TV Herceg Bosna

Televizija, štampa, internet portali.

Moderator: Krokodil Behko

Post Reply
User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

TV Herceg Bosna

Post by Krokodil Behko » 11 Jan 2013, 15:10

Image

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine je danas na sjednici u Sarajevu, većinom glasova, utvrdilo Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Javnom radio-televizijskom sustavu BiH, koji je predložio predsjedatelj Vijeća nakon što resorno ministarstvo nije pripremilo i u programu rada za 2013. godinu predložilo izradu tog zakona, saopćeno je iz Vijeća ministara BiH

Predviđa osnivanje RTV kanala na hrvatskom jeziku, kao javnog servisa kojem će pripadati 20 posto netoprihoda od marketinškog oglašavanja i 20 posto od ukupnog iznosa RTV pristojbe naplaćene na teritoriju Bosne i Hercegovine.

Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH zadužio je 2008. godine Vijeće ministara BiH da pokrene postupak osnivanja RTV kanala na hrvatskom jeziku.


depo
online

User avatar
mario_cro
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 07 Jan 2013, 02:14
Location: Vinkovci-Tuzla
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by mario_cro » 11 Jan 2013, 22:39

Napokon , lijepo je vidjet ovakvu vijest među svim lošim vijestima u zadnjih par dana.
Kupi mi majko fen ,da zaližem kosu i postanem njen !

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120469
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6990 times
Been thanked: 7929 times
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by Krokodil Behko » 11 Jan 2013, 22:45

Eh. Neće to ići lako. SDP je najavio protivljenje a ovi iz RTRS kažu da može samo pod
uvjetom da oni zadrže svoju kvotu od naplate RTV takse. Dakle, Hrvati ne žive u RS.
Lično nemam ništa protiv ali da ne bude još jedna stranačka TV a ko fol javni servis.
online

Ruana
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by Ruana » 11 Jan 2013, 22:46

Krokodil Behko wrote:Image

Vijeće ministara Bosne i Hercegovine je danas na sjednici u Sarajevu, većinom glasova, utvrdilo Prijedlog zakona o izmjenama i dopunama Zakona o Javnom radio-televizijskom sustavu BiH, koji je predložio predsjedatelj Vijeća nakon što resorno ministarstvo nije pripremilo i u programu rada za 2013. godinu predložilo izradu tog zakona, saopćeno je iz Vijeća ministara BiH

Predviđa osnivanje RTV kanala na hrvatskom jeziku, kao javnog servisa kojem će pripadati 20 posto netoprihoda od marketinškog oglašavanja i 20 posto od ukupnog iznosa RTV pristojbe naplaćene na teritoriju Bosne i Hercegovine.

Dom naroda Parlamentarne skupštine BiH zadužio je 2008. godine Vijeće ministara BiH da pokrene postupak osnivanja RTV kanala na hrvatskom jeziku.


depo
A sto, zar oni ne razumiju bosanski.

User avatar
mario_cro
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 07 Jan 2013, 02:14
Location: Vinkovci-Tuzla
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by mario_cro » 11 Jan 2013, 23:20

Naravno da ga ne razumijem.Često koristim google translator kad se sa njim susretnem.
Znaš Ruana,ovo ti je direktno provociranje Hrvatskih forumaša na ovom forumu i zato sam ti odgovorio ovako bezobrazno jer ti je post bezobrazan.
Zašto ti misliš da bi ja ili bilo tko drugi iz mog naroda trebao plaćat za televiziju u kojima nas se naziva Ustašama ?Podrška Vukovaru incident?
A to se upravo radi na FTV-u koji je privatna prčija Zlatka Lagumdžije.
Zapitaj se zašto je naplata za FTV najslabija u Posavskoj Županiji ,HercegBosanskoj županiji,Hercegovačko Neretvanskoj..
Kupi mi majko fen ,da zaližem kosu i postanem njen !

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by IM_ex » 12 Jan 2013, 01:28

Ruana wrote: A sto, zar oni ne razumiju bosanski.
+1

Jos jedna podjela vise, ovaj put makar to bila i samo medijska, zaista nam nije potrebna.
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
mario_cro
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 07 Jan 2013, 02:14
Location: Vinkovci-Tuzla
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by mario_cro » 12 Jan 2013, 01:44

IM_ex wrote: Jos jedna podjela vise, ovaj put makar to bila i samo medijska, zaista nam nije potrebna.
Sva sreća pa eto nismo "podijeljeni". :valja
Izađi malo iz te sredine u kojoj živiš .Što više ljudima branite nešto ,oni će to više željeti.Takvim se zabranama zemlju vodi u još veće podijele.Jer će mržnja neizmjerno rasti.
U Belgiji 70 000 Nijemaca ima svoju televiziju , u Švicarskoj Retoromani imaju svoju.Jedino se nama neda,ništa drugo nego fašizam.
Ako dva naroda (Srbi i Bošnjaci) imaju svoje televizije ,treći koji je isto konstitutivni narod i jedan od temelja ove države dakle nemože?
Kupi mi majko fen ,da zaližem kosu i postanem njen !

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by IM_ex » 12 Jan 2013, 02:02

mario_cro wrote:
IM_ex wrote: Jos jedna podjela vise, ovaj put makar to bila i samo medijska, zaista nam nije potrebna.
Sva sreća pa eto nismo "podijeljeni". :valja
Izađi malo iz te sredine u kojoj živiš .Što više ljudima branite nešto ,oni će to više željeti.
Sreca pa se'92. po toj nije ravnalo:-) Ne vjerujem ni da ce ubuduce ;)
Ako su ti entitetski Srbi, kao imaoci sopstvene televizije uzor, onda nas dvoje nemamo o cemu pricati.
Gledaj televiziju BH, ako si bosanac, ba, man' se cro predznaka (:

p.s. ne moze se pise odvojeno
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
mario_cro
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 07 Jan 2013, 02:14
Location: Vinkovci-Tuzla
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by mario_cro » 12 Jan 2013, 02:10

IM_ex wrote: Sreca pa se'92. po toj nije ravnalo:-) Ne vjerujem ni da ce ubuduce ;)
Ako su ti entitetski Srbi, kao imaoci sopstvene televizije uzor, onda nas dvoje nemamo o cemu pricati.
Gledaj televiziju BH, ako si bosanac, ba, man' se cro predznaka (:

p.s. ne moze se pise odvojeno
To je fašizam, a ti pričaj šta hoćeš.
Naravno da negledam to smeće od televizije koje me naziva Ustašom.
Bosanski sam Hrvat ,tako da se nemam šta manit cro predznaka.
Kupi mi majko fen ,da zaližem kosu i postanem njen !

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by IM_ex » 12 Jan 2013, 02:18

a, ne, ne ...
Fasizam stremi podjelama (makar iste bile medijske tek), podsjecam te (:
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
mario_cro
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 07 Jan 2013, 02:14
Location: Vinkovci-Tuzla
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by mario_cro » 12 Jan 2013, 02:27

IM_ex wrote:a, ne, ne ...
Fasizam stremi podjelama (makar iste bile medijske tek), podsjecam te (:
Fašizam je to da ste nam sve živo nametnuli . Od člana predsjedništva ,zajedničkog tv kanala,pa nadalje.
Zabranjivat jednom narodu da ima pravo na svoj TV kanal ,u cijeloj Europi ne postoji ovakva situacija.
Ljudi će se još više mrzit zbog ovog.

Po tvojoj logici je cijela europa fašistička zato jer njeguje različitosti. Jedna Švicarska je Fašistička zato što svaki narod ima svoj kanton ,službeni jezik i svoju televiziju? Jedna Belgija je Fašistička jer je dala Njemačkoj manjini televiziju na Njemačkom jeziku? Jedna Španjolska je Fašistička jer Katalonci imaju svoju televiziju?
Zbogom logiko.
Kupi mi majko fen ,da zaližem kosu i postanem njen !

User avatar
Veca
Uvijek slobodna!
Uvijek slobodna!
Posts: 26736
Joined: 08 Dec 2012, 19:16
Location: Sikirevci! ---- Dijasporo, od pomoći su potrebna samo finansijska sredstva!
Has thanked: 14845 times
Been thanked: 3968 times
Status: Online

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by Veca » 12 Jan 2013, 02:37

mario_cro wrote:
IM_ex wrote: Jos jedna podjela vise, ovaj put makar to bila i samo medijska, zaista nam nije potrebna.
Sva sreća pa eto nismo "podijeljeni". :valja
Izađi malo iz te sredine u kojoj živiš .Što više ljudima branite nešto ,oni će to više željeti.Takvim se zabranama zemlju vodi u još veće podijele.Jer će mržnja neizmjerno rasti.
U Belgiji 70 000 Nijemaca ima svoju televiziju , u Švicarskoj Retoromani imaju svoju.Jedino se nama neda,ništa drugo nego fašizam.
Ako dva naroda (Srbi i Bošnjaci) imaju svoje televizije ,treći koji je isto konstitutivni narod i jedan od temelja ove države dakle nemože?

...koji temelj,bolan?!...vi ste nama sjebali temelj,cast izuzecima!...svugdje vas ima,samo u Bosni nema!...al' najvaznije je da imate dva pasosa!...'aj,vise se odluc'te,kud ce te?!...ne razumijete jezik?...sram vas bilo!...i opet kazem,cast izuzecima!
Zena koja ima kcer, sjedi na stolici-zena koja ima sinove naslanja se na zid.

User avatar
IM_ex
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 6816
Joined: 29 Jan 2012, 23:07
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by IM_ex » 12 Jan 2013, 02:45

Inicijativa o osnivanju tv kanala na hrvatskom pokrenuta je u krivo vrijeme, a kad kazem krivo vrijeme ti dobro znas na sta sve aludiram.
U ostatku Evrope ne postoji ovakva situacija, kazes, eh ...ali, ostatak Evrope nije dozivio agresiju od komsijskih zemalja, koje je dozivjela Bosna i Hercegovina.
Da nije bilo sto je bilo, danas ne bi ni bilo inicijative o osnivanju tog kanala, pa ni teznje za stvaranjem treceg entiteta. O ugrozenosti Hrvata u FBiH pricaj nekom drugom, meni nemoj!
laku noc, ambasador!
E sad necu ni kako ja hocu

User avatar
mario_cro
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 07 Jan 2013, 02:14
Location: Vinkovci-Tuzla
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by mario_cro » 12 Jan 2013, 02:46

Veca wrote:
...koji temelj,bolan?!...vi ste nama sjebali temelj,cast izuzecima!...svugdje vas ima,samo u Bosni nema!...al' najvaznije je da imate dva pasosa!...'aj,vise se odluc'te,kud ce te?!...ne razumijete jezik?...sram vas bilo!...i opet kazem,cast izuzecima!
Koji to temelj? Da nas nema u Bosni ,ne bi ti sad bila ljuta. Ali ljuta si i zabrinuta jer nas ima,to mi čini neizmjerno zadovoljstvo.
Tako je ,ja imam dva pasoša,dva državljanstva i ne namjeravam se odreć ni jednog ni drugog.Imam na obadva pravo. Etnički sam Hrvat čiji su preci minimalno 300 godina u Bosni .
Imam pravo ne razumjet Bosanski jezik ako mi se brani pravo na moj materinji jezik .Na grubo kršenje ljudskih prava neću nikom ostat dužan.
De mi samo objasni koji to izuzetci ?
Kupi mi majko fen ,da zaližem kosu i postanem njen !

User avatar
mario_cro
Na probnom
Na probnom
Posts: 84
Joined: 07 Jan 2013, 02:14
Location: Vinkovci-Tuzla
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by mario_cro » 12 Jan 2013, 02:51

IM_ex wrote:Inicijativa o osnivanju tv kanala na hrvatskom pokrenuta je u krivo vrijeme, a kad kazem krivo vrijeme ti dobro znas na sta sve aludiram.
U ostatku Evrope ne postoji ovakva situacija, kazes, eh ...ali, ostatak Evrope nije dozivio agresiju od komsijskih zemalja, koje je dozivjela Bosna i Hercegovina.
Da nije bilo sto je bilo, danas ne bi ni bilo inicijative o osnivanju tog kanala, pa ni teznje za stvaranjem treceg entiteta. O ugrozenosti Hrvata u FBiH pricaj nekom drugom, meni nemoj!
laku noc, ambasador!
Mogu i hoću pričat o ugroženosti Hrvata u FBiH jer je to realnost i o tom ovisi budućnost ove zemlje. Nema krivog vremena za Hrvatski kanal.
To se trebalo davno napravit. Ponovno ponavljam da je nevjerovatno da postoje dva Bošnjačka TV programa i jedan Srpski a Hrvatski se zabranjuje.
Vodite zemlju u propast i još veće podjele ovakvim razmišljanjem.
Kupi mi majko fen ,da zaližem kosu i postanem njen !

igla
Na probnom
Na probnom
Posts: 18
Joined: 24 Mar 2010, 20:47
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by igla » 12 Jan 2013, 08:19

bice glupo sto kazem.treba otvorit i muslimanski pa ce svi bit ravnopravni.ove sadasnje treba ukinuti

Ruana
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by Ruana » 12 Jan 2013, 09:56

mario_cro wrote:Naravno da ga ne razumijem.Često koristim google translator kad se sa njim susretnem.
Znaš Ruana,ovo ti je direktno provociranje Hrvatskih forumaša na ovom forumu i zato sam ti odgovorio ovako bezobrazno jer ti je post bezobrazan.
Zašto ti misliš da bi ja ili bilo tko drugi iz mog naroda trebao plaćat za televiziju u kojima nas se naziva Ustašama ?Podrška Vukovaru incident?
A to se upravo radi na FTV-u koji je privatna prčija Zlatka Lagumdžije.
Zapitaj se zašto je naplata za FTV najslabija u Posavskoj Županiji ,HercegBosanskoj županiji,Hercegovačko Neretvanskoj..
Zivis u BIH, i tamo se prica bosanski, isto kao sto ja zivim u Danskoj i ovdje se prica danski i nema kanala na bosanskom jeziku a placam sve i kada pojedini nazivaju muslimane teroristima ne osjecam se prozvanom, jer nisam terorista, ne kontam zasto ti smeta kad se kaze da je neko u s t a s a, ako ne znamo sta ce biti svi znamo sta je bilo.
Hrvatska je susjedna drzava i tamo se prica hrvatski, a ako hoces da budes hrvat a ne bosanski Katulik kupi satelitsku i gledaj hrvatske kanale.
I samo da ti napomenem, nema tj. ne postoji nikakva hercegbosna, samo BOSNA I HERCEGOVINA i prema tome uzmi ili ostavi.

User avatar
Bahra
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2220
Joined: 03 Apr 2010, 22:36
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by Bahra » 12 Jan 2013, 09:59

mario_cro wrote:Vodite zemlju u propast i još veće podjele ovakvim razmišljanjem.
Ovako rece i onaj kosati "Dabic" '92 tako da je jasno na kojim si valovima...
Druga stvar, rece imas dva pasosa onda hvala Bogu imas i dva izbora ako ti se Bosna ne svidja.
A trece, ako ne razumijes sto sam ti napisala, a ti opet google translate pa prevodi.
A sto ne mogu na rende kora i bezobrazluka... :bua
Budali možeš da oprostis, jer srlja samo u jednom pravcu i ne folira nikoga.
Foliranti su oni od kojih ti je muka...

User avatar
Dust
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7268
Joined: 21 Dec 2011, 01:53
Been thanked: 2 times
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by Dust » 12 Jan 2013, 10:02

@mario

Da li postoji kanal za Bosnjake u Hrvatskoj?
Gledam te nekim drugim ocima
upravo onako kako ne treba...
I ne shvatam sta mi se desava
nedostaje mi rec koja resava
u tebi je neka tajna ostala
k'o muzika starih majstora

User avatar
Konsultant
Legenda foruma
Legenda foruma
Posts: 11187
Joined: 22 May 2011, 10:40
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: Utvrđen zakon za osnivanje RTV kanala na hrvatskom jezik

Post by Konsultant » 12 Jan 2013, 10:07

genijalna strategija. svi u torove, placajte porez onda ce vam lokalni kraljevic pricati sta se desava u vasem toru i sta trebate raditi.

Post Reply

Return to “Mediji”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 28 guests