Ljudi i dogadjaji/Životne priče

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7755 times
Status: Offline

Ljudi i dogadjaji/Životne priče

Post by Krokodil Behko » 15 Aug 2012, 09:25

Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedofilu

Image

Sedamnaestogodišnja Draginja Vojnović iz Laminaca Dubrave kod Bosanske Gradiške polomila je metalnom šipkom ruku prvom komšiji Zoranu Đuriću (40).

Jak udarac

Sukob je izbio u ponedjeljak navečer oko 20 sati, kada je Đurić, navodno, kosio travu u dvorištu, a potom je palio. Povrijeđenog Đurića našli smo u njegovoj kući, gdje živi sam.

- Ničim ih nisam izazvao. Kosio sam travu i počeo paliti, a one su galamile na mene i počele me gađati kamenjem. Rekao sam im da to ne rade i pošao prema njima, a onda me je Draginja željeznom cijevi jako udarila u lakat, slomivši mi kost. Evo, nosim gips i morat ću na operaciju. Ne znam kako ću preživjeti, jer sam radio na dnevnice, a sada ću tri mjeseca morati mirovati - kazao je Đurić.

Draginja, njena godinu mlađa sestra Persa i majka Gordana tvrde da ih je Đurić neprestano provocirao.

- Mojim maloljetnim kćerkama nudio je 20 maraka da spavaju s njim, sram ga bilo! - kazala je Gordana.

Draginja je, inače, učenica drugog razreda srednje škole i kaže da nije mogla dozvoliti da joj komšija Zoran vrijeđa sestru i roditelje.

Image

Govorio vulgarnosti

- Stalno mi je psovao oca i majku i govorio mi vulgarnosti. Često je po dvorištu hodao u gaćama, pa čak i potpuno gol. Pa zar nema respekta prema maloljetnicama? Pokazala sam mu kako se prolazi kad udari na srednjoškolku - kazala je Draginja.

U svemu je podržava sestra Persa, koja kaže da nikada nikome neće dozvoliti da ih vrijeđa i ponižava.

- Mirno živimo svoj život i nikome ne damo da nas maltretira. Zar ga nije sramota da krene prema nama, a otac nam može biti? - kazala je Persa.

Vojnovići su tokom rata u Lamince Dubrave došli iz Slavonije. Od Đurićeve sestre kupili su plac, gdje su sagradili porodičnu kuću. Otac hrabre djevojčice radi privremeno u Austriji.

Uviđaj je obavila Kriminalistička policija iz Bosanske Gradiške, a tek nakon potpunog rasvjetljavanja uzroka ovog incidenta, bit će pokrenute i krivične prijave.
online

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by silence » 15 Aug 2012, 10:46

Zar ne postoji Zakon?
Zašto se nisu obratili policiji zbog uznemiravanja i zašto nisu podnijele prijavu? Najgore je Zakon uzimati u svoje ruke... Ne opravdavam zlostavljača, ali mi se ne dopada ni sila ove djevojćice. Ne može svako sebi dozvoliti da uzme željeznu cijev i udari čovjeka... nije se radilo o samoodbrani. I novinar je naziva hrabrom :sok?
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Major » 15 Aug 2012, 11:25

Sudeci po izjavama koje su date novinaru, stice se dojam da su svi pomalo mlatnuti.
Moguce da grijesim, ali insan u cetrdesetim, potpuno sam i bez porodice a povrh toga nadnicar, dakle, sa takvima
se mora malo na drugi nacin postupati, nije im bas sve uzeti zdravo za gotovo a jos nikako zeljeznu stangu i ruku mu polomiti.

Kao da bi mu ostetu morale platiti i da ce stari u Austriji mjesec dana morati zabadava raditi.
Moguce je da ih je i maltretirao, ali stice se dojam da su zenske i hiperaktivne, pa bilo u kojem pogledu.

Sudstvo ili policija ce ustanoviti prave razloge,u koliko uopste i dodje do pronalaska prave istine,
moglo bi se i lako dogoditi da ih susdstvo zaozbiljno i ne shvati, ali ipak hudom covjeku je ruka polomljena.
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Luna. » 15 Aug 2012, 11:36

silence wrote:Zar ne postoji Zakon?
Zašto se nisu obratili policiji zbog uznemiravanja i zašto nisu podnijele prijavu? Najgore je Zakon uzimati u svoje ruke... Ne opravdavam zlostavljača, ali mi se ne dopada ni sila ove djevojćice. Ne može svako sebi dozvoliti da uzme željeznu cijev i udari čovjeka... nije se radilo o samoodbrani. I novinar je naziva hrabrom :sok?
policija bi samo slegla ramenima i rekla, ne mozemo nista. a on bi onda vidio da moze radit sta hoce...

jel ti mislis da je trebala cekat da se komsiji jednog dana digne i da pocne balit po jednoj od njih dvije...
neka ga je odvalila :aplauzz ... pedofili se uvijek i namire kod djece koja imaju previse respekta prema starijima. nije taj respekt uvijek dobro imat.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Major » 15 Aug 2012, 11:48

Luna, od kada je to pedofilizam imati ili htjeti nesto od sedamnaesto godisnje djevojke.
Pedofilizam definitivno ne, sem razbojnistvo i nekultura, bezobrazluk nesto nasilno uciniti.

U mnogim zemljama je nesto nojanormalnije da djevojke u tim godinama radjau djecu.
Nedavno na jednom portalu citam udarnu vijes: rastaje se na inicijativu njene majke od devetogodisnje.

Da ne navodim gdje su takvi ucestali i na prvi mah normalni (bar kod njih) slucajevi.
Kod ovakvih slucajeva nemamo nista od toga nazvati ga pedofilom koliko bolesnim drustvom...to je kriminal
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Luna. » 15 Aug 2012, 12:31

Major wrote:Luna, od kada je to pedofilizam imati ili htjeti nesto od sedamnaesto godisnje djevojke.
Pedofilizam definitivno ne, sem razbojnistvo i nekultura, bezobrazluk nesto nasilno uciniti.

U mnogim zemljama je nesto nojanormalnije da djevojke u tim godinama radjau djecu.
Nedavno na jednom portalu citam udarnu vijes: rastaje se na inicijativu njene majke od devetogodisnje.

Da ne navodim gdje su takvi ucestali i na prvi mah normalni (bar kod njih) slucajevi.
Kod ovakvih slucajeva nemamo nista od toga nazvati ga pedofilom koliko bolesnim drustvom...to je kriminal

podjo da odgovorim, pa ne znam sta bi ti rekla :grana
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Konsultant » 15 Aug 2012, 12:38

Major wrote:U mnogim zemljama je nesto nojanormalnije da djevojke u tim godinama radjau djecu.
Nedavno na jednom portalu citam udarnu vijes: rastaje se na inicijativu njene majke od devetogodisnje.
Jeste kad je regularno isprosi i ozeni mada to 9 godina je apsurd. Djevojke prije 14 ne bi trebale ni pomisliti radjati jer jos nije zavrsen razvoj njihovih organa.
Ovaj starohan je mislio umociti i to je pokusaj silovanja. A sto ga ne sastavi sa zemljom.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by silence » 15 Aug 2012, 12:43

A pogledaj ti Luno kako se one razgoličene pokazuju pred svojim komšijom... :valja
Ko zna šta su one sve radile i čovjeka izazivale, pa on "bacio oko" na sve njih... :hihi

Kako bi to izgledalo kada bi se svi nezadovoljni, provocirani i uznemiravani latili motki i počeli tući sve oko sebe?
Ovaj čovjek nije kriv ni za šta...ona će krivično odgovarati ...zato što je hrabra bila.
Last edited by silence on 15 Aug 2012, 12:49, edited 1 time in total.
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by silence » 15 Aug 2012, 12:44

Konsultant wrote: Ovaj starohan je mislio umociti i to je pokusaj silovanja. A sto ga ne sastavi sa zemljom.
Gdje ti vidiš pokušaj? :hihi
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Major
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1775
Joined: 24 Dec 2011, 23:30
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Major » 15 Aug 2012, 12:45

Luna. wrote:
Major wrote:Luna, od kada je to pedofilizam imati ili htjeti nesto od sedamnaesto godisnje djevojke.
Pedofilizam definitivno ne, sem razbojnistvo i nekultura, bezobrazluk nesto nasilno uciniti.

U mnogim zemljama je nesto nojanormalnije da djevojke u tim godinama radjau djecu.
Nedavno na jednom portalu citam udarnu vijes: rastaje se na inicijativu njene majke od devetogodisnje.

Da ne navodim gdje su takvi ucestali i na prvi mah normalni (bar kod njih) slucajevi.
Kod ovakvih slucajeva nemamo nista od toga nazvati ga pedofilom koliko bolesnim drustvom...to je kriminal

podjo da odgovorim, pa ne znam sta bi ti rekla :grana
Naravno, za slicne slucajeve cesto ostajemo bez rijeci, ali ima i tih slucajeva.
Evo pronsao sam link o tom slucaju, nazalost, nije na nasem jeziku...ispravnosti radi da ga okacim......LINK

http://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=e ... Zg&cad=rja

@Konzultant....u potpunosti se stobom slazem :ok sem da mi je prica pomalo cudna :hm
"In dem Augenblick, in dem ein Mensch den Sinn und den
Wert des Lebens bezweifelt, ist er krank"....Sigmund Freud

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Luna. » 15 Aug 2012, 12:48

silence wrote:A pogledaj ti Luno kako se one razgoličene pokazuju pred svojim komšijom... :valja
Ko zna šta su one sve radile i čovjeka izazivale, pa on "bacio oko" na sve njih... :hihi

Kako bi to izgledalo kada bi se vi nezadovoljni, provocirani i uznemiravani latili motki i počeli tući sve oko sebe?
Ovaj čovjek nije kriv ni za šta...ona će krivično odgovarati ...zato što je hrabra bila.
izvini sile, al´ mi huju vadis sa tim svojim stavom nekoad...

sta je sad, odjednom nenormalno da se hoda u sorcu i majici po svom dvoristu :sok
a ona ako bude morala odgovarat i dobije kaznu, sigurno ce joj lakse u zivotu bit podnijet tu kaznu i sjecat je se, nego citav se zivot se sjecat kakav je ukus jedne stare mrcine
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by silence » 15 Aug 2012, 12:53

Ma Luno, nije čovjek od kamena :lupa . Trebale su imati obzira, posebno ako su znale o kome se radi... One ga izazivale, pa kada je on reagovao, latile se motke, ne drvene nego metalne... :valja . Meni je ovo smiješno i ludo... Isti su...
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Luna. » 15 Aug 2012, 12:57

silence wrote:Ma Luno, nije čovjek od kamena :lupa . Trebale su imati obzira, posebno ako su znale o kome se radi... One ga izazivale, pa kada je on reagovao, latile se motke, ne drvene nego metalne... :valja . Meni je ovo smiješno i ludo... Isti su...
pa otkud ti znas da su one njega izazivale?
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by silence » 15 Aug 2012, 13:01

Jesu, vidi ih... :valja

One se tako razgoličene šeću, a kada se on skinuo, njima je zasmetalo. :valja

I ko je koga gađao kamenicama? Ko je kome slomio ruku? Nije pošteno, njih su tri, a on je bio sam...
:(
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Zagorka » 15 Aug 2012, 13:19

Samo zbog one recenice,tipa:"eto ja jadnik bas potpuno nevin samo kosim travu,i nemam pojma zasto me udari hej"

ja bih mu slomila i drugu,pa bi se odmah sjetio,sinulo bi mu sta je kriv.

Puna mi je kapa ovih starih prdonja sto se uspandrcaju,jedan je hodao ispred moje sestre i njene djevojcice gol.....

Cura uradila i ne porice:"jesam,prebila sam mu ruku" :naklon :ruke

Nemojte lupti nebuloze o nasoj policiji,onaj ko vjeruje u nju,dabogda ceko da ga oni spase,pa ce mu naumpasti sta je lupeto.
Yebe se njima ako cete se poklati,jesam je neki da pricala kad ljudi nece da mrdnu guzicu iz restorana,przi ti ribu konobar,a mi cemo stici kad glave pootpadaju.

Sto nije ko udario mog oca?
Sto nije nekog drugog?
Sto bas njega?
Nevin?Malo morgen.

Ja bi njega polomila vec kod prve ponude.Kako vas nije sramota pravdati ovakve ponude,znaci samo nek je ponudio tudjem djetetu,nek nije mom,pa briga me.
De iziđite iz tog balona koji smatrate razumom i pogledajte dobro sta se radi oko nas.

Najlakse je meni glumiti nevinasce,i zaliti sviju redom,cak i ovog retarda,zaklanjati pogled od stvarnosti....nije moja,yebe mi se,i ako je siluje....

Ako pravdate niste nista bolji od njega,dusa vam je ista a rijeci prozirne.
Nedaj mi Boze odgajati dijete kraj vas,mog'o bi ga k'o razvuci kakve ste komsije :bua
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Zagorka » 15 Aug 2012, 13:21

silence wrote:Jesu, vidi ih... :valja

One se tako razgoličene šeću, a kada se on skinuo, njima je zasmetalo. :valja

I ko je koga gađao kamenicama? Ko je kome slomio ruku? Nije pošteno, njih su tri, a on je bio sam...
:(

jesi ti dobra sine ikako?
pa ti imas sliku sa vise razgolicenim ramenima,samo si maramu zamotala oko sebe. :123
to su djevojcurci i ja sam se ovako nosila i svaka cura iz moje mahale iz kojeg si ti vijeka ispala?
cuj,razgolicene :maja
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
silence
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9687
Joined: 18 Oct 2010, 23:07
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by silence » 15 Aug 2012, 13:31

Neka Zagorka, svoj ti posao... Ja več imam sliku događaja, rekonstruisanu... :hihi Nije čovjek bez razloga ništa tražio... Izazivale su ga, samo neće da kažu šta su mu sve radile... :lupa
Čuvaj se žurbe, jer ona uvijek dovodi do kajanja:
onaj koji žuri govori prije nego što sazna,
odgovara prije negoli nešto shvati,
odluči prije negoli provjeri,
kudi prije nego što se u nešto uvjeri.
(Arapska poslovica)

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Zagorka » 15 Aug 2012, 13:34

Nemam rijeci Sile :stop ...........samo znam da me u ovom momentu sram sto sam zena :kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Zagorka
Žena, majka, forumašica
Žena, majka, forumašica
Posts: 34535
Joined: 05 Oct 2011, 11:33
Location: Pije kahvu s podzidom.
Has thanked: 424 times
Been thanked: 623 times
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Zagorka » 15 Aug 2012, 13:40

Major wrote:Luna, od kada je to pedofilizam imati ili htjeti nesto od sedamnaesto godisnje djevojke.
Pedofilizam definitivno ne, sem razbojnistvo i nekultura, bezobrazluk nesto nasilno uciniti.

U mnogim zemljama je nesto nojanormalnije da djevojke u tim godinama radjau djecu.
Nedavno na jednom portalu citam udarnu vijes: rastaje se na inicijativu njene majke od devetogodisnje.

Da ne navodim gdje su takvi ucestali i na prvi mah normalni (bar kod njih) slucajevi.
Kod ovakvih slucajeva nemamo nista od toga nazvati ga pedofilom koliko bolesnim drustvom...to je kriminal

Tebi za informaciju pokazivanje intimnih dijelova tijela,i navodjenje na bilo sta cak i osobe sa 16 godina zove se pedofilijom,malo čitaj.
I ne pricamo o mnogim zemljama,nismo u Indiji,zato ti post nema nikakvog smisla....
:kafa
Gospode, gdje li pronalaze, ovoliku đubrad i mamlaze.

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Djevojka iz B. Gradiške ŠIPKOM slomila ruku KOMŠIJI pedo

Post by Dust » 15 Aug 2012, 13:50

Major wrote:Luna, od kada je to pedofilizam imati ili htjeti nesto od sedamnaesto godisnje djevojke.
Pedofilizam definitivno ne, sem razbojnistvo i nekultura, bezobrazluk nesto nasilno uciniti.

U mnogim zemljama je nesto nojanormalnije da djevojke u tim godinama radjau djecu.
Nedavno na jednom portalu citam udarnu vijes: rastaje se na inicijativu njene majke od devetogodisnje.

Da ne navodim gdje su takvi ucestali i na prvi mah normalni (bar kod njih) slucajevi.
Kod ovakvih slucajeva nemamo nista od toga nazvati ga pedofilom koliko bolesnim drustvom...to je kriminal

Nije pedofilizam ako se radi o muskarcu istih godina. Ali kada je u pitanju muskarac srednjih godina ili starac onda je itekako pedofilija.

Djevojcice mogu radjati djecu i sa 11, pa sta? Po tebi je zrela za sexualne odnose ili brak?

Iznenadjujes me svakoga dana sve vise... strasno...
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests