana i ostalih parazita koji jedino pljuvanjem i spustanjem neceg u blato pokusavaju danasnje stanje predstavit kao nesto bolje.
Bem ti sunce sto ne pobi gamad da zivimo ko ljudi i nakon tebe :tuga
Kada imaš onako nakaradno sastavljenu državu kao SFRJ, tu leži veći problem od "trebao je svu gamad pobiti".
Da napišem iskreno, yebeš državu koja ovisi o samo jednom čovjeku, gdje odmah srce počne jače lupati kada čujes da mu je pozlilo, da ga je noga zabolila i da je mogao poginuti jer znas kada njega ne bude moglo bi sve krenuti nizbrdo.
Nijemac se ne boji šta će biti kada Scholz umre niti Amerikanac kada ode Biden

Sastavio nas je sve u jedan lonac, sa svom krvavom proslošću, nezavršenim poslovima, stereotipima, vicevima, planiranim osvetama i tjerao nas sa bičem da glumimo bratstvo i jedinstvo.
Da je bar tada bila demokratija pa da je se na miran diplomatski i demokratski način ukazati na probleme, možda bi u miru mogli šta riješiti ili da bude otcjepljenje manje bolno.
Ali ne, mlati pendrekom umjesto da je se pričalo o problemima, kao što otac mlati sina umjesto da sa njim priča i time stvori kontraefekat gdje sin misli u sebi " Udaraj dok možeš, kada budeš slabiji ja preuzimam" i to je se i desilo na našim prostorima.
Ne kontas ti :kafa
Jednostavno ima drustva koja jesu za demokratiju i imaju takav mentalitet i ima drustva koja nisu.Price fino zvuce i sve to super al realnost je mrvicu drugacija.
Dosta stim odcjepljenjem i patnjom od starog sistema,to bilo davnooo,imas tu slavnu demokratiju vec dugo i ne moras bit bas neki velik strucnjak da vidis stanje.
Za bilo sto tu krivit nekog drugog ili neki drugi sistem je glupost teska ali je lakse nego priznat da smo mi nesposobni.
U V.K vijecnik je lik koji podrezuje kravama papke za 20km,taj lik odlucuje o buducnosti tvog djeteta.
Demokratija daje vlast budalama ili pokvarinina zato sto ih je vecina,puno generacija treba proci da mi dodjemo na nivo demokratkog vodjenja icega.
Kod nas je to ko da stado krava pustis u trgovacki centar jer je to njihovo pravo na kretanje,ne,uzmi im to pravo i daj cobana ili ces imat problem,preglupe su da setaju po centru.

User avatar
ironman
sirius
sirius
Posts: 27160
Joined: 25 Jan 2021, 19:36
Has thanked: 14210 times
Been thanked: 14545 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by ironman » 12 Jun 2022, 12:06

Demokratiju imamo koliko?
30- ak godina.
Na sta su licile kolonijalne sile u ranim godinama demokratije.
Ne poredim znam da su to prosli prije 100 godina😂😂
Pa i prvotno sticanje kapitala bez koheg nema iste..
Tamo je to odradjeno robovlasnistvom i eksploatacijom afrike,azije,australije,amerike..
Kod nas ybn pretvorbom i privatizacijom..
Nazalost.
Stalno se vracam.
1960 u SAD ako si bio crnac nisi mogao sjediti u autobusu naprijed ili ici u javni wc za bijelce,karikiram..
Nista od ovog sto mi prolazimo nije mimoislo zapad,samo puno prije nego ovdje..
45 godina zivota koji je otisao u maglu zahvaljujuci fasistima nas je unazadilo..
Da je Broz mogao 1945 pustiti Zapad ovamo..sa svime sto ide uz njeg..
A ne balansirati i igrati stupidnu nesvrstani igru ...puno zla bi nestalo u procesu..
Da ne pricam o ekonomiji .
Mada SBB KBB je trosenje zraka zalud..
Poenta je da mi zasluzujemo mir,demokratiju i da napokon nestane fama o ovim koordinatama i ratu svakih 50 godina..
dream of spring..
...at dawn look to the east.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Naseef Mushroom » 12 Jun 2022, 12:18

harlekin wrote: 12 Jun 2022, 10:54
Naseef Mushroom wrote: 12 Jun 2022, 10:31
Kada imaš onako nakaradno sastavljenu državu kao SFRJ, tu leži veći problem od "trebao je svu gamad pobiti".
Da napišem iskreno, yebeš državu koja ovisi o samo jednom čovjeku, gdje odmah srce počne jače lupati kada čujes da mu je pozlilo, da ga je noga zabolila i da je mogao poginuti jer znas kada njega ne bude moglo bi sve krenuti nizbrdo.
Nijemac se ne boji šta će biti kada Scholz umre niti Amerikanac kada ode Biden

Sastavio nas je sve u jedan lonac, sa svom krvavom proslošću, nezavršenim poslovima, stereotipima, vicevima, planiranim osvetama i tjerao nas sa bičem da glumimo bratstvo i jedinstvo.
Da je bar tada bila demokratija pa da je se na miran diplomatski i demokratski način ukazati na probleme, možda bi u miru mogli šta riješiti ili da bude otcjepljenje manje bolno.
Ali ne, mlati pendrekom umjesto da je se pričalo o problemima, kao što otac mlati sina umjesto da sa njim priča i time stvori kontraefekat gdje sin misli u sebi " Udaraj dok možeš, kada budeš slabiji ja preuzimam" i to je se i desilo na našim prostorima.
Ne kontas ti :kafa
Jednostavno ima drustva koja jesu za demokratiju i imaju takav mentalitet i ima drustva koja nisu.Price fino zvuce i sve to super al realnost je mrvicu drugacija.
Dosta stim odcjepljenjem i patnjom od starog sistema,to bilo davnooo,imas tu slavnu demokratiju vec dugo i ne moras bit bas neki velik strucnjak da vidis stanje.
Za bilo sto tu krivit nekog drugog ili neki drugi sistem je glupost teska ali je lakse nego priznat da smo mi nesposobni.
U V.K vijecnik je lik koji podrezuje kravama papke za 20km,taj lik odlucuje o buducnosti tvog djeteta.
Demokratija daje vlast budalama ili pokvarinina zato sto ih je vecina,puno generacija treba proci da mi dodjemo na nivo demokratkog vodjenja icega.
Kod nas je to ko da stado krava pustis u trgovacki centar jer je to njihovo pravo na kretanje,ne,uzmi im to pravo i daj cobana ili ces imat problem,preglupe su da setaju po centru.
Pa kako ćemo biti za demokratiju? Dok su u drugim državama postojale satirične emisije gdje je se ironično kritikovala vlast u nas si zbog političkog vica dobio pendrek u bubreg.
Dok su u drugim državama postojali izbori gdje je narod imao pravo iskazati nepovjerenje u vlast u nas je bio doživotni vladar.
Dok su u drugim državama bili protivkandidati kod nas su takvi završavali na Golom otoku.
Dok su u drugim državama postojale debate gdje su se predsjednici suočavali sa glasom naroda kod nas je po takve sa glasom dolazila marica.
I onda se čudimo kako je demokratija za Engleza i Nijemca a nije za nas

Nula demokratije, nego samo ponavljaj bratstvo i jedinstvo inače ćeš dobiti pendrek umjesto konstruktivnih diskusija i kada je konačno došla demokratija onda nismo imali luksuz da biramo demokratski između stranke koja se brine za ekologiju i stranke koja obećava jeftinije gorivo nego slušaj one što viču "Muslimani nema više Tita da vas brani!" i onda biraj stranku koja ti bar obećava da ćete štititi od klanja.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 12 Jun 2022, 12:24

momcovi moji..

kod britanca,engleza....nema klera,fasizma
balkan je olicenje istog
Tito je bubo po sirotinji nije po gospodi
On se bojao siritonje,jeba ga gospoda koju je iznjedrio
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by carobnjak N » 02 Jul 2022, 07:15

Tito mi u spavacoj :D.
20220702_071159.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Melek » 02 Jul 2022, 08:09

Ok, kakvi su ti to djenerali iza, u sobi..?
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by carobnjak N » 02 Jul 2022, 08:16

đenerali ...ne znam, vjerovatno iz kasarne Maršal u Sa
a ovo oko njega su neki lokalni partijci iz Visokog
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Šabović Adis » 10 Jul 2022, 14:32

Ooooo, pa đe si ti, propali jugoslovneski eksperimentu? :love Pritužilo opet, došo kenjat, a? Neka, na pravom si mjestu! :ok
Naseef Mushroom wrote: 12 Jun 2022, 10:31 Kada imaš onako nakaradno sastavljenu državu kao SFRJ, tu leži veći problem od "trebao je svu gamad pobiti".
Da napišem iskreno, yebeš državu koja ovisi o samo jednom čovjeku, gdje odmah srce počne jače lupati kada čujes da mu je pozlilo, da ga je noga zabolila i da je mogao poginuti jer znaš kada njega ne bude moglo bi sve krenuti nizbrdo.
Nijemac se ne boji šta će biti kada Scholz umre niti Amerikanac kada ode Biden


Sastavio nas je sve u jedan lonac, sa svom krvavom proslošću, nezavršenim poslovima, stereotipima, vicevima, planiranim osvetama i tjerao nas sa bičem da glumimo bratstvo i jedinstvo.
Da je bar tada bila demokratija pa da je se na miran diplomatski i demokratski način ukazati na probleme, možda bi u miru mogli šta riješiti ili da bude otcjepljenje manje bolno.
Ali ne, mlati pendrekom umjesto da je se pričalo o problemima, kao što otac mlati sina umjesto da sa njim priča i time stvori kontraefekat gdje sin misli u sebi " Udaraj dok možeš, kada budeš slabiji ja preuzimam" i to je se i desilo na našim prostorima.

Na ovome bi ti pozavidio svaki Ibeovac. Dok ne bi pročitao i potpis, tada bi skontao da nisi nikakav mučki provokator i agitator nego obični kreten koji ne zna šta piše. Kakve su ti ovo fore o državu koja ovisi o samo jednom čovjeku? Od čega bi ti da ovisi - o samo jednom bogu? Hoš qrac, sad se ti malo zagledaj u moj potpis! :ok Jel znaš št aje partija? E nemoguće je da u partiji bilo šta ovisi o jednom čovjeku. Diktatura je isključena. A ti te debilne insinuacije o monoplolu zabij Dželešanu u dupe otkud si ih i izvukao! Da ti kažem, da je Dželešan prisustvovao 29.11.1943. određenim stvarima i on bi se nešto pitao. Zapravo samo bi se on pitao. Al nije. Ne damo mi. Da se ne bi pitao. Da o njemu ne bi nešto ovisilo. Juga nije njegova tvorevina nego naša. Nismo je njemu u čast iz pepela stvarali nego sebi u čast, za svoj račun. I na svoj račun. Milion i sedamsto hiljada Jugoslovena je to krvlju platilo. Jugoslovena! Znaš, ono što ti i takvi kao ti nikako ne priznajete, i ne samo da ne priznajete nego i akivno negirate. Kako onda tako i danas. Ne pripada ti. I ne pripadaš joj. I ti bi nešto da razgovaraš? Ko će bolan s tobom razgovarat? Pa fakin Dželešan se ne spušta na taj nivo s tobom da razgovara a Tito da se spusti? Jesi ti fakat...koji je tebi qrac bolan? Čuj razgovor? Vi ste davno vaše rekli. Ima skoro hiljaduipo godina. Metnuli na papir čak, i od napisanog ne odustajete. A i kako bi? Hiljduipo godina vi tu na sav glas vazite jedno te isto (ima i oni koji to na sva zvona rade, kažem to čisto da budem fer), i nemoj mislit da ste nejasni, jasni ste ko dan. Svi. Nemamo mi s vama šta razgovarat. Očekuj rafal. Malj u vuglu. Šrafciger u oko. Il hrđav bajonet u jetru a ne razgovor, nemamo mi šta pričat. :valja

I ko kaže da tada nije bila demokratija, bila je - Hićo demokratski došo na vlast. Znaš, nema plodnijeg tla za razvoj nacizma od demokratije. Demokratija ga porađa. Jel znaš šta je nacionalna elita? Elita, to je odabrani sloj (Odabere se na izborima, zna se ko im legitimitet daje, ko ih na grbači nosi i spreman je da gine za njih. A i da ubija za njih!) a nacionalna elita je nešto najdemokratskije što postoji. Što nacionalnije to demokratskije. Znaš šta su nacionalni hardlajneri? E to su ti, sinko, nacisti. Po definiciji. Nema šta demokratskije od njih, nacija im iznad svega. Isto ko i tebi.
CENZURA
Last edited by Krokodil Behko on 10 Jul 2022, 14:38, edited 1 time in total.
Reason: brisana uvreda
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Šabović Adis » 10 Jul 2022, 15:00

Krokodil Behko wrote: 11 Jun 2022, 22:34 Glupi ljudi
E, ratni oficir Armije Bosne i Hercegovine, jel znaš šta je ovo?
post-10121-0-36477000-1351947443.jpg
Žene ne znaju, one ne služe. Kilavci (oni koji ne regrutaciji nisu imali kila al jesi imali kile, tipa Efijalta) isto ne znaju. Beskičmene sline kojima vjera nešto dopušta ili zabranjuje isto ne znaju. Hrpa njih ne zna!
Ae ti se zapitaj kako to da si još uvijek živ a Juga nije! Nema tog Badintera i komisije koje će te razriješiti dužnosti preuzetih skupa sa Svečanom obavezom. Boga nema da te ko može abolirat od odgovornosti. Pod zakletvom si dok si živ, isto ko i ja, pa se zapitaj šta znači krilatica preko mene mrtva. Pa se zapitaj koliko tvoja riječ vrijedi a ne vrijedi ni tri pizde ladne vode kad je tako gaziš ko da po balegama gacaš! Svoju riječ!!! Znaš, čovjek se za riječ veže, vo za rogove, a tebe se za riječ vezat ne može.

Zapita se bando uobražena oficirska ona dezerterska...da ti Šabo malo objasni glupe ljude, vam sam posebno kivan!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 84430
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 11051 times
Been thanked: 16594 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Fuddo » 10 Jul 2022, 15:03

Tifus, nema sta drugo bit
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Melek » 10 Jul 2022, 15:24

Šabović Adis wrote: 10 Jul 2022, 15:00
Krokodil Behko wrote: 11 Jun 2022, 22:34 Glupi ljudi
E, ratni oficir Armije Bosne i Hercegovine, jel znaš šta je ovo?

post-10121-0-36477000-1351947443.jpg

Žene ne znaju, one ne služe. Kilavci (oni koji ne regrutaciji nisu imali kila al jesi imali kile, tipa Efijalta) isto ne znaju. Beskičmene sline kojima vjera nešto dopušta ili zabranjuje isto ne znaju. Hrpa njih ne zna!
Ae ti se zapitaj kako to da si još uvijek živ a Juga nije! Nema tog Badintera i komisije koje će te razriješiti dužnosti preuzetih skupa sa Svečanom obavezom. Boga nema da te ko može abolirat od odgovornosti. Pod zakletvom si dok si živ, isto ko i ja, pa se zapitaj šta znači krilatica preko mene mrtva. Pa se zapitaj koliko tvoja riječ vrijedi a ne vrijedi ni tri pizde ladne vode kad je tako gaziš ko da po balegama gacaš! Svoju riječ!!! Znaš, čovjek se za riječ veže, vo za rogove, a tebe se za riječ vezat ne može.

Zapita se bando uobražena oficirska ona dezerterska...da ti Šabo malo objasni glupe ljude, vam sam posebno kivan!
Image
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Melek » 10 Jul 2022, 15:25

Fuddo wrote: 10 Jul 2022, 15:03 Tifus, nema sta drugo bit
Žalosno je to, kako psiha unakazi insana. Il droga… Il nešto, šta već :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Šabović Adis » 10 Jul 2022, 15:29

Melek wrote: 10 Jul 2022, 15:24
Šabović Adis wrote: 10 Jul 2022, 15:00

E, ratni oficir Armije Bosne i Hercegovine, jel znaš šta je ovo?

post-10121-0-36477000-1351947443.jpg

Žene ne znaju, one ne služe. Kilavci (oni koji ne regrutaciji nisu imali kila al jesi imali kile, tipa Efijalta) isto ne znaju. Beskičmene sline kojima vjera nešto dopušta ili zabranjuje isto ne znaju. Hrpa njih ne zna!
Ae ti se zapitaj kako to da si još uvijek živ a Juga nije! Nema tog Badintera i komisije koje će te razriješiti dužnosti preuzetih skupa sa Svečanom obavezom. Boga nema da te ko može abolirat od odgovornosti. Pod zakletvom si dok si živ, isto ko i ja, pa se zapitaj šta znači krilatica preko mene mrtva. Pa se zapitaj koliko tvoja riječ vrijedi a ne vrijedi ni tri pizde ladne vode kad je tako gaziš ko da po balegama gacaš! Svoju riječ!!! Znaš, čovjek se za riječ veže, vo za rogove, a tebe se za riječ vezat ne može.

Zapita se bando uobražena oficirska ona dezerterska...da ti Šabo malo objasni glupe ljude, vam sam posebno kivan!
Image
Šta je bilo, sine?
Skino je zvijezdu i on, isto ko i ti. Samo metno kokardu umjesto ljiljana...
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Melek » 10 Jul 2022, 15:31

Šabović Adis wrote: 10 Jul 2022, 15:29
Melek wrote: 10 Jul 2022, 15:24

Image
Šta je bilo, sine?
Skino je zvijezdu i on, isto ko i ti. Samo metno kokardu umjesto ljiljana...
Koliko su pod petokrakom pobili civila u Sarajevu, ono, dok je još ni skinuli nisu? Reci cifru.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Melek » 10 Jul 2022, 15:33

Imati ovakvu jednu budaletinu na forumu je gore i od onog vladimira :hm
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Šabović Adis
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11281
Joined: 06 May 2021, 19:30
Has thanked: 1936 times
Been thanked: 2121 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Šabović Adis » 10 Jul 2022, 15:34

Melek wrote: 10 Jul 2022, 15:31
Šabović Adis wrote: 10 Jul 2022, 15:29

Šta je bilo, sine?
Skino je zvijezdu i on, isto ko i ti. Samo metno kokardu umjesto ljiljana...
Koliko su pod petokrakom pobili civila u Sarajevu, ono, dok je još ni skinuli nisu? Reci cifru.
Kakvih civila? Jugoslovenskih?
Ne mereeee 👉👌

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119707
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5658 times
Been thanked: 12187 times
Contact:
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Maja » 10 Jul 2022, 15:40

Bgm Adis tebe je izgleda dzaba banovati jer opet se vratis isti.
Jos ovaj put si dobio mjesec dana a sljedeci put trajni.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Naseef Mushroom » 10 Jul 2022, 16:59

Šabović Adis wrote: 10 Jul 2022, 14:32 Ooooo, pa đe si ti, propali jugoslovneski eksperimentu? :love Pritužilo opet, došo kenjat, a? Neka, na pravom si mjestu! :ok
Naseef Mushroom wrote: 12 Jun 2022, 10:31 Kada imaš onako nakaradno sastavljenu državu kao SFRJ, tu leži veći problem od "trebao je svu gamad pobiti".
Da napišem iskreno, yebeš državu koja ovisi o samo jednom čovjeku, gdje odmah srce počne jače lupati kada čujes da mu je pozlilo, da ga je noga zabolila i da je mogao poginuti jer znaš kada njega ne bude moglo bi sve krenuti nizbrdo.
Nijemac se ne boji šta će biti kada Scholz umre niti Amerikanac kada ode Biden


Sastavio nas je sve u jedan lonac, sa svom krvavom proslošću, nezavršenim poslovima, stereotipima, vicevima, planiranim osvetama i tjerao nas sa bičem da glumimo bratstvo i jedinstvo.
Da je bar tada bila demokratija pa da je se na miran diplomatski i demokratski način ukazati na probleme, možda bi u miru mogli šta riješiti ili da bude otcjepljenje manje bolno.
Ali ne, mlati pendrekom umjesto da je se pričalo o problemima, kao što otac mlati sina umjesto da sa njim priča i time stvori kontraefekat gdje sin misli u sebi " Udaraj dok možeš, kada budeš slabiji ja preuzimam" i to je se i desilo na našim prostorima.

Na ovome bi ti pozavidio svaki Ibeovac. Dok ne bi pročitao i potpis, tada bi skontao da nisi nikakav mučki provokator i agitator nego obični kreten koji ne zna šta piše. Kakve su ti ovo fore o državu koja ovisi o samo jednom čovjeku? Od čega bi ti da ovisi - o samo jednom bogu? Hoš qrac, sad se ti malo zagledaj u moj potpis! :ok Jel znaš št aje partija? E nemoguće je da u partiji bilo šta ovisi o jednom čovjeku. Diktatura je isključena. A ti te debilne insinuacije o monoplolu zabij Dželešanu u dupe otkud si ih i izvukao! Da ti kažem, da je Dželešan prisustvovao 29.11.1943. određenim stvarima i on bi se nešto pitao. Zapravo samo bi se on pitao. Al nije. Ne damo mi. Da se ne bi pitao. Da o njemu ne bi nešto ovisilo. Juga nije njegova tvorevina nego naša. Nismo je njemu u čast iz pepela stvarali nego sebi u čast, za svoj račun. I na svoj račun. Milion i sedamsto hiljada Jugoslovena je to krvlju platilo. Jugoslovena! Znaš, ono što ti i takvi kao ti nikako ne priznajete, i ne samo da ne priznajete nego i akivno negirate. Kako onda tako i danas. Ne pripada ti. I ne pripadaš joj. I ti bi nešto da razgovaraš? Ko će bolan s tobom razgovarat? Pa fakin Dželešan se ne spušta na taj nivo s tobom da razgovara a Tito da se spusti? Jesi ti fakat...koji je tebi qrac bolan? Čuj razgovor? Vi ste davno vaše rekli. Ima skoro hiljaduipo godina. Metnuli na papir čak, i od napisanog ne odustajete. A i kako bi? Hiljduipo godina vi tu na sav glas vazite jedno te isto (ima i oni koji to na sva zvona rade, kažem to čisto da budem fer), i nemoj mislit da ste nejasni, jasni ste ko dan. Svi. Nemamo mi s vama šta razgovarat. Očekuj rafal. Malj u vuglu. Šrafciger u oko. Il hrđav bajonet u jetru a ne razgovor, nemamo mi šta pričat. :valja

I ko kaže da tada nije bila demokratija, bila je - Hićo demokratski došo na vlast. Znaš, nema plodnijeg tla za razvoj nacizma od demokratije. Demokratija ga porađa. Jel znaš šta je nacionalna elita? Elita, to je odabrani sloj (Odabere se na izborima, zna se ko im legitimitet daje, ko ih na grbači nosi i spreman je da gine za njih. A i da ubija za njih!) a nacionalna elita je nešto najdemokratskije što postoji. Što nacionalnije to demokratskije. Znaš šta su nacionalni hardlajneri? E to su ti, sinko, nacisti. Po definiciji. Nema šta demokratskije od njih, nacija im iznad svega. Isto ko i tebi.
CENZURA
Budućnost jedne Njemačke npr. ne zavisi od toga hoće li Olafa Scholza zaboljeti noga.
Toliko o tome da li je Jugoslavija bila država jednog čovjeka ili ne.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37890
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2945 times
Been thanked: 2287 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Pasaga » 10 Jul 2022, 17:02

da je bogdo Tileta zaboljela prije i 20-tak god.
:hihi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Naseef Mushroom » 10 Jul 2022, 17:06

Pasaga wrote: 10 Jul 2022, 17:02 da je bogdo Tileta zaboljela prije i 20-tak god.
:hihi
Pa to je još gore kakva je bila Jugoslavija, nije bila država jednog čovjeka već država jedne noge :D.
Znači više lavor za noge vrijedi nego Šugoslavija, to vrijedi bar za dvije noge :oo
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 34 guests