D16: Predbračni ugovor

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Heidi » 31 Oct 2013, 21:23

Kad si samostalan i vrijedan, kad si navikao i kad znas da ces se uvijek kao Feniks dignuti iz pepela....nema potrebe za tim strahovima da li ce partner nesto htjeti da izvuce ili ne.
Znaci, puno toga je ovisno o tome kakva si licnost i sta sam predstavljas. To slozis sam za sebe i imas stav. Kad se stav ukrijenio i ima smisla za tebe, mozes milion put oprhvan izaci iz tog ringa, ali de....Feniks jednom - Feniks uvijek. Najbitnije je da sam za sebe shvatis sta ti je bitno i kakvim nebulozama hoces da se bavis ili gibis vrijeme....Ili svu tu energiju projeciras u to sto vjerujes i sto te pokrece.

OK, ovo je za neke utopija, jasno mi je....ali meni cuva zilu kucavicu.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Bonaqua » 31 Oct 2013, 21:24

Koja je poenta braka ako se vec na pocetku sklopi ugovor o mogucem razvodu?
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Pasaga » 31 Oct 2013, 21:24

POSAVLJAK wrote:Vidi ovoga, iznosim mišljenje o cijelokupnoj situaciji koja ima veze sa mozgom bogatijeg supružnika, tj.onog koji šeta najljepšu kokoš iz mog kvarta a ona želi svu njegovu imovinu u slučaju razvoda. Zato je pametan izbor PREDBRAČNI UGOVOR.
Budala pamti,a pametan pise.
Ako govorimo o bracnoj zajednici,par koji ce zivjet u njegovoj ili njenoj kuci odnosno imanju
ili o onima koji ce biti od prvog dana podstanari.
U danasnji vakat,pouceni losim iskustvima iz proslosti,neki ugovor mora postojati.
Vidim,zene ovdje isticu ljubav kao imperativ koji mogu akceptirati ali ne i potpuno podrzati.
U braku dolazi do mnogih promjena,mnogo tih promjena razlicito utice na oba clana
i nije sigurno da cemo biti zadovoljni reakcijom i novonastalim ponasanjem.
U danasnje vrjeme ljudi su vecinom u nekom tjesnacu,i ekonomski i socijalno,sto se odrazava jako lose po bracnu zajednicu.
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

dacina_curica
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by dacina_curica » 31 Oct 2013, 21:27

Heidi wrote:Kad si samostalan i vrijedan, kad si navikao i kad znas da ces se uvijek kao Feniks dignuti iz pepela....nema potrebe za tim strahovima da li ce partner nesto htjeti da izvuce ili ne.
Znaci, puno toga je ovisno o tome kakva si licnost i sta sam predstavljas. To slozis sam za sebe i imas stav. Kad se stav ukrijenio i ima smisla za tebe, mozes milion put oprhvan izaci iz tog ringa, ali de....Feniks jednom - Feniks uvijek. Najbitnije je da sam za sebe shvatis sta ti je bitno i kakvim nebulozama hoces da se bavis ili gibis vrijeme....Ili svu tu energiju projeciras u to sto vjerujes i sto te pokrece.

OK, ovo je za neke utopija, jasno mi je....ali meni cuva zilu kucavicu.
Ja ne moram vise nista napisati na ovoj debati :klanja :klanja :klanja

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Pasaga » 31 Oct 2013, 21:38

Bonaqua wrote:Koja je poenta braka ako se vec na pocetku sklopi ugovor o mogucem razvodu?
Nebih ja to bas tako...
Ljudi su danas pohlepni,a ljudske slobode....samo nebo granica....
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Lebowski » 31 Oct 2013, 21:38

Heidi wrote:Kad si samostalan i vrijedan, kad si navikao i kad znas da ces se uvijek kao Feniks dignuti iz pepela....nema potrebe za tim strahovima da li ce partner nesto htjeti da izvuce ili ne.
Znaci, puno toga je ovisno o tome kakva si licnost i sta sam predstavljas. To slozis sam za sebe i imas stav. Kad se stav ukrijenio i ima smisla za tebe, mozes milion put oprhvan izaci iz tog ringa, ali de....Feniks jednom - Feniks uvijek. Najbitnije je da sam za sebe shvatis sta ti je bitno i kakvim nebulozama hoces da se bavis ili gibis vrijeme....Ili svu tu energiju projeciras u to sto vjerujes i sto te pokrece.

OK, ovo je za neke utopija, jasno mi je....ali meni cuva zilu kucavicu.
Žena koja je ušla u brak i koja je naslijedila od porodice neko bogatstvo(kuću, imanje, zemlju, nekretninu) i koja to bogatstvo uloži u brak u kojem se ona posveti porodici, mužu, odgoju djece, često zanemari svoje ambicije, ne bi se složila sa tobom. Ona je u slučaju razvoda praktično nigdje bez predbračnog ugovora jer se vrlo lako može desiti da izgubi to što je unijela u brak. A to nije rijedak slučaj u našoj državi, da žena zapostavi vlastite ambicije, karijeru, svoje razvijanje radi porodice. Ne može se ponašati poput Feniksa.
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Bonaqua » 31 Oct 2013, 21:47

Pasaga wrote:
Bonaqua wrote:Koja je poenta braka ako se vec na pocetku sklopi ugovor o mogucem razvodu?
Nebih ja to bas tako...
Ljudi su danas pohlepni,a ljudske slobode....samo nebo granica....
Zar nije brak zajednica u kojem se skupa gradi i stece? Ugovorom samo potvrdjujes SVOJU nesigurnost u nekog, pa onda zasto razmisljati ikako o braku ako u startu ulazis pod nekom sumnjom da ce te neko zeznuti.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Heidi » 31 Oct 2013, 21:50

Zato mislim da zena nikada ne treba predati svoje ambicije, jer je to jako bitno za njenu osobnost i samouvjerenje. Na tome mora svako bice da radi i da ostane jedan mali dio njega za samog sebe.
Zamisljam....Jos ako ima insana muskarca uz sebe koji ju voli i postuje sam ce insistirati na tome da ona zadrzi dio svoje licnosti. A ona ce iz zahvalnosti uraditi ono sto treba da uradi za porodicu bez ikakve mrzovolje. To mi je svakako bolje nego bilo koji pravni papir. Eto, i tako se moze sacuvati samostalnost do Feniksa. Pa i u nasoj drzavi.

Budimo ljudi do kraja i sve ce biti dobro. Vjerovatno je to danas (i uvijek) najtezi dio.....A covjek se mora boriti protiv necega....a ja sam izabrala borbu protiv neljudskosti i ponizavanja. Svjesno!
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Krokodil Behko » 31 Oct 2013, 21:52

Lebowski wrote:Ako ne postavimo stvari tako da bude LJUBAV vs PREDBRAČNI ugovor ovo može biti dobra stvar kao neka vrsta osiguranja, za neke parove dodatna potvrda ljubavi.
A zašto ne bi tako postavili? U čemu je stvar? U zaobilaženju suštine braka?

Obzirom da smo svjedoci sve većeg broja kako ženskih tako i muških sponzoruša ovo može biti dobra stvar koja bi sprečavala slučajeve finansijskog iskorištavanja u braku.
To se dešava onima koji govore kao što si ti napisao gore. Kad eliminišu ljubav pa se žene i udaju iz drugih razloga. :D

3. Ljudi u brak bi trebali ulaziti zbog ljubavi i to je uglavnom slučaj.
Da. Pitam se, ako neko odmah razmišlja i o imovini, da li je zaljubljen/a?
Ako neko nije siguran u to kako će mu se brak završiti ne bi trebao ni stupšati u brak. Ili možda, siguran i jeste ali puno voli svoj novac. Nije li to tako?

7. Ravnopravnost spolova ovim ugovorom je zagarantovana.
Niko nije tvrdio suprotno.
online

User avatar
Pasaga
Hadžija
Hadžija
Posts: 37664
Joined: 09 Dec 2012, 16:58
Location: NORDPOL
Has thanked: 2865 times
Been thanked: 2204 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Pasaga » 31 Oct 2013, 21:53

Bonaqua wrote:
Pasaga wrote:
Bonaqua wrote:Koja je poenta braka ako se vec na pocetku sklopi ugovor o mogucem razvodu?
Nebih ja to bas tako...
Ljudi su danas pohlepni,a ljudske slobode....samo nebo granica....
Zar nije brak zajednica u kojem se skupa gradi i stece? Ugovorom samo potvrdjujes SVOJU nesigurnost u nekog, pa onda zasto razmisljati ikako o braku ako u startu ulazis pod nekom sumnjom da ce te neko zeznuti.
Taj ugovor nemam,nisam niti cu da razmisljam o tome.
Ovdje gdje zivim,kad se zene prave takve ugovore,na vjencanju bude prisutan i advokat.
Sta veze takvu vezu.....nastavi sama....
...a volu se.... :ooo
Ne obracaj mi se:
Lavlje_srce

"Ne uzimaj hranu iz tanjira brata svojeg, jer će oslabiti, i ma koliko te volio, tako slab ti neće biti od pomoći, i ostaćeš sam".

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Lebowski » 31 Oct 2013, 22:10

Krokodil Behko wrote:
Lebowski wrote:Ako ne postavimo stvari tako da bude LJUBAV vs PREDBRAČNI ugovor ovo može biti dobra stvar kao neka vrsta osiguranja, za neke parove dodatna potvrda ljubavi.
A zašto ne bi tako postavili? U čemu je stvar? U zaobilaženju suštine braka?

A gdje je tu prepreka za ljubav, molim lijepo.

Obzirom da smo svjedoci sve većeg broja kako ženskih tako i muških sponzoruša ovo može biti dobra stvar koja bi sprečavala slučajeve finansijskog iskorištavanja u braku.
To se dešava onima koji govore kao što si ti napisao gore. Kad eliminišu ljubav pa se žene i udaju iz drugih razloga. :D

Dešava se mnogima. Kao što Maja reče, u brak se ulazi kada je ljubav na vrhuncu ili blizu tome. Šta ti garantuje da se to neće promijeniti ili da neće biti nekih nepredviđenih situacija? Brak ne može svakom opstati samo od ljubavi, nisu ni svi ljudi isti, neko voli na jedan način, neko na drugi, neko manje, neko više.
3. Ljudi u brak bi trebali ulaziti zbog ljubavi i to je uglavnom slučaj.
Da. Pitam se, ako neko odmah razmišlja i o imovini, da li je zaljubljen/a?
Ako neko nije siguran u to kako će mu se brak završiti ne bi trebao ni stupšati u brak. Ili možda, siguran i jeste ali puno voli svoj novac. Nije li to tako?

Ne znam jesi li oženjen ali ko to može biti siguran kako će brak završiti. Mnogi brakovi dođu u iskušenja, neki ne mogu suprostaviti se tome i dođe do pucanja.

Mrsko mi ove citate napraviti kako treba. :ooo
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Rockefeller » 31 Oct 2013, 22:11

Bonaqua wrote:Koja je poenta braka ako se vec na pocetku sklopi ugovor o mogucem razvodu?
Vece je pitanje koja je poenta braka uopce?

Predbracni ugovor nema nikakve veze sa kolicinom ljubavi. On razjasnjava pravne posljedice ukoliko dodje do razvoda. Je kompromis, za razliku od situacije kada takav ugovor ne postoji, jer tada bilo koji supruznik moze traziti i do polovicu ukupne imovine.

Prica o nesigurnosti vam je apsolutno neosnovana. Ako mozemo o tako cemu razgovarti u ovom slucaju to je o nenaivnosti i naivnosti. Kada dodje do razvodaa rijetki zele radije pet namjesto pedeset posto. Ljubav je u tim danima ili mrtva ili kod ljubavnika/ljubavnice.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Maja
Administrator
Administrator
Posts: 119200
Joined: 23 Mar 2010, 23:31
Location: Mrduša Donja
Has thanked: 5509 times
Been thanked: 11734 times
Contact:
Status: Online

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Maja » 31 Oct 2013, 22:15

Bonaqua wrote:Koja je poenta braka ako se vec na pocetku sklopi ugovor o mogucem razvodu?
Poenta je da se ne zanosimo, da ne vidimo ružičasto, da budemo realni i u startu razmislimo o svim mogućim scenarijima. Ni u posao ne ulaziš bez glave, samo zato što to voliš da radiš jer to što voliš nekog ili nešto ne znači da ćeš doživjeti uspjeh, za posao i brak treba puno više od ljubavi.

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Krokodil Behko » 31 Oct 2013, 22:28

Lebowski wrote: A gdje je tu prepreka za ljubav, molim lijepo.
Prepreka je u glavi. Nije mi jasno kako neko može razmišljati o tome u trenucima kad odlučuje, da se veže za osobu i to doživotno..ili će bar pokušati.


Obzirom da smo svjedoci sve većeg broja kako ženskih tako i muških sponzoruša ovo može biti dobra stvar koja bi sprečavala slučajeve finansijskog iskorištavanja u braku.
To se dešava onima koji govore kao što si ti napisao gore. Kad eliminišu ljubav pa se žene i udaju iz drugih razloga. :D

Dešava se mnogima. Kao što Maja reče, u brak se ulazi kada je ljubav na vrhuncu ili blizu tome. Šta ti garantuje da se to neće promijeniti ili da neće biti nekih nepredviđenih situacija? Brak ne može svakom opstati samo od ljubavi, nisu ni svi ljudi isti, neko voli na jedan način, neko na drugi, neko manje, neko više.
Sad ja govorio o tom vrhuncu ljubavi :D
Nije ovdje riječ o opstanku ljubavi u budućnosti, nego o samom tretmanu iste - u prezentu. Daje se pretpostavka da će nešto loše krenuti i to automatski, baca sjenu na sve. Kao što već rekoh, taj predbračni ugovor, može biti od koristi samo nekim bogatašima kojima ionako treba malo uzbuđenja u životu :D
online

Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Lebowski » 31 Oct 2013, 22:30

Hajde odgovori mi ko je siguran kako će brak završiti? Napisao si da takvi ne trebaju ulaziti u brak. :D
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Bonaqua » 31 Oct 2013, 22:31

Maja wrote:
Bonaqua wrote:Koja je poenta braka ako se vec na pocetku sklopi ugovor o mogucem razvodu?
Poenta je da se ne zanosimo, da ne vidimo ružičasto, da budemo realni i u startu razmislimo o svim mogućim scenarijima. Ni u posao ne ulaziš bez glave, samo zato što to voliš da radiš jer to što voliš nekog ili nešto ne znači da ćeš doživjeti uspjeh, za posao i brak treba puno više od ljubavi.
Hmmm, pa kad bi ljudi razmisljali o tome kakve ce im sve probleme djeca donjeti, niko ih ne bi radjao. Navodim samo primjer. Meni je glupo da se ovom materijalistickom novopecenom izmisljotinom unistavaju najljepsi trenutci a sve zbog neceg kao sto je novac i materijalna sigurnost.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Rockefeller » 31 Oct 2013, 22:38

Blago se tvom Bonaqua (buducem/sadasnjem). Ti od njega ne bi nista uzela na razvodu.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120132
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6876 times
Been thanked: 7757 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Krokodil Behko » 31 Oct 2013, 22:44

Lebowski wrote:Hajde odgovori mi ko je siguran kako će brak završiti? Napisao si da takvi ne trebaju ulaziti u brak. :D
A zašto bih morao biti siguran za brak?
Govorim o ljubavi a to nisu isti pojmovi.
Ljubav = emocija
Brak = institucija
Rezultat bi bio Brak = ovjekovječenje ljubavi ili bar pokušaj. Brak je izmišljen a ljubav se rađa. Brak treba biti sporedan jer je on društvena norma i ništa više. To što neki tumaće brak kao svetinju, pogrešna je stvar. Obično se njima i dešavaju sranja na kraju.
online

User avatar
Bonaqua
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3708
Joined: 10 Aug 2012, 07:47
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Bonaqua » 31 Oct 2013, 22:46

Rockefeller wrote:Blago se tvom Bonaqua (buducem/sadasnjem). Ti od njega ne bi nista uzela na razvodu.
Ja od svog nisam nista trazila, samo sam htjela da se zavrsi. A znam da ne bih nikad buducem poturila bilo kakav papir pod nos ne bi li sebe i svoju imovinu osigurala. Opet kazem da je meni izuzetno sebicno. Ako iko ikada bude od mene to trazio onda me dovoljno ne poznaje i takva mi proracunata osoba i ne treba.
"Tako mi jutra,i noći kad se utiša"

User avatar
laganini
Spamer
Spamer
Posts: 15651
Joined: 04 Jun 2013, 02:01
Been thanked: 1 time
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by laganini » 31 Oct 2013, 22:50

..znaš ono čija je ovo mašina nuša..tvoj tvoja matane...
..slobodan čovik kad tad bude baniran..

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests