D16: Predbračni ugovor

Zaključane teme i one bez ikakvog smisla
Lebowski
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 11776
Joined: 03 May 2013, 14:19
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Lebowski » 31 Oct 2013, 22:53

Krokodil Behko wrote:
Lebowski wrote:Hajde odgovori mi ko je siguran kako će brak završiti? Napisao si da takvi ne trebaju ulaziti u brak. :D
A zašto bih morao biti siguran za brak?
Govorim o ljubavi a to nisu isti pojmovi.
Ljubav = emocija
Brak = institucija
Rezultat bi bio Brak = ovjekovječenje ljubavi ili bar pokušaj. Brak je izmišljen a ljubav se rađa. Brak treba biti sporedan jer je on društvena norma i ništa više. To što neki tumaće brak kao svetinju, pogrešna je stvar. Obično se njima i dešavaju sranja na kraju.


Pa sam si ranije napisao da onaj ko nije siguran kako će brak završiti ne treba ulazitu u isti. :cudi
Ostavljam profil na forumu u amanet dobrim ljudima

USERNAME: Lebowski
PASSWORD: 123456

Dobri ljudi, uđite i promijenite šifru i riješite se kjafira.

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Bla » 01 Nov 2013, 00:04

Mislim da je ovdje do sada izrečeno masa nekih stvari postavljenih na pogrešnim tezama. Nisam baš isčitao porodično pravo ali kako ja shvatam imovina koja se unosi u brak ne može zakonski biti oduzeta onome ko je unosi. Tako da, ako je ova teza tačna, onda samim tim pada u vodu masa tih nekih nepravdi koje se pominju. Ono što je predmet podjele prilikom razvoda je imovina stečena tokom trajanja zajednice, tj. braka. Ona se zakonski valjda dijeli 50%-50% tako da neki dodatni ugovor ne obezbjeđuje tu neku zaštitu kako se navodi, nego naprotiv, obično je predmet tog bračnog ugovora upravo činjenje nepravde prema nekom od bračnih drugova.

Postoje naravno oni tzv. brakovi, npr. s ugovorom kada se npr neko prihvata brige o starijoj osobi da bi poslije toga naslijedio nešto i tome sl. al' takve stvari nisu nikakvo opravdanje niti nešto što se može porediti sa brakom u uobičajenom smislu.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Krokodil Behko
Globalni moderator
Globalni moderator
Posts: 120160
Joined: 21 Apr 2010, 22:40
Location: nesto u čevljanovićima
Has thanked: 6890 times
Been thanked: 7769 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Krokodil Behko » 01 Nov 2013, 00:22

Lebowski wrote:
Krokodil Behko wrote:
Lebowski wrote:Hajde odgovori mi ko je siguran kako će brak završiti? Napisao si da takvi ne trebaju ulaziti u brak. :D
A zašto bih morao biti siguran za brak?
Govorim o ljubavi a to nisu isti pojmovi.
Ljubav = emocija
Brak = institucija
Rezultat bi bio Brak = ovjekovječenje ljubavi ili bar pokušaj. Brak je izmišljen a ljubav se rađa. Brak treba biti sporedan jer je on društvena norma i ništa više. To što neki tumaće brak kao svetinju, pogrešna je stvar. Obično se njima i dešavaju sranja na kraju.


Pa sam si ranije napisao da onaj ko nije siguran kako će brak završiti ne treba ulazitu u isti. :cudi
To sam rekao u kontekstu sigurnosti u ljubav/povjerenje prema toj osobi. Ako sam tu siguran i vjerujem onda vjerujem i u brak a ako ne onda se podrazumijeva da ne vjerujem.
online

živi
Na probnom
Na probnom
Posts: 77
Joined: 25 Mar 2010, 23:12
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by živi » 01 Nov 2013, 00:57

forumaši čiji nickovi počinju slovima od A do K su PROTIV predbračnog ugovora, a oni od L do Ž ZA.
hahah 100%

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Peggy Sue » 01 Nov 2013, 08:09

Krokodil Behko wrote:Pa protiv, normalno da smo svi protiv predbračnog ugovora. Koga je briga za Mel Gibsona? Ako je ostao bez 425 miliona dolara, vjerovatno ih ima još toliko pa neće ostati gladan. Gdje je tu sirotinja koja se skoro pa svakodnevno ubija zbog pola popišanog stana nakon razvoda? Ne čini li vam se, da bi i sirotinja u tom slučaju, morala praviti takve ugovore? A sad svi zamislite na šta bi to ličilo. Mujo se ugovorom obavezuje, da će u slučaju razvoda, prepustiti Fati kuhinju, špajz i pola dječije sobe a pride pola bašče. Granica će biti kod treće lijehe luka. On će zadržati dnevni boravak, drugu polovinu dječije sobe, pola bašče kao i golfa dvojku, s tim da će Fata imati pravo da se jednom mjesečno koristi kolima. Tekući rn za struju platiće zajedno a TV taksu platiće Mujo.
Nisam dalje čitala postove, ali potpuno si u pravu. Upravo ovako i glase presude parnica koje se donesu nakon razvoda braka, a u vezi podjele imovine. Naraavno, da su bili pametni, pa sami odredili neki razumniji nacin podjele imovine predbračnim ogovorom, do ovoga ne bi doslo....
Image

User avatar
Peggy Sue
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 2785
Joined: 06 Dec 2012, 13:40
Location: na šarenom podguzu
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Peggy Sue » 01 Nov 2013, 08:19

Heidi wrote:Kad si samostalan i vrijedan, kad si navikao i kad znas da ces se uvijek kao Feniks dignuti iz pepela....nema potrebe za tim strahovima da li ce partner nesto htjeti da izvuce ili ne.
Znaci, puno toga je ovisno o tome kakva si licnost i sta sam predstavljas. To slozis sam za sebe i imas stav. Kad se stav ukrijenio i ima smisla za tebe, mozes milion put oprhvan izaci iz tog ringa, ali de....Feniks jednom - Feniks uvijek. Najbitnije je da sam za sebe shvatis sta ti je bitno i kakvim nebulozama hoces da se bavis ili gibis vrijeme....Ili svu tu energiju projeciras u to sto vjerujes i sto te pokrece.

OK, ovo je za neke utopija, jasno mi je....ali meni cuva zilu kucavicu.

Lijepo i smisleno napisano... Ali ako u ovu priču uključimo troje djece koje ti kao samohrana majka moraš školovati, a on plaća 300 KM alimentacije?!
---------------------

I morate shvatiti da do razvoda rijetko dodje zato sto su ljudi tako odlucili iz cista mira. U razvodu uvijek jedan pati vise. A patnja i osveta te tjeraju na svasta. Milion je takvih primjera u mom okruzenju. Moja mama je sve, ali sve sto je imala i sto je 30 godina gradila, ostavila mom ocu koji nije imao gace na guzici kad su se uzeli. I znam da joj to ne treba.. I ona je Fenix iz ove Heidine price. Ali mozda moj brat sad i ne bi bio podstanar da je ona predbracnim ugovorom odredila kome ce ici ona kuca...

P.S. Predbracni ugovor ne osigurava imovinu samo za slucaj razvoda... Tako da ne mijesate babe i zabe...
Image

User avatar
mrki62
Inventar foruma
Inventar foruma
Posts: 7492
Joined: 26 Mar 2010, 07:23
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by mrki62 » 01 Nov 2013, 09:33

Kad bi Berluskoni imao predbračni ugovor, ne bi jadnik imao ovolike troškove :)
Najzaslužniji za slobodu naše zemlje su danas bez posla, gladni i žedni!
https://www.youtube.com/watch?v=vG8cSBpqHSM :pusi

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Heidi » 01 Nov 2013, 14:01

Peggy Sue wrote:Ali ako u ovu priču uključimo troje djece koje ti kao samohrana majka moraš školovati, a on plaća 300 KM alimentacije?!
---------------------

I morate shvatiti da do razvoda rijetko dodje zato sto su ljudi tako odlucili iz cista mira. U razvodu uvijek jedan pati vise. A patnja i osveta te tjeraju na svasta. Milion je takvih primjera u mom okruzenju. Moja mama je sve, ali sve sto je imala i sto je 30 godina gradila, ostavila mom ocu koji nije imao gace na guzici kad su se uzeli. I znam da joj to ne treba.. I ona je Fenix iz ove Heidine price. Ali mozda moj brat sad i ne bi bio podstanar da je ona predbracnim ugovorom odredila kome ce ici ona kuca...

P.S. Predbracni ugovor ne osigurava imovinu samo za slucaj razvoda... Tako da ne mijesate babe i zabe...

Onda moram da rintam kao debil. U ovoj situaciji ne smije ni jedan castan posao biti ponizavajuci, posto su djeca u pitanju.
Ovdje bih se opet vratila na ono sto sam vec pisala o zenama. Ne smijes se totalno predati, moras imati neke svoje izvore i zalihe, posebno kad imas namjeru da radis na potomstvu. To je ta odgovornost, a ne recept za tortu. Ajde da se udam, navikao komsiluk, vrijeme mi je. Ama zabole te djonko, stani, razmisli, saberi i oduzmi. Ovdje se radi o tvom zivotu. On je u tvojim rukama. Ljubav pobjeci nece ako je prava.

Neki ljudi ocito nikad ne sazriju. Ali ne cudi me.....i nije lako.


-----------------------------------------

Svjesan sam svih tih tuznih situacija, ne morate mi pritiskati suznu zlijezdu.
Druga stvar - ne volim sto si ukljicila licni slucaj pa mi je tesko bilo sta napisati. Upakujte to drugacije, ipak je ovo samo forum, ne zelim da se licno dobacujemo. Ebes debatu!



Da ima bezdusnika i mentalno zaostalih, jasno mi je. Tako da - u svemu ima pomalo i krusaka i jabuka. Sve je krug.
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

dacina_curica
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by dacina_curica » 01 Nov 2013, 14:23

Peggy Sue wrote:I morate shvatiti da do razvoda rijetko dodje zato sto su ljudi tako odlucili iz cista mira. U razvodu uvijek jedan pati vise. A patnja i osveta te tjeraju na svasta. Milion je takvih primjera u mom okruzenju. Moja mama je sve, ali sve sto je imala i sto je 30 godina gradila, ostavila mom ocu koji nije imao gace na guzici kad su se uzeli. I znam da joj to ne treba.. I ona je Fenix iz ove Heidine price. Ali mozda moj brat sad i ne bi bio podstanar da je ona predbracnim ugovorom odredila kome ce ici ona kuca...

P.S. Predbracni ugovor ne osigurava imovinu samo za slucaj razvoda... Tako da ne mijesate babe i zabe...
Peggy, tvojoj mami svaka cast, sama sam odrasla uz samohranu majku (udovicu) a i sama sam samohrana majka tako da znam o kakvom stepenu pozrtvovanosti i truda (necu namjerno da kazem napora jer kad su djeca u pitanju nista nije tesko) se radi kada se spomene ova "vrsta" zene/majke. :)

Ipak, ti kazes da je tvoja mama OSTAVILA sve ocu. Zakonski je morala ili je to uradila da bi se rijesila belaja? Izvinjavam se sto zadirem u intimu ali posto iznosis licni slucaj (i slazem se sa Heidi da nam licni slucajevi otezavaju normalan tok debate jer uvlace previse emocija u konverzaciju) moram da pitam. Jer ako se radi o licnoj (materijalnoj) zrtvi zarad dusevnog mira onda nikakav predbracni ugovor ne bi pomogao. Onaj ko zeli da te terorise i ucini ti zivot nemogucim za zivljenje ce to uraditi sa ugovorom ili bez. Tu ne pomaze papir, cesto ne pomaze ni intervencija nadleznih organa.

Bla je vec naveo kako zakon funkcionise po pitanju razvoda braka, ne znam odakle izvlacimo ove price o kompletnom oduzimanju imovine stecene prije sklapanja braka i slicno. Imovina koja se posjedovala prije braka je nasa licna imovina, imovina stecena za vrijeme braka se dijeli 50/50 (da ne ponavljam, kolega je vec detaljno pojasnio).
Heidi wrote: Onda moram da rintam kao debil. U ovoj situaciji ne smije ni jedan castan posao biti ponizavajuci, posto su djeca u pitanju.
Upravo - moras! Nema posustajanja! :)
Heidi wrote:Ovdje bih se opet vratila na ono sto sam vec pisala o zenama. Ne smijes se totalno predati, moras imati neke svoje izvore i zalihe, posebno kad imas namjeru da radis na potomstvu. To je ta odgovornost, a ne recept za tortu. Ajde da se udam, navikao komsiluk, vrijeme mi je. Ama zabole te djonko, stani, razmisli, saberi i oduzmi. Ovdje se radi o tvom zivotu. On je u tvojim rukama. Ljubav pobjeci nece ako je prava.

Neki ljudi ocito nikad ne sazriju. Ali ne cudi me.....i nije lako.

Da ima bezdusnika i mentalno zaostalih, jasno mi je. Tako da - u svemu ima pomalo i krusaka i jabuka. Sve je krug.
Tri esa i nema dalje! :klanja :klanja :klanja

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Bla » 01 Nov 2013, 14:34

Heidi wrote:Svjesan sam svih tih tuznih situacija, ne morate mi pritiskati suznu zlijezdu.
Druga stvar - ne volim sto si ukljicila licni slucaj pa mi je tesko bilo sta napisati. Upakujte to drugacije, ipak je ovo samo forum, ne zelim da se licno dobacujemo. Ebes debatu!
Ma daj Heidi, nemoj više ići kući pred debatu. ccc
Naravno da ćemo iskoristiti to uključivanje ličnog protiv njih i postaviti samo jedno pitanje.
Koliko vas je iz grupe B u brak stupilo s takvim ugovorom?
Hvala i prijatno. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

dacina_curica
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by dacina_curica » 01 Nov 2013, 14:38

That's what we call a Home Run! :oo

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Bla » 01 Nov 2013, 14:58

Evo, da potvrdim svoju prvobitnu tvrdnju, isječak iz Porodičnog zakona FBiH. Kada pročitate, shvatit ćete da se bračnim ugovorom promjene stavki iz postojećeg zakona vrše isključivo na nečiju štetu, pa je samim tim sklapanje nekog predbračnog ugovora u velikoj većini slučajeva na nečiju štetu a ne izraz poštenja i ravnopravnosti u braku.

Mislim da dalji argumenti nisu potrebni za pobijanje svih onih neistina upakovanih u prethodnim postovima. :zubi

VI. I M O V I N S K I O D N O S I

A. IMOVINSKI ODNOSI BRAČNIH PARTNERA

1. Bračna stečevina i posebna imovina

Član 250.
Bračni partneri mogu imati bračnu stečevinu i posebnu imovinu.

a) Bračna stečevina

Član 251.
(1) Bračnu stečevinu čini imovina koju su bračni partneri stekli radom za vrijeme trajanja bračne
zajednice, kao i prihodi iz te imovine.

(2) Pokloni trećih osoba učinjeni za vrijeme trajanja bračne zajednice (u novcu, stvarima,
pružanju pomoći radom i sl.) ulaze u bračnu stečevinu, bez obzira na to koji ih je bračni partner primio,
ukoliko drukčije ne proizlazi iz namjene poklona ili se iz okolnosti u momentu davanja poklona može
zaključiti da je poklonodavalac želio učiniti poklon samo jednom od bračnih partnera.

(3) Dobitak od igara na sreću je bračna stečevina.

(4) Prihodi od intelektualnog vlasništva ostvareni za vrijeme trajanja bračne zajednice su bračna
stečevina.

Član 252.
(1) Bračni partneri su u jednakim dijelovima suvlasnici u bračnoj stečevini ako nisu drukčije
ugovorili.

(2) Budući bračni partneri, odnosno bračni partneri mogu bračnim ugovorom drukčije urediti
svoje odnose vezane za bračnu stečevinu.

(3) Ukoliko je u zemljišne knjige kao vlasnik stečevine upisan jedan bračni partner, drugi bračni
partner može zahtijevati ispravku upisa, u skladu sa Zakonom o zemljišnim knjigama Federacije Bosne i
Hercegovine.


b) Upravljanje bračnom stečevinom

Član 253.
Na bračnu stečevinu primjenjuju se odredbe stvarnog i obaveznog prava, ako ovim zakonom nije
drukčije određeno.


c) Posebna imovina

Član 254.
(1) Imovina koju bračni partner ima u času sklapanja braka ostaje njegova posebna imovina.

(2) Posebna je i imovina koju za vrijeme trajanja bračne zajednice jedan bračni partner stekne po
pravnom osnovu drukčijem od navedenog u članu 251. ovog Zakona.


d) Podjela bračne stečevine

Član 255.
(1) Podjela bračne stečevine vrši se ugovorom bračnih partnera.

(2) Ako bračni partneri ne zaključe ugovor iz stava 1. ovog člana, podjelu bračne stečevine
izvršit će sud na zahtjev bračnih partnera ili povjerioca bračnog partnera, kako tokom tako i nakon
prestanka braka.

Član 256.
(1) Bračni partner kojem je povjereno čuvanje i odgoj djeteta dobit će pri podjeli bračne
stečevine pored njegovog dijela i stvari koje su namijenjene neposrednoj upotrebi djeteta.

(2) Ako se odluka o povjeravanju čuvanja i odgoja djeteta izmijeni, bračni partner iz stava 1.
ovog člana predat će stvari iz stava 1. ovog člana drugom roditelju, odnosno osobi kojoj se povjeri
čuvanje i odgoj djeteta.

Član 257.
Ako je sud odlučio da se podjela izvrši prodajom stvari zbog toga što je fizička dioba stvari
nemoguća ili je moguća uz znatno smanjenje vrijednosti stvari, bračni partner ima pravo preče kupnje te
stvari.

2. Bračni ugovor

Član 258.
(1) Bračnim ugovorom mogu se urediti imovinskopravni odnosi bračnih partnera prilikom
sklapanja braka, kao i tokom trajanja bračne zajednice.

(2) Za punovažnost ugovora nužno je da isprava bude notarski obrađena.

Član 259.
Bračni ugovor može u ime bračnog partnera kojem je oduzeta poslovna sposobnost sklopiti
njegov staratelj sa odobrenjem organa starateljstva.

Član 260.
Bračni partneri ne mogu ugovoriti primjenu prava druge države na imovinskopravne odnose.
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Rockefeller » 01 Nov 2013, 15:19

@Bla bilo bi lijepo za promjrnu da nam navedes i citate koje demantujes tim zakonima. Inace je ovo sto radis klasican spin i potesko ga je shvatiti drugacije.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Bla
i dva polipa
i dva polipa
Posts: 75774
Joined: 30 Aug 2013, 14:21
Location: Rodna grudva
Mood:
Has thanked: 1 time
Been thanked: 34 times
Contact:
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Bla » 01 Nov 2013, 15:24

Rockefeller wrote:Inace je ovo sto radis klasican spin i potesko ga je shvatiti drugacije.
Aha, učio od Alastair Campbella ko Zlatko Lagumdžija. :oo
Potrudio sam se bio da pročitam sve postove, pa sam se onda potrudio da dam svoje viđenje u korist moje grupe, pa sam se potrudio da svoju tvrdnju i potkrijepim činjenicom isčitavanjem zakona.
Vodim se pretpostavkom da oni koji učestvuju u debati čitaju ono što je u istoj napisano, pa nije potrebno da radim mass quote da bih zadovoljio nečiju ljenost. :oo
ćućešćećemoćeteće samsijesmostesu
:back: :underage: :no_mobile_phones: :do_not_litter: :stew: :pizza: :smoking: :ok:

dacina_curica
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by dacina_curica » 01 Nov 2013, 15:27

Klasican spin :sok Roki, samo su tri stranice na temi a PRO grupa je vec par puta navela da je moguce izgubiti SVE ukljucujuci i ono sto je uneseno u brak....
Lebowski wrote:Žena koja je ušla u brak i koja je naslijedila od porodice neko bogatstvo(kuću, imanje, zemlju, nekretninu) i koja to bogatstvo uloži u brak u kojem se ona posveti porodici, mužu, odgoju djece, često zanemari svoje ambicije, ne bi se složila sa tobom. Ona je u slučaju razvoda praktično nigdje bez predbračnog ugovora jer se vrlo lako može desiti da izgubi to što je unijela u brak. A to nije rijedak slučaj u našoj državi, da žena zapostavi vlastite ambicije, karijeru, svoje razvijanje radi porodice. Ne može se ponašati poput Feniksa.
Peggy Sue wrote:Milion je takvih primjera u mom okruzenju. Moja mama je sve, ali sve sto je imala i sto je 30 godina gradila, ostavila mom ocu koji nije imao gace na guzici kad su se uzeli. I znam da joj to ne treba..
P.S. zajeba(*) me Bla :pendrek
Last edited by dacina_curica on 01 Nov 2013, 15:28, edited 1 time in total.

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Rockefeller » 01 Nov 2013, 15:28

Bla wrote: Ma daj Heidi, nemoj više ići kući pred debatu. ccc
Naravno da ćemo iskoristiti to uključivanje ličnog protiv njih i postaviti samo jedno pitanje.
Koliko vas je iz grupe B u brak stupilo s takvim ugovorom?
Hvala i prijatno. :oo
Ovo je kao da ja vas optuzim da ste rasisti jer se niste ozenili/udali za crnkinjom/crnca.

Na jednoj ili drugoj strani bilo je jedan ili dva braka novijeg datuma. Ostali su svi uoci i po Titinoj smrti ili bar po samom raspadu Jugoslavije. A lijep nas je broj koji nismo u braku. Tako da je to irelevantno pitanje.

Nije pitanje sta ljudi rade nego sta je ispravno.
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

User avatar
Heidi
Forum [Bot]
Forum [Bot]
Posts: 45896
Joined: 01 Sep 2011, 22:10
Location: Kosmicki raspor
Been thanked: 5 times
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Heidi » 01 Nov 2013, 15:28

Bla wrote: Ma daj Heidi, nemoj više ići kući pred debatu. ccc
Nemoj me :skoljka
Bla wrote: Naravno da ćemo iskoristiti to uključivanje ličnog protiv njih i postaviti samo jedno pitanje.
Koliko vas je iz grupe B u brak stupilo s takvim ugovorom?
Hvala i prijatno. :oo
Dobro si se sjetio da nas podrzis :ble
Ma sad znam da cemo biti pobjednici svih debata :oo vjerovali u ono sto pisemo ili ne. :oo
Samo cu se zavaltii u fotelju i naskiljeno sa kezom citati harakiri od argumenta protivnicke grupe. :oo
Be mindful of your self-talk. It's a conversation with the universe.

dacina_curica
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by dacina_curica » 01 Nov 2013, 15:29

Kasika, med...you know the drill :oo

User avatar
Rockefeller
Aktivni forumaš
Aktivni forumaš
Posts: 3670
Joined: 21 Apr 2013, 01:46
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by Rockefeller » 01 Nov 2013, 15:34

Osim sto spinuju, sad su jos postali i spameri, nu. :kafa
Like Frankie said I did it my way!
__________________________________________________

Buddy, you're a young man, hard man
Shouting in the street, gonna take on the world someday
You got blood on your face, you big disgrace
Waving your banner all over the place

___________________________________________________
Think different

dacina_curica
Status: Offline

Re: D16: Predbračni ugovor

Post by dacina_curica » 01 Nov 2013, 15:37

Rockefeller wrote:Osim sto spinuju, sad su jos postali i spameri, nu. :kafa

Promaklo ti OPET? :tjesi
dacina_curica wrote:Klasican spin :sok Roki, samo su tri stranice na temi a PRO grupa je vec par puta navela da je moguce izgubiti SVE ukljucujuci i ono sto je uneseno u brak....
Lebowski wrote:Žena koja je ušla u brak i koja je naslijedila od porodice neko bogatstvo(kuću, imanje, zemlju, nekretninu) i koja to bogatstvo uloži u brak u kojem se ona posveti porodici, mužu, odgoju djece, često zanemari svoje ambicije, ne bi se složila sa tobom. Ona je u slučaju razvoda praktično nigdje bez predbračnog ugovora jer se vrlo lako može desiti da izgubi to što je unijela u brak. A to nije rijedak slučaj u našoj državi, da žena zapostavi vlastite ambicije, karijeru, svoje razvijanje radi porodice. Ne može se ponašati poput Feniksa.
Peggy Sue wrote:Milion je takvih primjera u mom okruzenju. Moja mama je sve, ali sve sto je imala i sto je 30 godina gradila, ostavila mom ocu koji nije imao gace na guzici kad su se uzeli. I znam da joj to ne treba..
P.S. zajeba(*) me Bla :pendrek
Bujrum ti opovrgnuti gornje izjave :naklon

Locked

Return to “Kontejner”

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests