Crna hronika

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by damir5 » 06 Feb 2018, 08:31

Dobar tekst na tu temu je napisala Martina Mlinarević Sopta, ... kada su oni monstrumi ubili bebu u Sarajevu, baš se dotakla tih komšija. Ono u fazonu pratite kad curu momak doprati, kakav se veš suši na balkonu,... a plač i vrisak ne čujete.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by Nice try » 06 Feb 2018, 08:33

Ma,primjeti se i šta se da se radi tada?
Moj tata je imao sličan slučaj dok je imao podstanare.Slično,muž je maltretirao ženu,imali su malu bebu,ostavljao je danima bez dinara.Ona se jadna pretvorila u sjenu.Tata je to trpio neko vrijeme i jedan dan izbaci kretena iz stana,a zovne njenog brata da dođe po nju i dijete.Htio je na neki način da je osvijesti i pomogne.Brat je došao po nju,ali nakon nekog vremena čini mi se da se vratila mužu.
Nije lako ni gledati ovakve stvari,a i miješanje povlači razne probleme.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by Nice try » 06 Feb 2018, 08:34

Chloe wrote: 06 Feb 2018, 08:28 Je bilo i prije ovakvih slučajeva, al' u "naprednom" društvu ih ne bi trebalo biti nikako i na vrijeme bi trebali biti primjećeni i spriječeno veće zlo. :cudi
Napreduje društvo,ali u kojem smislu.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by Chloe » 06 Feb 2018, 08:36

Nice try wrote: 06 Feb 2018, 08:34
Chloe wrote: 06 Feb 2018, 08:28 Je bilo i prije ovakvih slučajeva, al' u "naprednom" društvu ih ne bi trebalo biti nikako i na vrijeme bi trebali biti primjećeni i spriječeno veće zlo. :cudi
Napreduje društvo,ali u kojem smislu.

Mi smo ti koji ih rađamo i odgajamo ( ne mislim samo na nas žene) društvo ... negdje se već godinama dobro griješi ... :)
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by storm » 06 Feb 2018, 08:42

Nice try wrote: 06 Feb 2018, 08:34
Chloe wrote: 06 Feb 2018, 08:28 Je bilo i prije ovakvih slučajeva, al' u "naprednom" društvu ih ne bi trebalo biti nikako i na vrijeme bi trebali biti primjećeni i spriječeno veće zlo. :cudi
Napreduje društvo,ali u kojem smislu.
Neka danac samo mlatne ženu....
ili u bilo kojem sustavu gdje pravna država recimo da funkcionira...i gdje prije svega građani imaju povjerenja u te institucije.
Taj zapad i ima stopu razvoda puta x od nekih naših područja....jer se dosta promptnije to rješava, ne da su oni nešto bolji u odnosima....ali buraz, letiš van uz kazne i zabrane, pa ti skontaj, kad ćeš opet dići ruku na nekoga...
Ovdje se murija čudom čudi....pa de ajd, malo je ispljeskao, tako i treba...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by damir5 » 06 Feb 2018, 08:45

fakat, sjetim se anegdote, kažu da je istinita priča, prešao bračni par granicu u Bosanskom Brodu,... i čim su krenuli prema Derventi pljus šamar - hajd' me sad tuži pizda ti materina....
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Online

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by spacebound » 06 Feb 2018, 08:48

Pa ne znam bas , storm, da ta prica o zapadnom sistemu drzi vodu, bar gledajuci americke emisije o nasilju i ubistvima u porodic.i oni zatvaraju oci i okrecu glavu, cak ni zabrane prilaska nisu neko rjesenje.Najlakse gledat svoja posla, mnogi se toga drze, pa kad se desi tragedija, toboze se cude.
Ali stoji i ovo sto Nice kaze, obicno ispadne kriv onaj sa strane ko zeli pomoci.Ne mozes ti pomoci onome ko pomoc ne zeli.

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by storm » 06 Feb 2018, 08:48

damir5 wrote: 06 Feb 2018, 08:45 fakat, sjetim se anegdote, kažu da je istinita priča, prešao bračni par granicu u Bosanskom Brodu,... i čim su krenuli prema Derventi pljus šamar - hajd' me sad tuži pizda ti materina....
Kud baš kod Dervente :valja
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
damir5
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 25962
Joined: 20 Mar 2016, 21:04
Location: bosanski forum
Mood:
Been thanked: 1 time
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by damir5 » 06 Feb 2018, 08:50

storm wrote: 06 Feb 2018, 08:48
damir5 wrote: 06 Feb 2018, 08:45 fakat, sjetim se anegdote, kažu da je istinita priča, prešao bračni par granicu u Bosanskom Brodu,... i čim su krenuli prema Derventi pljus šamar - hajd' me sad tuži pizda ti materina....
Kud baš kod Dervente :valja
pa tuda vodi cesta :D.
Me? Wrong? Never! Image

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by storm » 06 Feb 2018, 08:51

spacebound wrote: 06 Feb 2018, 08:48 Pa ne znam bas , storm, da ta prica o zapadnom sistemu drzi vodu, bar gledajuci americke emisije o nasilju i ubistvima u porodic.i oni zatvaraju oci i okrecu glavu, cak ni zabrane prilaska nisu neko rjesenje.Najlakse gledat svoja posla, mnogi se toga drze, pa kad se desi tragedija, toboze se cude.
Ali stoji i ovo sto Nice kaze, obicno ispadne kriv onaj sa strane ko zeli pomoci.Ne mozes ti pomoci onome ko pomoc ne zeli.
Pa nisam ni tvrdio da tamo toga nema, niti da su oni nešto bolji po tom pitanju, gnjida je gnjida i egzistira na Manhattnu i u Donjoj Špičkovini...
samo tamo će ga sustav srediti, ako se žrtva odluči i ode do kraja...
a to je točno....tko ne želi, ne može mu nitko pomoći...
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by Chloe » 06 Feb 2018, 09:00

:hm ... ne znam za USA kako je od države do države kod njih regulisano, al' sigurna sam da EU države imaju puno bolju socijalnu zaštitu po pitanju nasilja u porodici. Nije zaštićen onaj ko ne želi zaštitu ( žena laže i štiti muža), al' dijete kad se pojavi sa modricom u vrtiću/školi pali "alarme" i Njemačkoj i u Austriji u Norveškoj i u Holandiji ... :cudi
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Nice try
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 29635
Joined: 09 Dec 2016, 08:03
Been thanked: 15 times
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by Nice try » 06 Feb 2018, 16:19

storm wrote: 06 Feb 2018, 08:42
Nice try wrote: 06 Feb 2018, 08:34
Chloe wrote: 06 Feb 2018, 08:28 Je bilo i prije ovakvih slučajeva, al' u "naprednom" društvu ih ne bi trebalo biti nikako i na vrijeme bi trebali biti primjećeni i spriječeno veće zlo. :cudi
Napreduje društvo,ali u kojem smislu.
Neka danac samo mlatne ženu....
ili u bilo kojem sustavu gdje pravna država recimo da funkcionira...i gdje prije svega građani imaju povjerenja u te institucije.
Taj zapad i ima stopu razvoda puta x od nekih naših područja....jer se dosta promptnije to rješava, ne da su oni nešto bolji u odnosima....ali buraz, letiš van uz kazne i zabrane, pa ti skontaj, kad ćeš opet dići ruku na nekoga...
Ovdje se murija čudom čudi....pa de ajd, malo je ispljeskao, tako i treba...
Storm, kod nas isto zakon štiti ženu i djecu, ali samo to. Nema daljnje podrške u smislu da se žena osamostali i uspije nastaviti život normalno. Zato se većina i vrati nasilnom partneru.
"Nećemo ništa razumeti od hoda sveta ako budemo zamišljali da ljudi uvek postupaju pravedno..."

Balada o Bohoreti

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by Sheval » 06 Feb 2018, 23:59

Kazete, i prije je ovog bilo. Jeste. Pisem o banalnim stvarima, koliko su danas ljudi prejaki na rijecima, jaki na tastaturi ali u globalu sve je to na baterije. Ne navodim isključivo ovaj slucaj, nego o nestanku heroja ulice. Prije se dobro znala hijerarhija koja se nije zloupotrebljavala. Danas je bitno uslikati ili snimiti video.
Dobro pogledajte ovaj video. Ovo je slika i prilika drustva


User avatar
srculence7
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 18087
Joined: 31 Mar 2016, 03:35
Location: iza zatvorenih vrata
Has thanked: 3711 times
Been thanked: 3614 times
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by srculence7 » 07 Feb 2018, 02:01

Nice try wrote: 06 Feb 2018, 08:33 Ma,primjeti se i šta se da se radi tada?
Moj tata je imao sličan slučaj dok je imao podstanare.Slično,muž je maltretirao ženu,imali su malu bebu,ostavljao je danima bez dinara.Ona se jadna pretvorila u sjenu.Tata je to trpio neko vrijeme i jedan dan izbaci kretena iz stana,a zovne njenog brata da dođe po nju i dijete.Htio je na neki način da je osvijesti i pomogne.Brat je došao po nju,ali nakon nekog vremena čini mi se da se vratila mužu.
Nije lako ni gledati ovakve stvari,a i miješanje povlači razne probleme.
Povlači ali u slučaju kad mlate dete ne bi trebalo da budemo nemi posmatrači. Prijavila sam par sumnjivih slučajeva i nije mi krivo, jer je nakon praćenja otkriveno da su deca zlostavljana i ma koliko to odvajanje od roditelja bilo nekom okrutno, moguće da im je spasilo život. I u obavezi su da sačuvaju vašu privatnost, mada se dešava da nasilnici na razne načine i dođu nekako do informacije ko stoji iza prijave pa su mogući problemi, ali nisu ni oni nerešivi. Učitelji, nastavnici, stručni saradnici i lekari ne bi smeli da zakažu, njihovo zapažanje vezano za ponašanje deteta, osim evidentnih povreda, može biti od pomoći.

Preporučila bih vam da pročitate autobiografsku knjigu Dejva Pelcera, "Dete zvano to" i nastavak "Izgubljeni dečak", tamo je dobro opisano pored strašnog fizičkog zlostavljanja i psihološko stanje u kome se nalazio dok je živeo sa majkom i nakon odvajanja, kada je promenio razne domove i hraniteljske porodice...strepnja sa kojom bi se svaki put suočavao kada je majka trebala da ga poseti jer joj to pravo i pored zverskog mučenja koje je nad njim sprovodila, nije bilo uskraćeno.

Što se žena tiče, neke skupe hrabrost da se otrgnu iz tog začaranog kruga, jer oni često znaju davati i lažna obećanja kako to više neće činiti ako ostanu sa njim ili se vrate a neke na žalost nastave da trpe razna iživljavanja koja znaju biti nekad i fatalna...
Ne diraj me ako se ne razumeš u mene, pokvarićeš nešto.

User avatar
ina
Mjesečarka
Mjesečarka
Posts: 25660
Joined: 20 Feb 2015, 22:36
Location: izmedju neba i mora
Has thanked: 3109 times
Been thanked: 4104 times
Contact:
Status: Offline

Re: Preminuo osamnaestomjesečni pretučeni dječak

Post by ina » 07 Feb 2018, 15:17

Jadno dijete.
Svijest ima sidrište.

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95672
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33886 times
Been thanked: 20667 times
Contact:
Status: Online

NAKON RAZMJENE VATRE S DOBOJSKOM POLICIJOM: Ćosović uhićen, za Hasanbašićem se traga

Post by Rum » 09 Mar 2018, 19:47

Image

Hasanbašić, za kojim se još uvijek traga, osumnjičen je da je počinio kazneno djelo teško ubojstvo u pokušaju.

Policijski službenici Uprave Ministarstva unutarnjih poslova Republike Srpske (MUPRS) za organizirani i teški kriminal i Policijske uprave Doboj, u suradnji s kolegama iz susjednih županijskih MUP-ova, intenzivno rade na pronalasku Mustafe Hasanbašića, koji je danas, nakon pucnjave u naselju Miljaković i napada na policajce, pobjegao s mjesta događaja.

Iz entitetske policije, uz navođenje inicijala sudionika ovog slučaja, podsjećaju da je uhićen drugi napadač, Benjamin Ćosović (1996.) iz Tešnja.

Hasanbašić, za kojim se još uvijek traga, osumnjičen je da je počinio kazneno djelo teško ubojstvo u pokušaju.

Napad na patrolu policije dogodio se danas oko podneva u mjestu Miljkovac, nakon što je policija uočila Hasanbašića za kojim je raspisana potraga.

On je otvorio vatru na policiju dok mu se približavala, a u međusobnoj pucnjavi, kako je navedeno, nije bilo povrijeđenih. Potom je došlo do fizičkog napada na policajce, a zbog zadobivenih težih tjelesnih povreda, jedan je zadržan na liječenju.
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
KOMESAR
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11755
Joined: 28 Dec 2013, 23:26
Location: Ilidža
Has thanked: 14 times
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: NAKON RAZMJENE VATRE S DOBOJSKOM POLICIJOM: Ćosović uhićen, za Hasanbašićem se traga

Post by KOMESAR » 09 Mar 2018, 19:52

Nebio mu u kozi!
Čovjek i magarac znaju više nego sam čovjek.

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: NAKON RAZMJENE VATRE S DOBOJSKOM POLICIJOM: Ćosović uhićen, za Hasanbašićem se traga

Post by Hannibal » 09 Mar 2018, 19:55

znaci space iz miljkovaca
🐽

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80122
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7020 times
Been thanked: 11329 times
Status: Online

Re: NAKON RAZMJENE VATRE S DOBOJSKOM POLICIJOM: Ćosović uhićen, za Hasanbašićem se traga

Post by spacebound » 09 Mar 2018, 19:56

Nije Miljakovac vec Miljkovac, obracun je bio pod Glavicom jer su dotle trcali sumom. Mene su danas vijesti bunile dok nisam cula iz prve ruke, tj. od ljudi koji zive u neposrednoj blizini poligona.

User avatar
gaga
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1291
Joined: 07 Jan 2018, 22:02
Status: Offline

Re: NAKON RAZMJENE VATRE S DOBOJSKOM POLICIJOM: Ćosović uhićen, za Hasanbašićem se traga

Post by gaga » 09 Mar 2018, 20:08

Ta policija rs je skup trutova koji ne mogu pretrcati 100m.
Pametni uce i od budala, budale ni od pametnih

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests