Izet Nanić, velik k’o sloboda

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by carobnjak N » 05 Aug 2012, 13:52

Povodom 17.godišnjice od pogibije generala Izeta Nanića

Njegovi suborci i sada pamte obraćanja slavnog komandanta Nanića:
- Četnici su odlučili satrati ovu regiju i muslimanski narod, ali Bog dragi ne da da se mi sataremo i sigurno nas štiti. Bez obzira na ove obične smrtnike koji bježe na konju od smrti mi ćemo opet opstati i bez njih, a neka se svako od vas u ovome nađe. Sada je najpotrebnije da se svako vrati u svoju jedinicu. Prije svega, i mi u ovoj brigadi imamo one koji nisu u jedinici i pod hitno neka svako stane u svoj red, svoj stroj i svoju jedinicu. Neka izvršava svoje borbene zadatke.

I u Bihaću je teško, ali ne samo u Bihaću već će sutra biti teško i u Sarajevu, Zenici, Tuzli,… mi sebe ne možemo gledati kao zasebnu cjelinu. Ne možemo se gledati kao narod samo u Bosni i Hercegovini, nego sudbina muslimanskog naroda doseže i do naše Meke, do centra. A ovdje se brani islam. Naš din – vjera. Na nama je da ga odbranimo. Ja znam i vjerujem sigurno da imamo snage da se odbranimo od ove četničke najezde, a u to sam se jučer i ovih zadnjih dana uvjerio dok smo vodili borbe. Stvarno imamo snage, ali samo pod uslovom da oni siđu sa konja i da stanu na svoja mjesta tamo gdje pripadaju i gdje im je mjesto i da shvate i da vjeruju da ni onaj četnik neće ostati i niko na kugli zemaljskoj. Ovo je samo jedno prolazno vrijeme zbog kojeg mi iz običnih ljudskih ovozemaljskih kojekakvih materijalnih razmišljanja, grambačimo za nečim što je nestvarno i prolazno. Sve to pada u vatru i ne znam ti ni ja šta je to u pitanju. Valjda taj materijalizam.

Vratimo se, kao što rekoh, tim svojim jedinicama, svojoj vojsci, svome narodu i svome duhu. I da onu pušku sčeličimo u šake i ne samo da dočekamo četnike nego da to uradimo onako kako smo to i jučer odradili. Sa vrlo malim snagama mi smo totalno porazili njihove najelitnije jedinice: niške specijalce koji su došli preko SAO Krajine, još jedan bataljon, Golubove (specijalna jedinica NO AP ZB), i još neke autonomaše,… (tekbir). Ali sam već rekao ko ih je to ustvari porazio. Mi smo bili u rukama, ako Bog da, Boga dragoga koji nas pomaže. Ja ne mogu ništa drugo kazati, ali vjerujem da je to samo zbog naše pravde jer se mi borimo za pravdu i borimo se pošteno. A ona pobjeda koja nam je jučer donesena, nisam joj ja samo bio svjedok već su tu bili i borci jedice HAMZA, prve jurišne čete i druge starješine. Svi smo svjedoci granata koje su padale, a nisu pogađale i to je bio znak da smo mi na pravom putu i da se ne trebamo žaliti.
Image
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by STrendzer » 05 Aug 2012, 13:56

Neka mu je lahka zemlja bosanska.
:zastava
Last edited by STrendzer on 05 Aug 2012, 14:53, edited 2 times in total.

Blackhawk
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by Blackhawk » 05 Aug 2012, 14:47

Rahmet mu dusi...
Ako Bog da, za koji sat krecem na marsh, do mjesta gdje je poginuo.. I na taj nacin odati pocast.

User avatar
Anonimus 9
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 747
Joined: 04 Dec 2011, 15:16
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by Anonimus 9 » 05 Aug 2012, 14:56

I ne recite za one koji su na Allahovu putu poginuli: “Mrtvi su!” Ne, oni su živi, ali vi to ne znate!
Em sam izbjeglica ,em rođen na carski rez ,nit kuce nit picke materine

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by carobnjak N » 05 Aug 2012, 21:21

Izet je poseban insan jer je svo poštovanje boraca i naroda stekao na jedan način koji nije specifičan za ratnike i generale . Njega su ljudi voljeli i na toj ljubavi je gradio kod njih jedno bezgranično povjerenje i autoritet ,plijenio je jednostavnošću i prisnošću sa svojim narodom sa kojim je stalno bio i živio i svako ama baš svako mu je mogao prići i popričati.
Sve što je rekao to je i mislio ,nije znao glumiti ,tražio je od svih da se maximalno zalažu u toj borbi i sam je napisao i osjetio u svom ratnom dnevniku da će uskoro preseliti na bolji svijet .

Image
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by mrki62 » 05 Aug 2012, 23:16

i sam je napisao i osjetio u svom ratnom dnevniku da će uskoro preseliti na bolji svijet .
O tome se jeste i još uvijek piše, jer je navodno naslutio svoju smrt - jer su mu mnogi radili o glavi iliti smetao je prijašnjoj i sadašnjoj mafiji .
A inače je smrtno stradao po za sada još ne razjašnjenim okolnostima.
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by paparaci » 06 Aug 2012, 02:26

zaista ne znam nista o toj ljudskoj velicini. znam samo da je bio castan i hrabar borac i da mu se pripisuju velike zasluge u proteklom ratu. da mu Allah dragi podari najbolje i vise od onog sto je zasluzio! El-Fatiha
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by mrki62 » 06 Aug 2012, 06:36

Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by carobnjak N » 06 Aug 2012, 10:29

Jel ovo naš forumaš na jednoj slici ?
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Blackhawk
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by Blackhawk » 06 Aug 2012, 14:05

Jeste... Ima mene svugdje... U drustvu sa jednim velikim borcem, pripadnikom jedinice Hamza, i administratorima stranice ljuti bosanci..
Slika od prosle godine..


Velicinu rahmetli Izeta Nanica svjedoce i ove slike, i brojni narod koji se iskupi svake godine na mjestu pogibije naseg Komadanta..
Jedan od najvecih boraca proteklog rata, u stvarnosti miran i tih, ali kao komadant rjecit i sposoban..
Bio je na celu svih akcija, bilo napadackih bilo odbrambenih..

Napustio je redove JNA cim je shvatio sta se pise, i dosao u svoj grad, gdje se prikljucuje odbrani Buzima i BiH.
Sa buzimskom 505. brigadom, ratovao je sirom Krajine, od Radoca, Corkovace, Bos. Otoke, Krupe, Bihaca, pa do Velike Kladuse i Cazina i borbi protiv fikretovih izdajnika..
POd njegovom komandom su bile 2 najvece cete Ceta specijalnih namjen HAmza, i Izvidjacko diverzantski vod Gazije, koje su vrsile mnoge upade iza cetnickih linija, i tako osiguravali pobjede..
Pod njegovim vodjstvom je slomljen napad Ratka Mladica u akciji Breza 94, gdje je i sam Mladic ranjen, i pobjegao sa linije sa naredbom "spasavajte zive glave"...

O rahmetli Izetu se mnogo toga napisati, i cijeli roman bi bio malo da opise njegovu velicinu kao covjeka..
Za one koji bi zeljeli znati vise, evo knjiga koju je napisao Nijaz Veladzic Veljun, komandir cete, koji je ranjen i ostao slijep...
Knjiga se zove Krajiske Gazije i govori o ratnom putu 505. viteske brigade..
http://www.islambosna.ba/kutubhana/gazije/index.html

A evo kako je bilo juce...

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by carobnjak N » 06 Aug 2012, 14:10

[img]Jeste...%20Ima%20mene%20svugdje...%20U%20drustvu%20sa%20jednim%20velikim%20borcem,%20pripadnikom%20jedinice%20Hamza,%20i%20administratorima%20stranice%20ljuti%20bosanci..[/img] Znam, to je Meho ratni kamerman 505 -te . Lijep skup mašallah ,a nije sigurno bilo lahko po ovim vrućinama pješačiti i postiti
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Blackhawk
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by Blackhawk » 06 Aug 2012, 14:29

Nije bilo lahko.. Pogotovo sto su i auta isli, pa se haman nagutali prasine, grlo suho, sto od prasine sto od tekbiranja..
Ali vrijedi, i ne zalim ni umor ni nista..
Proci putem kud su nasi borci prolazili u ratu, istim putem istim stazama, pored zemunica i rovova, dok slusas price onih
koji su bili ucesnici rata, taj osjecaj neprocjenljiv.
I onda bar svojim tim prisustvom, hodom, odas pocast, i onima sto su se borili i sad zivi, a posebno onima sto su poginuli...


P.S. Mala ispravka Nurudine, na slici gdje sam ja, sa mnom je Nermin Sabic, pripadnik jedinice Hamze

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by carobnjak N » 06 Aug 2012, 17:51

Vidi meni isti Meho (znaš na kojeg mislim iz Varoške) al sad skontah da mi je neko pričo za njega da je pustio bradu ,pa onda nije on jašta
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

Blackhawk
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by Blackhawk » 08 Aug 2012, 22:49

Poem u cast rahmetli Izeta Nanica..
Pisac
Admir Muhic

Da legende postoje,
To znamo,
Legenda je mit
Koji nije istinit.
Al' u Krajini
Ništa mit nije,
U Krajini se
Od legende
Istina vije.
Živa istina
Je legenda živa,
Živa i stvarna
Koja po Krajini hoda
Od kraja do kraja
I legende ne umiru nikada.

Oni žive po Krajini,
Žive u srcima našim
I žive u svakoj ovoj travki
I udisaju leptira
I cvrčka u svom pjevu.

To nije legenda.
To je legendarna istina
Koju je porodila legenda majka
Da takve istine ne blijede,
Ne umru, ne uteknu, ne izdaju.

Legenda majka porodila je
Svoju istinu,
Legendarnu istinu,
Bošnjačku istinu.
I ta istina je živa
Jer da živa nije
Ona bi laž bila.
Al' istina je hakk
I to Božji
Ovdje u Krajini,
U Bužimu,
Na Ćorkovači.

I sjećamo se legende
Krajiške,
Bosanske
Bužimske.

Danas na dan Bedra
Sjećamo se šehida
Bedranskih i šehida
Bosanskih, bužimskih.

Eee šehidi,
Legende naše žive,
Evo nas na Ćorkovači,
Na bedemu Bosne.

Tu smo došli
Da se podsjetimo
Kako ste vi živi
A mi na putu smrti.
Živi ste jer,
Šehidi ne umiru,
Niti ginu.

Izet, Izet, Izet!
Po sto puta Izet.
I ima li koga
Da sjedi kad se
Njegovo ime spomene?
Izet!
Ustaj brate!
Ustaj i kreni za Izetom.
Ustaj i ne boj se!
Izet je uz nas,
Tu odmah
Iznad ovih zelenih grana.

Ustaj brate!
Ogrni se tespihom
I tekbirima na usnama kreni,
Kreni Bosnu brani
Sada kad joj je potrebno,
Sada kad je svi svojataju.
Kreni bužimski viteže
I preplivaj Unu,
I sve do Drine idi.
I ne zaustavljaj se
Ni pred kim
Ne pred čim.
Samo kreni!
A mi ćemo s tobom
I do Bijeljine stići
I do Foče
I Trebinja i Stoca,
A u povratku
Na konak ćemo u Banja Luku.
Nek se Šeher
Pripremi i nagizda
Kad u njega ulazi
živa legenda krajiška
S tekbirima na usnama
Odjenut tespihom.

I još stojiš,
Moj brate,
Kad se Izetovo ime spomene.
Ustaj!
Ustaj bolan
Jer on te gleda.
Zato ustaj
I stani u bedeme čvrste
I gromko s tekbirima kreni.

Obznami svijetu
Da je vitez živ
I da je živa legenda krajiška
Koja ne umire,
Nikada!

Izet je živ,
A mi ne znamo.
Al' je živ.
Zato ustaj
Kad se legenda spomene
I to živa legenda krajiška.

Gdje su Gazije
I Hamze borci,
Tajfuni gdje su?
Krenite odmah
Jer vatan čekati ne zna,
On nas zove.

Ne daj Bosne
Izetove i Alijine,
Suljine i Hamine,
Ramine i Nevzetove,
Ivine i Miline,
Salkine i Mešanove.
Al' ne daj Bosne naše
Bosanske,
Umorne i prkosne.
I ne daj Bosne
Od Ćorkovače
Pa do otoka Školja
Vel'kog il' Malog,
Ne samo do mora.

Ustaj brate dinski
I motri
Od kud hulje napadaju,
Odakle izdajice prezaju,
Gdje katili žele...
Ustaj
I na put im stani
Čim se Izetovo ime spomene.
Nek' im se krv ledi.

Otvori oči Bošnjače
I gledaj šta se
S Bosnom zbiva.
Viđaj, viđaj bolan!

Zato ustaj
I ne sjedi,
Odmah kreni.
I u vrtlogu prašine
Iza tvoga ata
Ostat će slobodna
Hava i zraka.

Ustaj legendo živa krajiška.
Ne spavaj
Jer, kasapini opet prijete
I žicu i nož
I spominju Srebrenicu.

Ustaj Bošnjače
I ne dozvoli
Da Srebrenica opet bude.

Diži se i kreni
Legendo majčina,
Ishranjena,
Gromka istino
Kojeg je majka
Sama porodila.

Kreni na Komar
I Vlašić
I Vozuču,
Na Kozaru svrati.
Na Igmanu
Borce selami i pozdravi.
Al' brate,
Na Plješevici
Bajrak razvi
Pa u viteški Bužim svrati
I tu za vjekove ostani.

Tu šehid živi,
Bužimski,
Krajiški,
Bosanski.
Onaj hrabri
I živi.

I tu brate,
Na Ćorkovači
Svoju zastavu,
Svoje ljiljane raskrili
I ne boj se.
Šehid Izet
Ovdje bdije,
Živa legenda
Krajiška.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by Krokodil Behko » 08 Aug 2012, 22:53

Vjerujem da je svim pripadnicima 505. brigade, čast što su bili pod
njegovom komandom. Meni jeste čast, što sam bio u brigadi kapetana Hajre.

Sjećam se ratnih izvješća o podvizima Nanića sa 505. brigadom.
Neopisiva šteta, pogibija takvog heroja.
online

Blackhawk
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by Blackhawk » 08 Aug 2012, 23:02

Cast je svima, ne samo borcima koji bili pod njegovom komandom, nego i svim Buzimljanima..
Od mladih i starih...

Cast je bilo poznavati ga, cast bilo biti uz njega...
Bio je veliki covjek, borac, general, otac, sin..
Meni je bio komsija, i vidjao sam ga, uvijek nasmijan, uvijek raspolozen, nikad se nije uzdizao iznad ostalih
rekao bi obican covjek, ali ipak veliki covjek..

Sjecam se, u ratu, dok smo se igrali kao djeca, njegov sin je upao u vodu i poceo se gusiti, skocio sam za njim
i izvukao ga.. Spasio gusenja..
Zahvalio mi se licno rahmetli Izet, i tad sam od njega dobio cizme.. Bio sam ponosan..

A taj njegov mali, imao je oko 4 godine.. I uvijek dodje kod nas, i ceka oca.. I naidje rahmetli Izet, uvijek stane pored moje kuce
i upita je li mu sin tu.. Vecinom bude, i onda ga on uzme stavi sebi u krilo, da mu volan i pusti da vozi do kuce..
Pored svih tih briga koje je ima, smisljanje odbrane, akcija i svega ostalog, uvijek je imao vremena za porodicu, za djecu, za sina..

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by STrendzer » 08 Aug 2012, 23:09

BlackHawk wrote:Jeste... Ima mene svugdje... U drustvu sa jednim velikim borcem, pripadnikom jedinice Hamza, i administratorima stranice ljuti bosanci..
Slika od prosle godine..


Velicinu rahmetli Izeta Nanica svjedoce i ove slike, i brojni narod koji se iskupi svake godine na mjestu pogibije naseg Komadanta..
Jedan od najvecih boraca proteklog rata, u stvarnosti miran i tih, ali kao komadant rjecit i sposoban..
Bio je na celu svih akcija, bilo napadackih bilo odbrambenih..

Napustio je redove JNA cim je shvatio sta se pise, i dosao u svoj grad, gdje se prikljucuje odbrani Buzima i BiH.
Sa buzimskom 505. brigadom, ratovao je sirom Krajine, od Radoca, Corkovace, Bos. Otoke, Krupe, Bihaca, pa do Velike Kladuse i Cazina i borbi protiv fikretovih izdajnika..
POd njegovom komandom su bile 2 najvece cete Ceta specijalnih namjen HAmza, i Izvidjacko diverzantski vod Gazije, koje su vrsile mnoge upade iza cetnickih linija, i tako osiguravali pobjede..
Pod njegovim vodjstvom je slomljen napad Ratka Mladica u akciji Breza 94, gdje je i sam Mladic ranjen, i pobjegao sa linije sa naredbom "spasavajte zive glave"...

O rahmetli Izetu se mnogo toga napisati, i cijeli roman bi bio malo da opise njegovu velicinu kao covjeka..
Za one koji bi zeljeli znati vise, evo knjiga koju je napisao Nijaz Veladzic Veljun, komandir cete, koji je ranjen i ostao slijep...
Knjiga se zove Krajiske Gazije i govori o ratnom putu 505. viteske brigade..
http://www.islambosna.ba/kutubhana/gazije/index.html

A evo kako je bilo juce...
:ok svaka cast druze.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by Krokodil Behko » 08 Aug 2012, 23:12

Lik pravog heroja. Nema tu šta. Bio sa narodom
i poginuo za narod. Svih pet narodnih heroja iz OO rata,
poginuli su na čelu svojih brigada.
online

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by Krokodil Behko » 24 Oct 2022, 14:22

BRAT IZETA NANIĆA: "Izeta su ubili naši"




Nijaz Nanić, brat generala Izeta Nanića, večeras je gostovao u "Centralnom dnevniku" na Face TV.


Između ostalog govorio je i o dramatičnim trenucima uoči smrti generala Nanića.


- Rečenicu 'Ja ću srediti Nanića' rekla je jedna izvjesna osoba. On je to jako ozbiljno shvatio. U tom periodu, nekoliko puta kada je bio pozvan od strane komande na sastanke njegovo službeno vozilo je bilo ispred nas, a ja i on smo bili u drugom autu. To je bila vrsta predostrožnosti sa njegove strane; svjestan je bio činjenice da se treba paziti i poduzeo je određene korake da se sam zaštiti - ispričao je Nijaz Nanić.


Inače, porodica sumnja u zvaničnu verziju smrti generala Nanića.


- Zvanične informacije kažu da je Izet poginuo u zasjedi koju su napravili četnici, na dan deblokade USK koju smo doživjeli kao kraj rata! Mi imamo sumnje, kao porodica, u njegovu smrt, još od same njegove pogibije! Deset dana nakon što je Izet poginuo, jedan borac mi je rekao da je Izet poginuo 'od naših'. Nastojao sam to ignorisati, ali te priče su iz godine u godinu donosile nove sumnje, otkrivali su se novi podaci koji potkrepljuju te sumnje… Zvanična istraga o tome nikada nije sprovedena! 2008. godine sam tražio da se sprovede istraga; imao sam jednog svjedoka koji je htio da se povjeri. Rekao je ko je i kada naredio ubistvo Izeta. Predao sam službeni zapis i tražio istragu, ali zvanični odgovor nikad nisam dobio. Usmeno sam dobio odgovor da nema elemenata i da je istraga neće biti sprovedena - rekao je brat Izeta Nanića.


O objavama na društvenim mrežama, između ostalog, Nijaz Nanić je naveo:


- Moja objava na društvenim mrežama bila je potaknuta pojedinim aktivistima SDA koji su djelovali u USK; tražio sam da se lik i djelo Izeta ne upotrebljavaju u te svrhe. To se protumačilo suprotno; izazvalo je buru reakcija SDA kadrova i botova, uvukli su me u ostatak priče i dali mi do znanja da je vrijeme da kažem sve što trebam. Način ponašanja vladajućih struktura kulminira posljednjih godina. Za djecu koja nisu SDA, ovdje nema kruha! Izetova djeca su otišla iz BiH! Njegov stariji sin je uspio dobiti posao u Direkciji za ceste; tu su ga “vozali”, smučilo mu se moljakanje, pa je položio za medicinsku školu iako je završio Pravni fakultet i otišao vani. Rekao mi je: “Vratio bih se u BiH, ali da ponovo moram otići kod nekoga da tražim posao, taj se ne bi proveo dobro"! - ispričao je, između ostalog, Nijaz Nanić u CD-u.


Inače, u jednom od svojih postova Nijaz Nanić objavio je i pismo koje je, kako je naveo, rahmetli Izet ostavio iza sebe, u jednom od svojih ratnih dnevnika...
online

User avatar
insomnia
Rđav kurac
Rđav kurac
Posts: 63717
Joined: 31 May 2013, 20:11
Has thanked: 3146 times
Been thanked: 9718 times
Status: Offline

Re: Izet Nanić, velik k’o sloboda

Post by insomnia » 24 Oct 2022, 14:56

Znaci sad ni Dudak ne valja
Iskustvo mi je pomoglo da u sebi nađem balans
Pa okoreli šaban začas postao je šaman

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests