Moje (vase) vijesti...

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 23 Aug 2020, 00:22

:D.

Joj koji dever :hihi

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 23 Aug 2020, 00:30

Sam da javim da cu imati goste na veceri. Ispekla somuncice, skuhala grah, napravila kolace (izgleda da sam jabuke predugo pekla :p ) i eno se pece teletina s krompirom. Osjecam groznju savjesti zbog teletine.

Svasta danas sredila po kuci, odmicala sto se dalo odmicati ds iza i ispod obrisem/usisam.

A sinoc bacila na sred kuce folding madrac, tu ja i maca citale, pisale i zaspale. Probudili nas oko 1h i svaka od nas otisla u svoj krevet.

Jos sutra, a onda na posso. Vec me malo nervoza salijece.

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 24 Aug 2020, 06:05

Bure je jos u istom ulazu, neko ga one noci zagradio trosjedom i dvosjedom, ne mogu mu prici, od tad cekam da se to iznese da bih mogao iznjeti bure, a macora jos nema... valjda ceka da mu jave da sam doguro bure


odoh na poso...

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 25 Aug 2020, 05:57

Odoh brzo svratit do ulaza da bacim pogled, jesu li mi oslobodili bure...???

pa na poso...

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 26 Aug 2020, 05:21

Juce i sinoc kad sam naisao nisam mogao do bureta, odoh opet na brzinu da bacim pogled, pa na poso...

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 27 Aug 2020, 22:59

Kako ce ti riba ”prezivit” tolki put? :hihi

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 28 Aug 2020, 05:41

navika wrote: 27 Aug 2020, 22:59 Kako ce ti riba ”prezivit” tolki put? :hihi

Uh sta sve riba moze prezivit... ali ni jedna ne moze macora ni sekundu prezivit

odoh bacit pogled da li mogu izvuci bure...

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 28 Aug 2020, 23:40

Uh kakav dan na poslu danas, ne umijem csk ni da gs opisem :hihi

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 29 Aug 2020, 02:42

navika wrote: 28 Aug 2020, 23:40 Uh kakav dan na poslu danas, ne umijem csk ni da gs opisem :hihi


ustao sad, kosmar... konto trebam da vidim bure pa na poso,

nista, kahva, prozor, mota, nigdje macora... laganini subota, da se i meni posreci ne idem na posao :D.

(eh, ne vracam se na spavanje, hocu ovo "slobodno" do ponedeljka pravo da iskoristim...)

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 30 Aug 2020, 02:07

Radni mi dan bio, a stomak mi vezdan upset bio :roll Nisu mi sjeli cavapi sinoc za veceru, nikad mi ne sjednu i cesto ih moram povratiti, pa ih onda ne jedem po godinu, i opet se prevarim.

Zaspala malo poslije posla, kad me sad probudi neko klepetanje. Moji otisli kupiti veci tv, eto onaj im ko zastario.
A jest zastario.

Sta cu sad :hihi

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 30 Aug 2020, 12:06

navika wrote: 30 Aug 2020, 02:07 Sta cu sad :hihi


Odmah na TV od 1. 2. 3.... kanala memorisi sve kanale sa crtanim...

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 30 Aug 2020, 22:41

zvrk wrote: 30 Aug 2020, 12:06
navika wrote: 30 Aug 2020, 02:07 Sta cu sad :hihi


Odmah na TV od 1. 2. 3.... kanala memorisi sve kanale sa crtanim...
Pozelila sam gledati spongebob :)

O kako je toplo kod nas danas, ne mozes povirit vani.
Al ipak smo otisli negdje na rucak i kafu, a kad sam usla u auto poslije, do kuce se nisam mogla nasloniti ledjima na stolicu jer bi mi sprzila ledja :hihi

Dokle je bure doslo? :hihi

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 31 Aug 2020, 05:24

Ja gledam sve crtane, u stvari gledam u televizor a nemam pojma u sta gledam, ja pustim crtane kad hocu malo sebi da dodjem, ovi okolo mene skontali da se tad trebaju isparit... tad me nista ne zanima, tad mi nista ne treba, tad je jednostavno nista :D.

a bure, sinoc sam otisao da vidim, i oslobodili ga, odmah sam ga prekotrljo u drugi ulaz, jedno 150m, ispod stepenica, jedva, sad cu naici da na brzinu vidim je li jos tamo... pa da vidim sta dalje :D.


macora jos nema, sakrio se negdje i ceka bure

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 31 Aug 2020, 23:36

Sinoc su oblaci odgovorili jucerasnjoj toploti, i bilo je milina spavati.

Tri sam dana bila bez cokolade, bila su to teska tri dana u mom zivotu :hihi

Za sljedeci vikend se veze praznik, tri dana kod kuce :hop

Kucnes li kasikicom dovoljno glasno o fildzan zvrk? :hihi

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 01 Sep 2020, 04:49

Opet kahva bez macora, dzaba kuckanje (lupanje sve zvoni) kasikicom o fildzan, dzaba mota, nista...

cuj tri dana bez cokolade pa belaj :D. e fino se nasmijah, hvala


vi za praznike ste dobri, nista ne kontate, sta vas briga... u mene nema toga, bio praznik ili ne, vazda nesto, nema ovdje nikom praznika :D.

ono subota - nedelja pa ko fora ne radi se... a jooooj nema toga, ima ali ko da nije, barem ovdje za koje ja znam, stalno si u nekom poslu...


nema macora, zadevero se negdje...

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 01 Sep 2020, 22:29

Ali ti odes nesto odraditi, pa usput i kafa, pretpostavljam. Kod mojih su roditelja neki dan elektricari na zadatku sjedili duze od sat vremena.
Ja nemam toga. Ma svaki poso ima svoje dobre i lose strane.

Imamo neki bonus u mojoj firmi, ali da nikad ne zakasnis, i bas se zadnje dvije sedmice potrudila da ne kasnim, kad bonus skroz mali :hihi Kad kasnim, dobar je, ko iz inata :hihi

Bas nemam ideju sta bi za veceru :hm

Uh predugo nema macora, ja bi polijepila plakate da se trazi :hihi

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 01 Sep 2020, 22:46

Oh ovo zaboravila :hihi

Taman jucer mami isprica kako se ovdje nista ne krade, kako nikad ne zakljucavam autu, ni ispred kuce, ni na poslu, ni kad sam u shopingu, i kako mi nikad nista nije falilo.
I kako su, dok smo bili na kampovanju, ljudi u toaletu punili telefone, jer su samo tu imali uticnice, i telefoni i ostale elektronske stvarcice su znali vazdan tu biti, ljudi izlaze i ulaze, i nikad niko nije nicije uzeo..
Te kako je muz jednom zaboravio mobtel na odmaralistu, u toaletu, kad smo skontali, vec smo bili lijepo odmakli. Vratili smo se i nasli tell. Zvali smo prije, covjek koji je trenutno bio u toaletu se javio, i rekao da je mobtel jos tu.
I sam Bog zna sta sam jos sve mami napricala o postenim ljudima okolo, kad gle cuda - danas mi nesto nestade :D.

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 02 Sep 2020, 05:39

navika wrote: 01 Sep 2020, 22:29 Ali ti odes nesto odraditi, pa usput i kafa...

To ne spada u posao... to spada u spretnost iz koje napravis vrijeme, u kojem mozes nabrzinu ubaciti i kahvu :D.

Moras gledat cijelinu bilo kojeg posla, elktricari su samo jedan od timova koji rade na nekoj poslovnoj cijelini (poslovna jedinica radnog stanja uradjenosti bilo kojeg trenutno radnog mjesta na kojem se radi... u cijelini posla koji se radi, ili iz kojeg se radi i, ili kojeg ces raditi...) jedan tim bilo kojeg smijera svih majstorija... bilo kojeg posla, mora se uklopiti u sve druge majstorije bilo kojeg smijera koji se rade... da bi kao poslovna cijelina bilo sta napredovalo na mjestu na kojem se radi... (svi timski radovi moraju se uklopiti i jedno) ja (moj tim) ne mogu ni prije ni poslije nista raditi, dok ovi (tim prije mog tima) ne zavrsi svoje, da bih ja moga da radim svoje... i onda ovi (tim koji dolazi poslije mene) ne mogu nista raditi, dok moj tim ne zavrsi svoje... i tako u krug dok se sve ne zavrsi, u tome se moze svasta nesto izkalkulisati... pa i vrijeme za kahve :D.

to sto se mora ici na pozive... gleda se na hitnost i prioritete, koje kalkulises sa trenutnog radnog mjesta na kojem se nalazis... (pravis vrijeme sa kojim mozes uraditi i stici svugdje negdje gdje je potrebno, ako mozes radi trenutnosti radnog stanja u kojem se nalazis ) zato se zove timski rad, pa se i timski kahvenise... i ide tamo gdje hitnost i prioritet zove :D.

( i ja imam svoja stalna mjesta koja su mi prioritet, i sa kojih ne mogu da idem nigdje, dok telefon ne zazvoni sa jacim prioritetom, na koja ja ili bilo ko iz tima u kojem radim mora otici...)


Sad sam u frci, stislo sve sa svih strana pa ne mogu nikako napraviti vrijeme da odem po bure... :D.



a to sto ti je nesto nestalo, cuvaj privatna dokumenta, a ovo drugo nek nosi... i ne vjeruj svakome (u stvari ja ne vjerujem nikom ko nije pojeo najmanje kilo soli sa mnom, a i ti su pod kontrolom)

navika
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12400
Joined: 18 Mar 2015, 20:07
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by navika » 02 Sep 2020, 22:40

Dragi zvrk, ne znam jesam li ista skontala od toga sto si nspiso :D.

Danas ne kontam, a javit cu evo i sto :hihi

Prvo, ono jucer sto je nestalo, nije nestalo, vec je zapravo sklonjeno na sigurno :) Postenog li svijeta :hihi

A sinoc sam pogledala film Adrift. Dobar je iz dva razloga. Prvo glavni likovi nisu “savrseni” i djeluju ko sasvim obicni ljudi, a drugo zasnovan je na istinitoj prici.
A prica je o dvoje mladih, zaljubljenih ljudi, koji ploveci nailaze na oluju, pa njene halucinacije i prezivljavanje poslije toga. Plovila je tako nesto vise od 40 dana, u stvarnom zivotu cura je tad imala 24 god.
E ja sam imala svunoc neke kosmare, dolazio je neko po mene, da me odvede u nepoznato, vristala sam, plakala sam, molila sam, pa su mi i kucu ispreturali, ko voda njihov brodic :hihi

Vazdan me pitaju sto to izgledam umorno, kako sam drukcije mogla izgledati danas :hihi

Sinoc napravila kukuruzu, i mlijeko ukajmacila. I napravim neke kolace s boravnicama, ostavim komad jednoj zeni na poslu.
Kad poslije mi u prolazu dobaci - jest ti dobar onaj hljeb :D.
Njima je valjda kolac sam ono sto je kremasto :hihi

Edit. Kako sam danas za rucak imala drustvo i “pjesmu” u hladu jednog drveta.
3F0BC818-CD43-476B-9F09-99C470E9E446.jpeg
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

User avatar
zvrk
Poneki mu pročitamo
Poneki mu pročitamo
Posts: 613
Joined: 12 Apr 2020, 09:58
Status: Offline

Re: Moje (vase) vijesti...

Post by zvrk » 03 Sep 2020, 05:31

navika wrote: 02 Sep 2020, 22:40 Dragi zvrk, ne znam jesam li ista skontala od toga sto si nspiso :D.

Danas ne kontam, a javit cu evo i sto :hihi

.......

Ne kontaj ba nista... zezaj se i uzivaj :)

i ja sa zenom izadjem svukud negdje u prirodu, odmah svasta sleti nesto... znaju nam i lisice doci, ono prvo te iz daljine mjerkaju, ovo ono tamo vamo i dodju na metar, bacimo im nesto sta imamo, (znamo da tako svasta nesto naidje, pa ponesemo svakakve salame itd) ispricamo se fino i razlaz... :D.

(bude i onih cuka divljaka sa zutim ocima, ti su opasni, pa se znam pomarisat snjima... ali pretezno me skontaju pa razgule )

a inace cim sjednes negdje na klupu eto golubova, vrabaca, vrana, svraka... milijardu :D.

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests