RTRS

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

RTRS

Post by IM_ex » 09 May 2012, 00:16

PLJUŠTE OSTAVKE NA TELEVIZIJI RS: Zbog prikazivanja filma o ratnom terorisanju Sarajeva!

Generalni direktor Radio-televizije Republike Srpske (RTRS) Dragan Davidović prihvatio je ostavku urednika filmskog i dokumentarnog programa Zorana Dotlića, koju je, kako je naveo, podnio iz moralnih razloga, s obzirom na novonastalu situaciju povodom emitovanja filma “Pucanj u srce” (Shot Through the Heart ), kojeg je RTRS emitovala u srijedu, samo pet dana nakon što je obilježeno 20 godina od početka opsade Sarajeva tokom koje je stradalo 11.541 osoba.


Ovaj film iz 1998. godine govori o dvojici nerazdvojnih prijatelja, koji se nađu na suprotnim stranama u ratu. Jedan ode iz grada kojeg vojska kojoj je pristupio terorizira, a drugi ostaje boriti se za slobodu, istodobno odbivši ponudu prijatelja da mu omogući bijeg iz Sarajeva. No, uskoro će doći do međusobnog obračuna…

Film su veteranska udruženja u Republici Srpskoj ocijenila pristranim i uslijedio je žestok pritisak i burne reakcije.

- S obzirom na novonastalu situaciju povodom emitovanja filma `Pucanj u srce` iz moralnih razloga podnosim ostavku na mjesto urednika filmskog i dokumentarnog programa. Nadam se da će se ovaj čin pozitivno protumačiti u onom dijelu javnosti koja bez jasne argumentacije proziva rukovodstvo RTRS-a, naveo je Dotlić u pisanoj ostavci, koju je danas uputio direktoru Programa Televizije RS Nataliji Trivić, prenosi agencija Srna.

Ista agencija javlja da Radio-televizija Republike Srpske, uz još jedno izvinjenje borcima i porodicama poginulih, “koje je povrijedilo emitovanje američkog filma “Pucanj u srce”, istovremeno odbacuje sve političke insinuacije i korišćenje boračkih interesa po potrebi i u svrhu ostvarenja političkih ciljeva nekih političkih stranaka”.

U saopštenju generalnog direktora Radio-televizije Republike Srpske Dragana Davidovića navodi se da RTRS očekuje od svih političkih struktura da stradanje srpskog naroda ne koriste za ostvarenje svojih političkih interesa i početak kampanje za lokalne izbore.

U saopštenju se ističe da političke kampanje ne mogu da se počinju obračunom sa Javnim servisom Republike Srpske, što je, kako se navodi, godinama praksa nekih političkih partija čiji cilj je da uzdrmaju Radio-televiziju Republike Srpske kao instituciju i diktiraju njenu uređivačku i kadrovsku politiku.

- Nas zaposlene u Javnom servisu Republike Srpske političke stranke niti mogu, niti imaju prava da uče šta su interesi Srpske i kako se oni brane, jer smo i mi i naše porodice sa Republikom Srpskom rasli i prolazili sve teške i srećne trenutke evo već 20 godina, ističe se u saopštenju i i dodaje da u tom smislu RTRS ostaje dosljedna u odbrani interesa Srpske, njenih građana i srpskog naroda u cjelini.

Uređivački kolegijum Radio-televizije Republike Srpske uputio je u četvrtak izvinjenje svima koji su povrijeđeni uređivačkim postupkom ove televizije prilikom prikazivanja američkog filma “Pucanj u srce” koji sa stanovišta srpskog naroda ima uvredljiv sadržaj.

Borci, porodice poginulih i nestalih, te ratni vojni invalidi Sarajevsko-romanijske regije prihvatili su juče izvinjenje Radio-televizije Republike Srpske, jer je priznala da je bila greška prikazivanje američkog filma “Pucanj u srce” u kojem su negativno prikazani srpski borci.


film "Pucanj u srce", snimljen po istinitom desavanju - preporucujem

E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: "Pucanj u srce" -"omaklo se" pustanje filma na RTRS

Post by Krokodil Behko » 09 May 2012, 00:21

Pretpostavljam, da će (bivši) urednik, biti i sudjen, zato što je
"nepravedno i ničim izazvano" pustio taj film, te prouzročio teške
traume, sasvim nedužnih članova, boračkih organizacija u RS.
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: "Pucanj u srce" -"omaklo se" pustanje filma na RTRS

Post by Mister No » 09 May 2012, 00:28

Koji fasizam obitava u Srbima (posebno onima iz RS-a) to nigdje na svijetu nema.

Kad im pop u glavu ucera mrznju prema Turcima (citaj Bosnjacima) jos u predskolskoj dobi, ona samo, kad otegnu papke, nestane.
High Hopes...

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: "Pucanj u srce" -"omaklo se" pustanje filma na RTRS

Post by IM_ex » 09 May 2012, 01:01

zagor wrote:
Kad im pop u glavu ucera mrznju prema Turcima (citaj Bosnjacima) jos u predskolskoj dobi, ona samo, kad otegnu papke, nestane.
Ovo je surova istina, ciji smo svjedoci, nazalost.
Pitam se cesto, hoce li se desiti da vecina tamosnjeg zivlja ikada progleda. Ne slutim pozitivan odgovor, i plasi me cinjenica da je tako malo normalnih ljudi u tom entitetu, toliko malo da se i ne cuje njihov glas. strasno

Mogu (za)braniti pustanje ovakvih filmskih sadrzaja putem, tv-a ... ali, filmovi su svima dostupni i preko interneta.
Nakon svega, vjerujte, ne bi me cudilo ni kad bi Dodik zabranio internet u tom ruglu od entiteta. heej, ni to me ne bi cudilo, ccc ...
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: "Pucanj u srce" -"omaklo se" pustanje filma na RTRS

Post by Mister No » 09 May 2012, 01:09

IM_ex wrote:
zagor wrote:
Kad im pop u glavu ucera mrznju prema Turcima (citaj Bosnjacima) jos u predskolskoj dobi, ona samo, kad otegnu papke, nestane.
Ovo je surova istina, ciji smo svjedoci, nazalost.
Pitam se cesto, hoce li se desiti da vecina tamosnjeg zivlja ikada progleda. Ne slutim pozitivan odgovor, i plasi me cinjenica da je tako malo normalnih ljudi u tom entitetu, toliko malo da se i ne cuje njihov glas. strasno

Mogu (za)braniti pustanje ovakvih filmskih sadrzaja putem, tv-a ... ali, filmovi su svima dostupni i preko interneta.
Nakon svega, vjerujte, ne bi me cudilo ni kad bi Dodik zabranio internet u tom ruglu od entiteta. heej, ni to me ne bi cudilo, ccc ...
Pa imaju oni i ponekog jako kvalitetnog covjeka, ali kad se takav pojavi oni ga sami smaknu ili protjeraju.
Od Ivana Djurica preko Jove Divjaka do Djindjica npr...jako pametni i sposobni ljudi, al j... ga nisu pravi Srbi tj cetnici, i zato su prosli onako kako jesu.
Onaj normalni, sto im se u RS-u pojavi, Dagan Čavic, nestade kao gumicom obrisan...a samo malo normalan...
High Hopes...

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: "Pucanj u srce" -"omaklo se" pustanje filma na RTRS

Post by IM_ex » 09 May 2012, 01:21

hjooj, Jovo Divjak, Djindjic ... pa njih je ovdje nepotrebno pominjati jer ih je, s ljudske strane gledano, nemoguce okritikovati. Oni su dokazali da su ljudi.
Dzaba sto smo toga svjesni; za skupinu pc entiteta, a bogme i Srbije, cija vecina su neljudi, oni su izdajnici "nebeskog naroda". Opci primitivizam, sta drugo reci.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: "Pucanj u srce" -"omaklo se" pustanje filma na RTRS

Post by Mister No » 09 May 2012, 01:24

IM_ex wrote:hjooj, Jovo Divjak, Djindjic ... pa njih je ovdje nepotrebno pominjati jer ih je, s ljudske strane gledano, nemoguce okritikovati. Oni su dokazali da su ljudi.
Dzaba sto smo toga svjesni; za skupinu pc entiteta, a bogme i Srbije, cija vecina su neljudi, oni su izdajnici "nebeskog naroda". Opci primitivizam, sta drugo reci.
Nista, nego jedna nuklearka ogranicenog djelovanja bi mogla pomoc.
Ona bi im jedino izbila krivoslavlje iz vugla.
High Hopes...

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: RTRS - tamo daleko od istine

Post by Krokodil Behko » 10 May 2012, 00:00

Meni se čini, da su oni, još uvijek u kalendarskoj 1389. godini.
Jedina su TV u regionu, koja ne emituje turkse serije :DD
online

User avatar
Mister No
The Good, the Bad and the Ugly
The Good, the Bad and the Ugly
Posts: 31593
Joined: 28 Sep 2010, 18:17
Has thanked: 7129 times
Been thanked: 3865 times
Status: Offline

Re: RTRS - tamo daleko od istine

Post by Mister No » 12 May 2012, 11:34

Krokodil Behko wrote:Meni se čini, da su oni, još uvijek u kalendarskoj 1389. godini.
Jedina su TV u regionu, koja ne emituje turkse serije :DD
:oo :oo

Pacenici, sta samo propustaju.
High Hopes...

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: RTRS - tamo daleko od istine

Post by Konsultant » 13 May 2012, 08:21

:plavi :aplauzz

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: RTRS - tamo daleko od istine

Post by IM_ex » 13 May 2012, 19:41

Je li neko sinoc gledao prenos koncerta solidarnosti, pod nazivom" Ima neka tajna veza", organizovanog za pomoc lijecenja umjetnice Jadranke Stojakovic?
Ne; cak ni jedan takav skup nije moglo da prodje bez cobanskih povika ajmo srpska, ajmo srpska. strasno ...
Ko bjese taj turbo-krkan? :bua

Zamalo da pitam sta je trazio jedan takav na jednom takvom koncertu :sok al' se sjetih ko je direktor RTRS_a :bua

:dole
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: RTRS - tamo daleko od istine

Post by nezaboravna » 13 May 2012, 20:10

IM_ex wrote:Je li neko sinoc gledao prenos koncerta solidarnosti, pod nazivom" Ima neka tajna veza", organizovanog za pomoc lijecenja umjetnice Jadranke Stojakovic?
Ne; cak ni jedan takav skup nije moglo da prodje bez cobanskih povika ajmo srpska, ajmo srpska. strasno ...
Ko bjese taj turbo-krkan? :bua

Zamalo da pitam sta je trazio jedan takav na jednom takvom koncertu :sok al' se sjetih ko je direktor RTRS_a :bua

:dole
:zubi :zubi E to je `jedina tv stanica koja je demokratska :dole :dole i jos jeDodik finansira da se ne bi ugasila :puca :puca
Kako tom narodu nije jasno da su slagani cim su tu tv upalili,a tek direktoe RTS :D. :D. :D. njega treba u Hag :hop
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Pogledajte šta je glavna vijest na Dnevniku RTRS (VIDEO)

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2013, 22:00

Image

U nevjerici zbog stručnih i zemaljskih podataka o recesiji i nelikvidnosti privrede Republike Srpske, do juče po RTRS jedine oaze ekonomskog blagostanja u regiji a i šire, urednici dnevnika entitetskog javnog servisa potražili su pomoć, koga drugog do, astrologa! Pogledajte video!

U glavnoj informativnoj emisiji na RTRS-u, Dnevniku 2, 2. januara 2013. godine otišli su 'korak dalje', pa upitali astrologe (?) kakva sudbina u 2013. godine očekuje Republiku Srpsku i njene građane.

Šta astrolozi predviđaju, pogledajte u prilogu!

[ytube][/ytube]


depo
online

User avatar
paparaci
Hadžija
Hadžija
Posts: 6706
Joined: 26 Mar 2010, 22:08
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Pogledajte šta je glavna vijest na Dnevniku RTRS (VIDEO

Post by paparaci » 04 Jan 2013, 23:31

jaki su. :D.
NeK pUkNu DuSmAnI...

:srce S a n i c a - G r m e č :srce

User avatar
Tempy
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3927
Joined: 05 Nov 2012, 18:36
Status: Offline

Re: Pogledajte šta je glavna vijest na Dnevniku RTRS (VIDEO

Post by Tempy » 05 Jan 2013, 07:31

Što se babi snilo...

Ruana
Status: Offline

Re: Pogledajte šta je glavna vijest na Dnevniku RTRS (VIDEO

Post by Ruana » 05 Jan 2013, 07:40

Eto blago nama, sad ce nama aerodrom na Zupcima.

User avatar
carobnjak N
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 12908
Joined: 07 Oct 2010, 22:49
Has thanked: 801 times
Been thanked: 923 times
Status: Offline

Re: Pogledajte šta je glavna vijest na Dnevniku RTRS (VIDEO

Post by carobnjak N » 05 Jan 2013, 07:55

:grana trebali su grah bacati
u stvari jednom su to i radili u tom dnevniku ,onaj Risto Đogo 93. g samo što je neslavno završio u potoku
niko te ne može spasiti osim tebe (Bukovski)

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120151
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7766 times
Status: Online

Re: RTRS

Post by Krokodil Behko » 31 Jan 2013, 12:48

RTRS: "Tuzlaci sami sebe digli u zrak"

[ytube][/ytube]
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: Pogledajte šta je glavna vijest na Dnevniku RTRS (VIDEO

Post by Pasaga » 31 Jan 2013, 16:43

carobnjak Nurudin wrote::grana trebali su grah bacati
u stvari jednom su to i radili u tom dnevniku ,onaj Risto Đogo 93. g samo što je neslavno završio u potoku
pricao sa ribicama.... :hihi
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37669
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2867 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: RTRS - tamo daleko od istine

Post by Pasaga » 31 Jan 2013, 16:46

Krokodil Behko wrote:Meni se čini, da su oni, još uvijek u kalendarskoj 1389. godini.
Jedina su TV u regionu, koja ne emituje turkse serije :DD
Pogledaj malo u koliko se skola uci Turski u toj sumskoj.
Ako se nevaram,u istocnoj Bosni,fin broj djece uci Turski.
To sam procitao na portalu Avaza,ako su omahnuli,nije im prvi put.
Tebi bi bilo jednostavnije,posto si dole,a mozda i imas tu informaciju
da kazes....diskusije radi,volio bi bas da se uvjerim. :naklon
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests