Franjo Tudjman

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by Socrates » 17 Sep 2016, 07:17

Ma, naravno, opet Srbi krivi, a Francek neduzan. Dosta demagogije, yebote.

Nije KOS ustolicio Bobana i Kordica, nego Francek. Jedino ako i on nije bio KOS-ov agent. :hm
. . . . . . . . .

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by Sheval » 17 Sep 2016, 07:18

Nole,ukljuci se burazeru.Daj i ti koju. :ćitire

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by dr laganini » 17 Sep 2016, 07:19

Socrates wrote:Ma, naravno, opet Srbi krivi, a Francek neduzan. Dosta demagogije, yebote.

Nije KOS ustolicio Bobana i Kordica, nego Francek. Jedino ako i on nije bio KOS-ov agent. :hm
..sve ti u postovima piše i kako i zašto je nastala herceg-bosna..a ti padaš u zamku izjednječavanja krivnje..kao da su hrvati izvršili agresiju u srbiju il bih..al yugonostalgičarima pa i samom agresoru je lakše to prezentirat na taj način...

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by dr laganini » 17 Sep 2016, 07:21

Sheval wrote:Nole,ukljuci se burazeru.Daj i ti koju. :ćitire
..on se može uključit samo na aparate.. :pusi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by Socrates » 17 Sep 2016, 07:24

Evo sta bi bilo, ali "otac nacije" umro na vrijeme.

Carla Del Ponte imala pripremljenu optuznicu za Franju Tudjmana

U razgovoru za CNN glavna je haska tuziteljica rekla da bi pokojni hrvatski predsjednik bio optuzen za ratne zlocine i zlocine protiv covjecnosti.

Glavna tuziteljica Medjunarodnog suda za ratne zlocine (ICTY) Carla del Ponte potvrdila je u petak da je imala pripremljenu optuznicu protiv pokojnoga hrvatskog predsjednika Franje Tudjmana.
U razgovoru za CNN, upitana je li pripremala optuznicu protiv bivseg hrvatskog predsjednika, del Ponte je najprije odgovorila da "ga valja ostaviti da pociva u miru", a na ponovno pitanje potvrdila je da je optuznica bila pripremljena.

Franjo Tudjman"Bio bi optuzen za ratne zlocine i zlocine protiv covjecnosti", napomenula je.
Del Ponte je uvjerena da ce Slobodan Milosevic biti izrucen i u Den Haagu odgovarati za ratne zlocine i genocid.

Najavila je da ce protiv Milosevica biti podignute jos dvije optuznice - za zlocine pocinjene u Hrvatskoj i u BiH. Ona ocekuje da ce optuznice biti pripremljene jedna u maju a druga do jula. "To je vrlo slozen posao, koji radimo pazljivo kako se ne bi izvukao", kazala je haska tuziteljica.

Potvrdila je da ce bivsi srbijanski i jugoslavenski predsjednik biti optuzen za kazneno djelo genocida.
Carla Del Ponte je izrazila nezadovoljstvo sto NATO i SFOR dosad nisu uhvatili Radovana Karadzica, Ratka Mladica i druge vodece optuzenike. Smatra da za to nema opravdanja i to pitanje namjerava postaviti u predstojecim razgovorima u Washingtonu s americkim duznosnicima i drzavnim sekretarom Colinom Powellom. "Od glavnog sekretara NATO-a ocekujem uskoro odgovor na nas prijedlog da tuzitelji ICTY-ja organiziraju posebnu ekipu za pronalazenje ratnih zlocinaca", rekla je del Ponte.

Na pitanje je li moguca optuznica protiv bivseg predsjednika predsjednistva BiH Alije Izetbegovica, nije zeljela odgovoriti "jer on jos zivi i ja mu zelim dug zivot". Carla Del Ponte je potvrdila da ce biti podignute optuznice i protiv vodstva i pripadnika Kosovske oslobodilacke vojske ali nije zeljela govoriti o imenima.
Karadzic jos uvijek izmice pravdi. Samo je pitanje vremena (politicke volje), pa ce i on zavrsiti u Hagu.
. . . . . . . . .

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by dr laganini » 17 Sep 2016, 07:27

..naravno carla de ponte bi cilu hr poslala u hagg..ko što je i gotovinu..tebi ona legitimna..ma daj..

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by Socrates » 17 Sep 2016, 07:29

dr laganini wrote:
Socrates wrote:Ma, naravno, opet Srbi krivi, a Francek neduzan. Dosta demagogije, yebote.

Nije KOS ustolicio Bobana i Kordica, nego Francek. Jedino ako i on nije bio KOS-ov agent. :hm
..sve ti u postovima piše i kako i zašto je nastala herceg-bosna..a ti padaš u zamku izjednječavanja krivnje..kao da su hrvati izvršili agresiju u srbiju il bih..al yugonostalgičarima pa i samom agresoru je lakše to prezentirat na taj način...
Nikakvo izjednačavanje krivnje nije u pitanju. Jasno je da je Milosevic i njegova bratija glavni krivac. Ne trolaj temu.

Ali je valjda jasno i to da je Francek udario Bosnu sa leđa kada je najviše patila.
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by Socrates » 17 Sep 2016, 07:31

dr laganini wrote:..naravno carla de ponte bi cilu hr poslala u hagg..ko što je i gotovinu..tebi ona legitimna..ma daj..

MA da, Hag je legitiman kad presudjuje Srbe, ali kad su Hrvati i ostali u pitanju, nije legitiman.
. . . . . . . . .

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 924 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by carobnjak N » 17 Sep 2016, 07:34

Možda su muslimani u BiH jednim djelom bili katolici ali nisu nikad bili Hrvati.
To je brkanje pojmova i poistovjećivanje vjere sa nacijom.
Nigdje to nema osim u Bosni.
To fino kaže i fra Andrija Kačić 1730

“ Probudi se, Bosno, zemljo slavna,kojano si zaspala odavna,ter mi kaži bosanske junake,na oružju vitezove jake, neka mogu i njih zapjevati, čast i diku slavnoj Bosni dati! Ali Bosna lipo odgovara, Milovana ter žestoko kara: “Jer si, brižan starče, poludio, putujući pamet izgubio? Kad si pjevâ pjesme od junakâ, najveće si pjevâ od Bošnjakâ.”


1844. Ilija Garašanin, Načertanije : “ Na istočnog veroispovedanija Bošnjake veći upliv imati neće biti za Srbiju težak zadatak Više predostrožnosti i vnimanija na protiv toga iziskuje to, da se katolički Bošnjaci zadobijedu. Na čelu ovih stoje franjevački fratri.”


Tako da ako ćemo se vraćati na korijene naroda , neka se bošnjački katolici vrate svojem pravom porijeklu, a što se
vijere tiče, to uopće nije bitno . Ljudi mogu biti i ateisti i kršćani i budisti ali to nema nikakve veze sa narodnošću.
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
dr laganini
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9234
Joined: 28 Jun 2016, 15:51
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by dr laganini » 17 Sep 2016, 07:42

..koliko puta je dalmacija opivana..

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by storm » 17 Sep 2016, 08:05

Tuđman možda i nije imao plan prije ratnih zbivanja glede agresije na BIH ....ali se okrenuo trema vjetru kad je osjetio, da bi u kompaniji sa Miloševićem razrezati i podijeliti cjelovitu BIH ....bacivši i dio svog naroda u propast...i zabio nož u leđa muslimanskoj populaciji inače tradicionalno naklonjenoj hrvatskoj- do tada!
Za mene top gnjida ovih prostora....sa Miloševićem si bar znao s čim računati....velikosrpska ideja i točka....sa Francekom nikada- jebivjetar što bi se narodski reklo.
Istina je o prihvatu Bošnjačkih izbjeglica, istina je o bazama Crnih Labudova i centrima za obuku i prestrojavanje u hr....ali to samo ukazuje na licemjernu politiku.
Tek kad se međunarodna zajednica otrijeznila i osvijestila....uvidjela o čemu se radi....tad i poslovični jebivjetar zauzima novi kurs i zajedno sa ARBIH u sklopu akcija Meastral, Oluja i ostale manje, čini logične poteze.....a ne bi trepnuo, da je i nešto u drugom smjeru izveo.
Prilično mi je stran mentalni sklop, koji ga može obožavati, nakon svega toga (da ne ulazim u privrednu devastaciju hrvatske- tajkunizaciju) ali u hr se politička glupost manifestira iz izbora u izbore, pa se čovjek i ne može iznenaditi više.
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by Socrates » 17 Sep 2016, 08:12

Znaci, koliko otac nacije može da bude čovjek koji je ocigledno zinuo na tuđu teritoriju, poništavao identitet jednog cijelog naroda, te na osnovu toga išao da dijeli Bosnu i koji bi, na kraju, završio na optuženičkoj klupi za ratne zločine, ne zbog Oluje, nego zbog zločina u Bosni? :hm

Da li je on otac nacije i Hrvatima u Bosni?

Onda bi i meni trebao da bude točno 37.5%. :dole

Francek Tudjman - what a fuckin' idiot. Žao mi je ako ste idolopoklonici, al' yebiga.
. . . . . . . . .

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by storm » 17 Sep 2016, 08:27

Socrates wrote:Znaci, koliko otac nacije može da bude čovjek koji je ocigledno zinuo na tuđu teritoriju, poništavao identitet jednog cijelog naroda, te na osnovu toga išao da dijeli Bosnu i koji bi, na kraju, završio na optuženičkoj klupi za ratne zločine, ne zbog Oluje, nego zbog zločina u Bosni? :hm

Da li je on otac nacije i Hrvatima u Bosni?

Onda bi i meni trebao da bude točno 37.5%. :dole

Francek Tudjman - what a fuckin' idiot. Žao mi je ako ste idolopoklonici, al' yebiga.
Simptomatično je kako se svima zakrvave oči na uspostavu RSK u hr......da nakon par mjeseci, pokušaju izvesti isto u susjednoj državi (međunarodno priznatoj- mada ni to nije bitno u tom momentu)
Francek Tudjman - what a fuckin' idiot.
kakav idol- takvi i podrepaši :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by Socrates » 17 Sep 2016, 08:29

Ja bih stormu dao 100 karme da mogu za posljednja dva posta, ali potrošio sam za ovu sedmicu. :pusi
. . . . . . . . .

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by vila » 17 Sep 2016, 08:54

Storm
Poprilicno je naivno pripisivati sukob hrvata i bosnjaka samo hrvatima...
Znas li gdje je sukob poceo?
Znas li zasto je nastao hvo i kad se uopce hrvatski narod poceo organizirati za odbranu?
Poprilicno je zlonamjerno reci i da se hrvatska ukljucila tek u maestralu
Pa onda opet...zar je normalno ili ocekivano da izbjeglice bjeze u zemlju koja je agresor?
Usporedio si herceg-bosnu sa rsk???
S cim bi onda usporedio Bosnu ?
Koliko si ti puta kao moderator postavio temu o zlocinima nad hrvatima srednje bosne?
Zar ih nije bilo?
Zar nije bilo sustavnog ciscenja i protjerivanja u srednjoj bosni?
Od strane koga?

@ragibe
Da li se ti izjasnjavas kao bosnjak?
Po toj tvojoj teoriji ne bi rekla da imas pravo(imam dobro pamcenje)

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by storm » 17 Sep 2016, 08:55

Drago mi je da se slažemo socrates...
ja pišem i izražavam svoj stav isključivo u svoje ime... a to što sam igrom slučaja rođen, kao ono što jesam i gdje jesam, nikad mi neće omesti ispravnu percepciju, kad imam sve informacije.

:pivo

vilo....žurim- večeras :pusa
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by vila » 17 Sep 2016, 08:56

Ne trebas zuriti..ja nemam vremena do sljedeceg tjedna
:ooo
:grana

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by storm » 17 Sep 2016, 08:57

vila wrote:Storm
Poprilicno je naivno pripisivati sukob hrvata i bosnjaka samo hrvatima...
Znas li gdje je sukob poceo?
Znas li zasto je nastao hvo i kad se uopce hrvatski narod poceo organizirati za odbranu?
Poprilicno je zlonamjerno reci i da se hrvatska ukljucila tek u maestralu
Pa onda opet...zar je normalno ili ocekivano da izbjeglice bjeze u zemlju koja je agresor?
Usporedio si herceg-bosnu sa rsk???
S cim bi onda usporedio Bosnu ?
Koliko si ti puta kao moderator postavio temu o zlocinima nad hrvatima srednje bosne?
Zar ih nije bilo?
Zar nije bilo sustavnog ciscenja i protjerivanja u srednjoj bosni?
Od strane koga?

@ragibe
Da li se ti izjasnjavas kao bosnjak?
Po toj tvojoj teoriji ne bi rekla da imas pravo(imam dobro pamcenje)
Ali brzi odgovor bi glasio- malo slijedi tijek događaja i uzroke i posljedice, pa ces dobiti većinu odgovora- uz ključnu rijeć- Blaž Kraljević
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
vila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 14923
Joined: 08 May 2014, 08:45
Has thanked: 442 times
Been thanked: 797 times
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by vila » 17 Sep 2016, 08:58

Uuuu obozavam kad se "ljevicari" i beha patriote pozovu na blaza kraljevica
To je tako simptomaticno

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: dr tudjmani bošnjaci...

Post by Nole » 17 Sep 2016, 09:20

Ti ljudi su odgovorni za smrt na desetine hiljada ljudi i mojoj generaciji upropastili mladost. Slobu i Franju je trebalo ubiti čim su došli na vlast.

Post Reply

Return to “Historijske ličnosti”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests