HRT

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by spacebound » 02 Jul 2018, 17:36

Socrates wrote: 02 Jul 2018, 17:24 Pa kad govorite nesto sto nema nikakve potpore ni u cemu. Po vasem, sve je urodjeno covjeku, I nikakvi pozitivni koraci ne mogu biti preduzeti da bi se to promjenilo. :cudi

To je cisti socijalni Darwinizam, I nesvjesno ga odobravate. Drugim rijecima, ako je sve urodjeno, onda niko ne mora da odgovara za svoje gluposti, jer nema nacina da to popravi. Primjeni to na sve zlocine, od maltretiranja zivotinja do izvrsenja genocida. :cudi
Koliko glup neko mora biti da postane narkoman kad mu sa svih strana od kad spozna svijet podastiru grozne posljedice uzimanja droga?Eto ja to cesto onako sama razmisljam.Stvarno koliko glup :cudi koliko glup treba neko biti pa nagazit gas do 244 km/h zbog naleta adrenalina kad cijeli zivot gleda i slusa o posljedicama nepromisljenih odluka o saobracaju?
Eto neko ce u skecu reci tucite zene i svi do jucer normalni muzevi ce svoje pocet da lemaju :cudi

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Socrates » 02 Jul 2018, 17:37

ina wrote: 02 Jul 2018, 17:32
spacebound wrote: 02 Jul 2018, 16:59
Socrates wrote: 02 Jul 2018, 15:39
spacebound wrote: 02 Jul 2018, 15:18 Ma ja, kad Rene kaze "udarajte zene" svi muzevi ce da pocnu dijelit "vaspitne", da je rekao obrnuto svi nasilnici bi se preobrazili :zjev
Nije uopste vazno ko govori.

Treba se dobro procitati sta Chomsky govori o medijima, pogotovo drzavnim, da bi se razumjela problematika.
Covjek ce bit kakva mu je priroda, ma ko sta rekao, reklamirao, promovisao.Broj narkomana je porazan, a od pocetka skolovanja nas bombarduju predavanjima, reklamama i lecima -Reci ne drogama i slicno :cudi I dalje mislim da je ovo samo debilna sala, ne sumnjam da se neko na ovo i kocene od smijeha, ali apsolutno sam sigurna da niko zahvaljujuci ovom skecicu nece poceti tuci zenu.Nasilnik jesi ili nisi, to postanes kroz odrastanje, gledajuci primjer kuci ili se jednostavno rodivsi takav.


Nije u bit da li ce neko poceti tuci zenu zbog toga.... Naravno da u slicnim slucajima postoje dublji razlozi....nego neozbiljno sagledavanje problema i nadprdavanje realnih situacija... (kojim,vjerujem, nije do smijeha)


Ispada kao da je to hajd sta fali..... :cudi
Upravo to. I "ne mozemo se mi mijenjati, mi smo jednostavno takvi"
. . . . . . . . .

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Socrates » 02 Jul 2018, 17:41

spacebound wrote: 02 Jul 2018, 17:36
Socrates wrote: 02 Jul 2018, 17:24 Pa kad govorite nesto sto nema nikakve potpore ni u cemu. Po vasem, sve je urodjeno covjeku, I nikakvi pozitivni koraci ne mogu biti preduzeti da bi se to promjenilo. :cudi

To je cisti socijalni Darwinizam, I nesvjesno ga odobravate. Drugim rijecima, ako je sve urodjeno, onda niko ne mora da odgovara za svoje gluposti, jer nema nacina da to popravi. Primjeni to na sve zlocine, od maltretiranja zivotinja do izvrsenja genocida. :cudi
Koliko glup neko mora biti da postane narkoman kad mu sa svih strana od kad spozna svijet podastiru grozne posljedice uzimanja droga?Eto ja to cesto onako sama razmisljam.Stvarno koliko glup :cudi koliko glup treba neko biti pa nagazit gas do 244 km/h zbog naleta adrenalina kad cijeli zivot gleda i slusa o posljedicama nepromisljenih odluka o saobracaju?
Eto neko ce u skecu reci tucite zene i svi do jucer normalni muzevi ce svoje pocet da lemaju :cudi
Space, ljudi rade gluposti, ali sad pricas nesto sto nema nikakve veze sa temom. Toliko primjera i dokaza ima da koncentrirana pozitivna poruka moze da promjeni mnogo sta, ali ti ne uzimas nista to u obzir.

Ovo sto ovaj prica je sprdanje sa mentalitetom koji se ne moze promjeniti, I po tome nije pozitivna poruka. S obzirom da dolazi sa odobrenjem drzave, I ne zele ga mijenjati. :cudi
. . . . . . . . .

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by spacebound » 02 Jul 2018, 17:46

Vidi, za mene je ovo samo jos jedna glupa sala koja je bezveze dobila toliki publicitet.I nisam navodila nista sto nema veze sa temom.Ja kazem da ako se Rene glupo nasali na racun porodicnog nasilja ne znaci da ce se broj nasilnika povecati, isto kao sto ni silna predavanja o stetnosti narkotika ne smanjuju broj istih.
Slabo ljudima dolazi do mozga ako im je kapacitet rodjenjem ogranicen.je li ti vjerujes da je ijedan muz odgledajuci ovaj video izmarisao zenu, a da to nikad ranije nije uradio?Normalno da nije.

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119228
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5515 times
Been thanked: 11756 times
Contact:
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Maja » 02 Jul 2018, 17:47

Cime se ljudi zamaraju brete mili.

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Socrates » 02 Jul 2018, 17:51

spacebound wrote: 02 Jul 2018, 17:46 Vidi, za mene je ovo samo jos jedna glupa sala koja je bezveze dobila toliki publicitet.I nisam navodila nista sto nema veze sa temom.Ja kazem da ako se Rene glupo nasali na racun porodicnog nasilja ne znaci da ce se broj nasilnika povecati, isto kao sto ni silna predavanja o stetnosti narkotika ne smanjuju broj istih.
Slabo ljudima dolazi do mozga ako im je kapacitet rodjenjem ogranicen.je li ti vjerujes da je ijedan muz odgledajuci ovaj video izmarisao zenu, a da to nikad ranije nije uradio?Normalno da nije.
Ko je uopste tvrdio da ce Reneova poruka doprinjeti povecanju nasilja? Je li to izgovor?

Kad ja vidim da jaci tuce slabijeg I pocnem da zbijam sprdnje na taj racun, to isto nece povecati broj nasilnika.

Znaci, uopste ne pricate o sustini. Sustina javnog servisa bi trebalo da bude poboljsanje drustva u svakom smislu.

A ne da nasmije one kojima je ovo smijesno.
. . . . . . . . .

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Rum » 02 Jul 2018, 17:53

čime se ljudi zamaraju brete mili
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Socrates
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 44805
Joined: 09 Jan 2016, 07:50
Location: . . . . . . . . .
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Socrates » 02 Jul 2018, 18:01

Vama (nama) su drzavni mediji ako ne vec poceli a onda bili veoma zasluzni za pocetak, vodjenje itd. najgoreg moguceg rata na razne ne uvijek ocigledne nacine, a vi se I dalje ibretite cime se zamaramo.

E svasta.

Ma najlakse se je samo pustiti se niz vodu. :pusi
. . . . . . . . .

Username
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 9024
Joined: 27 Sep 2016, 14:02
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Username » 02 Jul 2018, 18:10

4 stranice, a Mute se nije zagrijao

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Chloe » 02 Jul 2018, 18:17

Ovo me podsjeti na rasprave o turbo folk muzici na državnim televizijama ... što su se tu znala lomiti koplja 10 strana za 2-3 sata, nekoliko banova i onda zatišje dok ne dođe neki komunista kukati za Jugom ... :123
:julia ... bila su to forumska vremena.
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
spacebound
Urednik foruma
Urednik foruma
Posts: 80130
Joined: 13 Nov 2015, 08:33
Location: u obecanoj zemlji
Has thanked: 7021 times
Been thanked: 11332 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by spacebound » 02 Jul 2018, 18:20

Chloe wrote: 02 Jul 2018, 18:17 Ovo me podsjeti na rasprave o turbo folk muzici na državnim televizijama ... što su se tu znala lomiti koplja 10 strana za 2-3 sata, nekoliko banova i onda zatišje dok ne dođe neki komunista kukati za Jugom ... :123
:julia ... bila su to forumska vremena.
:haha

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Lavlje_srce » 02 Jul 2018, 22:10

ina wrote: 02 Jul 2018, 12:32 Dajte onda razjasnite onima koji nisu dokucili te visine humora ili pameti...
Ukoliko su cure ili žene iz protivničkog tabora agresivne, iako niste primitivac koji inače tuče žene, barem ne izvan kuće, obračunajte se s njima - muški.
Tako je! :ok Ono kad mislis da nize nije moguce, probije dno. Da sam mogla dala bih ti 25 lajkova. Bravo! :ok

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37675
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2871 times
Been thanked: 2205 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Pasaga » 02 Jul 2018, 22:13

Chloe wrote: 02 Jul 2018, 18:17 Ovo me podsjeti na rasprave o turbo folk muzici na državnim televizijama ... što su se tu znala lomiti koplja 10 strana za 2-3 sata, nekoliko banova i onda zatišje dok ne dođe neki komunista kukati za Jugom ... :123
:julia ... bila su to forumska vremena.
Pa KOMESAR nije jy-nostalgiCar .... :123
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Hannibal » 02 Jul 2018, 22:13

po islamu je dozvoljeno zenu lagano istuc
🐽

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Lavlje_srce » 02 Jul 2018, 22:15

Socrates wrote: 02 Jul 2018, 13:25 Nije stvar da li neko razumije sarkazam ili ne, nego da li je sarkazam (na javnoj televiziji) najefikasnije oruzje da se boris protiv ogromnog problema u drustvu, a sve statistike govore da je porodicno I navijacko nasilje ogroman problem u regionu.

Ovaj spot je obicno balkansko podjebavanje, a bazirano na mom posmatranju, na Balkanu se iz podjebavanja nista ne moze nauciti I poboljsati, nego samo moze pogorsati stvari. It's as simple as that.

Ovo je javni servis, I trebao bi nedvosmisleno da se bori protiv ovog drustvenog problema, a ne da nasmijava raju dok vam upravo takvi navijaci kao ovaj iz spota bukvallno, kao u Srbiji, sjede na najvisim drzavnim pozicijama. U Srbiji je bukvallno, ali bogami bolje nije ni u ostalim drzavicama.
To podjebavanje, jer je drustveno prihvaceno (pogledati pod Kako skuhati zabu) perpetuira nasilje koje je prema zenama ogromno u istoj toj Hrvatskoj, kao i u regionu, a Boga mi ni svijet ne zaostaje. Svi koji to podrzavaju i guraju pod humor su prije svega primitivci a onda i potencijalni nasilnici.

Ti navijaci cesce sjede po zatvorima, gdje im je i mjesto. Inace potpis na svaku rijec.
Last edited by Lavlje_srce on 02 Jul 2018, 22:17, edited 2 times in total.

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Chloe » 02 Jul 2018, 22:17

Pasaga wrote: 02 Jul 2018, 22:13
Chloe wrote: 02 Jul 2018, 18:17 Ovo me podsjeti na rasprave o turbo folk muzici na državnim televizijama ... što su se tu znala lomiti koplja 10 strana za 2-3 sata, nekoliko banova i onda zatišje dok ne dođe neki komunista kukati za Jugom ... :123
:julia ... bila su to forumska vremena.
Pa KOMESAR nije jy-nostalgiCar .... :123
:stop .... ne mora Komesar. Neka njega u PDF knjiżevnosti.
Ali npr. Maja pusti onog Vladu na forum i mi se svi ujedinom protiv njega ... :ooo
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Hannibal
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 64067
Joined: 03 Sep 2015, 23:23
Mood:
Has thanked: 6850 times
Been thanked: 2189 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Hannibal » 02 Jul 2018, 22:22

vlado je legenda. sad bi ga zvao na forum da mu imam broj
🐽

User avatar
Rum
Sebijin pulen
Sebijin pulen
Posts: 95678
Joined: 17 Oct 2010, 17:29
Mood:
Has thanked: 33899 times
Been thanked: 20673 times
Contact:
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Rum » 02 Jul 2018, 22:23

Jeste vlado vrh steta sto ga nema na forumu
Neka si nam Živa I Zdrava Sultanija 💚

User avatar
Chloe
Žena za sva vremena
Žena za sva vremena
Posts: 102580
Joined: 18 Dec 2015, 11:40
Has thanked: 2951 times
Been thanked: 3054 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Chloe » 02 Jul 2018, 22:24

Hannibal wrote: 02 Jul 2018, 22:22 vlado je legenda. sad bi ga zvao na forum da mu imam broj
Evo ti ... :D

viewtopic.php?f=6&t=232&start=20560
:srce ... You are my sunshine, my only sunshine ... :srce

User avatar
Lavlje_srce
Alienka
Alienka
Posts: 16283
Joined: 04 May 2012, 11:30
Has thanked: 3372 times
Been thanked: 2659 times
Status: Offline

Re: HTV u udarnom terminu: "Udarajte žene tamo gdje su najslabije"

Post by Lavlje_srce » 02 Jul 2018, 22:28

Socrates wrote: 02 Jul 2018, 17:41Space, ljudi rade gluposti, ali sad pricas nesto sto nema nikakve veze sa temom. Toliko primjera i dokaza ima da koncentrirana pozitivna poruka moze da promjeni mnogo sta, ali ti ne uzimas nista to u obzir.

Ovo sto ovaj prica je sprdanje sa mentalitetom koji se ne moze promjeniti, I po tome nije pozitivna poruka. S obzirom da dolazi sa odobrenjem drzave, I ne zele ga mijenjati. :cudi
Ne radi se tu samo o doslovnoj poruci nego i o propagiranju mracnog, tvrdog patrijarhata koji je itekako ziv kako u Hrvatskoj tako i u regionu. Pogledaj ko je na vlasti u tim drzavicama i sve ce ti se samo kas'ti.

Izdominirao si ovu temu btw. :aplauzz

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 15 guests