HRT

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na HRT-u će se pratiti e-mailovi svih novinara i osoblja

Post by Bla » 03 Oct 2013, 19:48

Rare Earth :ok
[ytube][/ytube]
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Na HRT-u će se pratiti e-mailovi svih novinara i osoblja

Post by Luna. » 03 Oct 2013, 22:00

Pa to je sadvim normalno i u svijetu se primjenjuje u cevini vecih firmi... a za takvo radno mjedto, kao sto je televiuoja, ggdje je pumo eckluzivnih ingormacija to je trrbalo biti davno ...
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na HRT-u će se pratiti e-mailovi svih novinara i osoblja

Post by Bla » 03 Oct 2013, 22:03

To što je nešto eventualno uobičajeno ne znači da je normalno. Mislim, i kod nas ima toga koliko hoćeš,
al' se ja ne bih tako lako odricao prava da se ne slažem s tim. :)
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Na HRT-u će se pratiti e-mailovi svih novinara i osoblja

Post by Sheval » 03 Oct 2013, 22:16

Luna. wrote:Pa to je sadvim normalno i u svijetu se primjenjuje u cevini vecih firmi... a za takvo radno mjedto, kao sto je televiuoja, ggdje je pumo eckluzivnih ingormacija to je trrbalo biti davno ...
Šta?
:D

Jeli to mješaš i tipkaš? :obrve

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na HRT-u će se pratiti e-mailovi svih novinara i osoblja

Post by Bla » 03 Oct 2013, 22:25

Kako je čovjek interesantno biće. U ratu će proliti svoju krv boreći se za slobodu, a onda će je se odreći zarad par papirčića. I to još insistirati da mu je se oduzme. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Na HRT-u će se pratiti e-mailovi svih novinara i osoblja

Post by Luna. » 03 Oct 2013, 22:27

Bla wrote:To što je nešto eventualno uobičajeno ne znači da je normalno. Mislim, i kod nas ima toga koliko hoćeš,
al' se ja ne bih tako lako odricao prava da se ne slažem s tim. :)
Ne vidim zasto bi bilo spor o. To je sluzbeni pc i mailovi i sva ostala komunikacija treba da bude transparetna.
Ne vidim zadiranja u privatnu sferu, jer, po pravilu ne bi trebalo da se koristi u privatne svrhe.
Ja na poslu pc koristim pc za privatno surfanje, jer nam ne brane. Ali svaki mail, koji posaljem sa sluzbene mail adrese se pohranjuje u arhivu i mail ne koristim ni sa kolegama za privatnu komunikaciju.
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Luna.
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 5863
Joined: 04 Oct 2010, 17:50
Location: van sebe
Has thanked: 4 times
Been thanked: 14 times
Status: Offline

Re: Na HRT-u će se pratiti e-mailovi svih novinara i osoblja

Post by Luna. » 03 Oct 2013, 22:29

Sheval wrote:
Luna. wrote:Pa to je sadvim normalno i u svijetu se primjenjuje u cevini vecih firmi... a za takvo radno mjedto, kao sto je televiuoja, ggdje je pumo eckluzivnih ingormacija to je trrbalo biti davno ...
Šta?
:D

Jeli to mješaš i tipkaš? :obrve
Tastatura srot.pola tipki ne radi :)
Nesto sam razocaran ovih dana. Proci ce... ili mozda nece... jedno od to dvoje...
Djole

User avatar
Sheval
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 17562
Joined: 02 Mar 2012, 21:53
Has thanked: 344 times
Been thanked: 883 times
Status: Offline

Re: Na HRT-u će se pratiti e-mailovi svih novinara i osoblja

Post by Sheval » 03 Oct 2013, 22:31

Šuti ;)

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: Na HRT-u će se pratiti e-mailovi svih novinara i osoblja

Post by Bla » 03 Oct 2013, 22:36

Pa upravo o tome i govorim, ljudi su već u toj fazi da im je to normalno.
Meni nije, i vala ne bi pristao da radim pod takvim uslovima da mi sve pare ovog svijeta daju.
Meni je normalno sljedeće: poslovni odnos je obostrana stvar, čuvanje službene tajne nema nikakve veze s tim da li će mi neko trkeljati po stvarima ili ne. Uslikaću je mobitelom, poslati od kuće, naučiću je napamet kao pjesmicu, i 1000 drugih načina.
To je isključivo odustajanje od svojih prava u korist poslodavca a koje ne bi bilo moguće kada ljudi ne bi prodavali svoje ja za šaku papirčića.
Recimo da sada u HRT-u svi ustanu a ujedno i cjelokupno Hrvatsko mnijenje i kaže, ne mi nećemo raditi u takvoj firmi, da vidiš kako bi se preko noći odustalo od te gluposti. Al' jok, naći će se neko drugi ko hoće, i u tome i jeste problem. A poslije kukamo kako živimo u robovlasničkom društvu. :D
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120411
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7902 times
Status: Online

Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by Krokodil Behko » 04 Jan 2016, 09:31

Image
Šahovska legenda Gari Kasparov gostovao je u HRT-ovoj emisiji Nedjeljom u dva. Ruski disident, ali odnedavno i hrvatski državljanin govorio je o stanju u današnjoj Rusiji.

Kasparov se 2005. povukao iz sporta i ušao u političku borbu. Kako je rekao, skeptičan je kada ga zovu političarem. Borim se samo za ljudska prava i demokraciju. Politku čine stranke, kampanje, debate i izbori čiji je rezultat neizvjestan, rekao je Kasparov.

U Hrvatskoj nakon izbora vi još čekate kako će biti formirana vlada. Vode se pregovori. To je politički proces. Ako se proces poštuje, mislim da rezultat nije toliko važan, dodaje Kasparov. U šahu znamo pravila, ali ne znamo rezultat. U Putinovoj Rusiji rezultat je poznat, dok se pravila stalno mijenjaju, rekao je.

U Hrvatskoj ako ljudi ne budu zadovoljni, moći će na sljedećim ili na izvanrednim izborima promijeniti vlast. Problem je u tome što u današnjoj Rusiji ne postoje pravila koja bi omogućila smjenu vlasti. U Rusiji vlada diktatura jedne osobe koja je izričito dala do znanja da nije spremna nikamo otići, rekao je Kasparov.

U šahu znamo pravila, ali ne znamo rezultat. U Putinovoj Rusiji rezultat je poznat, dok se pravila stalno mijenjaju. U Hrvatskoj ako ljudi ne budu zadovoljni, moći će na sljedećim ili na izvanrednim izborima promijeniti vlast. Problem je u tome što u današnjoj Rusiji ne postoje pravila koja bi omogućila smjenu vlasti, kazao je Kasparov i dodao da u Rusiji vlada diktatura jedne osobe koja je izričito dala do znanja da nije spremna nikamo otići.

Kasparov je kazao i da je spreman dati savjet onomu tko ga zamoli.

-No ne namjeravam obavljati funkcije koje mi nisu svojstvene. Ako se nečim budem morao baviti u Rusiji, to ne mora biti neka izborna politička dužnost.

Točno znam što ne smijem činiti. Rusija je mafijaška država. To je vidljivo ako pomno proučimo Putinovu biografiju. Putinove metode upravljanja doista su mafijaške jer u današnjoj Rusiji nije važna kompetencija, već osobne veze. Cjelokupna socijalna promocija ovisi o osobnoj odanosti Putinu. Putin je najopasniji zato što nikad dosad mafija nije imala tako moćnu državnu mašineriju, kaže Kasparov.

Istaknuo je da je Rusija i dalje gospodarska i vojna sila s nuklearnim oružjem. U svojim nastupima Putin se ne srami otvoreno prijetiti primjenom tog oružja. To su neusporedive opasnosti. Tzv. IS je više regionalna opasnost, rekao je i dodao – nemojmo zaboraviti da se IS u Siriji i Iraku pojavio uvelike zbog toga što Putin nije dopustio da sirijska oporba makne Assada.

S Putinovim režimom susretao sam se u prvom redu na policiji i sudu. Nisam imao veza s režimom. Vlasti nije godilo ono što sam govorio, kazao je Kasparov.

Važno je znati da se u SSSR-u nije shvaćalo što je demokracija. To je bilo nešto daleko u Americi i zapadnoj Europi. Potkraj osamdesetih i početkom devedesetih mnogi su smatrali da će demokracija istodobno donijeti kako red, tako i bolji životni standard. No ljudi su privrženi demokraciji i upravo zato Putinov režim ne ukida izbore, kaže Kasparov.

Naglasio je da smatra da više nisu moguće mirne promjene. Postoje vrlo ozbiljni problemi na sjevernom Kavkazu, dok su istok Rusije i istočni Sibir područja kineskih interesa.

Putin će otići zbog nekih nasilnih događaja. To može biti ustanak, revolucija u Kremlju ili kombinacija tih dvaju čimbenika. To je najvjerojatniji razvoj, kazao je Kasparov i dodao kako po njegovu mišljenju današnje sankcije nisu važne.

Kasparov je između ostalog izjavio – “U Hrvatskoj sam kod kuće”

(Vijesti.ba / HMS)
online

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by Mohr » 04 Jan 2016, 10:57

Uh, izvanredan materijal za Gretaest Shits :o Milsim da bi bio u samom vrhu konkurencije za Shit of the Year :oo ako ga budemo birali, iako se ukazalo na samom početku godine.

User avatar
Nole
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 10065
Joined: 04 Sep 2015, 15:20
Status: Offline

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by Nole » 04 Jan 2016, 13:04

Mohr wrote:Uh, izvanredan materijal za Gretaest Shits :o Milsim da bi bio u samom vrhu konkurencije za Shit of the Year :oo ako ga budemo birali, iako se ukazalo na samom početku godine.
E vala baš... nasro se prejako na HRTu

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by Biba » 04 Jan 2016, 13:24

"U Hrvatskoj sam kod kuće"
To kaze covjek koji je inteligentniji od Einsteina... :pusi
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
storm
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 74128
Joined: 16 Oct 2013, 12:19
Status: Offline

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by storm » 04 Jan 2016, 13:30

Srbi i komunisti po svom :zubi

Dirnuo vam je u cara Putina :D.

Bar malo zamotajte ili aranžirajte... Da bude jestivo :oo
Habibti, ya nour el - ain... :srce

User avatar
drugrankovic
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6282
Joined: 14 May 2014, 10:18
Status: Offline

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by drugrankovic » 04 Jan 2016, 13:34

biba se poziva na toboz neki intelekt i poznate licnosti...



a jel de gospodjo? os da cujes sta jos kazu poznati i inteligentni o hrvatskoj?


Austrougarski vice-marsal Gherter u svojim memoarima
po završetku Prvog svetsko rata o
Hrvatima pise sledeće:

"Ja nisam video u svome zivotu, ni čuo za zvijeri u ljudskom obliciju poput hrvatskih vojnika. Mada su ratovali sa nama i prvenstveno služili za zastrasivanje i represiju nad narodom, ja kao covjek se stidim sto su stajali u nasim redovima.



U samoj borbi bi napuštali položaje, dok bi
veoma vjesto izbegavali protivnicku vojsku i uvijek se
kretali ka zbjegovima koje su sacinjavali goloruki ljudi, zene i djeca.
Kada bi ih ponekad i stizali činili su strahote od kojih se
i nama dizala kosa na glavi.
Oni su pogan svetu i evropskoj kulturi
."


ne mores rec neki glupan jel de... ipak je to vice marsal jedne takve tvorevine kao sto je austrougarska a koju ovde hrvati falisaju...

da da ...
"Ja, koji sam sve prisluškivao, od skupštine do spavaće sobe, zadnji sam saznao šta mi se sprema.”

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by Mohr » 04 Jan 2016, 18:27

Biba wrote:"U Hrvatskoj sam kod kuće"
To kaze covjek koji je inteligentniji od Einsteina... :pusi
To isto ka'e i Tim Orešković, obraćajući se "građevinama" :pusi

User avatar
Mohr
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 8978
Joined: 16 Aug 2015, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times
Status: Offline

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by Mohr » 12 Jan 2016, 16:35

Nedjeljom u dva, HTV 1


Satira se ovih dana razlila i preko svojih prirodnih retencija. Prilično je neobično, ali i to se događa: u seriji ovogodišnjih emisija Nu2 najšašavijim se gostom pokazao onaj s najvišim kvocijentom inteligencije, nekadašnji šahovski prvak svijeta Gari Kasparov (IQ 190). Bivši šampion sad je stroj za proizvodnju magle, ‘deep blue’ desničarske NATO-propagande. Image Većina teza koje je izrekao u emisiji je netočna i, štoviše, izazovno kontrafaktična. Unatoč ISIL-ovu masakru u Parizu, gdje je nedavno za sat vremena pobijeno 130 ljudi, ovaj je obožavatelj Ronalda Reagana, recimo, mrtav hladan izjavio kako je ruski predsjednik Vladimir Putin najveća opasnost za svjetski mir – neusporedivo veća od ISIL-a (‘oni su regionalni problem’). ‘Regionalni problem’ čini masovne masakre od Pariza do Kalifornije, to bi zvučalo kao loš vic i od osobe sa znatno manjim IQ-om, no eto, njemu to nije problem. Kasparovu savršeno ništa ne znači činjenica da je Rusija jedina zemlja koja se efektivno bori protiv Islamske države (Britanci su prošli tjedan istresli – jednu bombu). Ništa mu ne znači ni činjenica da je ‘čovjek koji spava s prstom na nuklearnom okidaču’ vrlo mirno prešao preko turskog rušenja aviona. Gari Kasparov je ruskog predsjednika optužio i za nastanak Islamske države, jer nije dozvolio likvidaciju Assada!? ;) Probleme po regiji stvaraju Iran, Palestinci i, uopće, šijiti. To što je ISIL nastao zbog, i nakon američkog razvaljivanja Iraka, njemu također ne znači ništa jer se kompulzivno vraća na Rusiju kao uzrok svih zala. Ako u ruci držiš čekić, svaka ti stvar nalikuje na čavao, kažu Amerikanci, a ako si Kasparov, onda ti je za sve kriva neka ruska spaćka. U mentalno-političkom pogledu, njegova je fiksacija nalik na opsesiju iranskih mula i ajatolaha 80-ih godina na Ameriku.

Boris Jeljcin, koji je tenkom gađao parlament, prema Kasparovu je demokrat, :o dok mu je Gorbačov kriv za krvoprolića po Baltiku i drugdje. Gari Kasparov je mrtav hladan slagao i da Moskva nije u dosegu NATO raketa, premda NATO ima stotine balističkih interkontinentalnih projektila koji mogu razoriti cijelu Rusiju (koja je u prošlom naletu sa Zapada imala 17 000 srušenih gradova). Ruski predsjednik je despot iako na presicama razgovara sa 1400 novinara, dok ni jedan hrvatski premijer ne smije doći – i to već godinama – u Nedjeljom u dva!? S Tuđmanom je, vidimo iz arhivskih snimaka, bio beskrajno razgaljen, srdačan, opušten. Kritičnost mu uvijek prestaje tamo gdje počinju američki interesi :imex – kod Palestinaca prvo vidi Hesbolah i Fatah; Saudijska Arabija ima stanovitih deficita (prošli su tjedan pogubili 47 šiita), a saudijsku agresiju na Jemen ni spomenuo nije, kao ni razaranje Libije. Cijela Kasparovljeva agenda je jasna: Rusiju treba gurnuti u kaos i krvoproliće, treba je jugoslavizirati… :ok

Kaos u maloj Siriji doveo je Europu na rub opstanka – a što bi značilo rasulo Rusije? O tome velemajstor ne razmišlja :zv – on mrtav hladan kaže kako će se Rusija raspasti zbog pritisaka na Kavkazu, te kineskog prodora u Sibir. Usput, Gari Kasparov je u emisiji najavio i Putinovu smrt. Što bi bilo da se dogodilo obrnuto? :obrve Jasno je da količina moći kojom raspolažu nije ista, ali nije pristojno najavljivati tuđu smrt, rekli bismo. Treba razlikovati kritiku ruskih demokratskih deficita od pokušaja razaranje jedne zemlje. Šteta je što se čovjek koji je bio kralj šaha, kako bi rekao Zbigniew Brzezinski, pokazao tek kao pijun… Image


Boris Rašeta, Novosti

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120411
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6973 times
Been thanked: 7902 times
Status: Online

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by Krokodil Behko » 12 Jan 2016, 17:53

Gariiii.. Gariii nagariii :bubica
online

User avatar
Biba
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 16577
Joined: 12 Feb 2015, 12:12
Location: Zemlja Nedođija
Status: Offline

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by Biba » 12 Jan 2016, 18:04

Rankec,
a koji je IQ bio toga vice marsala :ovaj ..i da nije mozda njeki Srbin piso to...a mozda je marsal imo vase gene..
Je pa kakvi su Srbi bili borci priznali su i Milosevic..a kakvi su Hrvati reko je cini mi se Kadijevic..hbga je pamtim bas imena...
Vidim ja kakvi su tvoji politicari..jos uvijek im Ceca peva ..eliti peva..ja ja... :obrve
Počeo sam pušiti otkad su se moji snovi pretvorili u dim. :pusi

User avatar
kuplung
Osvježenje foruma
Osvježenje foruma
Posts: 1353
Joined: 10 Mar 2015, 14:50
Status: Offline

Re: Hrvat Kasparov: Putina otjerati oružanim putem

Post by kuplung » 12 Jan 2016, 23:38

smjesan naslov son za najmocnijeg covu

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests