Fatmir Alispahić

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Fatmir Alispahić

Post by Krokodil Behko » 16 May 2012, 17:56

Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Sarajevu

Fatmire, ako su Vaša prava protjerana iz Sarajeva, vrata novopazarskog univerziteta su Vam širom otvorena

Image

Internacionalni univerzitet u Novom Pazaru je uputio otvoreni poziv Fatmiru Alispahiću da upiše doktorske studije na Univerzitetu u Novom Pazaru, "ukoliko njegovo akademsko pravo bude protjerano iz Sarajeva"

fatmir alispahic"Akademska javnost u Sandžaku je zaprepaštena javnom i bestidnom diskriminacijom kojoj je izložen istaknuti bošnjački intelektualac mr. Fatmir Alispahić od Filozofskog fakulteta u Sarajevu", stoji u otvorenom pismu rektora Internacionalnog univerziteta u Novom Pazaru prof. dr. Mevludina Dudića.

Dudić je mišljenja da je Alispahiću oduzeto ustavno pravo na obrazovanje i usavršavanje, tako što ga su čelnici Filozofskog fakulteta u Sarajevu, izvrijeđali i proglasili ideološki nepodobnim.

Rektor Dudić smatra da ne samo da je čudno da je mogla biti donesena takva odluka, koja nema nikakvo uporište u zakonu, "već kako je moguće da nadležna tijela Univerziteta u Sarajevu danima ne reagiraju na ovu sramotu, kojom se ideološka diskriminacija uvodi kao metod selekcije".

Uz nadu da će Univerzitet u Sarajevu smoći snage da izađe iz ove krize, "jer bi se slučaj Fatmira Alispahića mogao tumačiti kao početak procesa diskriminacije bošnjačke inteligencije u Sarajevu kao bošnjačkom duhovnom centru“, stoji u pismu.
online

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by Luna. » 16 May 2012, 18:07

ja nemam pojma o cemu se radi. novinar je tako nepismen, da se nije sjetio na kraju clanka ukratko napisat o cemu se radi... pretpostavljam da ima link na prethodne clanke, ali posto ne znam odakle si ovo postavio, ne mogu ni procitat. a ne cii mi se bas toliko vazno da mi guglala...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by Krokodil Behko » 16 May 2012, 18:19

Navodno je Fatmir Alispahić, fašista iz bošnjačkog naroda pa mu
profesor Dubravko Lovrenović, i još par njih. ne da daju doktorira u SA.
Pitam se samo, postoji li neka sudska presuda o tom fašizmu, predmetnog Fatmira.
online

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by String » 16 May 2012, 18:42

F.A. jeste incidentan i pomalo budala...
Ali koji K se oglasavaju ovi iz Sandzaka???? Sta oni hoce??
Nije im diskriminirajuci odnos to sto masovno zaposljavaju nepismene sandzaklije kockastih glava u BHTelecomu npr. i time po strani drze mnostvo za taj posao strucnih sarajlija????
Image

Obrisan profil
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by Obrisan profil » 16 May 2012, 20:22

pa nek doktorira u Pazaru,,mislim,,,u cemu je fazon? Ja nista ne kapiram...

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by mrki62 » 16 May 2012, 22:37

kao početak procesa diskriminacije bošnjačke inteligencije u Sarajevu
Sandžačke :pusi
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by Konsultant » 17 May 2012, 15:55

MORENA wrote:pa nek doktorira u Pazaru,,mislim,,,u cemu je fazon? Ja nista ne kapiram...
ni ja. haj doktorirat na nekom zapadnom univerzitetu, al u pazaru... zar covjek moze tako nisko pasti?!

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by Dust » 17 May 2012, 16:21

Prof. dr. Ivo Komšić, dekan Filozofskog fakulteta u Sarajevu, zabranio je da se u holu ovog fakulteta potpisuje peticija protiv diskriminacije Fatmira Alispahića.

Grupa NVO uputila je zahtjev dekanu Filozofskog fakulteta prof. dr. Ivi Komšiću u srijedu 16. maja, i tražila odobrenje za potpisivanje peticije u holu fakulteta 17. maja u vremenu od 11 h do 14 h. Tekst peticije glasi: ”Tražimo ukidanje nezakonite i diskriminatorske odluke Nastavno-naučnog vijeća Filozofskog fakulteta u Sarajevu kojom se mr. sc. Fatmiru Alispahiću – u ime ideološke nepodobnosti – oduzima pravo da doktorira na fakultetu na kome je diplomirao i magistrirao”. Traženo je da se dekan Komšić očituje po zahtjevu tokom dana, odnosno 16. maja, što nije urađeno, već je koordinator Sanadin Voloder pozvan od strane dekana Komšića u četvrtak 17. maja da u 10:45 h dođe u dekanat, kada mu je uručena odluka o odbijanju, odnosno, zabrani potpisivanja peticije u holu fakulteta. Dakle, 15 minuta pred početak potpisivanja peticije. U odluci dekana Komšića, broj: 01/369 stoji: ”U vezi sa Vašim zahtjevom, obavještavamo Vas da u skladu sa članom 7. stav 6. i članom 43. Zakona o visokom obrazovanju Kantona Sarajevo (Službene novine broj: 22/10.), na fakultetu nije dozvoljeno političko organizovanje i djelovanje, te ne postoji zakonski osnov da udovoljimo Vašem zahtjevu”.
Dekan Komšić je svjesno doveo organizatore peticije pred svršen čin, očekujući očajnički potez, odnosno, da organizatori potpisivanja peticije uprkos zabrani pristupe potpisivanju peticije i na taj način daju argument za intervenciju dekana Komšića i eventualno policije. Organizatori su odlučili ispoštovati odluku dekana Komšića iako je obrazloženje bez osnova. Naime, u zabrani stoji da ”na fakultetu nije dozvoljeno političko organizovanje i djelovanje”, iako je riječ o građanskoj inicijativi, inicijativi nekoliko NVO koje zahtjevaju od Nastavno-naučnog vijeća Filozofskog fakulteta da građaninu BiH, mr. sci. Fatmiru Alispahiću, omogući da se obrazuje, da ispoštuje njegovo pravo na obrazovanje, te da ispoštuje član 16a Pravila Univerziteta u Sarajevu u kome stoji: ”Na Univerzitetu u Sarajevu nije dozvoljena diskriminacija zasnovana na rasi, boji kože, polu, jeziku, religiji ili vjerovanju, političkim ili drugim uvjerenjima, nacionalnom i socijalnom porijeklu”.
Iako potpisivanje peticije nije obavljeno, interes za potpisivanjem iste je veliki, a što potvrđuje veliko prisustvo upravo studenata Filozofskog fakulteta zainteresiranih za potpisivanje peticije, te i nekoliko istaknutih ličnosti iz društvenog i akademskog života BiH.
Organizatori potpisivanja peticije neće odustati od iste, a mediji će naknadno biti obavješteni o datumu i lokaciji na kojoj će se peticija potpisivati. Sve veći broj NVO daje podršku peticiji i priključuje se organizaciji iste, a sramotna odluka Nastavno-naučnog vijeća Filozofskog fakulteta nailazi na sve veću osudu javnosti u BiH. Pružena je i mogućnost on-line potpisivanja peticije, na peticija24.com/jednakost_za_fatmira. Za samo dva sahata peticiju je potpisalo 450 ljudi. Podrška pravu građanina mr. sci. Fatmira Alispahića da se obrazuje na Filozofskom fakultetu u Sarajevu dolazi ne samo iz BiH već i od bosanaca i hercegovaca iz dijaspore.
U Sarajevu,17. maja 2012.

Anes Džunuzović, sekretar Udruženja ”Mladi muslimani”
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by Sheval » 17 May 2012, 16:30

Ja bih imao jedno pitanje za akademike Sandžaka.
Tko danas nije ugrožen?

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by Krokodil Behko » 17 May 2012, 16:33

Ma ja mislim, da je ovaj Fatmir, rodom iz Tuzle.

A što se tiče Ive Komšića, šta je zabranjivanje nekome da se
obrazuje, zbog njegovih političkih stavova, ako nije bavljenje politikom?
online

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by STrendzer » 17 May 2012, 16:44

String wrote:F.A. jeste incidentan i pomalo budala...
Ali koji K se oglasavaju ovi iz Sandzaka???? Sta oni hoce??
Nije im diskriminirajuci odnos to sto masovno zaposljavaju nepismene sandzaklije kockastih glava u BHTelecomu npr. i time po strani drze mnostvo za taj
posao strucnih sarajlija
????


da su sarajlije tako i toliko strucni ne bi dozvolili da im jedan od najjacih dnevnih listova(D.Avaz) preuzme covjek koji nije uopste iz Bosne,Radoncic...
i on je nesto poput sandzaklije,ne bas original ali tu je to u 10 grama...

ma kakve te sarajlije ba... :oo ;)

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by String » 17 May 2012, 19:40

burek67 wrote:
String wrote:F.A. jeste incidentan i pomalo budala...
Ali koji K se oglasavaju ovi iz Sandzaka???? Sta oni hoce??
Nije im diskriminirajuci odnos to sto masovno zaposljavaju nepismene sandzaklije kockastih glava u BHTelecomu npr. i time po strani drze mnostvo za taj
posao strucnih sarajlija
????


da su sarajlije tako i toliko strucni ne bi dozvolili da im jedan od najjacih dnevnih listova(D.Avaz) preuzme covjek koji nije uopste iz Bosne,Radoncic...
i on je nesto poput sandzaklije,ne bas original ali tu je to u 10 grama...

ma kakve te sarajlije ba... :oo ;)
Hajd' malo razmisli ili dodji pa zivi u SA koju godinu nakon sto postanes inzinjer telekomunikacija i probaj se zaposliti u BHTelecomu...
Image

User avatar
STrendzer
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8758
Joined: 26 Jan 2012, 20:39
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by STrendzer » 17 May 2012, 19:49

String wrote:
burek67 wrote:




Hajd' malo razmisli ili dodji pa zivi u SA koju godinu nakon sto postanes inzinjer telekomunikacija i probaj se zaposliti u BHTelecomu...

koji je razlog sto se uglavnom nepismeni sandzaklije zaposljavaju u BH Telecom a pismeni i osposobljeni sarajlije ne?!..

mislim da ne trebam puno razmisljat,mogu pretpostavit kako to dole hoda ali ipak bih volio da kazes sta je tvoje misljenje...

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by nezaboravna » 17 May 2012, 20:14

Luna. wrote:ja nemam pojma o cemu se radi. novinar je tako nepismen, da se nije sjetio na kraju clanka ukratko napisat o cemu se radi... pretpostavljam da ima link na prethodne clanke, ali posto ne znam odakle si ovo postavio, ne mogu ni procitat. a ne cii mi se bas toliko vazno da mi guglala...
:plavi :plavi Ma i ne moras ni znati opet ovaj skrece paznju na sebe :plavi :plavi :plavi
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by String » 17 May 2012, 21:38

Aneks 7....
Image

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 882 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by Sheval » 17 May 2012, 21:39

String wrote:Aneks 7....
Svi na svoje!!!

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by nezaboravna » 17 May 2012, 21:40

String wrote:Aneks 7....
Da :DD
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

User avatar
String
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 9730
Joined: 24 Mar 2010, 21:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by String » 17 May 2012, 21:41

nezaboravna wrote:
String wrote:Aneks 7....
Da :DD
Ponesi i istoriju...
Image

User avatar
nezaboravna
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3716
Joined: 07 Dec 2011, 11:55
Location: tebi u srcu
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by nezaboravna » 17 May 2012, 21:47

String wrote:
nezaboravna wrote:
String wrote:Aneks 7....
Da :DD
Ponesi i istoriju...
:D. Svi na svoje :tjesi
Tko ti priča o tuđim manama, drugima će pričati o tvojim
Ako ti život da 1000 razloga za plač, ti nađi 1001 razlog za smijeh.

legoh_da_radim
Sitna buranija
Sitna buranija
Posts: 197
Joined: 30 Jul 2011, 00:39
Status: Offline

Re: Akademici Sandžaka zaprepašteni diskriminacijom u Saraje

Post by legoh_da_radim » 17 May 2012, 22:06

String wrote:F.A. jeste incidentan i pomalo budala...
Ali koji K se oglasavaju ovi iz Sandzaka???? Sta oni hoce??
Nije im diskriminirajuci odnos to sto masovno zaposljavaju nepismene sandzaklije kockastih glava u BHTelecomu npr. i time po strani drze mnostvo za taj posao strucnih sarajlija????
Ako malo razmisliš, ovo što rade tebi mrske Sandžaklije je za svaku pohvalu. Ali ti mržnja ne dozvoljava da razmisliš ;)

I naučite već jednom, jbe se nekome što ste vi rođene Sarajlije, vama u Sarajevu pripada vaš stan i ostalo je po zasluzi. Ovo je kapitalizam i demokratija, svi imaju jednaka prava a i potrebe da se bore za bolju budućnost. Ja nemam nikakve veze sa Sandžakom da bih ga branio ali prestanite već jednom kukati kao najveće pizde. Sarajevo je glavni grad i treba biti metropola u koju ljudi dolaze i odlaze, samim dolaskom su Sarajlije, prihvatila njih sredina ili ne....mahala se svakako nikad ništa nije pitala.

Ne postoji ništa "moje" ako to ne zaslužim. Što prije to shvatite lakše će vam biti ;)

Tema je Fatmir pa nemoj da idemo u off je li ok?
Bože hvala ti što postoji web, da i nakaze bez života mogu imati mjesto gdje su bitni.

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests