BHRT

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Evropi postoji i gori javni emiter od našeg

Post by Username » 21 Apr 2018, 16:19

I gramofonskim plocama

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: U Evropi postoji i gori javni emiter od našeg

Post by Socrates » 21 Apr 2018, 16:38

:rol

Nemoguće je raspravljati sa tobom dok ne razlikujes osnovne pojmove lične preferencije i opsteg nametanja zaostalosti.

Gramofonske ploče su lični izbor, recimo moj, što ne znači da mi treba ukinuti mogućnost da slušam muziku na moderniji način.
. . . . . . . . .

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: U Evropi postoji i gori javni emiter od našeg

Post by Username » 22 Apr 2018, 11:07

Moj licni izbor je da ne razlikujem nista

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: BHRT

Post by Mala_Mu » 09 Jan 2019, 22:24

Urednica BHT 1 o neustavnom Danu RS-a: Srećan ti rođendan, republiko

Image

Urednica i producentica BHT 1 Svjetlana Topalić objavila je na svom Twitter profilu čestitku povodom neustavnog dana RS-a riječima "srećan ti rođendan, republiko".

Ubrzo nakon toga, ona je objavila novi twit koji je glasio "za sve vas koji imate vremena da rovite po mom profilu i mislite da ste otkrili toplu vodu, poruka: bolje vam je da nešto konstruktivno radite, a ne da zovete novinare i cičite zbog mojih stavova".

A večeras je ponovila "hoćete opet: srećan ti rođendan, republiko". Tako je državni javni servis ponovo postao tema u negativnom svjetlu, a nakon što se urednik informativnog programa Marko Radoja našao na udaru kritika jer se ljetos u javnosti pojavila informacija da je voditeljima informativnog programa ovog javnog servisa zabranio da tokom informativnih emisija 11. jula nose Cvijet Srebrenice.

klix.ba

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: BHRT

Post by Mala_Mu » 09 Jan 2019, 22:30

I jos malo...


Na BHRT-u u Dnevniku nijednom nije rečeno neustavni dan RS-a, pogledajte njihov odgovor!

Image

Sve vrijeme tokom objavljivanja priloga iz Banje Luke, s današnjeg obilježavanja neustavnog dana Republike Srpske, voditeljica Selma Repeša i novinari ove medijske kuće su tokom izvještavanja govorili – dan RS-a, bez riječi – neustavni

Građani Bosne i Hercegovine koji uredno plaćaju radio-televizijsku pretplatu još nisu zaboravili dešavanja od 11. juli 2018. godine, kada je urednik Informativnog programa BHT1 Marko Radoja donio odluku da voditelji ove televizijske kuće na reveru ne nose Cvijet Srebrenice kao simbol stradanja žrtava srebreničkog genocida, večeras se u Dnevniku na Radio-televiziji Bosne i Hercegovine (BHRT) desila identična situacija kada je u pitanju 9. januar.

Sve vrijeme tokom objavljivanja priloga iz Banje Luke, s današnjeg obilježavanja neustavnog dana Republike Srpske, voditeljica Selma Repeša i novinari ove medijske kuće su tokom izvještavanja govorili – dan RS-a, bez riječi – neustavni.

Tokom današnjeg dana, među menadžmentom i urednicima ove medijske kuće kružio interni e-mail, u kojem im je striktno naređeno da niti jednog trenutka ne smiju koristi riječ – neustavni.

Radoja je za Radiosarajevo.ba iznio svoje pojašnjenje zbog čega je to tako.

„Iskren da budem, ja sam trenutno na godišnjem odmoru i sa uređivanjem večerašnjeg Dnevnika nemam ništa. No, kada ste me kontaktirali kazat ću da sam po prirodi legalista i da po tome uvijek radim. Jutros sam svojim saradnicima kazao da kontaktiraju jednog od pravnika Ustavnog suda koji bi nam pojasnio koju riječ da koristimo. Kako sam dobio objašnjenje, postoje dva razloga zašto da se ne koristi riječ – neustavan. Prvi jer je sadašnji zakon neustavan, a drugi da je Republika Srpska promijenila zakon i da je podnijela žalbu Apelacionom vijeću na odluku“, kazao je Radoja i dodao:

Ja poštujem zakone ove zemlje. Šta god sutra sud odluči i koju god odluku donese to je za mene – amin. Isti slučaj imamo i sa Kosovom. A znate da BiH nije priznala i Kosovo. Kada bude to završeno, mi ćemo sve odluke poštovati, jer želim da budem izvan svih ovih priča“.

Identičan odgovor imala je i Svjetlana Topalić, urednica večerašnjeg Dnevnika, koja je za Radiosarajevo.ba kazala da tokom dana „među urednicima i menadžmentom nije išao nikakav interni e-mail kao u slučaju „Cvijet Srebrenice“ u kojem je skrenuta pažnja da se tokom izvještavanja iz Banje Luke ne koristi riječ – neustavni dan RS-a“.

„Kazat ću samo da se riječ neustavni još ne koristi u našim informativnim emisijama, jer Apelaciono vijeće nije razmatralo žalbu koja je podnesena. Mi smo prije početka Dnevnika još jednom provjeravali i rečeno nam je da je Republika Srpska promijenila zakon te da je podnijeta žalba na odluku. Dok se to ne riješi, riječ neustavni se ne koristi“, kazala je Topalić, koja je tokom dana na svom Twitter profilu čestitala dan RS-a riječima „Srećan ti rođendan, Republiko“, što je izazvalo ogorčenje njenih brojnih kolega s kojima radi na BHRT-u, ali i brojnih građana u Federaciji Bosne i Hercegovine koji su nas kontaktirali kazavši „da Svjetlana uredno prima plaću s leđa građana Federacije BiH i da je oni plaćaju, s obzirom na to da je Javni RTV servis na državnom budžetu“.

Voditeljica Selma Repeša, koja je večeras vodila Dnevnik i najavljivala priloge iz Banje Luke kratko je kazala:

„Ja sam samo vodila Dnevnik i nemam ništa sa uređivačkom politikom. Uz sve to, nemam nikakav ni komentar“, kazala je Repeša za Radiosarajevo.ba.

User avatar
Mala_Mu
atomica
atomica
Posts: 63332
Joined: 09 Feb 2014, 13:14
Location: Dolina Mumijevih
Mood:
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1385 times
Status: Offline

Re: BHRT

Post by Mala_Mu » 02 Sep 2019, 14:24

FB_IMG_1567370998325.jpg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: BHRT

Post by Maja » 02 Sep 2019, 15:10

Cak su i komentatori na igricama bolji od nasih.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: BHRT

Post by Krokodil Behko » 13 Aug 2020, 10:18

Urednik dokumentarnog porgrama na BHT :lupa

Potrebno je srpsko-hrvatsko pomirenje, Bošnjaci ne mogu biti uspješna nacija


Image

Tvrtko Milović, urednik dokumentarnog programa na BHT-u, godinama je poznat po svojim kontraverznim i ostrašćenim nacionalističkim stavovima. Takav stav izrazio je i u svom posljednjem komentaru na Facebooku gdje poziva na jedinstvo Srba i Hrvata protiv Bošnjaka. Njegov komentar donosimo u nastavku.


“Kao i brojne druge stvari koje ih se ne tiču, Bošnjaci su u još jednoj temi prepoznali sebe kao žrtvu. Ovaj put to je srpsko-hrvatska pomirba.



Najznačajnija je reakcija reisa Kavazovića koji izgleda smatra da Srbi i Hrvati ne znaju i ne mogu raspravljati ni o čemu drugom osim kako napakostiti Bošnjacima.



Za razliku od njegovog kolege Salema efendije Dedovića koji se ovih dana raspametio od sastavljanja političke koalicije stranaka u Mostaru, efendija Kavazović se drži regionalnih političkih tema.



Kao što efendija Dedović traži okupljanje na „probosankohercegovačkoj“ platformi spas od eventualne pobjede „antibosanskohercegovačke“ koalicije, tako muslimanski vjerski poglavar smatra da je srpsko-hrvatska pomirba apriori „na štetu BiH“.



Iz ovoga iščitavamo standardno identificiranje muslimana sa BiH, ali i nerazumijevanje stvarnih odnosa u regiji – odnosa u kojima su Bošnjaci politički irelevantni.



Srba je u regiji oko 8 milijuna. Hrvata 5 milijuna. Prema posljednjim procjenama Bošnjaka muslimana u BiH je jedva 1,5 milijuna. I nalaze se okruženi Srbima i Hrvatima!



U ekonomskim i političkim parametrima, „težina“ Bošnjaka u regionalnim okvirima je zanemariva. Naravno, i male nacije mogu biti uspješne. Island i Estonija su dobar primjer. Ali Bošnjaci to nisu. Nesposobnost unutarnjeg dijaloga oko ključnih pitanja, zatim neprijateljski odnos prema susjednim narodima u BiH pokazuje nesposobnost bošnjačke nacije da iskoristi svoje kapacitete i postane uspješan europski narod.



Neprijateljski stav prema Srbima i Hrvatima, kao i nagonska samooviktimizacija se jasno iščitavaju iz reisovog intervjua: „susjedne zemlje pokrenule (su) vojne i političke mašinerije kako bi podijelile našu domovinu. (…) Obje države su tokom četiri godine agresije, nerijetko zajedničkim naporima, pokušavale podijeliti BiH i pripojiti njene „etnički očišćene“ teritorije vlastitim nacionalnim državama.“



S njim se složio njegov bivši kolega hodža Šaćir Filandra. Danas je Filandra jedan od rijetkih razumnih i umjerenih bošnjačkih nacionalista ali i on drži da „bilo kakav dogovor koji je na štetu BiH ne može proći“.



Pogrešno.



Prvo, srpsko-hrvatska pomirba, što god to uopće značilo, tiče se isključivo njih samih.



Drugo, ako ćemo praktično razmišljati, svaki dogovor može proći ako se dobro zamisli i provede.



Dakle, ukoliko bošnjačka elita, a vidimo da su to hodže, smatra da je srpsko-hrvatska pomirba takva prijetnja, onda bi trebali nešto učiniti da budu dio te pomirbe ili barem saznaju jesu li predmet rasprave.



Ako žele biti dio pomirbe onda se ne mogu bošnjački građani BiH tretirati kao isključivi zaštitnici države, a srpski i hrvatski građani BiH kao agresori i separatisti.



No, budimo realni, bošnjačka elita već dvadeset godina živi u atmosferi da su Bošnjaci žrtve dvostruke agresije susjednih naroda i da nema nikakve pomirbe dok oni sami ne priznaju da su genocidni agresori, UZP, ustaše i četnici, separatisti i fašisti.



Takvim plastičnim viđenjem stanja, bošnjačka elita sebe ustvari izuzima iz bilo kakvih pomirbi, gurajući Srbe i Hrvate (u BiH) međusobnoj pomirbi.



Stoga, negativne reakcije na nešto što je dobro samo po sebi, ustvari otkriva dezorijentiranost bošnjačke političke elite, ali i zbunjenost vjerske elite, koja ne samo da se miješa gdje joj nije mjesto, nego to čini nesvjesna da će postići upravo ono protiv čega se bori – pomirit će Srbe i Hrvate.


Već je to učinila u BiH a sad će to postići i šire.



S tog aspekta, Bošnjaci su jako bitni”, naveo je urednik na BHRT-u u svom FB komentaru.



(DEPO Portal/ak)
online

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119223
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5512 times
Been thanked: 11754 times
Contact:
Status: Offline

Re: BHRT

Post by Maja » 12 Oct 2020, 16:43

Joj sto se ovaj Elvir Bucalo pravi neka faca :valja
Bude u ova doba emisija BHT 1 uzivo.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by Julia-Klara » 12 Jun 2021, 17:37

U jučerašnjim vijestima BHT1 Armija Republike Bosne i Hercegovine (ARBiH) okarakterisana kao “takozvanom”.
Image
Tokom izvještavanja o prvostepenoj presudi Suda Bosne i Hercegovine Senadu Džananoviću i Edinu Gadži zbog ratnih zločina u sarajevskom naselju Alipašino Polje, ARBiH je nazvana “takozvanom”. Vijesti je vodila Zorica Jordić. BHRT je to ocijenio kao netačno i nedopustivo karakteriziranje.

Direktor BHRT-a Belmin Karamehmedović je naložio direktoru programa BHT1 Mariju Vrankiću da hitno utvrdi uredničku odgovornost za navedeno i da se odgovorni uposlenici sankcionišu u skladu sa internim aktima BHRT-a.

Udruženje žrtava i svjedoka genocida je pozvalo BHRT da se javno izvini.
“ARBiH nije ‘takozvana’ već regularna formacija međunarodno priznate Republike Bosne i Hercegovine. To potvrđuje i odluka iz 2006. godine o formiranju Oružanih snaga Bosne i Hercegovine, kojom je definisano postojanje tri vojna puka od kojih po jedan baštini tradiciju vojnih formacija nastalih iz oružanih snaga Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske, jedan od tri puka baštini tradiciju ARBiH. Svako nepoštivanje navedene odluke je kršenje zakona”, naglasili su i najavili mogućnost pravne reakcije: “Uvrede prema građanima koji su bili ili jesu pripadnici ARBiH, odnosno drugog puka OSBiH su nedopustive. Javni radiotelevizijski servis Bosne i Hercegovine, koji plaćaju građani ove zemlje odgovara javnosti za svoje djelovanje, te zahtijevamo da uputite javno izvinjenje i demant navedene informacije. U protivnom ćemo biti prisiljeni preduzeti zakonom predviđene mjere u cilju zaštite prava građana, pripadnika ARBiH”, saopćili su iz Udruženja žrtava i svjedoka genocida u reakciji koju su uputili Karamehmedoviću i urednici Vijesti BHRT-a Gordani Dragutinović Mutić.

Džananović i Gadžo su prvostepeno osuđeni na ukupno 16 godina zatvora zbog ratnih zločina nad civilima srpske nacionalnosti u sarajevskom naselju Alipašino Polje. Džananović je osuđen na 11 godina zatvora, a Gadžo na pet godina zatvora. Kako su saopćili iz Suda Bosne i Hercegovine, njih dvojica su optuženi da su kao pripadnici Štaba Teritorijalna odbrane “Stela” i Specijalne jedinice Armije Republike Bosne i Hercegovine (ARBiH) svjesno i voljno učestvovali u protuzakonitom zatvaranju civila srpske nacionalnosti, koji su protuzakonito lišeni slobode na području Sarajeva, te odvođeni u prostorije Štaba TO “Stela” na Alipašinom polju (bivši kafić Borsalino i prostorije MZ Mladost) i zatvarani u zatočeničke objekte koji su se nalazili u podrumima stambene zgrade na Alipašinom Polju B faza, te mesnice Pešter i drugim prostorijama navedene stambene zgrade. (Tuzlanski.ba)
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120150
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7765 times
Status: Online

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by Krokodil Behko » 12 Jun 2021, 17:38

Ništa novo iz BHT.
online

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by Hurija » 12 Jun 2021, 17:38

Tako su radili mediji na teritoriji RS-a , uz epitete da smo fundametalisti i Islamski ekremisti .
Ostalo je cutanje.

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36842
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23152 times
Been thanked: 4506 times
Status: Online

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by ElTriconi » 12 Jun 2021, 17:38

Tacno ne treba placat rtv taksu, nek se jebu 🙃😋
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by Rum » 12 Jun 2021, 17:40

ElTriconi wrote: 12 Jun 2021, 17:38 Tacno ne treba placat rtv taksu, nek se jebu 🙃😋
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by Hurija » 12 Jun 2021, 17:40

ElTriconi wrote: 12 Jun 2021, 17:38 Tacno ne treba placat rtv taksu, nek se jebu 🙃😋
Ne prenose ni važnije sportske događaje , ne znam im vala svrhu.
Ostalo je cutanje.

User avatar
Julia-Klara
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 80782
Joined: 02 Dec 2011, 23:48
Location: u gajevima
Has thanked: 9955 times
Been thanked: 6802 times
Status: Offline

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by Julia-Klara » 12 Jun 2021, 17:42

Samo otkaze davat, matere mi.
Nema druge.
ju mast lov jor femili end bi najs tu komsija :djed

User avatar
ElTriconi
Đulaga
Đulaga
Posts: 36842
Joined: 24 Mar 2019, 14:13
Mood:
Has thanked: 23152 times
Been thanked: 4506 times
Status: Online

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by ElTriconi » 12 Jun 2021, 17:42

Hurija wrote: 12 Jun 2021, 17:40
ElTriconi wrote: 12 Jun 2021, 17:38 Tacno ne treba placat rtv taksu, nek se jebu 🙃😋
Ne prenose ni važnije sportske događaje , ne znam im vala svrhu.
Svrha im je da zaposle hrvata i srba koji ce se posrat na drzavu prvom prilikom :jutarnja
Sehara mi puna blaga
Al ne haje moja draga 🤗😊

User avatar
Fuddo
Maliciozni seronja i forumas godine
Maliciozni seronja i forumas godine
Posts: 83788
Joined: 03 Dec 2018, 21:17
Has thanked: 10909 times
Been thanked: 16210 times
Status: Offline

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by Fuddo » 12 Jun 2021, 17:42

Od, “ko nas bre zavadi” do uredjivanja vijesti na televiziji koju su gadjali.
Svaka cast, ne moze ni to svako
Treba expert level hinjaluka za to.
Dozvolite da se obratimo

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by Rum » 12 Jun 2021, 17:43

Hahah to Fudo
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Hurija
Pandora
Pandora
Posts: 19647
Joined: 05 May 2018, 21:21
Has thanked: 874 times
Been thanked: 1047 times
Status: Offline

Re: U vijestima BHT1 Armija RBiH nazvana “takozvanom”, slijede sankcije

Post by Hurija » 12 Jun 2021, 17:43

ElTriconi wrote: 12 Jun 2021, 17:42
Hurija wrote: 12 Jun 2021, 17:40

Ne prenose ni važnije sportske događaje , ne znam im vala svrhu.
Svrha im je da zaposle hrvata i srba koji ce se posrat na drzavu prvom prilikom :jutarnja
E pa to tije tzv. građanski ključ Trico .
Ostalo je cutanje.

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 18 guests