Josip Broz TITO

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
dadojović
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10576
Joined: 12 Aug 2018, 14:01
Has thanked: 372 times
Been thanked: 310 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by dadojović » 12 Feb 2021, 15:14

Za Stepinca navode humanizam? A crkva upravo humanizam smatra neprijateljem vjere. I nekad su malu djecu plašili s: budite dobri inače će doći komunisti a oni su humanisti.
MM "provali rimu za notornu laž, za duboki uzdah posustalog sna, rimu za tminu, i tišinu za dno dna" MM

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9719 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by insomnia » 12 Feb 2021, 15:17

Djecu i treba plasiti komunizmom
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Naseef Mushroom » 12 Feb 2021, 18:37

Kim Jong-un je za Titu Angela Merkel
Muzički urednici Radio Sarajeva su, krajem sedamdesetih ili početkom osamdesetih, čuli da Freddie Mercury u pjesmi “Bicycle Race” kaže “Ne želim Tita za Predsjednika Amerike” umjesto originalnog “I don’t wanna be President of America.”

Da se ovo njihovo veliko otkriće ne bi širilo i uznemirilo javnost, urednici su na omotu Queenovog albuma “Jazz” ispisali naredbu “A4 – Ne u program!” Kako ovo nije bilo dovoljno, kako je uvijek postojala mogućnost nemara ili sabotaže, urednici su posegnuli za cenzorskim makazama. U ovom slučaju one nisu bile samo metafora, one su bile ono što jesu po sebi: oštro sječivo što je urezivalo desetine “ikseva” na gramofonsku ploču. Za sve ono što je za ondašnje pojmove bilo “kontraverzno”, za sve ono što nisu razumijeli ili dobro čuli, naši su muzički urednici imali efikasno rješenje: iskrižani vinil.
2:25-2:35 "I don’t wanna Tito president of America" :grana

Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Josip Broz TITO

Post by Hurija » 12 Feb 2021, 18:41

dadojović wrote: 12 Feb 2021, 15:14 Za Stepinca navode humanizam? A crkva upravo humanizam smatra neprijateljem vjere. I nekad su malu djecu plašili s: budite dobri inače će doći komunisti a oni su humanisti.
Stepunca su lagano otrovali ,nisu smjeli baš otvoren animozitet prema njemu ispoljavati zbog uticaja Vatikana .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Maja » 29 Mar 2021, 17:12

jovanka-broz-tito1-768x544.jpg
U Muzeju Jugoslavije počelo je snimanje igrano-dokumentarne serije “Jovanka Broz i tajne službe. Njen lik tumačit će glumice Milica Tomašević i Snežana Savić, jedna u mladim, a druga kada je Jovanka bila prva dama jedne od tada najmoćnijih država u Evropi.

Kako se navodi, serija je zasnovana na istraživanjima i svjedočenjiima ljudi koji su bili u njenoj neposrednoj blizini.  Također, psiholozi i psihijatri pokušaće da što vjernije prikažu Jovankin psihološki profil i da gledateljima pokažu da li su bile osnovane optužbe nekih ljudi iz Titovog okruženja da je ona “psihijatrijski slučaj”, da je paranoična, ljubomorna, ili je bila samo tvrdoglava, ponosna i dostojanstvena.

Serija će pokušati da otkrije šta se desilo s Jovankom nakon Titove smrti, i zašto nije mogla da riješi osnovna statusna pitanja.

Glavno pitanje na koji će se pokušati dati odgovor je: Šta je Jovanka mislila o Titu i koga je optuživala dok je živjela u ponižavajućim uslovima, kao teško ogorčena i obespravljena žena?

Azra.ba
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2127 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Laser » 29 Mar 2021, 17:15

Nečemo tako skoro dobiti odgovore na ta pitanja.
Kao što vidim, taj serijal je naručila BIA za svoje potrebe.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Melek
Deer Hunter
Deer Hunter
Posts: 29042
Joined: 20 Jun 2013, 23:18
Has thanked: 3593 times
Been thanked: 2421 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Melek » 29 Mar 2021, 17:18

Ma nije im to fer. I kako su je sve proganjali za života dok je bila udovica, mizerno do dna.
Weak people revenge.
Strong people forgive.
Intelligent people ignore.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Maja » 29 Mar 2021, 17:20

Ja sam citala njenu knjigu. Po njoj su se drugi udruzivali da je razdvoje od Tita. I kad je umirao nisu joj dali da bude uz njega.
Sebi je pridavala veliki znacaj. Navodno je njena ideja bio pokret Nesvrstanih.
Poslije je zivjela u bijedi i jedini ko je nije zaboravio je Rasim Ljajic.

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31657
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7202 times
Been thanked: 3914 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Mister No » 29 Mar 2021, 17:20

Laser. :ok

Oni joj i nisu dali da mrdne iz onog pritvora koji su samo kućom nazvali.

Tako da je to jos jedna ušljiva velikosrpska igrarija.
The Dark Side Of The Forum...

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119668
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5648 times
Been thanked: 12171 times
Contact:
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Maja » 29 Mar 2021, 17:21

Glumice koje ce je glumiti
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37873
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2941 times
Been thanked: 2280 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Pasaga » 29 Mar 2021, 17:22

Mister No wrote: 29 Mar 2021, 17:20 Laser. :ok

Oni joj i nisu dali da mrdne iz onog pritvora koji su samo kućom nazvali.

Tako da je to jos jedna ušljiva velikosrpska igrarija.
Naravno.
cisto ko suza.
Ko to nije skonto,nije nesto u redu snjim ..
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 37362
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 24761 times
Been thanked: 4682 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by ElTriconi » 29 Mar 2021, 19:07

Jes i zanimljiva ko lanjski snjeg 😋
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2127 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Laser » 29 Mar 2021, 19:15

ElTriconi wrote: 29 Mar 2021, 19:07 Jes i zanimljiva ko lanjski snjeg 😋
Eee, Srbijancima jest. Kumovala je uklanjanju Leke Rankovića, to se ne zaboravlka ko kod nas.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Totem » 30 Mar 2021, 08:44

Maja wrote: 29 Mar 2021, 17:21 Glumice koje ce je glumiti



Ajmeeee, ova Savicka sto tri ciste o glumi nema....Bice ovo nula od filma.
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Totem » 30 Mar 2021, 08:49

Maja wrote: 29 Mar 2021, 17:20 Ja sam citala njenu knjigu. Po njoj su se drugi udruzivali da je razdvoje od Tita. I kad je umirao nisu joj dali da bude uz njega.
Sebi je pridavala veliki znacaj. Navodno je njena ideja bio pokret Nesvrstanih.
Poslije je zivjela u bijedi i jedini ko je nije zaboravio je Rasim Ljajic.



Daleko od toga da je bila i ona cvecka...da je njena ideja nesvrstani....u zivot bi se kladio da nije. Spletkarusa, bivsi Ruski spijun, frustrirana sto nema dece....sve to pridonelo da sakupi dovoljno neprijatelja. Za kraj zivota, da...surovo. Ali kako god, Stari je zasluzio, i morao imati bolju saputnicu od nje.
Last edited by Totem on 30 Mar 2021, 09:01, edited 1 time in total.
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120414
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7903 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Krokodil Behko » 30 Mar 2021, 09:37

Maja wrote: 29 Mar 2021, 17:20 Ja sam citala njenu knjigu. Po njoj su se drugi udruzivali da je razdvoje od Tita. I kad je umirao nisu joj dali da bude uz njega.
Sebi je pridavala veliki znacaj. Navodno je njena ideja bio pokret Nesvrstanih.
Poslije je zivjela u bijedi i jedini ko je nije zaboravio je Rasim Ljajic.

Jovanka je seljanka iz Like. Četiri razreda osnovne. Dali joj čin majora, nako, kobajagi heroj bila. Iza rata, bila je u Titovom obezbjeđenju i on ju je zapazio, uz malu pomoć Rankovića. Pasala idealno, jer nije mogla imati djecu, a to znači da neće biti Titovih potomaka/nasljednika srpske nacionalnosti i to je dobra stvar za Rankovića.

Pošto je bila prostog ponašanja, poslali su je neđe oko Opatije, u neku damsku školu, da je nauče kakvim-takvim manirima. Kum im je bio Ranković.
Mrzili su je SVI funkcioneri, osim onih koji su preko nje dobili razne benifite, a uglavonm je riječ, o njenim zemljacima.

To što je pričala Ljajiću, sve je sama izmišljotina, kako bi sebe samu opravdala. Takođe i ta njena priča "drugi me odvojili od Tita", ne pije vode, jer mnogo je svjedokak oji tvrde, da je Tito od nje pobjegao u kućnim papučama. Azrail.
Dodatni razlog, Titu se bližio kraj i niko nije želio takvu osobu, da posdlije njegove smrtzi, potencijalno ima jak uticaj na partiju i politiku.
online

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Totem » 30 Mar 2021, 09:42

Krokodil Behko wrote: 30 Mar 2021, 09:37
Maja wrote: 29 Mar 2021, 17:20 Ja sam citala njenu knjigu. Po njoj su se drugi udruzivali da je razdvoje od Tita. I kad je umirao nisu joj dali da bude uz njega.
Sebi je pridavala veliki znacaj. Navodno je njena ideja bio pokret Nesvrstanih.
Poslije je zivjela u bijedi i jedini ko je nije zaboravio je Rasim Ljajic.

Jovanka je seljanka iz Like. Četiri razreda osnovne. Dali joj čin majora, nako, kobajagi heroj bila. Iza rata, bila je u Titovom obezbjeđenju i on ju je zapazio, uz malu pomoć Rankovića. Pasala idealno, jer nije mogla imati djecu, a to znači da neće biti Titovih potomaka/nasljednika srpske nacionalnosti i to je dobra stvar za Rankovića.

Pošto je bila prostog ponašanja, poslali su je neđe oko Opatije, u neku damsku školu, da je nauče kakvim-takvim manirima. Kum im je bio Ranković.
Mrzili su je SVI funkcioneri, osim onih koji su preko nje dobili razne benifite, a uglavonm je riječ, o njenim zemljacima.

To što je pričala Ljajiću, sve je sama izmišljotina, kako bi sebe samu opravdala. Takođe i ta njena priča "drugi me odvojili od Tita", ne pije vode, jer mnogo je svjedokak oji tvrde, da je Tito od nje pobjegao u kućnim papučama. Azrail.
Dodatni razlog, Titu se bližio kraj i niko nije želio takvu osobu, da posdlije njegove smrtzi, potencijalno ima jak uticaj na partiju i politiku.


Da se prvi put od slova do slova slozim sa tobom
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Hurija » 30 Mar 2021, 09:50

Koga to interesuje STA se događalo prije oko 50 godina .Ljudi su čudni dugo se pravio taj kult ličnosti oko Tite ,omiljenog Maršala,naše ljubičice,heroja ,najljepšeg ,najboljeg ,jebote covjek navodno nije imao mana .Treba uzeti u obzir jedno u bivšoj Jugoslaviji u nek je bila tzv.borba protiv unutarnjeg pa vanjskog neprijatelja . Neka serije lično je neću pogledati zasigurno ne zanima me ni Tito ni Jovanka .Njihovo vrijeme je prošlo .
Ostalo je cutanje.

User avatar
Totem
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2035
Joined: 16 Feb 2021, 12:51
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Totem » 30 Mar 2021, 10:03

Hurija wrote: 30 Mar 2021, 09:50 Koga to interesuje STA se događalo prije oko 50 godina .Ljudi su čudni dugo se pravio taj kult ličnosti oko Tite ,omiljenog Maršala,naše ljubičice,heroja ,najljepšeg ,najboljeg ,jebote covjek navodno nije imao mana .Treba uzeti u obzir jedno u bivšoj Jugoslaviji u nek je bila tzv.borba protiv unutarnjeg pa vanjskog neprijatelja . Neka serije lično je neću pogledati zasigurno ne zanima me ni Tito ni Jovanka .Njihovo vrijeme je prošlo .




Imao mana itekako....ali kada sporedim ove polupismene spodobe od Skopja do Ljubljane, izgleda mi kao druga planeta. Ima svoj treci blok...Arapi mu pili iz ruke, Ameri ga docekivali u Beloj kuci, gde imao status ko da je njegova ko ona u Kumrovcu. Imali pasos, koji kada pokazes zasticen si ko beli medved. Jugo mafija bila glavna u Evropi😁. U Yu filmovima glimilo pola Holivooda...Sofija Loren mu dolazila na ruckovima. Sahrana najveca u istoriji. Nije sahranjen ko Slobo, Franjo i Alija bez maltene ijednog stranog drzavnika. Vec su mu dosli od Engleske kraljice, preko Francuskog predsednika, Nemackog kancelara, Kineskog predsenika, te Americkog i Ruskog. To nesto znaci o njegovoj velicini, i velicine zemlje kojom je rukovodio.
Jedna lasta....men'scini prolijece

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Počinje snimanje serije “Jovanka Broz i tajne službe”

Post by Hurija » 30 Mar 2021, 10:07

Ako ćemo za Aliju imao je finu Dženazu Totemu i o njemu pozitivno mišljenje ima prilicno dosta Državnika.
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests