Josip Broz TITO

Moderator: Krokodil Behko

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by posmatrac » 02 Jul 2017, 01:13

Socrates wrote: 02 Jul 2017, 01:06
posmatrac wrote: 02 Jul 2017, 01:03
Socrates wrote: 02 Jul 2017, 00:55 Bosnjak je ako je iz Bosne i ako je prihvatio islam. :cudi
Kako taj Bosnjak prica bosanskim jezikom, a ne bosnjackim? :plavi
Pa on je garant pricao turskim, uglavnom.

Ali, to ne znaci da nije bio Bosnjak. Bosnjak, naime, moze i da ne prica, i da ne pise. Bosnjak mozes da budes i ako si nepismen i gluhonijem.
I ovi danasnji Bosnjaci pricaju turski a ne bosanski, ili su mozda svi gluhonijemi :D. ( da su najvise nepismeni tu si u pravu :D. )

Bosnjak i Bosanac su ti nastali od dva razlicizta izvora, nema teorije da imaju veze sa rijekom Bosnom, te da su Ugari i Turci sve stanovnike Bih bez obzira na religijski identitet nazivali Bosnjacima, a da smo sami sebe uvijek zvali Bosancima. :hihi

KAko bi to bilo zanimljivo da su Hrvati regionalno Croati,a nacionalno Hrvati, zasto sto pravoslavci u Hrvatskoj ne zele da su Hrvati, pa da se ograde od njih i da zatraze svoj komad fildzan Hrvatske :plavi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by posmatrac » 02 Jul 2017, 01:17

Socrates wrote: 02 Jul 2017, 01:07
posmatrac wrote: 02 Jul 2017, 01:05 Neces ti shvatiti MArxa i Engelsa za 300 godina, pretesko je to stivo za tebe , uhvati se necega lakseg :hihi
Eto, ti si shvatio. :hihi Ma, hajde, drago je meni da si ti "shvatio" i da se patis u lavirintima gluposti. :djed

Zapravo mi je zabavno. :jupi Jer kad Ravnogorac proviri iz tebe, nisi mi bas omiljeni lik. :hihi

Pa je onda najbolje da se patis. :sjedi
Zabavno ti da 24 sata visis na Netu :D.

Odoh, da se ne ogrijesim slucajno :D.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by Socrates » 02 Jul 2017, 01:22

Kod mene sedam, a kod tebe jedan ujutro. :ha

Al' nemoj meni ad hominema. :haha
. . . . . . . . .

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2017, 01:23

posmatrac wrote: 02 Jul 2017, 00:52 AKo ti je Mehmed Pasa Sokolovic Bosnjak( iz danasnje perspektive) a ne Srbin iz Rudog, onda si u pravu .

Nije bio ni Srbin ni Bošnjak, nego Vlah, a to je u tom trenutku bitno zaseban etnicitet i bez poimanja te stvari nemamo šta pričati o historiji. Postoji historičar koji je deset godina posvetio izučavanju "vlaške problematike", pa tako da je vjerovatno znao šta radi.
online

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by posmatrac » 02 Jul 2017, 01:27

Socrates wrote: 02 Jul 2017, 01:22 Kod mene sedam, a kod tebe jedan ujutro. :ha

Al' nemoj meni ad hominema. :haha
VAljda je logicnije da sam u 1 u kuci i da se spremam za spavanje, nego da cijeli dan provodim ispred kompjutera, i tako mjesecima, godinama :D.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by posmatrac » 02 Jul 2017, 01:28

Krokodil Behko wrote: 02 Jul 2017, 01:23
posmatrac wrote: 02 Jul 2017, 00:52 AKo ti je Mehmed Pasa Sokolovic Bosnjak( iz danasnje perspektive) a ne Srbin iz Rudog, onda si u pravu .

Nije bio ni Srbin ni Bošnjak, nego Vlah, a to je u tom trenutku bitno zaseban etnicitet i bez poimanja te stvari nemamo šta pričati o historiji. Postoji historičar koji je deset godina posvetio izučavanju "vlaške problematike", pa tako da je vjerovatno znao šta radi.
Nije bio ni pravoslavac, tj danasnji Srbin? Postojala nekada neka drzava koja se zvala Vlaska"?

Ono, uglavnom ti imena nacija nastaju od imena drzava, pa je mogao biti samo Bosanac pravoslavne vjeroispovijesti.( danas vec Srbin)

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by Socrates » 02 Jul 2017, 01:30

Nista, ništa, mogu ja tebe zadržavati i do tri. :D.

Šta još kaže Seselj? :apl
. . . . . . . . .

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by posmatrac » 02 Jul 2017, 01:34

Seselj voli takve pacice poput tebe, koju mu islamiziranim Bosnjastvom daju alibi da posrbljeni pravoslavci imaju pravo na pola Bosne :D.

Nego sta kaze poglavnik, jeli bilo bolno kad mu ga je Tito zabijao , kladim se da se i ti jos trljas po guzi :plavi

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120145
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6889 times
Been thanked: 7763 times
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by Krokodil Behko » 02 Jul 2017, 01:36

posmatrac wrote: 02 Jul 2017, 01:28
Krokodil Behko wrote: 02 Jul 2017, 01:23
posmatrac wrote: 02 Jul 2017, 00:52 AKo ti je Mehmed Pasa Sokolovic Bosnjak( iz danasnje perspektive) a ne Srbin iz Rudog, onda si u pravu .

Nije bio ni Srbin ni Bošnjak, nego Vlah, a to je u tom trenutku bitno zaseban etnicitet i bez poimanja te stvari nemamo šta pričati o historiji. Postoji historičar koji je deset godina posvetio izučavanju "vlaške problematike", pa tako da je vjerovatno znao šta radi.
Nije bio ni pravoslavac, tj danasnji Srbin? Postojala nekada neka drzava koja se zvala Vlaska"?

Ono, uglavnom ti imena nacija nastaju od imena drzava, pa je mogao biti samo Bosanac pravoslavne vjeroispovijesti.( danas vec Srbin)
Ama, pravoslavac je bio, s tim da je u trenutku njegovog odlaska u Carigrad, njegov otac već bio u islamu i zvao se Džemaludin Sinan beg. Bili su pripadnici, uj to doba zasebnog vlaškog etniciteta, od kojeg je sve vrvilo u istočnoj Hercegovini i cijeloj južnoj, odnosno istočnoj Srbiji.
online

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by Socrates » 02 Jul 2017, 01:43

Neće mu ni to biti dovoljno. Moraće još malo odgoditi pripreme za spavanje.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by Socrates » 02 Jul 2017, 01:44

posmatrac wrote: 02 Jul 2017, 01:34 Seselj voli takve pacice poput tebe, koju mu islamiziranim Bosnjastvom daju alibi da posrbljeni pravoslavci imaju pravo na pola Bosne :D.

Nego sta kaze poglavnik, jeli bilo bolno kad mu ga je Tito zabijao , kladim se da se i ti jos trljas po guzi :plavi
Jel' ti to opet mene zoveš balijom i ustasom istovremeno? :p
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by storm » 02 Jul 2017, 06:38

'ta ima....dokle smo :ovaj
ja sam došao sam razgrnuti žrtve i pomesti čahure od ljutog boja na serveru :888
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by Socrates » 02 Jul 2017, 08:55

storm wrote: 02 Jul 2017, 06:38 'ta ima....dokle smo :ovaj
ja sam došao sam razgrnuti žrtve i pomesti čahure od ljutog boja na serveru :888
Posmatrac je došao dotle da ostavlja linkove gdje se tvrdi da je dokazano da je čitav rat u bivšoj Jugoslaviji bio u režiji Zapada, da je sve bilo protivsrpska internacionalna zavjera, i da genocid u Srebrenici zapravo i nije bio ništa nego režija Zapada. :rol Čak kaze da su i mnogi Srbi u Srebrenici sahranjeni kao Bošnjaci da bi se povećao broj žrtava.

A ja sam opet balija i ustaša samo zato što sam protiv Tita. :apl

Sve u svemu, jedna zdrava diskusija. :jupi
Last edited by Socrates on 02 Jul 2017, 09:10, edited 2 times in total.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by Socrates » 02 Jul 2017, 09:05

posmatrac wrote: 01 Jul 2017, 23:42
Socrates wrote: 01 Jul 2017, 22:14 Poznato je da je vojni vrh Jugoslavije 90-tih bio u stalnoj vezi sa vojnim vrhom Rusije. I da su imali debelu podrsku od tog vojnog vrha koji nikad i nije prestao da bude komunisticki, imperijalisticki i, generalno govoreci, agresivan.

Rusi, iako pukli po svim savovima u to vrijeme, nikad nisu prestali da izigravaju veliku silu. Plus sto im je Zapad tada davao ogromne pare da ih izvuce iz krize, pa su im malo i popustali sto se tice politike, pogotovo na Balkanu. Te pare nisu potrosene na diverzifikaciju privrede, kao sto je bilo planirano, nego na bogacenje pojedinaca. Ruski narod od toga nije nista vidio.

Sto se tice ruskih politicara, tu su 90-tih bile razne struje, od onih koji su podrzavali potpunu liberalizaciju do onih koji su se i dalje igrali geo-politike, iako im narod nije imao sta jesti.

Tako da je Milosevic iskoristio tu tranzicionu fazu svjetske politike da pocne dva-tri rata.
Poznato je da Rusi nisu kroz istoriju nikada imali neki " pokroviteljski" odnos prema Srbima, osim ako od tog interesa nisu imali neke koristio za sebe, pa iako je zena Slobodana Milosevica( Mira Markovic) pod cijom dominacijom je citav zivot bio u iracionalnoj nerealnoj podrsci tada dezorjentisane Moskve trazila alibi da kroz naturanje laznog ljevicarstva u Srbiji odrszi sto vise diktaturu svog muza, ipak od Rusa tada nisu mogli da imaju nikakve koristi, a kamo li da im Rusi daju bilo kakav oblik materijalne ili vojne pomoci pri mogucem izbijanju rata( osim dobrovoljaca i placenika koji su dolazili na ove prostore da samovoljno ratuju)
Drugim rijecima, bolila je neka stvar tada Rusiju za Srbiju, pa prije da su Slobi isprali mozak zapadni " savjetnici" koji su mu obecavali svasta i koji su imali daleko veceg interesa da ovi prostori postanu ovisni o njihovim kreditima, sto se moglo ostvariti samo unistenjem onolike privrede ,a jedini nacin za to je bilo stvaranje medju nacionalne mrznje tj ratova koju su nakon toga uslijedili.

KAko lijepo ovaj agent Cie prica o tome

http://webtribune.rs/agent-cia-jugoslav ... ao-robovi/#
Da ne ispada da ja lažem, evo, čitajte link koji je ostavio. :rol

Pa poslije mene kritikuju kada kažem da je Vojo Ravnogorac. :djed
. . . . . . . . .

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by harlekin » 02 Jul 2017, 20:01

hjooojjj al ste vi smorovi lebac ti zarki :kafa
lako sad uz cips i kavicu citat vikipediju i davit ovo je moglo ovako ovo ovako
ustaski potomci pljuju po titu i ponosni na svoje pretke koji su izdali drzavu i stali na stranu agresora i to uz pozdrav "za dom"
jbm li ti logiku kakav dom kad si ga izdao :oklagija
coek stvorio drzavu u kojoj su ljudi zivjeli tako da ja sad o tom mogu samo mastat
a u kojoj razni kleptomani i bolesnici nisu imali pravo glasa,ali su sad dosli na svoje i dicno vode svoje drzave
tako da te cisto bude sramota rec odkud si.
jedan od najpravedniji vladara sto je ikad postojao.
a sad sto ne pase ustaskim potomcima ili nekim hodzimuftihadziizetbegovicima to je cisto normalno jer taj sljam bi bio na golom otoku a ne po forumima djelio bisere.

User avatar
Mutevelija
Selonačelnik
Selonačelnik
Posts: 86350
Joined: 28 Nov 2015, 20:04
Has thanked: 853 times
Been thanked: 1641 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Mutevelija » 02 Jul 2017, 20:09

Tito nije stvorio drzavu nego naslijedio.
Pero la suerte se ensañó contigo
Y te dejó con el alma
Hecha pedazos
Tú corazón
Quedó herido y sin perdón
Ya no sabe como amar
Como piedra endureció

🍉🍉🍉🍉

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by posmatrac » 02 Jul 2017, 20:24

Socrates wrote: 02 Jul 2017, 01:44
posmatrac wrote: 02 Jul 2017, 01:34 Seselj voli takve pacice poput tebe, koju mu islamiziranim Bosnjastvom daju alibi da posrbljeni pravoslavci imaju pravo na pola Bosne :D.

Nego sta kaze poglavnik, jeli bilo bolno kad mu ga je Tito zabijao , kladim se da se i ti jos trljas po guzi :plavi
Jel' ti to opet mene zoveš balijom i ustasom istovremeno? :p
Mozes biti komotno i Cetnik :D. , posto izmedju Cetnika, Ustasa i BAlija neke bitne razlike i nema, i jedni i drugi i treci alibi za svoj nazadluk i glupost nalaze u onim drugim i trecim,a cetvrta ili peta opcija u njihovom ( tj tvojem) mentalnom sklopu ne postiji.

Veze vas i jos par zajednickih osobina, od kojih je ona krucijalna, da ste ga svi zajedno poglabali Titu :plavi

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by posmatrac » 02 Jul 2017, 20:36

Socrates wrote: 02 Jul 2017, 09:05
posmatrac wrote: 01 Jul 2017, 23:42
Socrates wrote: 01 Jul 2017, 22:14 Poznato je da je vojni vrh Jugoslavije 90-tih bio u stalnoj vezi sa vojnim vrhom Rusije. I da su imali debelu podrsku od tog vojnog vrha koji nikad i nije prestao da bude komunisticki, imperijalisticki i, generalno govoreci, agresivan.

Rusi, iako pukli po svim savovima u to vrijeme, nikad nisu prestali da izigravaju veliku silu. Plus sto im je Zapad tada davao ogromne pare da ih izvuce iz krize, pa su im malo i popustali sto se tice politike, pogotovo na Balkanu. Te pare nisu potrosene na diverzifikaciju privrede, kao sto je bilo planirano, nego na bogacenje pojedinaca. Ruski narod od toga nije nista vidio.

Sto se tice ruskih politicara, tu su 90-tih bile razne struje, od onih koji su podrzavali potpunu liberalizaciju do onih koji su se i dalje igrali geo-politike, iako im narod nije imao sta jesti.

Tako da je Milosevic iskoristio tu tranzicionu fazu svjetske politike da pocne dva-tri rata.
Poznato je da Rusi nisu kroz istoriju nikada imali neki " pokroviteljski" odnos prema Srbima, osim ako od tog interesa nisu imali neke koristio za sebe, pa iako je zena Slobodana Milosevica( Mira Markovic) pod cijom dominacijom je citav zivot bio u iracionalnoj nerealnoj podrsci tada dezorjentisane Moskve trazila alibi da kroz naturanje laznog ljevicarstva u Srbiji odrszi sto vise diktaturu svog muza, ipak od Rusa tada nisu mogli da imaju nikakve koristi, a kamo li da im Rusi daju bilo kakav oblik materijalne ili vojne pomoci pri mogucem izbijanju rata( osim dobrovoljaca i placenika koji su dolazili na ove prostore da samovoljno ratuju)
Drugim rijecima, bolila je neka stvar tada Rusiju za Srbiju, pa prije da su Slobi isprali mozak zapadni " savjetnici" koji su mu obecavali svasta i koji su imali daleko veceg interesa da ovi prostori postanu ovisni o njihovim kreditima, sto se moglo ostvariti samo unistenjem onolike privrede ,a jedini nacin za to je bilo stvaranje medju nacionalne mrznje tj ratova koju su nakon toga uslijedili.

KAko lijepo ovaj agent Cie prica o tome

http://webtribune.rs/agent-cia-jugoslav ... ao-robovi/#
Da ne ispada da ja lažem, evo, čitajte link koji je ostavio. :rol

Pa poslije mene kritikuju kada kažem da je Vojo Ravnogorac. :djed
Isfrustrirani pacenice, kakve veze ima cinjenica da je moguce zapad( ili neko drugi) davao " krila" Milosevicu pri jacanju nacionalizma u Srbiji i kasnijim ratnim zlocinima, sa mojom zeljom da opravdam Milosevica, kojeg sam samo na ovoj temi dovoljno oblatio.

Vidis da gubis kompas i da vise veze nemas o cemu pricas.( nisi zapravo nikada ni imao)

Taj svoj radikalni Fildzanski " patriotozam" koji se svodi na zelju da zapravo Bih nikada ne zazivi kao normalna drzava, tj da ostane vjecno podijeljena izmedju cetnickih, ustaskih i balijskih ( ove su tebi posebno mile) kriminalnih interesa mozes da plasiras samo ovdje( tako skriven i jadan) i medju odredjenim procentom takodjer umno ogranicenih Bosnjaka , ja isti pricu pricam i u SArajevu i u Zagrebu i u Beogradu, i svugdje imam prijatelja I istomisljenika.

HAjde sada jedan Lexiluim mazni, zao bi mi bilo da tako mlad zavrsis na neuropsihijatriji.

posmatrac
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5944
Joined: 29 Nov 2016, 18:11
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by posmatrac » 02 Jul 2017, 20:42

Krokodil Behko wrote: 02 Jul 2017, 01:23
posmatrac wrote: 02 Jul 2017, 00:52 AKo ti je Mehmed Pasa Sokolovic Bosnjak( iz danasnje perspektive) a ne Srbin iz Rudog, onda si u pravu .

Nije bio ni Srbin ni Bošnjak, nego Vlah, a to je u tom trenutku bitno zaseban etnicitet i bez poimanja te stvari nemamo šta pričati o historiji. Postoji historičar koji je deset godina posvetio izučavanju "vlaške problematike", pa tako da je vjerovatno znao šta radi.
Postoji vise verzija o njegovom " odrastanju", jedna od njih je i ta koju si naveo,a postije i one koje kazu da je kao dijete u ime " danka u krvi" odveden u osmansku vojsku.

Jedino oko cega se svi slazu je to da potice iz pravoslavne obitelji iz sela Sokololovica.

DAnas sam sa haverom ( Hrvatom) pricao malo opusteno o komparaciji neovinosto Bosne u otomanskom carstvu u odnosu na onu hrvatsku u ugarskom, sasjece me cojk pa me podsjeti da su Turci ipak za glavu skratili posljednjeg bosanskog kralja , Stjepana Tomasevica, cime su nam se zapravo po.isali po " obrazu"
Last edited by posmatrac on 02 Jul 2017, 21:05, edited 1 time in total.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Ovo su gradovi koji imaju ulice s Titovim imenom, po njemu se zove čak i jedan asteroid

Post by storm » 02 Jul 2017, 20:45

Pa svi bi mi ovdje da je BIH normalna država :hm
bez ustaša, četnika, balija....a i bez komunista bome :oo
Ali gledajući izborne rezultate...ne mogu se oteti dojmu da je narod ekstremno glup....
Ljevica u demokratskom društvu nije jednako stremljenju za komunističkim jednoumljem...o onim fašistoidima nema potrebe gubiti riječi.
Tito i njegov oplakivani sistem je komunističko jednoumlje.
Problem na ovom balkanu je da narod razlikuje samo crveno i crno....ako nisi jedno, garant si drugo
kraj navoda
Habibti, ya nour el - ain... :srce

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests