Josip Broz TITO

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2129 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Laser » 09 Jan 2021, 14:40

Taare wrote: 09 Jan 2021, 13:50
Laser wrote: 09 Jan 2021, 12:23 Zašto se u Jugoslaviji tako nešto nije dogodilo, iako smo svi južni Slaveni i samim tim mnogo povezaniji od naroda koji čine američku naciji?

Ne može biti Jugoslavije bez Jugoslavena, niti Amerike bez Amerikanaca, ma koliki čudotvorac bio vođa sa doživotnim mandatom.

Ovo ti je pitanje za milion dolara.

Ako opet svališ krivicu na naš kvarni gen, smatrat ću te neozbiljnim.
E sad da pokušam odgovoriti na ovo, aktuelno pitanje.
Pazi, da pokušam tj da iznesem mišljenje.
Nisam neko ko ima bunar istine pa da znam tačne odgovore.

Tito je napravio jednu kardinalnu grešku a to je amnestija četnika. Kasnije su ti četnici obnašali visoke funkcije.
Trebao je u korijenu sasjeći i početkom mira ugušiti te nacionalizme.
Hrvatski jeste donekle i to samo zato što se ustaše nisu predale, ali srpski nije.
Veliki zločinci, koljači iz drugog svjetskog rata, dobili su amnestiju i u novoj državi postali viđeni građani.
Isti su i u jugi nastavili raditi ono s čime su prestali prelaskom u partizanske redove. Samo što je to bio politički rad.

Bosna radi, srbija se gradi. Poznato?
Srbija je postala centar moći i mjesto odlučivanja.
Partizanske večernje škole su maltene preko noći srpsku djecu jučerašnjih seljaka izbacile na rukovodeće pozicije.
Mislim da nijedna tuzlanska škola za direktora nije imala muslimana.
Moj se zvao lazar, a došao je iz srbije. Seljak. Priprost čovjek.
Po meni, ovo je brozova najveća graška.
Jednu kardinalnu grešku???

Amnestirao je koljače i ratne zločince, dao im armiju i policiju u ruke i napravio čudo?
Istovremeno je kulturno i politički zatrao Bošnjake, narod nad kojim su ti isti četnici počinili najgore zločine. Sveo ih je na "neopredjeljene", a tek mnogo godina kasnije ih priznao kao vjersku grupu.

Tebi je tek jedna kardinalna greška?

Nije greška, već namjera bila, kaže jedna narodnjačka pjesma.

Jedino se tako mogao održati na vlasti dok god je živ, što je bila njegova jedina namjera.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by tuzlak1212 » 09 Jan 2021, 15:31

Lasere nemas nikakvog argumenta protiv Fufeta, samo iznosis licne teorije zavjera i gomilu predrasuda

Cinjenice su da drzavu ne pravi jedan covjek nego svaki pojedinac pravi drzavu... Svaki pojedinac je slijedio Tita, to sto niko nije imao ni priblizan autoritet pa da se ljudi oko iduceg predsjednika ujedine nije krivica Tita nego svih naroda i narodnosti sto su momentalno se okretali svom stadu, svojoj boji, svojoj bogomolji a najveci krivac sto ni pod tim okolnostima se nije moglo opstati jeste Srpski nacionalizam koji je tad bio pod bojama i zastavama KP

Mi danas bosnjaci smo ujedinjeni da smo bosnjaci pa nista ne pravimo korisno, ko je tu kriv? Alija? Bakir? Božić? Ajde manje pricajte gluposti, najlakse je druge krivit a svoju avliju ne cistit. Ljudi su krivi, ljudi su ispastali, ljudi i danas ispastaju.

User avatar
tuzlak1212
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3793
Joined: 16 Nov 2019, 04:04
Has thanked: 213 times
Been thanked: 224 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by tuzlak1212 » 09 Jan 2021, 15:36

Jugoslavija je trebala na vrijeme da pobjegne od socijalizma i da pravi gradjansku demokratsku drzavu, jos tad kad se nije toliko puno gledalo u prezimena i krvna zrnca.

Da je to Tito uradio mislim da bi mozda Jugoslavija imala neke sanse.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by harlekin » 09 Jan 2021, 15:53

Cek,nije vama neugodno pisat te nebuloze o zlocincu i cudovistu Titu?Znate da ima cak i poneki video snimak iz onog vremena,od industrije,zabave,zivota,slobode,mislim ono sramotite se jbt bas ni mrvicu se ne crvenite sto lazete ko veliki?
Goli otok goli otok,ko papige,et kao ni jedna zemlja nema zatvor za ljudski sljam.
Izadjite malo van,okrenite se uokolo,pogledajte svoj i vaseg divnog drustvenog uredjenja uspjeh,izvucite nos iz monitora i portala,valjda imate oci i bar mrvicu kakve smjese u toj tikvi.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Naseef Mushroom » 09 Jan 2021, 16:15

harlekin wrote: 09 Jan 2021, 15:53 Cek,nije vama neugodno pisat te nebuloze o zlocincu i cudovistu Titu?Znate da ima cak i poneki video snimak iz onog vremena,od industrije,zabave,zivota,slobode,mislim ono sramotite se jbt bas ni mrvicu se ne crvenite sto lazete ko veliki?
Goli otok goli otok,ko papige,et kao ni jedna zemlja nema zatvor za ljudski sljam.
Izadjite malo van,okrenite se uokolo,pogledajte svoj i vaseg divnog drustvenog uredjenja uspjeh,izvucite nos iz monitora i portala,valjda imate oci i bar mrvicu kakve smjese u toj tikvi.
Razlika je što u drugim državama postoje zatvori za ljudski šljam poput ubica, silovatelja, pedofila, prevaranata itd. ali su u SFRJ na Goli otok išli i oni koji kritikuji vlast i koji nisu zadovoljni sa tadašnjim stanjem

Znači u onom divnom sistemu bi ova djeca bila ljudski šljam

Image
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2129 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Laser » 09 Jan 2021, 16:21

tuzlak1212 wrote: 09 Jan 2021, 15:31 Lasere nemas nikakvog argumenta protiv Fufeta, samo iznosis licne teorije zavjera i gomilu predrasuda
Nisu to teorije zavjere nego iskustva na vlastitoj koži, kao i uskustva kulturnog kruga kojem pripadam. Argumente koje sam iznio su zadokumentovani, a što ih ti ne priznaješ to je stvar tvog htijenja da budeš slijep kod očiju.
tuzlak1212 wrote: 09 Jan 2021, 15:31 Cinjenice su da drzavu ne pravi jedan covjek nego svaki pojedinac pravi drzavu... Svaki pojedinac je slijedio Tita...
Državu osmišljavaju, kreiraju i političke elite, a pojedinci slijede ili ne.

tuzlak1212 wrote: 09 Jan 2021, 15:31 ...to sto niko nije imao ni priblizan autoritet pa da se ljudi oko iduceg predsjednika ujedine nije krivica Tita nego svih naroda i narodnosti sto su momentalno se okretali svom stadu, svojoj boji, svojoj bogomolji...
Poslije tog hoštaplera, koji je sebi obezbijedio doživotnu i neupitnu vladavinu, nije ostao nikakav predsjednik nego je ostalo predsjedništvo.

Odakle ti ideja da su se svi, kao po komandi, okrenuli svojoj naciji, vjeri? To ti je druže proces, a ne kolektivna odluka koja se donosi preko noći i sprovodi u jednom danu.
tuzlak1212 wrote: 09 Jan 2021, 15:31 ...a najveci krivac sto ni pod tim okolnostima se nije moglo opstati jeste Srpski nacionalizam koji je tad bio pod bojama i zastavama KP...
Daj, nemoj zayebavat? :D.

Znaš li ti druže razlikovati uzroke i posljedice? Shvataš li da je srpska supremacija, velikodržavne težnje i truhli nacionalizam temeljni uzrok svih nevolja, a ostali nacionalizmi su samo posljedica?

tuzlak1212 wrote: 09 Jan 2021, 15:31 Mi danas bosnjaci smo ujedinjeni da smo bosnjaci pa nista ne pravimo korisno, ko je tu kriv? Alija? Bakir? Božić? Ajde manje pricajte gluposti, najlakse je druge krivit a svoju avliju ne cistit. Ljudi su krivi, ljudi su ispastali, ljudi i danas ispastaju.
Prije svega, Bošnjaci nisu ujedinjeni.

Kao drugo, sve i da jesu, to ne bi donijelo nikakvog hajra državi Bosni. Zašto govoriš o potrebi čišćenja i metenja neke avlije ili sve tri avlije, unutar samo jedne i jedine avlije? Naš temeljni problem i jeste taj što postoje tri avlije.

Tri avlije, unutar jedne velike avlije, u ovakvom okruženju ne mogu opstati, zato što se dvije avlije žele otcijepit i pripojit avlijama preko Drine i Une.

Ne postoji bosanska nacija, kao što nije postojala ni jugoslavenska. A ublehu o konstitutivnosti naroda je plasirala upravo ekipa oko hoštaplera Broza.

Hajr će biti onda kad Bosna bude draga i sveta avlija i domovina svima koji u njoj žive. A to se neće nikad dogodit.

Ponavljam, trebaš razumijevati i razlikovati uzroke i posljedice.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2129 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Laser » 09 Jan 2021, 16:23

harlekin wrote: 09 Jan 2021, 15:53 Cek,nije vama neugodno pisat te nebuloze o zlocincu i cudovistu Titu?.
Ne bih rekao da je temeljno bio zličinac i čudovište.

On je temeljno bio hoštapler, a zločinac samo onda kad je bilo baš nužno da bi se ON održao na vlasti.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by harlekin » 09 Jan 2021, 16:28

Naseef Mushroom wrote: 09 Jan 2021, 16:15
harlekin wrote: 09 Jan 2021, 15:53 Cek,nije vama neugodno pisat te nebuloze o zlocincu i cudovistu Titu?Znate da ima cak i poneki video snimak iz onog vremena,od industrije,zabave,zivota,slobode,mislim ono sramotite se jbt bas ni mrvicu se ne crvenite sto lazete ko veliki?
Goli otok goli otok,ko papige,et kao ni jedna zemlja nema zatvor za ljudski sljam.
Izadjite malo van,okrenite se uokolo,pogledajte svoj i vaseg divnog drustvenog uredjenja uspjeh,izvucite nos iz monitora i portala,valjda imate oci i bar mrvicu kakve smjese u toj tikvi.
Razlika je što u drugim državama postoje zatvori za ljudski šljam poput ubica, silovatelja, pedofila, prevaranata itd. ali su u SFRJ na Goli otok išli i oni koji kritikuji vlast i koji nisu zadovoljni sa tadašnjim stanjem

Znači u onom divnom sistemu bi ova djeca bila ljudski šljam

Image
Kao prvo zbilja mi pocinjes ici na zivce,kao drugo "djeca" nemaju pravo glasa (al nevinije zvuci istina),trece 99% tvoji partijski kolega bi bili stanari pa razumijem zast i sam spomen golog otoka budi nelagodu,cetvrto ja i ti se necemo nikad ali doslovno nikad slozit oko neceg,ja seb to ne mogu dozvolit,sramota me jbg.
Tako da sjasi ziv bio,odi vidi mozda ti je Biden pohvalio Bakija il Novalica dok ti tu gubis vrijeme umjesto da uzivas u plodu dugogodisnjeg podupiranja takvih ljudski gromada.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Taare » 09 Jan 2021, 16:33

Laser wrote: 09 Jan 2021, 14:40 Jednu kardinalnu grešku???

Amnestirao je koljače i ratne zločince, dao im armiju i policiju u ruke i napravio čudo?
Istovremeno je kulturno i politički zatrao Bošnjake, narod nad kojim su ti isti četnici počinili najgore zločine. Sveo ih je na "neopredjeljene", a tek mnogo godina kasnije ih priznao kao vjersku grupu.

Tebi je tek jedna kardinalna greška?

Nije greška, već namjera bila, kaže jedna narodnjačka pjesma.

Jedino se tako mogao održati na vlasti dok god je živ, što je bila njegova jedina namjera.
Prvo, ne sviđa mi se ton kojim diskutuješ. Vjerujem da bi uživo bilo daleko opuštenije.
Drugo, ako je nešto nejasno, slobodno pitaj za pojašnjenje, bez donošenja vlastitih, pogrešnih zaključaka.
Nigdje nisam napiso da mu je to bila JEDINA greška, nego jedna kardinala.
Naravno da je broz imao veliki broj grešaka, ali je ova, barem po meni, bila odlučujuća za kasniji raspad države.
To sam i obrazložio.
Usput, napisao sam da ne znam istinu, nego da se radi o vlastitom mišljenju.
Nije greška, već namjera bila, kaže jedna narodnjačka pjesma.
Halali, ali za ovakve teorije potraži druge sagovornike.

A i taj argument da se država raspala netom po njegovoj smrti, definitivno ne pije vode.
Jugoslavija je nadživjela tita i to haman za trećinu njegove dugogodišnje vladavine, i bila jača no ikad.
Markovićeva juga je bila privredni div za titovu.
Samo što nije bilo načina da se obuzda srpski nacionalizam.
Svi mi se morete obratit

User avatar
harlekin
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3089
Joined: 14 Aug 2011, 02:04
Has thanked: 150 times
Been thanked: 261 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by harlekin » 09 Jan 2021, 16:38

Laser wrote: 09 Jan 2021, 16:23
harlekin wrote: 09 Jan 2021, 15:53 Cek,nije vama neugodno pisat te nebuloze o zlocincu i cudovistu Titu?.
Ne bih rekao da je temeljno bio zličinac i čudovište.

On je temeljno bio hoštapler, a zločinac samo onda kad je bilo baš nužno da bi se ON održao na vlasti.
Jest tako je,i u cem je problem,nema ga uzivaj.

User avatar
Naseef Mushroom
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11838
Joined: 14 Oct 2020, 14:50
Has thanked: 2929 times
Been thanked: 2599 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Naseef Mushroom » 09 Jan 2021, 16:41

tuzlak1212 wrote: 09 Jan 2021, 15:31 Svaki pojedinac je slijedio Tita, to sto niko nije imao ni priblizan autoritet pa da se ljudi oko iduceg predsjednika ujedine nije krivica Tita nego svih naroda i narodnosti sto su momentalno se okretali svom stadu, svojoj boji, svojoj bogomolji a najveci krivac sto ni pod tim okolnostima se nije moglo opstati jeste Srpski nacionalizam koji je tad bio pod bojama i zastavama KP
Taj dio najbolje objašnjava sav jad one države. Opstanak države ovisi hoće li nasljednik biti neki harizmatični mangup :plavi
Pa eno umjesto Obame dođe budaletina pa to nije ni trun ugrozilo opstanak Sjedinjenih Američkih Država.
Šta misliš da za Njemačku govore da je u momentu sila ali dok je Merkel živa pa kad umre onda je jedino moliti Boga da će doći neko slican njoj inače se Njemačka raspada na njenih 16 republika. I hajd ti tu državu uzmi za ozbiljno i ne ismijavaj je bez obzira koliko ta država super bila u momentu .
Okrenuli se mnogi svom stadu. Ja i? Pa i u Frnacuskoj i Njemačkoj se sve više okreću prema desno pa to ne znači da to znači nestanak tih država.
Ide junak do junaka, ide Bošnjak do Bošnjaka, Allahu se svom klanjaju i pjesmu pjevaju.
Živio Alija i bosanska armija, živjela, živjela Bosna.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2129 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Laser » 09 Jan 2021, 16:46

Taare wrote: 09 Jan 2021, 16:33
Prvo, ne sviđa mi se ton kojim diskutuješ. Vjerujem da bi uživo bilo daleko opuštenije.
Reče Tare koji je ovako započeo raspravu:
Taare wrote: 09 Jan 2021, 02:48 Nemoj pametovat, Allaha ti.
Pa onda nastavlja: :D.
Taare wrote: 09 Jan 2021, 16:33 Drugo, ako je nešto nejasno, slobodno pitaj za pojašnjenje, bez donošenja vlastitih, pogrešnih zaključaka.
Diskusija sa Taretom:

1. Ne pametuj, Allaha ti, kad Tare priča.

2. Ako nešto nije jasno, obratiti se Taretu.

3. Ne donositi vlastite zaključke bez konsultacija sa Taretom.

Hajde ba bježi tamo. :D.
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
prog321
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3682
Joined: 16 Jan 2020, 13:20
Mood:
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by prog321 » 09 Jan 2021, 16:47

Vjerujem da su sve zapadne zemlje imale puno vise km izgradjenih puteva poslije II svjetskog od juge.

Kursumlija koja je sklepana na silu ubijanjem u pojam manjina a samo se i hr i srb dizali u superlative..
A oba naroda su poslije juge dokazali da su nesposobni cuvati tri ovce a ne da vode drzavu.
It's a morbid observation, but if every one on earth just stopped breathing for an hour, the greenhouse effect would no longer be a problem.

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2129 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Laser » 09 Jan 2021, 16:53

Taare wrote: 09 Jan 2021, 16:33 Nigdje nisam napiso da mu je to bila JEDINA greška, nego jedna kardinala.
Naravno da je broz imao veliki broj grešaka, ali je ova, barem po meni, bila odlučujuća za kasniji raspad države.
To sam i obrazložio.
Usput, napisao sam da ne znam istinu, nego da se radi o vlastitom mišljenju.
Pa tu je, uglavnom, suština stvari.

Četnike primiš u partizane i tako omasoviš vojsku. Aboliraš ih za sve zločine.

Istovremeno, na Blajburgu pobiješ hiljade ljudi bez ikakvog suđenja.

Nikada ni prstom ne makneš u pravcu stvaranja jugoslavenstva, umjesto toga samo žongliraš sa nacionalizmima, sa namjerom da se zauvijek zadržiš na vlasti.

I ti to nazivaš čudom, u pozitivnom smislu, istovremeno vrijeđajući sve narode bivše jugoslavije???
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Taare
greatest
greatest
Posts: 32341
Joined: 19 Nov 2019, 13:51
Has thanked: 6107 times
Been thanked: 4410 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Taare » 09 Jan 2021, 16:59

Nema potrebe da nastavljamo.
Selamun alejk :ruke
Svi mi se morete obratit

User avatar
Matan
Sila nečista
Sila nečista
Posts: 31579
Joined: 22 Mar 2020, 15:54
Has thanked: 2680 times
Been thanked: 5127 times
Status: Online

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Matan » 09 Jan 2021, 17:01

Tito je bio drzavnik svoga vremena..
kakav je da je, spominjace se u povijesti..
a vi i dalje pisite gluposti..
sto nije pobio cetnike sve i ustase..
onda ne bi bilo nikoga vise u BiH..
sve bi stanovnistvo morao pobiti..
Zasto konja tuces sine, kad i drugi cura ima..

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Pasaga » 09 Jan 2021, 17:03

animals wrote: 09 Jan 2021, 17:01 Tito je bio drzavnik svoga vremena..
kakav je da je, spominjace se u povijesti..
a vi i dalje pisite gluposti..
sto nije pobio cetnike sve i ustase..
onda ne bi bilo nikoga vise u BiH..
sve bi stanovnistvo morao pobiti..
ko bi to glasao za njega .... :pusi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2129 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Laser » 09 Jan 2021, 17:06

Taare wrote: 09 Jan 2021, 16:59 Nema potrebe da nastavljamo.
Selamun alejk :ruke
Alejkumu selam brt Taare. :D
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37880
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2942 times
Been thanked: 2286 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Pasaga » 09 Jan 2021, 17:08

Laser wrote: 09 Jan 2021, 17:06
Taare wrote: 09 Jan 2021, 16:59 Nema potrebe da nastavljamo.
Selamun alejk :ruke
Alejkumu selam brt Taare. :D
selam ....
ko te to bihuzuri ...

:oklagija

:ovaj
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Laser
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 15373
Joined: 31 Mar 2016, 16:01
Location: Sa onu stranu rijeke
Mood:
Has thanked: 649 times
Been thanked: 2129 times
Status: Offline

Re: TITOV PLAN OD KOJEG JE STREPEO CEO SVET: Beograd glavni grad, zemlja veća od Nemačke, 30 miliona stanovnika!

Post by Laser » 09 Jan 2021, 17:13

animals wrote: 09 Jan 2021, 17:01 Tito je bio drzavnik svoga vremena..
kakav je da je, spominjace se u povijesti..
a vi i dalje pisite gluposti..
sto nije pobio cetnike sve i ustase..
onda ne bi bilo nikoga vise u BiH..
sve bi stanovnistvo morao pobiti..
Caka je što je četnike abolirao, a ustaše pobio. I to ne samo ustaše nego više hiljada Hrvata koji nisu bili ni u jednoj vojsci.

Zašto je abolirao četnike i ustio ih da se preko noći preobuku u partizane?

Otišao je kod Staljina i uvjerio ga da će mu biti odani sluga. Staljin onda pritisne Čerčila da otpili kralja i njegovu vojsku u otadžbini i da prepozna Broza i njegove kao buduće vladare Jugoslavije.

Kralj pozove četnike da se priklone partizanima i eto ti Brozu ogromne vojske koju drugačije ne bi mogao imati. Ako ih ne abolira, neće mu pristupiti. Ali, njemu trebaju preobučeni četnici. Lakše je primiti ih i partizane i sve im oprostiti, nego ratovati protiv njih.

Onda je te preobučene četnike pustio da pokolju Hrvate na Blajburgu,a poslije rata im je dao vojsku i policiju.

Zašto je sve to uradio, osim da tako sebi osigura vlast?
Do not disturb! U procesu sam radikalizacije.

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 16 guests