Dnevne novine u BiH

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
noris
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 679
Joined: 30 Sep 2011, 18:36
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by noris » 04 Oct 2011, 00:43

i nek ga fahro ulozi u kaku zgradu na marin dvoru
vozdra

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by paparaci » 04 Oct 2011, 00:48

ja licno preferiram oslobodjene. jedno vrijeme sam ih redovno citao. pokupio bih po nekoliko komada od jedne poznanice koja ih je redovno kupovala i citala. nekad sam po koji primjerak i sam kupio :D
sad prvenstveno pratim (besplatno) online izdanje.
svidjaju mi se zbog toga sto su prilicno objektivne i sazete su - za razliku od avaza :D
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Sibila » 04 Oct 2011, 00:49

noris wrote:i nek ga fahro ulozi u kaku zgradu na marin dvoru
tacno. ali sad treba da ulaze u kampanju za izbora precjednika.....a kampanju vec radim ja.....besplatno..... :zubi

on je u nekretnine ulozio previse tako da je izborna kampanja najvaznija... :D :D

User avatar
blento59
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11733
Joined: 18 Aug 2011, 23:07
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by blento59 » 04 Oct 2011, 00:53

paparaci wrote:ja licno preferiram oslobodjene. jedno vrijeme sam ih redovno citao. pokupio bih po nekoliko komada od jedne poznanice koja ih je redovno kupovala i citala. nekad sam po koji primjerak i sam kupio :D
sad prvenstveno pratim (besplatno) online izdanje.
svidjaju mi se zbog toga sto su prilicno objektivne i sazete su - za razliku od avaza :D
:ok mislim da su to jedine novine koje su zadrzale koliku toliku objektivnost
Kada je živ onda je visok, a kada je mrtav onda je dugačak

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Heidi » 04 Oct 2011, 19:39

avazom ne bih ni pendjere polirala :pusi
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by String » 04 Oct 2011, 20:19

U Avazu jedino mogu u "crnoj" izaci :ooo
Image

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Heidi » 04 Oct 2011, 20:20

mos mislit kad cak noris place dok cita avaz :oooa neeee, to ne ide na moj pendjer :oo :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by mrki62 » 10 Oct 2011, 15:29

Kako nas drugi vide: Bosna i Hercegovina - ubijena i bačena u poljski WC

Image

Politika je izjela truplo BiH i svu ostavštinu ljudskosti. Politika je stvorila psihotične zombije, piše autorica članka na "Indexu.hr"

Posljednjih dana obilježava se Tjedan djeteta po UN-ovoj Konvenciji o pravima djece. Jučer je u Bosni i Hercegovini djevojka ubila svoje novorođenče tako što ga je izbola više puta u predjelu grudnog koša i bacila u poljski WC. Dvadesettrogodišnja djevojka, i sama još uvijek praktički dijete. Vijest se provukla gotovo neopaženo, sa kratkom gadljivosti na usnama i tupom jezom koja nestaje za par minuta nakon što nepce dobro isperemo vodom. Na pamet mi odmah pada slučaj plavuše u crvenom duksu što je onomad u brzu vodu Vrbasa nemilosrdno bacila malene kučiće. Bila je to priča koja je svojom šokantnom hladnoćom obišla užasnute domove kroz jeku svih medija u regionu, obuhvatila vrisku zaštitnika prava životinja, zgražanje stanovništva vulgaris-regularis, zabrinute uzdahe lafo-humanih estradnjaka i skoro završila u molitivi na Papinom pendžeru, objavio je "Index.hr".

U našim svjetovima bebama se raspori srce nožem, kao plišanom medvjediću koji nam dosadi nakon runde igranja i to nas ne brine puno. Psiho-socijalni aspekt kronične nestabilnosti našeg društva srozan je do dna. Postali smo najcrnja crna kronika koju smo s nevjericom godinama ranije pratili na televiziji u nekim dalekim zemljama, sa sve "gluho bilo" odmahivanjem rukom.

"Prokleta avlija"

Kod nas "javno istaknute žene" svojim imenima i ugledom, na trenutnoj senzacionalističkoj pozornici trasha i šunda, imaju potrebu zaštititi ženu koja se s mužem rastaje preko najžućeg žutila dnevnih tiskovina, dok se broje gaćice i vanbračna vrludanja u predahu između čajnih kolutića i kave, a nedavno je sama i ostavljena umrla tužiteljica, žena, Dijana Milić, politički progonjena i potpuno uništena, bez da je itko pomaknuo svojim altruističnim i suosjećajnim prstom. Pod našim dlanovima uzgaja se oporo licemjerje, rezultat izvrnutog sustava vrijednosti nakalemljenog nasilnom modernizacijom uma čije je stanje duha još uvijek u prapovijesti.

Možda u svom tom užasu kad razum posustaje pod naletom sveopćeg ludila i skriva se u ćošku prostorije kojom dominiraju najniže ljudske gadosti, ima i neke kozmičke pravde, jer je danas svako dijete koje ne živi u Bosni i Hercegovini prilično sretno dijete. Neće, recimo, morati disati u govnima i praviti se da su ukusna da bi ozakonio svoj patriotizam pred lažnim ispitivačima istog. Neće imati tri predsjednika od kojih ne možeš složiti jednog čovjeka, a da njegov modus djelovanja ne bude uzaludno sviranje onoj stvari. Neće ga sekirati minareti i zvonici, njihova monstruozna gradnja i radikalni, blještavi prkos iznad krovova pod kojima se gužvaju obitelji koje nemaju šta jesti. Neće ići na utakmice, neće morati birati timove i zastave, kao niti paziti da zbog navedenih ne bude automatski podveden pod statistiku Centra urgentne medicine ili još gore, ima svježe grobno mjesto puno mirišljavih gerbera. Neće morati svakodnevno gledati zemlju koju voli, a koja se raspada kao kula od karata zbog imbecilnih, lopovskih ublehaša koje popularno zovemo političari. Neće mu nitko morati sugerirati da se takvu zemlju ni u ludilu ne smije i ne može voljeti. Neće imati za susjede Hrvatsku i Srbiju koji svoju superiornost mjere na osnovu bosanskohercegovačkog raspašoja, tješeći se da uvijek ima gore od najgoreg, a to je BIH, mali klaun za razuzdane komšilučke zabave.

Neće mu Miljenko Jergović, sa sigurne udaljenosti, iz jesenjeg Zagreba, pomirljivo govoriti da se ljudi mlate po bh. stadionima jer im je eto došlo, jer su se tako probudili datog jutra, jer je to mlatalački mentalitet čopora, a kad zapravo svi znaju da je nacionalističko mlataranje incestuozni plod smišljenih političkih igara koje sustavno orgijaju našim plemenima zadnjih dvadeset godina. Neće izlaziti na izbore koji su samo dan kad zarađuje tvornica papira koja štanca listiće, a gubi svaki normalan čovjek. Neće čekati vlast godinu dana, da bi dočekao opet isto grljenje naoko posvađanih prostitutki koje su dogovorile još jedan brak iz računa i zovu se Lagumdžija, Dodik i Čović. Neće živjeti u prokletoj avliji koja je botanički vrt engleskih lordova i američkih jadova, u kojima uzgajaju endemske otrovne biljke i treniraju plastični suživot nespojivih elemenata, tek onako, za vlastitu zajebanciju i relaksaciju svojih savršenih zapadnjačkih života i džepova. Neće imati rezignirano stanovništvo koje se klimoglavno miri s postojećim očajem i suludu dijasporu koja virtualno podgrijava kaose iz švedskih i kanadskih pripizdina. Neće saznati krucijalnu bit svog postojanja - je li unitarist ili separatist. Neće mu se mjeriti fašizam u krvi na osnovu sekirancije koju pokaže za opstanak logike u tom cirkusu. Neće nikad nositi kultne nadimke sa epitetima poput "genocidni, kamenjarski, teheranski..."

"Avlija za prokletnike"

Politika je izjela truplo Bosne i Hercegovine. Svu ostavštinu ljudskosti u zemlji koja je nekad slovila za mjesto s ljudima koji nose veliko Lj. Politika je od naših stvarnosti stvorila psihotične zombije koji mjesečare nafilani dopom nacionalizma, a svaki drugi "– izam" je nestao kao brašno u ratnim godinama. Humanizam posebno toplo pozdravljamo i rado ga se sjećamo.

Nedavno mi je netko spočitnuo mizernu snagu mog "hrvatstva" jer me, po nekim procjenama, isuviše brine "ima li mali Mujica para za more". Serem ti se na hrvatstvo koje u sebi nema osjećaja za nevolje običnog čovjeka koje su svima iste i ne biraju lokaciju. Koje stavlja nacionalno ispred čovječnog. I na bosanstvo ili bošnjaštvo (po želji) takvo se serem. Koje više cijeni jednog Varaždinca ili svemirca, nego čovjeka iz, primjerice, Ljubuškog koji spava, radi i porezuje svoj život u ovakvoj BIH. I na srpstvo, samo sebi dostatno, istim intenzitetom.

U našim poremećenim životima bebama se raspori srce nožem i baci ih se u poljski WC. U međuvremenu, nitko niti da se osvrne. Jedni brane lopovsku politiku svojim prebijenim rebrima po razrovanim ulicama nagovještavajući novi rat, drugi čast žutog tiska i nasilja nad "jednom ženom", dok mnoge umiru pod najtežim maltretiranjima potajice i bez pompe, a treći nas doktorski uvjeravaju da nam nije ništa. Samo nam je došlo da smo malo ludi. Južina.

Ko je Martina Mlinarević-Sopta

Martina Mlinarević-Sopta, porijeklom je iz Širokog Brijega. I dok jedni tvrde da je riječ o "desničarki" koja "ne voli" BiH, drugi se ne slažu s ovim pa je proglašavaju jednom od rijetkih "objaktivnih" novinarki rodom iz Hercegovine.

Uostalom, prosudite sami.

Klik
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Sibila
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 20345
Joined: 22 Aug 2011, 13:01
Location: Island
Has thanked: 27 times
Been thanked: 554 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Sibila » 21 Oct 2011, 21:51

Heidi wrote:avazom ne bih ni pendjere polirala :pusi

danas kupila izdanje avaza -20 ta godisnjica :oo

e to ide na pendžer kad pobijedi :respekt


:djed :pusi

:sjedi

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Rockefeller » 05 May 2013, 21:06

Image
:travolta
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119231
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5517 times
Been thanked: 11761 times
Contact:
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Maja » 05 May 2013, 22:15

:D. je li ovo iz Avaza. Ne bi me čudilo.

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by STrendzer » 05 May 2013, 22:31

jao novinara i q...ca,ebo ga onaj ko mu dade posao,mora da je stela u pitanju...ili je pijan!?

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37680
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2874 times
Been thanked: 2206 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Pasaga » 05 May 2013, 22:34

camargue wrote:jao novinara i q...ca,ebo ga onaj ko mu dade posao,mora da je stela u pitanju...ili je pijan!?
..za moj pojam ovdje novinar nista nije kriv.
Kako se ovi u stampariji,pa urednici....nisu avizali prije
nego je krenulo na stampanje.... :hm
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Rockefeller » 06 May 2013, 00:25

Maja wrote::D. je li ovo iz Avaza. Ne bi me čudilo.
:pusi
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Lanci
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 35715
Joined: 05 Oct 2011, 18:59
Location: Daleko
Has thanked: 91 times
Been thanked: 48 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Lanci » 06 May 2013, 00:33

Ja cim ustanem ujutro uz kaficu sta prvo otvorim nego Dnevni avaz :D.
I keep my personal life private,so don’t think you know me!
You know what I allow you to know.

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Hurija » 08 Sep 2019, 21:35

Jedno je vrijeme izlazio onaj San činimi se ,trebala bi nam nova nezavisna dnevna novina
Ostalo je cutanje.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Krokodil Behko » 08 Sep 2019, 21:49

Hurija wrote: 08 Sep 2019, 21:35 Jedno je vrijeme izlazio onaj San činimi se ,trebala bi nam nova nezavisna dnevna novina

Čitaj portale.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Mister No » 08 Sep 2019, 22:12

Novine cita i kupuje ko je naucio.
Nakon minimum 20 god. redovnog pracenja sto dnevne a sto sedmicne stampe svecano izjavljujem da vec nekoliko godina nisam dao lovu za tako nesto.

Ok, ponekad kupim Auto bild ili Auto klub ali cisto rekreativno.
Dnevnu stampu, a i ovu tjednu sahranjuje internet.
Last edited by Mister No on 08 Sep 2019, 22:31, edited 1 time in total.
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Krokodil Behko » 08 Sep 2019, 22:14

Mister No wrote: 08 Sep 2019, 22:12 Novine cita i kupuje ko je naucio.
Nakon minimum 20 god. redovnog pracenja sto dnevne a sto sedmicne stampe svecano izjavljujem da vec nekoliko godina nisam dao lovu za tako nesto.

Ok, ponekad kupim Auto bild ili Auto klub ali cisto rekreativno.
Dnevnu stampu, a i ova tjednu sahranjuje internet.

Pa nemaš šta ni kupiti.
Sve jad i čemer u stranačkim režijama.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: Dnevne novine u BiH

Post by Mister No » 08 Sep 2019, 22:32

Krokodil Behko wrote: 08 Sep 2019, 22:14
Mister No wrote: 08 Sep 2019, 22:12 Novine cita i kupuje ko je naucio.
Nakon minimum 20 god. redovnog pracenja sto dnevne a sto sedmicne stampe svecano izjavljujem da vec nekoliko godina nisam dao lovu za tako nesto.

Ok, ponekad kupim Auto bild ili Auto klub ali cisto rekreativno.
Dnevnu stampu, a i ova tjednu sahranjuje internet.

Pa nemaš šta ni kupiti.
Sve jad i čemer u stranačkim režijama.
Start je bio solidan, ne znam sad kakvi su.
High Hopes...

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 14 guests